Şimdi Ara

01-2013 FORMULA 1 ROLEX AVUSTRALYA GRAND PRIX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
5
Favori
7.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Practice 1 03:30 - 05:00
    Practice 2 07:30 - 09:00
    Sat 16 March 2013
    Practice 3 05:00 - 06:00
    Qualifying 08:00
    Sun 17 March 2013
    Ra
    ce 08:00

Pist adı: Albert Park
    Tur sayısı: 58
    Pist uzunluğu: 5.303 km
    Pist mesafesi: 307.574 km
    Tur rekoru: 1:24.125 - M Schumacher (2004)

Formula 1 Avusturalya'ya ilk olarak 1985 yılında yapılan Adelaide Grand Prix'i ile girdi. Fakat eski yarış pilotu olan Bob Jane adında bir girişimci yarışın Melbourne'de yapılmasını istiyordu. Jane, NASCAR heyecanını Avusturalya'ya taşıyarak AUSCAR serisini başlatmıştı.

Jane'nin girişimlerinin ardından Melbourne'de bir yarış düzenlenmesi hayali iyice güçlendi. Adelaide'ın sevilen ve popüler bir pist olmasına rağmen Melbourne motor sporları komitesi yarışın taşınması için baskı yapıyordu. 1992'de Jeff Kennett, Victoria eyaletinin başkanı seçildikten sonra yarışı Melbourne'e taşımak için çalışmalara başladı.

Nihayet 1993 yılında yapılan anlaşma ile 1995'den sonra Avusturalya GP'sinin Melbourne'de yapılmasına karar verildi. Pist doğal güzellikleri ile büyüleyen Albert Park'da inşa edildi. Pistin bir kısmında şehir içi yollar kullanıldı ve ilk yarışına 1996 yılında ev sahipliği yaptı. O günden sonra pist sürekli daha da popüler bir hale geldi ve hem seyirciler hem de pilotlar için sevilen bir durak oldu.

http://www.turkiyef1.com/index.php

2012 yarış sonucu

Poz Pilot Takım Zaman
    1. Button McLaren-Mercedes 1s34:09.565
    2. Vettel Red Bull-Renault + 2.100
    3. Hamilton McLaren-Mercedes + 4.000
    4. Webber Red Bull-Renault + 4.500
    5. Alonso Ferrari + 21.500
    6. Kobayashi Sauber-Ferrari + 36.700
    7. Raikkonen Lotus-Renault + 38.000
    8. Perez Sauber-Ferrari + 39.400
    9. Ricciardo Toro Rosso-Ferrari + 39.500
    10. Di Resta Force India-Mercedes + 39.700
    11. Vergne Toro Rosso-Ferrari + 39.800
    12. Rosberg Mercedes + 57.600
    13. Maldonado Williams-Renault + 1 tur
    14. Glock Marussia-Cosworth + 1 tur
    15. Pic Marussia-Cosworth + 2 tur
    16. Senna Williams-Renault + 4 tur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meta80 -- 17 Mart 2013; 12:59:49 >

• Özledik.
  • Başlasın artık şu sezon!
  • Gerçekten özledik. Geçen yıl D-Smart vardı canlı canlı izliyordum bu sezon bakalım ne yapacağız. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuyu başka bir başlıkta da konuşabiliriz ya da artık yarış tekrarını BBC ya da SKY.dan izlemeyi düşünüyorum.
  • Bastır Checo
  • ben en çok Hamilton'u merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Gerçekten özledik. Geçen yıl D-Smart vardı canlı canlı izliyordum bu sezon bakalım ne yapacağız. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuyu başka bir başlıkta da konuşabiliriz ya da artık yarış tekrarını BBC ya da SKY.dan izlemeyi düşünüyorum.

F1 D-Smart'a geçti geçeli ben hep RTL den izliyorum Alman kanalı. Güzel kanal.. Yarışı Almanca izliyorum ama alıştık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vettel -- 21 Şubat 2013; 11:57:03 >
  • quote:

Gerçekten özledik. Geçen yıl D-Smart vardı canlı canlı izliyordum bu sezon bakalım ne yapacağız. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuyu başka bir başlıkta da konuşabiliriz ya da artık yarış tekrarını BBC ya da SKY.dan izlemeyi düşünüyorum.

F1, bu sezon da D-Smart'tan yayınlanacak. Yanılmıyorsam 3 yıl için D-Smart almıştı F1'in yayın haklarını.
  • Valla ben RTL'yi açıyorum diğer taraftan da bi sopcast kanalı buluyorum.Reklamsız izliyorum tavsiye ederim..

Bu arada açılan yarış başlıklarını biraz bilgilerle süsleyebiliriz.En basitinden son 10 yılda kazananı,pollleri felan..

Bu arada paylaşmadan edemiycem Mercedes Amg takımı artık klasikleşen beyanlarından olan lastikleri anlamaya calıştıklarını yine,yeni,yeniden tekrarladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 22 Şubat 2013; 23:47:08 >
  • Rakiplerimizin hakkımızdaki görüşleri fazla cömert'
    Lewis Hamilton, rakiplerinin kendisi ve Mercedes'in 2013 sezonunda zirve mücadelesi vereceği yönündeki görüşlerinde yanıldıklarını düşündüğünü açıkladı.

Pek çok rakibinin Mercedes'in şu ana kadar sorunlar yaşamasına rağmen Hamilton'un zirve mücadelesi verebileceğine yönelik sözlerine rağmen İngiliz pilot, 2013 sezonunda yarış kazanamama ihtimalinin çok güçlü olduğunu ifade etti.

"İmkansız olduğunu düşünmüyorum ancak insanlar şu ana kadar hep bizim hakkımızda konuşuyorlar. Sebastian (Vettel) ve belki de Fernando (Alonso), benim takım değiştirmeme rağmen şampiyonluk mücadelesi vereceğimi söyledier ancak şu an böyle bir şey pek mümkün görünmüyor."

"Elbette hedefimiz bu ancak geçen sezon otomobilin rakiplerimizden 1s, hatta bazen 2s daha yavaş olduğunu unutmamalıyız ve henüz bu zamanları kazanmış, rakiplerimize karşı 1s avantajlı konuma gelmiş değiliz."

"Rakip takımlar ise kış boyunca otomobillerini 1s kadar daha hızlandırdırlar. 3s kazanmadığımıza göre şu an böyle bir şeyden bahsetmek yersiz."

"Bu sezon sonuna doğru başarmak istediğimiz bir hedef. Sezon başında ise böyle bir şey olmasını beklemiyoruz."

Hamilton, W04'ün ilk sıralarda olması beklenen takımların hemen ardında makul bir pozisyonda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

"Bu gelişimde olan ve devam eden bir iş. Üzerinde çalışmak ve yeni şeyler eklemek için çalışanlarımız var. Yere basma gücü istediğimiz seviyede değil fakat yolda olan güncellemeler var. En hızlı olmak için muhtemelen yeterince hızlı değiliz ancak yavaş olmadığımız da çok açık."

Hamilton ayrıca, Mercedes'teki son değişikliklerin meyvesini uzun vadede vereceğinin altını bir kez daha çizdi.

"Başarılı olmamamız için bir sebep göremiyorum. Bazen insanlar yollarını kaybederler ve treni yeniden rayına oturtmak için pek çok insan gerekir. Burada işleri yoluna sokmaya çalışan pek çok muhteşem insanla birlikte çalışıyoruz."

http://www.turkiyef1.com/haberler/32906/-rakiplerimizin-hakkimizdaki-gorusleri-fazla-comert-.html

• Hamilton'un dobralığını seviyorum bu demecinde de gerçekçi konuşmuş.
    Rosberg ise bu konuda tam tersi her sezon öncesi araç cok hızlı kazanabiliriz felan fistan pollyanna yorumları olur..
    Mercedes geçen sezon 1 sn yavaştı bunu mümkün değil kapatmaları diğer takımlar yerinde saysa bile çok zordur 1 sn kapatmak kaldı ki diğerlerinin de eli armut toplamadı..
  • Avusturalya'ya son 20 gün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vettel

quote:

F1 D-Smart'a geçti geçeli ben hep RTL den izliyorum Alman kanalı. Güzel kanal.. Yarışı Almanca izliyorum ama alıştık :D

o geçen yıldı. bu yıl yok bende dsmart yok. idman tv şifresiz veriyorsa hiç sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 24 Şubat 2013; 20:50:41 >
  • quote:

quote:

quote:

o geçen yıldı. bu yıl yok bende dsmart yok. idman tv şifresiz veriyorsa hiç sorun yok.

Deme yaa bak çok üzüldüm. RTL verirdi hep. Hay ben böyle işin.. Ya yarışlar İstanbul da yapıldığı seneler Trt ye şifre girerdi izleyemezdik normal antenden seyrederdim. O da gidince tek umudum RTL ydi. Bu da giderse çıldırrım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vettel -- 25 Şubat 2013; 8:06:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Deme yaa bak çok üzüldüm. RTL verirdi hep. Hay ben böyle işin.. Ya yarışlar İstanbul da yapıldığı seneler Trt ye şifre girerdi izleyemezdik normal antenden seyrederdim. O da gidince tek umudum RTL ydi. Bu da giderse çıldırrım ben.

Ben RTL yine verecek diye biliyorum, sitesinde de öyle yazıyor ama

• Bu sene sezonlar arası daha çabuk geçti gibi. Özledim motor seslerini
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Sanki eski F1 yarışlarında arabalar daha hızlı gitmez miydi? Atak arabalardı hepsi. Schumi nin Ferrari de, Alonsonun renault da olduğu,Montoya nın Bmw Williams ta olduğu yıllar. V10 motor kullanıyordu arabalar. Şimdi V8e geçtiler hepsi hantal araba oldu. 2014 de V6 diye okuyorum yazılarda. Ya hiç geçiş izleleyemiyorum ben eski yarışlar gibi. Eskiden ne güzeldi arkadaş o yarışlar. İlk altı araba kıyasıya yarışırdı. Ama şimdi. Polde olan araba bi başlıyor yarışın sonuna kadar öyle gidiyor. Arkadaki gruptan kopup gidiyor. Niye şimdi böyle değil. Ne oldu bu ferrariye, mercedese Pilotlar yeteneklerini mi kaybetti yoksa! Bence bu motor işi herşeyi bozdu attı. Drs imiş kers miş. Eskiden kers mi vardı. Rakibin hava koridoruna bi girerdi öyle geçerlerdi. Haksız mıyım sizce?

F1 Monza 2004 Sıralama turları. Fernando Alonso 1:20.341 http://www.youtube.com/watch?v=6PptKwBPqmY Alonso bu dereceyle 4. olmuş o zaman düşünün yani 1.20 nin altında derece yapan da var..

F1 Monza 2012 Sıralama turları Lewis Hamilton 1:24.010 http://www.youtube.com/watch?v=hzCNBY_ogI0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vettel -- 25 Şubat 2013; 17:51:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Sanki eski F1 yarışlarında arabalar daha hızlı gitmez miydi? Atak arabalardı hepsi. Schumi nin Ferrari de, Alonsonun renault da olduğu,Montoya nın Bmw Williams ta olduğu yıllar. V10 motor kullanıyordu arabalar. Şimdi V8e geçtiler hepsi hantal araba oldu. 2014 de V6 diye okuyorum yazılarda. Ya hiç geçiş izleleyemiyorum ben eski yarışlar gibi. Eskiden ne güzeldi arkadaş o yarışlar. İlk altı araba kıyasıya yarışırdı. Ama şimdi. Polde olan araba bi başlıyor yarışın sonuna kadar öyle gidiyor. Arkadaki gruptan kopup gidiyor. Niye şimdi böyle değil. Ne oldu bu ferrariye, mercedese Pilotlar yeteneklerini mi kaybetti yoksa! Bence bu motor işi herşeyi bozdu attı. Drs imiş kers miş. Eskiden kers mi vardı. Rakibin hava koridoruna bi girerdi öyle geçerlerdi. Haksız mıyım sizce?

Birçok pistin rekoru F2004 ve Schumi'ye ait.Fakat 2009 sezonu sonrası araçlar yine hızlanmaya başladı bunu biraz yakıt ikmali,lastik kuralları sekteye uğrattı yine.

Geçiş izlemiyorum derken heralde safkan bir mücadele geçişlerinden kastediyosun sanırım yoksa saf geçişlere doydugumuz aşikar 2 sezondur

Bir de dediğin gibi önden başlayanın kopup gittiği bir sezon 2011'de Vettel'le yaşandı geçen sezon kaç farklı sürücü yarış kazandı gördük.

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Sanki eski F1 yarışlarında arabalar daha hızlı gitmez miydi? Atak arabalardı hepsi. Schumi nin Ferrari de, Alonsonun renault da olduğu,Montoya nın Bmw Williams ta olduğu yıllar. V10 motor kullanıyordu arabalar. Şimdi V8e geçtiler hepsi hantal araba oldu. 2014 de V6 diye okuyorum yazılarda. Ya hiç geçiş izleleyemiyorum ben eski yarışlar gibi. Eskiden ne güzeldi arkadaş o yarışlar. İlk altı araba kıyasıya yarışırdı. Ama şimdi. Polde olan araba bi başlıyor yarışın sonuna kadar öyle gidiyor. Arkadaki gruptan kopup gidiyor. Niye şimdi böyle değil. Ne oldu bu ferrariye, mercedese Pilotlar yeteneklerini mi kaybetti yoksa! Bence bu motor işi herşeyi bozdu attı. Drs imiş kers miş. Eskiden kers mi vardı. Rakibin hava koridoruna bi girerdi öyle geçerlerdi. Haksız mıyım sizce?

Birçok pistin rekoru F2004 ve Schumi'ye ait.Fakat 2009 sezonu sonrası araçlar yine hızlanmaya başladı bunu biraz yakıt ikmali,lastik kuralları sekteye uğrattı yine.

Geçiş izlemiyorum derken heralde safkan bir mücadele geçişlerinden kastediyosun sanırım yoksa saf geçişlere doydugumuz aşikar 2 sezondur

Bir de dediğin gibi önden başlayanın kopup gittiği bir sezon 2011'de Vettel'le yaşandı geçen sezon kaç farklı sürücü yarış kazandı gördük.

Evet dediğigin gibi mücadele geçişleri olarak söylemek istedim.. Ya eskiden pilotaj izlerdim ben. Pilotlar daha agresifti. Zaten ben örnek olsun diye o dereceleri yazdım. Kameralar yetişemezdi eskiden bize farklı bir görüntü gösterirlerdi sonra ağır çekimde gösterirlerdi bize kaçırdığımız geçişleri. Tabi herkesin görüşü farklı olabilir. :) Eski F1 i özledim ben :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.