Şimdi Ara

0 Km'de 2. El araçta karaborsaya SON : Satılamaz Şerhi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
3.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son dönemde düşük ithalat sebebiyle azalan araç arzına bağlı olarak, karaborsa piyasa koşullarına sebep olan, al-sat'çı olarak tabir edilen kanıbozuklara engel olmak gerekiyor. Bayii fiyatı 175.000 TL olan XXX Marka YYY Model aracın, bu balon piyasada 220.000 TL satılmasının önüne geçerek fiyatları normale döndürecek yöntem " Satılamaz Şerhi "
    Aracı alan kişi ya da firma 6 ya da 9 ay satmayacağına dair garanti belgesini imzalayacak. Bu sayede bayilerden alınan araçlar ertesi gün % 30 ya da % 40 fahiş farklarla satılamayacak. Aracı gercekten kullanacak kişiler satın alacaklar ve kansız al-sat'çı takımı tarafından şişirilen piyasa normale dönecek. Bu sistemi bayiler, şişirilen piyasayı kontrol etmek için uyguladıklarını anlatacaklar ve imza atmayan müşteriye ( Buradaki müşteri kötü niyetli ) satış yapmayı reddedecekler. Ayrıca unvanında ya da faaliyet kodunda otomotiv ibaresi ve/veya otomotiv ticareti olanlara satışı bir süre kesecekler.
    Bu sayede herkesin şikayet ettiği balon 2. el piyasası normale dönecektir.

• Dedesi babası tüp kuyruğuna girdi çünkü Türkiye Kıbrıs'a girdi yarısını aldı diye Amerika Avrupa çok büyük ambargo getirdi

Şuanda bile Rusya bize doğalgaz satmayı keserse kışın evdeki çekyatını yakar ısınırsın

Neyse adın çıkmış zaten artık low IQ demeyeceğim sana trollsün blokladım
    Kardeşim ülke hakiki cahil yumağı , zaten 300-400 bin TL arabaya yatırıp 30-40bin TL kazanmak ticaret yapmak değil aptallıktır ama böyle yapan yok mu var ülke cahil yapacak birşey yok

Öyle kanun vs gerek yok , devlet vatandaşını sevse gümrük kaldırır , ÖTV KDV düşürür , Gürcistan'da ki gibi gideriz yurtdışına alırız arabamızı getirir ülkeye kaydını yapar plakasını çıkarır bineriz , araba derdimiz biter

Galerici vs istiyorsa toplu 2. el getirir Avrupa'dan burada satar vergisini verir , 500 Euro bile bizim milletin binemedigi araba var Avrupa'da

Lakin hükümetler aldığımız nefesten bile vergi almayı düşünerek bizi çok seviyor , ulan aliexpressden bilgisayar parçası alıyordu millet ona bile vergi getirdiler millet sanki keyfinden 1 ay bekliyor bir parçayı ne yapsın ben bile m.2 SSD ve custom soğutma toplamıştim
    Evet bunu yapınca yarın otomobil piyasası düzelecek herkes passata , mercedese falan binecek. O enerjinizi bu bos fikirleri üreterek yormayın. Birde çözüm bulmuş gibi inanarak düzeleceğini yazmış güldürmeyin allasen. Şu konu hakkında başlık açıp durmayın artık bıktık. Otomobil konusu iyice ağlama duvarı oldu.
  • Bu sefer alan galeri o aracı belirttiğiniz süre kadar elinde tutar, süre bitiminde satar. Bir sene öncesi modeller sıfırından fazla fiyata satılmaya başlanır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim ülke hakiki cahil yumağı , zaten 300-400 bin TL arabaya yatırıp 30-40bin TL kazanmak ticaret yapmak değil aptallıktır ama böyle yapan yok mu var ülke cahil yapacak birşey yok

Öyle kanun vs gerek yok , devlet vatandaşını sevse gümrük kaldırır , ÖTV KDV düşürür , Gürcistan'da ki gibi gideriz yurtdışına alırız arabamızı getirir ülkeye kaydını yapar plakasını çıkarır bineriz , araba derdimiz biter

Galerici vs istiyorsa toplu 2. el getirir Avrupa'dan burada satar vergisini verir , 500 Euro bile bizim milletin binemedigi araba var Avrupa'da

Lakin hükümetler aldığımız nefesten bile vergi almayı düşünerek bizi çok seviyor , ulan aliexpressden bilgisayar parçası alıyordu millet ona bile vergi getirdiler millet sanki keyfinden 1 ay bekliyor bir parçayı ne yapsın ben bile m.2 SSD ve custom soğutma toplamıştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da olmaz ki, galeriler 10.000 km altı araç alıp satamaz dersen daha bir uygulanma ihtimali olabilir ama mesela. Ayrıyetten kafama takılan birkaç husus var. Şimdi bu galerici arkadaş aldı arabayı sıfır km Ford mondeo olsun. Jantları söktü 4 orjinal disk balatayı çekti yerine yan sanayi 200 tllik setleri çaktı. (Forda fiestanin orjinal disk balatası bile 1000tl yan sanayi 250 300) Gitti bir de hava filtresi polen filtresi buji emme manifoldu ön takımdan porya bilyasına kadaar vs bunları da aldı orjinal mis gibi onları da yan sanayi çaktı. Vatandaş da gitti fazladan 20 bin daha verip bunu aldı. O zaman ne oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPHA LION KING -- 1 Ağustos 2020; 9:27:15 >
  • Peki şartları değişen, kullanmak için aldığı aracı satması gereken ne olacak?

Vatandaş şubat ayında araç alıyor öğretmen eşine işe gidip gelsin diye, martta okullar kapanıyor, bu arada eşinin de hamile olduğunu öğreniyor. Hem eşi işe gitmeyeceği için hem de ücretsiz izine (ücretli kısım bitince) çıkıp geliri azalacağı için arabasını satıyor. Bu adam ne yapacak mesela? Yazdığım aracı bir aksaklık çıkmazsa kardeşime satın alacağız.

Başka bir vatandaş ev alamam diye araba alıyor, bir anda krediler 15 yıla çıkıyor, peşinat yüzde 10a iniyor, ev alabilecek hale geliyor. Bu adamın ne günahı var?

Başka bir vatandaş araç alıyor, bir anda işten çıkarılıyor, en az zararla nakit edinme yolu arabasını satmak.

Bin tane örnek yazılır böyle. Evlilik, boşanma, mülk edinme, işsiz kalma, tayin olma, sağlık.....

İnsanların maddi koşulları, yaşam koşulları, önüne çıkan sorun ve fırsatlar standart degilken standart kullanıcıya çok büyük ceza olur bu, muhtemelen yasalar da müsade etmez.

• Şunu da belirtmek lazım, taksilere ötv indirimi geldiğinde küçük ilçelerde ucuza taksi plakası alıp bu plaka ile d segment araç saklayanlar oldu. 6-9 ay değil 2 sene.

• Bizim bi tanıdık Adana taksi plakasına Highline Passat aldı, İstanbul'da arada çıkıp geziyor akü vs durumlarından dolayı

Herkes herşeyin ne olduğunu biliyor da neyse...

• Evet bunu yapınca yarın otomobil piyasası düzelecek herkes passata , mercedese falan binecek. O enerjinizi bu bos fikirleri üreterek yormayın. Birde çözüm bulmuş gibi inanarak düzeleceğini yazmış güldürmeyin allasen. Şu konu hakkında başlık açıp durmayın artık bıktık. Otomobil konusu iyice ağlama duvarı oldu.

• Ee be akıllı peki şunu düşünmedin mi? Adam aldığının ertesi günü 50 60 bin farkla koymasının nedeni ne ? Araç olmaması. Tekrar ediyorum araç BULUNAMAMASI. Bayilerde araç olsa hangi salak gidip fark vererek galerideki aracı almak ister? Ya da hangi salak galerici o kadar farkla ilan açar? Hal böyleyken zaten az olan araç arzını daha da azaltalim diyorsun. 6 ay 9 ay satılmayacak diye galericinin aracı almayacağını mı düşünüyorsun? Galerici alır gerekirse 1 yıl bekler o beklediği 1 yılın acısını da çıkarır. Böyle birşey olursa piyasaya siteye 100 araç düşecekken 50 araç düşecek. Ve fiyatlar daha da artacak. Bir akıllı sizsiniz zaten satılamaz şerhi koyalım satılmasın. Ayrıca aracı verip devrini 6-9 ay sonra vermesine bir engel var mı? Yok. Sen akilliysan Milyonlarca lirasını bu işe koyan adamlar senden daha akıllıdır mutlaka bir açığını bulur. Birşey söylüyorsanız az mantıklı olsun.
    Birde işin şu boyutu var. Alıcı Galeriden almayıp sıraya girse biliyor ki 3-4 ay sonra araç yine aynı fiyata gelecek. Sebebi kur artışı. Bugün 200 olan araca sıraya girsen araç 3-4 ay sonra 250 olur. Ve o süre zarfında da araçsız kalır. Beklemek istemeyen gidip alıyor. Alan memnun satan memnun. Beni seni ilgilendirmez. Ben almam alana da karışmam. İsterse liste fiyatının 2 katına ilana koyup satsın zerre kadar umrumda olmaz. Alıcısı düşünsün. Aracı alamıyorsanız veya almak zorunda değilseniz. Kimin hangi fiyata alıp sattığını bu kadar dert etmeyin kendinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 1 Ağustos 2020; 11:33:13 >

• İnsanların kendi paraları, kendi sermayeleri. Şu hale bak arkadaş kafayı yersin, dedesi, babası tüp kuyruğuna, ekmek kuyruğuna girenler araba kuyruğuna girer olmuş.

0 Km'de 2.  El araçta karaborsaya SON : Satılamaz Şerhi

0 Km'de 2.  El araçta karaborsaya SON : Satılamaz Şerhi

Madem bu kadar sıfır araba merakınız var bayinin önünde yatın, adama kapora verin, alttan para verin de siz çözün. Yüzde yüz eminim ki burada bu tip mesajları yazanların banka hesaplarında, evinde VS bir araba almayı bırak oyuncak araba almaya yetecek para yok. Boş muhabbet sadece.

• Gereksiz atraksiyon hayalleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

İnsanların kendi paraları, kendi sermayeleri. Şu hale bak arkadaş kafayı yersin, dedesi, babası tüp kuyruğuna, ekmek kuyruğuna girenler araba kuyruğuna girer olmuş.

Madem bu kadar sıfır araba merakınız var bayinin önünde yatın, adama kapora verin, alttan para verin de siz çözün. Yüzde yüz eminim ki burada bu tip mesajları yazanların banka hesaplarında, evinde VS bir araba almayı bırak oyuncak araba almaya yetecek para yok. Boş muhabbet sadece.
    Dedesi babası tüp kuyruğuna girdi çünkü Türkiye Kıbrıs'a girdi yarısını aldı diye Amerika Avrupa çok büyük ambargo getirdi

Şuanda bile Rusya bize doğalgaz satmayı keserse kışın evdeki çekyatını yakar ısınırsın

• Kusura bakmayın da o kadar saçma fikirler çıkıyor ki bu konuda şaşırıyorum.

Satılamaz şerhini koydun, ertesi gün 100 ilan varsa 50'ye düşecek. Siz hiç arz talep nedir bilmez misiniz?

Valla bırak bayiyi 2. elde bile sıraya girersiniz. Açık arttırma teklif usülü araç satılır. 200 bine çok dediğin arabaya 220 versen de alamazsın.

Şu kafanızı biraz mantıklı çalıştırın. Birşey öne sürerken kafanızda demo yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Dedesi babası tüp kuyruğuna girdi çünkü Türkiye Kıbrıs'a girdi yarısını aldı diye Amerika Avrupa çok büyük ambargo getirdi

Alıntıları Göster
    Hocam bir bilgi kirliliği olmasın duzelteyim. Rusya doğalgaz vermezse kışın çekyat yakmayiz. İran ve Azerbaycan'dan aldığımız doğalgazlardan haberin yok herhalde.Hem Rusya Avrupa'ya sattığının iki katı fiyata bize satıyor. Lütfen internet çağında böyle komik yorumlarda bulunmayın.

• Bir iş baştan doğru düzgün olacak böyle abuk sabuk öneriler çözüm değil saçmalık.

ÖTV kaldırıp serbest gümrük yaparsan araç fiyatları dünya ile aynı olursa hiç birine gerek yok ama onun için osmanlı zihniyetinden çıkıp halkçı olmak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bir iş baştan doğru düzgün olacak böyle abuk sabuk öneriler çözüm değil saçmalık.

ÖTV kaldırıp serbest gümrük yaparsan araç fiyatları dünya ile aynı olursa hiç birine gerek yok ama onun için osmanlı zihniyetinden çıkıp halkçı olmak gerek.
    ÖTV kaldırda gör...
    1 Yıl Sonra Chance.org'da ÖTV GERİ GELSİN. diye kampanya başlar...

Allahım olacakları düşünemiyorum... Önümüzde 200 kişilik araç alma kuyruğu.. Trafiğin %30-40 artması... Bayide arabanın bulunamaması.

Vay Anam Vay... Cem Yılmazın tabiriyle " Orayı YIKARLAR"

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

ÖTV kaldırda gör...
    1 Yıl Sonra Chance.org'da ÖTV GERİ GELSİN. diye kampanya başlar...

Allahım olacakları düşünemiyorum... Önümüzde 200 kişilik araç alma kuyruğu.. Trafiğin %30-40 artması... Bayide arabanın bulunamaması.

Vay Anam Vay... Cem Yılmazın tabiriyle " Orayı YIKARLAR"

Alıntıları Göster
    Al işte zihniyet bu.Abi o zaman ülkeyi istanbula yığmasalardı.Plan yok proje yok.Tüm Avrupa da,kişi başı düşen araç sayısı Türkiye den en az 3-4 kat yüksek.Dotu moklu Gürcistan da bile kişi başına düşen araç sayısı bizim 2 misli miz.

Türkiye'de araba mı var saniyosunuz? Araç alma kuyruğu özel siparis harici olmaz.Ülkede araç satışı arttıkça firmalar daha fazla kota veriyor ithalat kolaylaştıkça sıra ve araç bekleme azalıyor sadece özel sipariş araçlarda araç beklersin.

Bizim millet sanıyor ki Türkiye de araç çok satıldığı için araç bulunamıyor Çok garip insanimiz var.

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    O firma kota olayı kadar saçma bir şey yok.

Şimdi Borusan, Almanya BMW'den 10.000 adet 5 serisi istiyor diyelim.
    BMW ben sana 10.000 adet vermiyorum. Senin ülkede o kadar satılmıyor diyor. İşte onu DEMEMESİ LAZIM.

Distribitör istiyorsa o adette araç vereceksin. Aracın satılıp satılmadığı seni ilgilendirmez. Aynı sorun Peugeot'ta da yaşandı. ABC ya da Göral örneğin 3000 adet 3008 istiyor. Ama Türkiyeye ayrılan kota örneğin 500 araç.

Ya bana istediğim sayıda araba vereceksin. Ya da ben senin distribitörlüğünü bırakıyorum. Ne halt yersen ye beni ilgilendirmez diyeceksin.

Türkiye de ki sorun tam olarak bu. Bayilerde araba yok ? Neden ? Araçlar gümrükte mi bekletiliyor ?

ÖTV şuan kimin umrunda ? Adam C5 Aircross alacak. Artık parasını da geçti. Bulsa 350 de verecek. Araba yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

O firma kota olayı kadar saçma bir şey yok.

Şimdi Borusan, Almanya BMW'den 10.000 adet 5 serisi istiyor diyelim.
    BMW ben sana 10.000 adet vermiyorum. Senin ülkede o kadar satılmıyor diyor. İşte onu DEMEMESİ LAZIM.

Distribitör istiyorsa o adette araç vereceksin. Aracın satılıp satılmadığı seni ilgilendirmez. Aynı sorun Peugeot'ta da yaşandı. ABC ya da Göral örneğin 3000 adet 3008 istiyor. Ama Türkiyeye ayrılan kota örneğin 500 araç.

Ya bana istediğim sayıda araba vereceksin. Ya da ben senin distribitörlüğünü bırakıyorum. Ne halt yersen ye beni ilgilendirmez diyeceksin.

Türkiye de ki sorun tam olarak bu. Bayilerde araba yok ? Neden ? Araçlar gümrükte mi bekletiliyor ?

ÖTV şuan kimin umrunda ? Adam C5 Aircross alacak. Artık parasını da geçti. Bulsa 350 de verecek. Araba yok.
    Saçmalık diye bir şey yokki.Sen kafana göre 10.000 adet 5 serisi isteyip sonraki 6 ay 500 adet isteyemezsin.Çoğu aracın aylık satış adeti ortalama bellidir.Distribütör de ona göre araç çekmek istiyor.Ama totalde adet az olunca distribütör değil Firma nın dediği olur işine gelirse,gelmezse hesabına döner.

Araç satış adetleri şimdiye nazaran önceden yüksekken böyle dertler yoktu.Araba ganimet gibiydi çünkü firmalar türkiye pazarını ciddiye alıyordu yıllık 700-800 bin den fazla araç satışı oluyordu.Şimdi afrika gibi görüyorlar.Haklılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Saçmalık diye bir şey yokki.Sen kafana göre 10.000 adet 5 serisi isteyip sonraki 6 ay 500 adet isteyemezsin.Çoğu aracın aylık satış adeti ortalama bellidir.Distribütör de ona göre araç çekmek istiyor.Ama totalde adet az olunca distribütör değil Firma nın dediği olur işine gelirse,gelmezse hesabına döner.

Araç satış adetleri şimdiye nazaran önceden yüksekken böyle dertler yoktu.Araba ganimet gibiydi çünkü firmalar türkiye pazarını ciddiye alıyordu yıllık 700-800 bin den fazla araç satışı oluyordu.Şimdi afrika gibi görüyorlar.Haklılar.

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın hocam o işi geçecekler..
    Türkiye pazarını bilenler Distribitörler.
    Distribitör senden araç istiyorsa vereceksin. Zaten satamayacağı aracı distribitör senden neden istesin ? Çok mu zengin Distribör ?

Burda Firma suçlu. Firma Türkiyeyi Afrika ülkesi gibi görüyorsa Türkiyeden gidebilir. Kapı orda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.