Şimdi Ara

04/06 MAKYAJLI KASA İLE İLGİLİ HERŞEY BURADA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.173
Cevap
9
Favori
134.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi bu kasa ilgili her türlü konuyu buraya yazarsak konu konu dolaşmayız diye düşündüm (yakıt, aksesuar, gizli özellik vd. gibi)

Şimdi şunu sormak istiyorum: Bu kasaların bagaj kapaklarının iç kısmında halı kaplama yok. Bir sürü kablo vs. görünüyor. Ama sanki buraya uygun bir kaplama varmış gibi bazı yerlerinde sekman delikleri var. Bunu biraz araştırdım ve diğer ülkelerde satılanlarda halı kaplama olduğunu öğrendim. Türkiye için üretilenlerde bu malzemeden çalmışlar maalesef. Hele ES versiyonuna böyle kel bir kapak içi hiç yakışmıyor. Ankara Ertex'in Antalya şubesine buraya göre bişey yaparlar mı diye sordum. 1 tane için uğraşmazlarmış doğal olarak. Çünkü kalıp çıkarmak pahalıymış. Kalıp çıkarınca en az onbin tane satmak gerekirmiş ki masrafı kurtarsın gibi hikayeler dinledim. Buraya uygun bir kaplama yaptıran varsa lütfen bilgi verebilir mi?

• valla işin zor hemşerim, oraya uygun bir kaplamayı astronomik bir fiyata yaparlar diye düşünüyorum, ucuz yaptırmaya kalksan bir şeye benzemez. bence vazgeç bu sevdadan
  • Aslında biraz uğraşsam ben de yaparım gibi geliyor ama vakit ayırmak lazım. Hurdacıdan sağlam bi kapak bulsak, onun üzerinde kalıp çalışmaları yapıp bişeyler imal edebiliriz diye düşünüyorum ama bakalım. Çok gıcık duruyo açınca kapağı yaaa
  • bir de şu açıdan bak, park veya geri vites ampülün patlayınca kaplama ile uğraşmayıp 1 dakikadan kısa sürede değiştirebiliyorsun
  • Olabilir ama şöyle bir açı da var: 2 yıldır (Maşallah) hiç ampül değiştirmedim. Ama bagaj kapağını kaç yüz defa açıp kapattığımı da sayamadım. Yüzlerce defa aynı kel görüntüyü gördüm yani.

Dediğin mantıkla bakarsak, stepneyi rahatça almak için bagaj taban halısını da çıkarmamız lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Olabilir ama şöyle bir açı da var: 2 yıldır (Maşallah) hiç ampül değiştirmedim. Ama bagaj kapağını kaç yüz defa açıp kapattığımı da sayamadım. Yüzlerce defa aynı kel görüntüyü gördüm yani.

Dediğin mantıkla bakarsak, stepneyi rahatça almak için bagaj taban halısını da çıkarmamız lazım

yüzlerce kez açtın hala alışamadınmı o görüntüye

• Alışamadım kardeş, naapiim? Şahin'in bagaj kapağını açmış gibi oluyo her seferinde. Minik Corsa'cığımda bile vardı (2000 model)...
  • yaranı deşmek gibi olmasın ama birde şu bagaj kapağının içeriye doğru giren kolları varya asıl onlar kötü oluyor. diğerlerinde pistonlu ama civiclerde hala aynı. bir gün sanayide 93-95 model bir civic sedan gördüm, onda bile bagaj kapağında piston kullanmışlar. sen 15 yıl önce piston kullanırken bugün daha kötüsünü yap nasıl bir mantıkdır bu anlamadım.
  • Belki o zamanlar markayı oturtmak için zararına takıyorlardı? Piston her zaman demirden pahalı olsa gerek?
  • Bir de cam silecek olayına girelim... Arabayı aldığımda üstünde klasik silecek süpürgeleri vardı demirli. Her ikisi de 48cm. idi. Sonra ben bunları yeni tiplerle 22YTL'ye değiştirdim. Hani şu boru gibi her tarafı lastik olanlardan. (yarın resim koyiim). Ama sağ tarafı 53 sol tarafı 51cm.lik taktım. Böylece camın alt orta kısmında iki silecek arasında ve sol sileceğin sol tarafının camın sol alt köşesinde çeyrek daire şeklinde oluşturdukları TEMİZLENEMEYEN bölgeler bayaa küçüldü. Ya arabanın ilk sahibi yanlış ebat taktırmış ya da fabrikasyon öyleydi. Şimdi süper siliyor. Eskiyince sadece lastiklerini değiştiriyorum. Ama bir PÜF () noktası var: yedek lastik alırken şu çok yumuşak ve rengi hafif griye çalan, elinizi sürdüğünüzde yağ gibi iz bırakanlardan alın. Siyah ve eli kirletmeyen cinsleri sildikten sonra camda minicik noktalar halinde iz bırakıyorlar.

• Arşivden bi fot buldum ama biraz bulanık. İnşallah tam görülebiliyordur...

04/06 MAKYAJLI KASA İLE İLGİLİ HERŞEY BURADA
  • şahsen ben aracın sileceklerinden gayet memnunum, bir sıkıntım yok, çok iyi temizliyor
  • Silecek suyuna camsil ilave eden var mı?
  • doğrudan sadece camsil koymak en iyisi, ben öyle yapıyorum, camda sinek yağ vs varsa güzel çıkarıyor
  • Bende bagaj kapağının pistonsuz oluşuna hastayım.Bagaja koyduğumuz bavula veya eşyaya demir illa geliyor ve kapanmayı engelliyor sonra uğraş dur.Bide bagaj kapağı ya içerden yada anahtarla açılıyor.Yani aracın yanına geldiniz alarmı açtınız kapılar açıldı bagajı açmak için anahtarı sokup çevirmek istiyor.Bir mandal veya düğme olsaydı daha kullanışlı olurdu
  • Olurdu da, sen ışıkta beklerken ve ola ki bagajında çok kıymetli bişeyler olsaydı ve hırsızın teki bahsetttiğin açma kolundan bagajı açıp onu çalsaydı.... sen emniyet kemeriyle boğuşurken???
  • aynen katılıyorum ababa , bir arkadaşımın kırmızı ışıkta durunca bagajından 3000 dolar değerindeki lap-top unu çaldılar
  • Gördüğün gibi, müneccim olmaya gerek yok denizci81 kardeşim
  • Arkadaşlar, iki sis lambasının arasındaki siyah hava ızgarası kromnikel (nikelaj) olsa sizce nasıl durur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Arkadaşlar, iki sis lambasının arasındaki siyah hava ızgarası kromnikel (nikelaj) olsa sizce nasıl durur?

diğer aksesuarlarla uyumlu olmasına dikkat et, eğer aracın sade ise çok garip olur bence.

cam suyu konusunda; ben hep camsil koyuyorum hemde su ile karıştırmadan hem iyi temizliyor hem de bu güne kadar (6 yıldır) hiç tıkanma falan olmadı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.