Şimdi Ara

0 km volvo s60 direksiyonda titreme acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iyi geceler.önceki aracım megane 2 idi 300 bin km de aracı sattım direksiyon kutusu bozuk ve direksiyon simidinde titreme oluyordu hadi normal kaç yaşında araç kaç çukura girmiş yağmurlardan çamurlardan çıkmış bir araçtı sonuçta.üzerine ekleyerek volvo s60 aldım 0 km olsun içim rahat olsun diyerekten çünkü 2. el araç satan arkadaşlar beni soğuttular sağolsunlar.aracı ankarada arkas otomotivden aldım.fotoğrafını da ekliyorum aracın görünüz diyerekten showrum aracımı oluyor artık herneyse.aracı teslim aldığım gün aldığım yerden eryamana doğru giderken yaklaşık 15 km sonra direksiyon titremeye başladı ve inanamadım.benim megane 2 de birtürlü balans lastik değişimi şu bu vs yaptırarak kurtulamadığım olay yine başıma geldi.ve üstüne üstük sunrof perdesinin orada da atma gibi birşey söz konusu.aracı 100 km deyken geri servise götürdüm.yaklaşık 50 km kadar kullanıp sorun görülmemiştir deyip geri yolladılar şimdi video çekip nasıl bu işten anlamadıklarını yüzlerine vuracağım.bu bela ki benim canımı çok sıkan bir bela o yüzden 0 araçta bunların olması garip.her lastik değişiminden sonra meganımda mutlaka bu şekilde titrerdi ve sürekli devam ederdi bu araçta 80 90 arası titreme oluyor ve baya baya görülecek kadar titriyor dalga dalga.hatta servise gittiğimde tırdan düşmüş olabilirmi dedim öyle birşey olsa bilgilendirdik zaten dediler.bu 2 konuda da ne şekilde hakkımı arayabilirim araç 4 yıl garantili gerekirse iade etme şansım varmıdır ? başka siteler vasıtasıyla da gereken şikayeti yapacağım 100 km de aracı götürdüğüme dair de kayıtları sistemde illaki olacaktır
    0 km volvo s60 direksiyonda titreme acil yardım
    0 km volvo s60 direksiyonda titreme acil yardım0 km volvo s60 direksiyonda titreme acil yardım

• Hocam işkillendirmek istemem ama ön tampon aralığı çok nizami gelmedi bana. Diğer arkadaşlar da bir baksın bakalım.

Edit: gerçi başka araçlarda da bu şekilde görünüyormuş:https://www.google.com.tr/search?q=s60+bayi&safe=off&client=ms-android-samsung&source=android-browser&dcr=0&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-7M3-7_bWAhWIXRoKHeQbAi4Q_AUICSgB&biw=360&bih=512

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 17 Ekim 2017; 8:02:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• turkeril kullanıcısına yanıt
    hocam sağına soluna arkadaşlarla baktık dış görünüş olarak arka farların birebir hiza kaymasına tampon aralıklarına onlarda bir sıkıntı göremedik şuan için dediklerimden ibaret gibi görünüyor
  • Sunroof olayı tam faciaymış.

Bu tür durumlarda efendi takılmamak lazım. Çünkü böyle olunca seni mal yerine koyuyorlar ve ilgilenmiyorlar.
  • Sunroof olayına değil de titremeye takıldım şahsen. Jant eğriliği vs olmasın da. Balans çok da sorun değil.
  • Aracın lastikleri yere basacak şekilde olan liftlere sahip lastikçiler var.

O lifte aracı kaldırıp ufak tefek ileri geri tam sağ tam sol yapılarak alt takımın tepkileri dinlenmeli ve gözle kontrolü yapılmalı.

Sırasıyla; Lastik>Jant>Rot>Aks>Direksiyon Kutusu şeklinde incelemelerini yapın.

Önce arızadan emin olun daha sonra servise gidip bu araç daha sıfır ve 100KM'de ama bu sorun var garantiden onarımını sağlayın dediğinizde el mahkum yapmak zorunda kalacaklardır.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    gerçekten sunroof olayı tam facia oldu benim açımdan da.orası daha fazla ayrık aslında ve o bölgede diğer taraflardaki gibi dikiş yok dikiş atlamışlar resmen.ben şikayet edicem bu şekilde müşteri hizmetlerini aradım şikayet bölümündeki arkadaş uykusuzmudur nedir anlamadı bile şikayet yazayım bari şikayetvar a
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi hadi sunrof olayı dikiş atılır yapıştırılır çözülür o kısım ama sürdüğüm test aracında bile böyle birşey yoktu videosu mevcut ama videodan ne kadar anlaşılır bilmiyorum telefonu sabit tutamadım çünkü çekerken
  • daha önce test sürüşüne çıkan usta sorun görülmedi diye servis raporuna yazmış.dedim nasıl sorun görülmüyor sırf bu iş için afyondan ankaraya gidecem 1 hafta sonra ustayıda yanıma alıp bak bakalım nasıl yok sorun dicem aldığım gün dayım bile yanımda farketti liste fiyatından çok ucuza aldığımda şüphe düşmüştü zaten içime. 220 bin tl den 207 bin tl ye düştüler bayi etiket fiyatı da 258 bin tl idi
  • Sütte leke var bunlarda yok.
    İşten anlayan bir avukat ile birlikte mahkemeye verin, her türlü haklı çıkarsınız.
  • Ne tür bir yol izlenir bilmiyorum ama aracın km artmadan bu haliyle bu bahsettiğiniz durumları resmi olarak tespit ettirmek lazım, yarın öbürgün mahkeme açarsanız eliniz çok kuvvetli olur. İşi bilen bir avukata danışmakta yarar var
  • VirtualWorld V kullanıcısına yanıt
    önce tekrardan sorunumu çözmelerini gerekirse aracı iade almaları gerektiğini söyleyeceğim eğer olmazsa mahkemeye veririm ailemde hukukçu şansıma avukat da sorun olmaz
  • aracın videosunu da ekleyeceğim arkadaşlar videoda belli oluyor diye düşünüyorum tahminimden iyi çıkmış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.