Şimdi Ara

0'dan başlayan biri için bu şekilde piyano çalmak ne kadar sürer? (+Org önerisi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında bana da saçma geliyordu böyle sorular görmek ama insanın bilmediği bir şey olunca normalmiş sanırım , tabiki herkesin yeteneği çalışma azmi farklıdır ama tahmini yuvarlak ortalama bir süre verirseniz mutlu edersiniz beni. Gitar çalıyorum ilerde Saksafon da çalmak istiyorum ama şu anlık piyano var önümde. Hazır yakalamışken bir soru sormak istiyorum Müzik Öğretmenliği yetenek sınavları için org almam gerek. Ne önerirsiniz? Fiyatlar pahalı 2. ele yönelmeyi düşünüyorum genellikle Casio Ctk'lara bakıyorum. Benim için en önemli şey düzgün sesler vermesi.

• Hocam ben casio ctk 4400 kullanıyorum.İkinci el almıştım.7 aydır falan kendi halimde 0 dan başladım.Ne kadar sürede çalarsın onu söyleyebilecek kadar deneyimli değilim ama ürün hakkında yorumlarımı yapayım.

Ses önemli demişsin.Ses açısından seni tatmin edecektir.Sesi bir org için gayet güzel.
    Tuş hassasiyeti de iyi.

Kötü yanı:

-Tuşlara bastığında şıkır şıkır sesler geliyor.(Bu çoğu orgda ve piyanoda oluyor.) Yüksek seslerde hissedemiyorsun ama düşük seslerde rahatsız ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=nUQ825bY4JI

Bahsettiğim olay bu.Normal birşey aslında.

Genel olarak almaya değer bir ürün olduğunu söyleyebilirim.Tabi insan bir süre sonra piyano istiyor.Fiyatları pahalı ama ben birkaç ay sonra 2.el piyano almayı düşünüyorum.
  • Bu şekilde yazmışsınız ama hangi şekilde olduğunu anlayamadım. Fakat ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi ilerlersiniz fakat yinede süresinden çok kalitesi de önemli. Örneğin üzerine pek bir şey katmadan yeni bir şey eklemeden her gün 3 saat yapılan pratik, üzerine katılarak yapılan 30dakika veya 1saatlik pratikten daha verimsiz olacaktır.

Kendi tecrübeme göre;(yaklaşık 7 ay fakat 100-110 saat toplam süre pratik ile, üzerine fazla katma yapmadım maalesef) 1 tam parça(çok fazla vakit kaybederek o tek parça üzerinde çalıştım) ve bir çeyrek parça ve 3 adet çeyrek den daha az parça ve o tam parça dışında neredeyse tüm süreyi doğaçlama yaparak harcadım.

Şunu tecrübe ettim ki her üzerine katarak ilerlediğim de, doğaçlamalarım hissedilir düzeyde ilerlemeler kaydetti. Ve eğer üzerine katacak olursam yine çok hızlı bir şekilde yeni bir düzeye geçebileceğimi biliyorum.

Bir başka örnek ise Emily Bear, zamanımızın Mozart'ı deniyor fakat bence pek alakası yok, çünkü bebekliğinden yada çocukluğundan beri günde 10 saat pratik yapmış biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknown108 -- 26 Haziran 2018; 22:53:32 >
  • unknown108 kullanıcısına yanıt
    Link vardı elimde videoyu koymayı unutmuşum hocam bir bakıyım bulabilecek miyim. Buldum aşağıya ekliyorum.

Ben süreyi genellikle gam armoni solfej gibi şeylere harcarım gibi geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=GBTEjwXB0GY&index=21&list=WL&t=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Julimezar -- 26 Haziran 2018; 23:25:49 >
  • 37debdeb37 kullanıcısına yanıt
    Ben de ilk olarak ona yönelmiştim hocam ama fiyatı fazla geldi.

Tuş sesini anladım, kursta çalıştığımız elektronik bir piyano var onda böyle bir sorun yoktu hassasiyeti ağırdı tuşlar çok ağırdı 4400'ın tuşları nasıl peki hocam?
  • Yamaha kullanıyorum tavsiye ederim. Her şey senin azmine bağlı sıfır piyano bilgisi ile bir haftada moonlight sonata çaldım çalışarak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Julimezar kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın piyano çalmadım daha önce.Fakat tuş ağırlığı güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rüzqaar kullanıcısına yanıt
    Hocam burda iyi piyano çalan orgçu bir abi var o da yamaha öneriyor ama hangi modellerine bakacağımı bilemedim açıkçası tavsiyeniz var mı model olarak? 2. el olursa max 500 liraya kapatabileceğim bir şeyler.
    Çok sağolun hocam uygun bir 2. elini yakalarsam düşünebilirim 4400'ı yoksa o kadar para vermek istemiyorum pek .
  • Hocam bu arada mutlaka pedal ile alın.Pedalsız hiçbir anlamı yok.

Ben 4400 ü pedal+ayaklık ile 600 e almıştım.
    Hocam her org için bulabilir miyim uygun pedal?
  • Julimezar kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla her org için standart jak girişi var.Yani aldığınız herhangi bir sustain pedal uygun olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Hocam burda iyi piyano çalan orgçu bir abi var o da yamaha öneriyor ama hangi modellerine bakacağımı bilemedim açıkçası tavsiyeniz var mı model olarak? 2. el olursa max 500 liraya kapatabileceğim bir şeyler.
    Reis tuş hassasiyeti olmasına dikkat et aşırı bir ses farki olmuşmaz diye düşünüyorum alirken her tuşa tek tek bas bozukluk varmı diye yamaha psr serisinden onerebilirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giriş seviyesi için tuş ağırlığından ziyade tuş hassasiyeti olması elzemdir. Tuş hassasiyeti olmayan bir klavyeyi kesinlikle almayın.
    Reklamımı da yapayım :)
    https://www.youtube.com/channel/UCsmcSsuAsPIiqplELBjcNGg

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.