Şimdi Ara

04/06 MAKYAJLI KASA İLE İLGİLİ HERŞEY BURADA (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.173
Cevap
9
Favori
134.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    söylediğin sorunlar acil sorunlar değil. tanıdık,güvendik özel yada yetkili servise gittiğin zaman yaptırırsın ayrıca şikayetinden bir şey çıkacağını zannetmiyorum ama yinde etmeyi ihmal etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_33

arkadaslar bende de 2005 ls otomatik vtec arac var . bu kis araci ilk calistirdigim zaman kayis surtmesi sesi gibi bir cayirti geliyor 2-3 dk sonra geciyordu . cogunlukla motor sogukken yapiyordu nette arastirdim cogunluk V kayisindan oldugunu soyledi . gecen hafta van da bulunan honda kaval yetkili servise gittim isim garanti olsun diye . adamlarin bana dedigi laf sen neyi degistir dersen biz onu degistiriz . adamlara siz tespit etmiyecek misiniz ben sadece v kayisi diye dusunuyorum dememe ragmen bana bizim yapacak biseyimiz yok sen hangi parcayi degistir dersen degistiriz seklinde oldu .ayrica vites kolunun yanindaki harf aydinlatmasinin lambasini degistirin dedim onada simdi onu sokerken yanlis bir segmente falan zarar veririz o yuzden bosver oyle kullan dediler . kucuk is yapmaktan aciz adamlar . Bugun sikayet edicem malum honda kaval isimli servisi . o yuzden yolu dusen falan olursa bilgisi olsun

aracınız kaç km de? Bu ses araç soğukken çıktığına göre dediğiniz gibi V kayışı gibi gözüküyor. Fakat servisin böyle bir yaklaşımda bulunması çok abes kaçmış. Servis yetkilisine ilettinizmi durumu? Yardımcı olmak istememişler nedense ! Şikayet sitelerinde yazın bence durumu.
  • honda61 kullanıcısına yanıt
    Araç 110.000 km de Bende aynı şekilde düşündüm V kayışınıda değiştirdim ama eskiden arabayı çalıştırıp hareket ettiğimde gaza basmasam bile bu ses çıkıyordu şimdi V kayışını değiştirdikten sonra vites D de iken gaza basmadığım zamanda ses yok gaza basınca aynı sesi duyuyorum çözemedim problemi bir türlü. Dediğiniz gibi şikayet edicem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_33 A kullanıcısına yanıt
    Peki triger kayışını değiştirmişmiydiniz. ilk değişim 90.000 de oluyor.
  • degismis olmasi
    lazom 100.000 den sonra aldim @honda61

• ali_33 A kullanıcısına yanıt
    Evet ses kayıştan ama, hala devam etmesinin sebebi kayışın gerginlik ayarının bozukluğundan. Gerginlik ayarı doğru yapılırsa ses çıkarmaz.
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Güya servise yaptırdık adamlar kayışı taktıktan sonra çalıştırmadı bile aracı . Ne rezil bi yetkili servisti sanayidekiler kat kat daha ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

2004 model makyajSIZ kasa kullanıyorum. 130.000 Km bakımında ilk kez ön fren disklerini ve 2. kez ön fren balatalarını değiştirmeyi planlıyorum.
    Daha önce 80.000 km'de iken ön fren balatalarını Bosch marka ile değiştirmiştim.
    Arka fren balatalarının değişimine ise hiç gerek görülmedi MAŞALLAH.

Ön fren diskleri için hangi markayı önerirsiniz? TRW mi Valeo mu? Bir yerlerde konusu olmuştu.
    Yanlış hatırlamıyorsam Valeo daha çok öneriliyor, TRW ise "tı rı wırı" denilerek dalgaya alınıyordu.

En az 4 yıl önce değiştirdiğim şanzıman yağını da imkan varsa Honda Yetkili Servisinde ATF yağ satın alarak değiştirsem mi?

Hocam Merhaba
    Bendede 2004 otomatik civic var.Balata ve disk degistirecegim. Siz marka olarak ne aldınız. Maliyet ne oldu bigi verirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: goragora

quote:

2004 model makyajSIZ kasa kullanıyorum. 130.000 Km bakımında ilk kez ön fren disklerini ve 2. kez ön fren balatalarını değiştirmeyi planlıyorum.
    Daha önce 80.000 km'de iken ön fren balatalarını Bosch marka ile değiştirmiştim.

Ön fren diskleri için hangi markayı önerirsiniz? TRW mi Valeo mu? Bir yerlerde konusu olmuştu.
    Yanlış hatırlamıyorsam Valeo daha çok öneriliyor, TRW ise "tı rı wırı" denilerek dalgaya alınıyordu.

En az 4 yıl önce değiştirdiğim şanzıman yağını da imkan varsa Honda Yetkili Servisinde ATF yağ satın alarak değiştirsem mi?

Hocam Merhaba
    Bendede 2004 otomatik civic var.Balata ve disk degistirecegim. Siz marka olarak ne aldınız. Maliyet ne oldu bigi verirmisiniz.

Ben sahsen hondanin orjinal parcalarini trrcih ediyorum Gecen ay serviste aracin bakimini yaptiriken disk ve balatalarini hondada degistirdim
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • goragora G kullanıcısına yanıt
    Aracımın peiyodik bakım ve periyodik değişimlerini Bosch Car & Diesel Servisi'nde yaptırıyorum. Ön fren diskleri Valeo, balatalar da Bosch marka olur muhtemelen. 80.000 km'de iken ön fren balataları Bosch marka ile yenilenmişti. Şu ana kadar, 45.000 küsür km'dir Bosch balataların fren performansından memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkür ederim. Güle güle kullanın
  • seffaf1 S kullanıcısına yanıt
    Bende de Ls var lassa greenways aldım geçen hafta , fiyatına göre memnunum.
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    bende 110.000 bakimini vandaki bosch car servisde yaptirmayi dusunuyorum fiyatlar servise gore nasil acaba

• Arkadaşlar 2004 model aracima bugün bakım yaptırdım toplam 500 lira tuttu. Özel serviste yapıldı.
    Ön disk - balata ,yağ değişimi ,Hava ,yağ,klima filtreleri

• fena değil, ucuz sayılır
  • Arkadaşlar 2005 ES VII Otomatik vites sahibiyim. Aracın süratinde bi eksiklik var gibi hissediyorum 160-180 e çıkması uzun sürüyor. Malum 4 vites olduğundan dolayı 3200 devirden sonra da vtec açıp biraz ortalığı öttürüyor Sizde de aynı durum var mı? Yoksa ben rahatlıkla 200-220 görüyorum diyen var mı?
  • quote:

2004 model LS aracımın 130.000 Km bakımını 30-Ağustos'da Bosch Car & Diesel Servisinde yaptırdım.

Motor yağı: Castrol'ün "araca uygun yağı bul" uygulamasında D16V1 motor için Castrol EDGE FST 0W-30 çıktı.
    Yağ filtresi (Bosch),
    Polen (kabin) filtresi (Bosch)
    Bujiler (Bosch İridium-Platinum)
    Prins LPG filtresi + selenoid (gaz kesici) filtresi yenidendi.
    Ön-arka yürüyen aksam kontrolü yapıldı.
    İşçilik: 120 TL
    TOPLAM: 475 TL ödedim.

Bosch Türkiye stoklarında aracıma uygun Bosch marka ön-fren diski olMAyınca, ön-fren disklerini değiştiremedik.

Brembo Max diskler nasıldır? Bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 7 Eylül 2016; 18:41:25 >
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Brembo max ı 1 seneden fazladır kullanıyorum, frenleme orjinale göre çok iyi yanlız 80 km. Hızdan sonra frene bastığın zaman açayip uğultu yapoyor, fabrikasyon hatada olabilir balatalardanda (trw marka} olabilir ama helikopter çalışıyormuş gibi ses yapıyor.

• şu sis farından almak istiyorum. Montajı doğrudan direksiyondaki sis açma kapama koluna yapabiliyor muyuz? Yoksa ürünün kendi düğmesini mi monte etmek gerekli?

http://urun.n11.com/sis-fari/honda-civic-2004-2005-on-sis-fari-seti-beyaz-P93283013
  • serrix2 S kullanıcısına yanıt
    Bence n11'in kendi sistemi üzerinden malı satan kişiye soru sorun. Hatta görünümünü halka açık yaparsanız biz de takip edebiliriz.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.