Şimdi Ara

01 - 2012 FORMULA 1 QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
0
Favori
6.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ferrari ilk önce massayı göndererek işe başlamalı mesela sutil olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Ferrari adına bu yıl ümitliyim. olmadı eski tasarımcımız Rory Byrne i çağırırız.
    2008 e kadar şumi nin mirasını yediler...-brawn, todt, byrne, costa...-

Şu konu geldi aklıma:

http://forum.donanimhaber.com/m_10055198/mpage_1/f_/key_//tm.htm#10055198
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Ferrari ilk önce massayı göndererek işe başlamalı mesela sutil olabilir.

Massa için F1 sayfası kaza geçirdiği Macaristan'da bitmiş.
    Ferrari'nin sanki vefa borcu varmış gibi Massa'yı takımda tutmasını anlamak güç.Bu sene olmayacak gibi de şampiyonluğa oynasa takımlar şampiyonluğunu çok zor alır Massa ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Ferrari'nin sanki vefa borcu varmış gibi Massa'yı takımda tutmasını anlamak güç.Bu sene olmayacak gibi de şampiyonluğa oynasa takımlar şampiyonluğunu çok zor alır Massa ile.

Bilmiyorum yarışta petrov caterhamla bir ara nerdeyse massayı zorluyordu. İşi bitmiş ferrari nasıl sabrediyor bende anlayamadım. Buemi,alguersuari bile eminim daha iyi sürer.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Bilmiyorum yarışta petrov caterhamla bir ara nerdeyse massayı zorluyordu. İşi bitmiş ferrari nasıl sabrediyor bende anlayamadım. Buemi,alguersuari bile eminim daha iyi sürer.

ferrari gelecek yıllar için ne düşünür bilmem ama en azından bu sene sonuna kadar boştaki sutil'i alsın kesinlikle çok daha fazla puan toplar

• Yarışta doğru düzgün bi geçiş göremedik bile, maldonada alansoyu sıkıştırmıştı oda bariyerlere çarptı. Raikonenin yükselişi iyiydi ama çok fazla araç yarış dışı kalmıştı. Ön sıralarda bi çekişme göremedik. Safety car girdiğinde tur yiyenlerin tekrar grubun arkasına geçmesi güzel oldu onları geçmek isterken bile epey bi zaman kaybediyorlardı daha önceleri. Mercedes sıralamadaki performansı yarışa ne zaman yansıtmaya başlarsa iki pilotuda podyum bile görebilir.

@ferrari içinde iki kelime yazıyım dedim dayanamadım, geçen sene yok şöyle geliyoruz yok böyle geliyoruz dediler durdular yine aynı senaryo...

Mclaren taraftarıyım zaten onlar için söylenecek pek bişey kalmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvd.disappear -- 19 Mart 2012; 19:24:52 >
  • Yahu ne Sutil'i Türk bir kamyoncuyu bile alıp koysalar Massa'dan iyi sürer.
  • Mercedes malesef sıralama turlarındaki kadar başarılı olması için çalışmaya devam etmesi gerekecek. F kanalı sıralamalarda oldukça etkili ancak yarışta pasif olduğunda arabada pasif. Yine de Mercedesler bu durumda Ferrari.den daha önde gibiler.

Malezyayı gerçekten heyecanla bekliyorum. Kimin ne olduğunu çok daha net görebileceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Mercedes malesef sıralama turlarındaki kadar başarılı olması için çalışmaya devam etmesi gerekecek. F kanalı sıralamalarda oldukça etkili ancak yarışta pasif olduğunda arabada pasif. Yine de Mercedesler bu durumda Ferrari.den daha önde gibiler.

Malezyayı gerçekten heyecanla bekliyorum. Kimin ne olduğunu çok daha net görebileceğiz.

Mercedes'in 3.hizli takim olma yolunda iddialiyken iki araciyla da vites kutusu problemi nedeniyle yaris disi kalmasi cok dusundurucu.
    Yaris oncesi bir soylentiye gore Ross Brawn siralamalarda takimi bilerek yavaslatti cunku mercedes arka kanatlarinin avantaj sagladigi soylentisiyle Ferrari ve Redbull tarafindan Fia'ya sikayet edilmisti. Dolayisiyla 2009'a benzer bir sezon girisiyle baslamak istemediler! Neyse ki bunun simdilik dogru olmadigini soyleyebiliriz. Yine de vites kutusuna bagli dayaniklilik sorunlarini atlatirlarsa Schumacher'i bu yil podyumda gorebiliriz.
    Rosberg'e gelince, kendini kanitlama zamani geldi de geciyor bile. Siralamalardaki hizini yarisin geneline yansitamiyor. Bu da onu siradanlastiriyor.
    Massa hakli olarak cok elestiriliyor ancak Ondan daha kotusu de Bruno'dur herhalde. ( soyadini yazmaya elim gitmedi ;)) Maldanado Alonsoya saldirirken o tur yemekle mesguldu.
    Gectigimiz yil sürünürken yine de koltuk bulabilmesi ilginc olmus. Buemi, Sutil, Alguersuari vs bostayken..
    Diresta kötü Hulkenberg şanssiz basladi ancak bu iki pilot da bu yil bol puan toplarlar.
    Şu bir gercek ki bu yil gecen yila gore daha keyifli daha cekismeli yarislar izleyecegiz. Ama 1.lik mucadelesini 2 takim 3 pilot yapacak.

• haberlerde FIA'ya şikayet değilde F-Duct'ın işleyişi hakkında açıklama ve kesinliği hakkında açıklamada bulunulması
    için RBR ve Lotus tarafından talepte bulunulmuştu.
  • Losminidrivers'dan yine eğlenceli bir yarış özeti videosu

Kimi kısmını çok beğendim :)

• Ferrari iyiki geçen senenin 2.yarısından itibaren bu seneye çalışmış (geçen sene öyle diyolardı, artık 2012'ye hazırlanıyoruz diye), yoksa bu sene sanırım %107'yi geçemeyecek duruma geleceklerdi

Bir başka hayal kırıklığı, sezon öncesi binbir türlü süslü püslü laflarla (ticari anlamı çok büyük) övülen Mercedes'in dayanıklı (!) aracı

Hadi, SCH kariyerinde herşeyi yaşamış, bi nebze okey ama ROS'a acıyorum... Eğer böyle devam ederse kesinlikle McLaren veya Lotus vs için zorlamalı. Yoksa şampiyonluk alamadan kariyerini noktalar...

RB'nin egemenliğinden kurtulmamıza çok sevindim Eminim, RB'ci arkadaşlar da sevinmiştir Zira, yarışlar özellikle de Qua'lar çok sıkıcı geçiyodu...

• mercedes şu lastik aşınması problemini halledemezse bu sene 4.lük bile zor görünüyor..

ferrari konusunda ben o kadar da endişeli değilim.. ama alonso'ya üzülmüyor değilim.. 2006'dan beri şampiyon olamadığı üstüste 6. sezon olacak gibi görünüyor..
  • Mercedes'in lastik işi de yılan hikayesine döndü.Brawn GP'den beri onlarla berebar başlayan bi lastiktir gidiyor arkadaş 4 yıldır.Newey'i 1 aylığına kiralasalar şu lastik için bari
    Yok araç çok hızlı olsa hemen lastik bitirse anlıycam da öyle bir durum da yok ki
  • Mercedes'e Rory Bryne lazım . Ama ben halen umutluyum . Sezonun ortasına doğru çok ciddi bir şekilde yarış tempoları üzerinde çalışırlarsa ve tabii lastiği çözerlerse , Mclarenin başına çok ciddi bela olur.
  • Hirotaro nereden okuduysan, aklına geldiyse bir Rory Byrne dir gidiyorsun.
  • Rory Byrne, için F1 defteri kapandı.Medet umulmaz artık ondan.Adam gelmiş 70 yaşına.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.