Şimdi Ara

0 SEAT İBİZA 1,2 TSİ REFERANCE Mİ 2. EL 1,3 MULTİJET LİNEA MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba başlıkta yazdığım 2 araçtan birini düşünüyorum ibiza 41000 gibi alınabiliyor dizel linealarda 35 den aslıyor actıve plus bir önceki kasa euro 5 motor hangisi mantıklı

aklımdaki soru işaretleri

*lineanın 2. el oluşu ancak dizelin yakıt avantajı geniş bagajı bakımları da dizele göre nispeten ucuz 2. elinin iyi olması
    * ibiza alsam turbo benzinli az da yaksa sonuçta benzinli oluşu kendimce 1000 km de dizele göre 50-60 tl fazla yakar diye düşündüm doğru mudur.bagajı küçük olması 4 aylık kızım var ve garanti süresince yağ değişimi için bile servise gidilmesi ve fahiş servis fiyatları ancak yeni bir mahkeme kararıyla yağ su vs basit bakımlar için sanayiye gidildiğinde garantiden çıkmayacağını duydum aslı var mı
    *1,2 TSİ motorların ömrünün kısa olduğunun söylenmesi az hacimde çok güç yüzünden
    *ibizanın 2. elinin zayıf olması ve malum doğuş grubunun fahiş işçilik ve parça fiyatları

yılda 10000 km bile yapmam senede 2 3 kere seyahat bası 1000-1500 km lık yola cıkarım

bütün bunlar ışığında tavsiyelerinizi rica ediyorum

• 4 aylık kızınız var Allah bağışlasın o bagaj size yetmeyebilir.
    abimde auris var bagajı tek çocuk 3 yaşında yetmiyor
    her ihtimale karşı arabada bez elbise gibi şeyler olacağı gibi bebek arabası çantası felan uzun yola giderken o bagaj size yetmez.
    linea daha mantıklıdır bagaj iç hacim ve yakıt konusunda fakat ibiza gibi konforlu değildir.
    ibizayı çok bilmiyorum leon ile aynı gibi olduğunu düşündüğümden linea biraz daha kütü kütürdür.
    linea satışı daha kolay olur çok tutan araba orta düzeyde alınacak güzel aile aracı.
  • linea parcası ucuz yakıtı ibizaya gore az daha geniş ben linea derdimde temizini bulmakta zordur
  • Kriterlerinize linea daha uygun olur. Ama 2. El , bir de linea'dan bahsediyoruz. Temiz bulmak hayli zor olacaktır. İbiza ise sıfır olacak. Bu da onun avantajı olur ama arka koltuklardaki alan sıkıntılı aracta biraz. Tercih size kalmış bana kalırsa her 2 aracıda görün,test sürüşü yapın. Öyle karar verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence linea
  • Direkt linea demiyorum ama size ibiza olmaz. Ibiza çocuklu aileye küçük gelir.

• Turbo benzinli düşünüyor ve 40.000 verebiliyorsan bravo t jet düşünebilirsin C sınıfı güzel bir araç veya C4 , focus bütcede çok tercih ediliyor

B sınıfında 0 ibiza almaktansa 20-30bin km kullanılmış 8 airbag abs esp standart donanımlı aveo alırım hem kzında varmış güvenlik önemli o paralara benzin-otomatik/dizel-manuel alınır...

• Yazık günah, Linea almazdım ben. İbiza'da size küçük gelir. Bagajı ufak olmasa direk İbiza. Bütçeniz ne kadar hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yazık günah, Linea almazdım ben. İbiza'da size küçük gelir. Bagajı ufak olmasa direk İbiza. Bütçeniz ne kadar hocam?

41000 ne almalıyım peki
  • Guncel 1 aylık ıbıza referans artı ek paket ıle 41700 e alınmış 1500 km de 1.2 tsi var satılık ne kadar verilip alınabılır

• gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Düz 40.000₺ altında olursa alınır, yoksa sıfırı zaten 42 lira, pazarlık ile 40 liraya alınır. Ama aile için bagajı ve arkası ufak diyeyim hocam.

• lineayı da boşver pikap,panelvan gibi birşey al çocuk rahat etsin, gerekirse hemşire doktorda koyarsınız çocuğun herşeyi tam olmuş olur : )
    pardon ama siz bu bagaja bebek için ne koyuyorsunuz da sığamıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Düz 40.000₺ altında olursa alınır, yoksa sıfırı zaten 42 lira, pazarlık ile 40 liraya alınır. Ama aile için bagajı ve arkası ufak diyeyim hocam.

Bı kac eklentıyle 41700 e almıs bayı bos gırıs paketini 40800 e bırakıyor soz konusu arac ıcın rakam yazarak kaca alınsa ıyı olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.