Şimdi Ara

0 dan 600 CC ye başlangıç (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
5
Favori
33.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkpls

quote:

Orijinalden alıntı: BrAsSs

quote:

Orijinalden alıntı: brkpls

sıfırdan 600 cc motor ıle baslamak intihardan baska bırsey degıl , 0-100 kmh hıza cıkısı 3-4 sn son hızları 200 kmh üstü agırlıkları 200kg cıvarı bunlar büyük riskler !
    benım ilk motorum 2000-2002 yıllarında 15 yasındayken aldıgım 70cc mobılettı 1.5 yıl kullandım ve 350 cc jawa aldım ve ilk kazamı bu motorla yaptım
    sonrasında 150 cc mondıal viteslı bır motosıklet aldım onu satıp hyosung gt250r aldım sonrasında ybr125 aldım bu motorlarla toplamda 50 bın km ye yakın yol yaptım arkadaslarıma ait 600 cc motosıkletler kullandım , uzun süre tecrube edındım şuan 29 yasındayım ve 14 sene sonra kendımı hazır hissedıp 600 cc bir motor aldım , gercekten 125-250 cc motorlardan cok cok farklı her daim dikkatlı kullanmak gerek bir anlık dikkatsızlık sızın 125 cc motosıkletlerde yasamayacagınız kötü sonuclara neden olabılır .
    motosıklet kullanmaya baslayacaklara tek tavsıyem 600 cc ıle baslamayı hıc dusunmesınler bence en ideal baslangıc motoru ybr 125 , bıraz kendını frenlemesını bılen dıkkatlı kullanırım dıyenler ıcınse 250 cc .

Bu güzel mesajınızı umarım bana değilde 600cc ile başlayacaklarını düşünen arkadaşlara yazmışsınızdır.
    Emeğine sağlık teşekkürler..
    ilan baslıgına binaen yazmıstım genel olarak .

Anladım hocam teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Gaza gelmemek lazım ben de daha önce hiç motor kullanmadım sadece 3 saat eğitim alarak 6 7 sene önce ehliyet almıştım. İnsan doyumsuzdur şeytan 600 lük birşey al diyor ama ben 250 ile başlayacağım birkaç yıl sonra allah kerim.

Aynen hocam ilk acemiliği üstünüzden atmak gerekiyor 250 cc iyidir ne düşünüyorsunuz tam olarak ?

Yamaha R 25 almayı düşünüyorum hocam başka mantıklı seçenek görünmüyor. Tek çekindiğim konu yeni çıkmış olması hataların görünmesi açısından birkaç ay beklesemmi acaba kronik bir sorun varmı öğrenmiş oluruz.

• Merhaba. Ben boyle 600luk ile başlamayı dusunuyorum diyenlerin genelde motosiklet hayatına katılmadığını goruyorum sırf heves olarak açılan Başlıklar gibi geliyor. Siz yanıltınız beni. Tekeriniz yere duz bassın. Iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi karar verdin,

Altında gazı çevirdiğinde tepkime süresine hakim olmayacağın bir motorlar trafiğe çıkmak arkadaşlarında dediği gibi ölüm demektir.

125 cc yi ufak görüyorsan buyur 250 ile başla ama en azından ilk başlarda trafiğe çıkma..

• quote:

quote:

quote:

Gaza gelmemek lazım ben de daha önce hiç motor kullanmadım sadece 3 saat eğitim alarak 6 7 sene önce ehliyet almıştım. İnsan doyumsuzdur şeytan 600 lük birşey al diyor ama ben 250 ile başlayacağım birkaç yıl sonra allah kerim.

Aynen hocam ilk acemiliği üstünüzden atmak gerekiyor 250 cc iyidir ne düşünüyorsunuz tam olarak ?

Yamaha R 25 almayı düşünüyorum hocam başka mantıklı seçenek görünmüyor. Tek çekindiğim konu yeni çıkmış olması hataların görünmesi açısından birkaç ay beklesemmi acaba kronik bir sorun varmı öğrenmiş oluruz.

R25 güzel hocam bütçeniz yetiyorsa alın kronik sorunu dert etmeyin japon firma büyük bir sorun çıkarsa motoru geri alırlar ki zaten çıkacağını sanmıyorum adamlar kaç testten geçiriyor çok yüksek miktarlarda yatırım yapıyolar bu üretim için.
    Ama çok güç derdiniz yoksa cbr 250 öneririm yakıt ve kullanım kolaylığından dolayı, güç istiyorsanız r25 veya kawasaki ninja 250 SL olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkniysrc

Merhaba. Ben boyle 600luk ile başlamayı dusunuyorum diyenlerin genelde motosiklet hayatına katılmadığını goruyorum sırf heves olarak açılan Başlıklar gibi geliyor. Siz yanıltınız beni. Tekeriniz yere duz bassın. Iyi gunler.

Doğru tespit hocam onlar genelde arkama kız atayım, millete havam olsun diye almak istedikleri için çoğu ya korkup vazgeçiyor ya parası yetmiyor. arası yetenlerde 600cc bi motor alıyor kendini göstemek için kasksız biniyor (Hala anlayamadığım bi mantık) zaten bunlarda kullanamayıp satıyorlar.

Bizimkisi bir yaşam tarzı meselesi, 4 silindir sesini duymak için pencereye koşarken ayağını burkmuş adamım ben

sağolun, sizinde tekeriniz düz bassın. Allah apaçileri uzak tutsun :) iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equal Threshold

En iyi karar verdin,

Altında gazı çevirdiğinde tepkime süresine hakim olmayacağın bir motorlar trafiğe çıkmak arkadaşlarında dediği gibi ölüm demektir.

125 cc yi ufak görüyorsan buyur 250 ile başla ama en azından ilk başlarda trafiğe çıkma..

Kararını vermeyen arkadaşlara da örnek olayım dedim. Şuan hedefim 600cc fakat artık bütçe meselesi :)
  • saçma sapan cevaplar görüyorum. ben de 16 yaşındayım motora çok hevesliyim. ben 250'lik racing-ss ile başlamak istiyorum diyorum scooter öneriyorlar. Genç, enerjik, kendine özgü tarzı olan bir insanım. Artık afedersiniz de bizim burda scooter kullananların hepsi fosforlu adidas giyen serserilerden oluşuyor. otobanda scooterla yarışıyorlar falan. yani şekil de önemli benim için. Diyosunuz ki 125lik al sonra 250 sonra 600 sonra 100 vs vs para bizde b*k zaten. bu motorların elimde kalma olasılığı yok gibi konuşuyorsunuz.
    Ayrıca şunu anlamıyorum. 1000lik değil de bi 600lük alsam, 200metrekarelik bi dikdörtgen alan içinde turlasam (10m-20m) alışma süreci niyetine. Ya çünkü var böyle kullananlar. Sabırsız biri değilim ama çok beklemeyi sevmem. Öyle düşünyorsunuz ki 600lük alan 200km/h yapmadan duramazmış gibi.
    Doğruluk payım var mı?
  • 7 sene önce ergenken bende böyle bir konu acmisim, yalniz o zamanlar bana 600lukte yetmemis 1000rr ile baslayacakmisim:)

7 sene sonra yani bugun 125cc kullaniyorum ilk 1000km insallah bi yere yapismam diyerek korkarak sürdum 125cc bile fazla geldi.
    600 lük almis olsam bugün toprak altinda olurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasib

saçma sapan cevaplar görüyorum. ben de 16 yaşındayım motora çok hevesliyim. ben 250'lik racing-ss ile başlamak istiyorum diyorum scooter öneriyorlar. Genç, enerjik, kendine özgü tarzı olan bir insanım. Artık afedersiniz de bizim burda scooter kullananların hepsi fosforlu adidas giyen serserilerden oluşuyor. otobanda scooterla yarışıyorlar falan. yani şekil de önemli benim için. Diyosunuz ki 125lik al sonra 250 sonra 600 sonra 100 vs vs para bizde b*k zaten. bu motorların elimde kalma olasılığı yok gibi konuşuyorsunuz.
    Ayrıca şunu anlamıyorum. 1000lik değil de bi 600lük alsam, 200metrekarelik bi dikdörtgen alan içinde turlasam (10m-20m) alışma süreci niyetine. Ya çünkü var böyle kullananlar. Sabırsız biri değilim ama çok beklemeyi sevmem. Öyle düşünyorsunuz ki 600lük alan 200km/h yapmadan duramazmış gibi.
    Doğruluk payım var mı?

Hocam size önerim racing kasasıyla CBR 125R olur. daha kalıplı isterseniz Yzf R125 e bakın derim ikiside hem SS kasa olup hemde küçük cc lerdir kolay kullanırsınız rahat edersiniz ve kolay satarsınız.
    600cc ile başlama konusuna gelince onu size detaylı olarak anlatabilirim. Kısaca Başlanmaz değil başlanır yavaş yavaş kullanırsın da ama en ufak hatanda çok büyük travmalar geçirirsin ve motora tövbe edersin bu yüzden küçükten başla tecrübe edinerek yüksel.
    600cc motor alıp 90 la da gidebilirsin ama bunu yaparsan ne olur ?

1) Başkaları seninle yarışmaya kalkıp aklınca seni sıkıştırırlar ve kaza yapmana sebebiyet olurlar (Canlı örneğini arkadaşım yaşadı)
    2) Trafikte seni sürekli solladıklarında sinirlenirsin ve basarsın sende bu da elindeki 110hp lik canavarı zabdedememen olur.

Bak kardeşim ben ömrümü heba ettim bu racing makinalar uğruna kaç yıldır araştırdım ettim ve bende sabrediyorum 600 cc 4 silindirli bir motor için. Senin her kelimene cevap yazabilir her konuda açıklama yapabilirim çünkü ben de senin gibi düünüyordum. Sana tek tavsiyem 600-1000cc bir SS motorun arkasına bin birinden rica et ve biraz gazlasın 0-100 e 3 saniyede sapandan atılmış taş gibi fırladığını görünce, frene bastığında alın damarlarını çatlatacak kadar o fren gücünü hissedince kendin vazgeçeceksin zaten.

Ben asla kullanılmaz demiyorum fakat az tecrübeyle kullanırsan çok sıkıntı yaşarsın.

Her konuda yardımcı olabilir videolar ile canlı örnekler gösterebilirim, İyi forumlar..

• quote:

quote:

saçma sapan cevaplar görüyorum. ben de 16 yaşındayım motora çok hevesliyim. ben 250'lik racing-ss ile başlamak istiyorum diyorum scooter öneriyorlar. Genç, enerjik, kendine özgü tarzı olan bir insanım. Artık afedersiniz de bizim burda scooter kullananların hepsi fosforlu adidas giyen serserilerden oluşuyor. otobanda scooterla yarışıyorlar falan. yani şekil de önemli benim için. Diyosunuz ki 125lik al sonra 250 sonra 600 sonra 100 vs vs para bizde b*k zaten. bu motorların elimde kalma olasılığı yok gibi konuşuyorsunuz.
    Doğruluk payım var mı?

Hocam size önerim racing kasasıyla CBR 125R olur. daha kalıplı isterseniz Yzf R125 e bakın derim ikiside hem SS kasa olup hemde küçük cc lerdir kolay kullanırsınız rahat edersiniz ve kolay satarsınız.
    600cc ile başlama konusuna gelince onu size detaylı olarak anlatabilirim. Kısaca Başlanmaz değil başlanır yavaş yavaş kullanırsın da ama en ufak hatanda çok büyük travmalar geçirirsin ve motora tövbe edersin bu yüzden küçükten başla tecrübe edinerek yüksel.

1) Başkaları seninle yarışmaya kalkıp aklınca seni sıkıştırırlar ve kaza yapmana sebebiyet olurlar (Canlı örneğini arkadaşım yaşadı)
    2) Trafikte seni sürekli solladıklarında sinirlenirsin ve basarsın sende bu da elindeki 110hp lik canavarı zabdedememen olur.

Bak kardeşim ben ömrümü heba ettim bu racing makinalar uğruna kaç yıldır araştırdım ettim ve bende sabrediyorum 600 cc 4 silindirli bir motor için. Senin her kelimene cevap yazabilir her konuda açıklama yapabilirim çünkü ben de senin gibi düünüyordum. Sana tek tavsiyem 600-1000cc bir SS motorun arkasına bin birinden rica et ve biraz gazlasın 0-100 e 3 saniyede sapandan atılmış taş gibi fırladığını görünce, frene bastığında alın damarlarını çatlatacak kadar o fren gücünü hissedince kendin vazgeçeceksin zaten.

Ben asla kullanılmaz demiyorum fakat az tecrübeyle kullanırsan çok sıkıntı yaşarsın.

Her konuda yardımcı olabilir videolar ile canlı örnekler gösterebilirim, İyi forumlar..

Valla hocam ne diyeyim, adamın dibisiniz. Kimi için oldukça saçma bişey yazmışımdır belki ama, siz anlayışla cevap verdiniz, çok teşekkürler. Amacım en kısa zamanda motosiklet alabilmek.600cc dediğime bakmayın param da yetmez büyük ihtimalle ya 250lik ya da 125lik almayı düşünüyorum çünkü çok şükür ben de farkındayım büyük motosiklette oluşabilecek tehlikenin. Ve cidden 1000lik yada 600lük bir motorda artçı olmayı çok isterim. Çok aceleci olmamayı isterdim ama işte bi acelecilik var ki siz bilirsiniz Yamaha r25 veya hyosung gt250r, bumoto calibre 250r,kawasaki ninja 250sl vs. gibi motorlarla başlamak veya bu motorlar hakkında ne düşünüyorsunuz? bu modeller gittikçe gider kısa kesmeye çalıştım

• quote:

quote:

quote:

Doğruluk payım var mı?

Valla hocam ne diyeyim, adamın dibisiniz. Kimi için oldukça saçma bişey yazmışımdır belki ama, siz anlayışla cevap verdiniz, çok teşekkürler. Amacım en kısa zamanda motosiklet alabilmek.600cc dediğime bakmayın param da yetmez büyük ihtimalle ya 250lik ya da 125lik almayı düşünüyorum çünkü çok şükür ben de farkındayım büyük motosiklette oluşabilecek tehlikenin. Ve cidden 1000lik yada 600lük bir motorda artçı olmayı çok isterim. Çok aceleci olmamayı isterdim ama işte bi acelecilik var ki siz bilirsiniz Yamaha r25 veya hyosung gt250r, bumoto calibre 250r,kawasaki ninja 250sl vs. gibi motorlarla başlamak veya bu motorlar hakkında ne düşünüyorsunuz? bu modeller gittikçe gider kısa kesmeye çalıştım

Estafurallah kardeşim bende aynı duyguları yaşadığım aynı cevapları aldığım için anlayabiliyorum seni Aynen para da yetmiyor bu devirde zaten
    Dediğim gibi çevrenizde tanımasanız da 600cc+ motoru olan birini bulun tanışın rica edin benimde hiç tanıdığım yoktu gittim tanıştım şuanda 50 yi geçik motorcu tanıdığım var ve 300 e yakın facebook adresimde ekli kişiler var bunlar hep hastalık işte hiç tanımadığın insanla bile motor derdine tanışıyosun
    Bu racing hastalığı bam başkadır olmayan anlayamaz sırf sesidi duyayım diye ayağımı kırıyordum, kaç km takip ettiklerim bulduklarım var bu konu çok uzun bilirsin kardeşim detaylıda konuşuruz faceden eklersen
    Size tavsiyem bumoto-megelli gibi kaliteli olmayan motorlardan uzak durun. Şuan için 250cc yerine 125cc SS kasa bir motor bakarsan daha iyi olur (cbr 125- R125 gibi) nedenini sorarsan en düşük güçteki 250cc bir motor bile 20 küsür beygir güç üretiyor 100 km ye 6 saniyede çıkabilen 160-170 i görebilen motorsikletler bunlar ben senin yerinde olsam 125cc SS kasa bir motor alıp koruma takozu ve ekipmanlarımı alıp kendimi geliştiririm.

Burdan yazabilirsiniz foruma çok sık giremiyorum.

https://www.facebook.com/kbaris12

• Benimde uzun vadede 600cc lik bir motor alma planım var.Kredi ile girip alabilirimde belki.Ama can taşıyosun güzel kardeşim,kendini düşünmüyosan sevdiklerini düşün.Kaldı ki yanlış anlama beni motora ilk oturduğunda 600lük motoru kullanma kabiliyetin ne derece olucak.Onun hakkını vermen güvenli bi şekilde kullanman için 250lik bişey al kendini ve trafiği tanı.

Son olarak da facebook ve instagram sayfan 1 yıl bekleyebilir cool fotoğrafların için.Sende bu sürede motorcuların alemini,motor alım satım dünyasını,ekipmanları,trafiği,acil durumları,hava şartlarını çok rahat kavrarsın.600lüğe oturduğun ilk haftadan sonrada hakkını verirsin,naçizane düşüncem bu yönde.

Güvenli Sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Russian

Benimde uzun vadede 600cc lik bir motor alma planım var.Kredi ile girip alabilirimde belki.Ama can taşıyosun güzel kardeşim,kendini düşünmüyosan sevdiklerini düşün.Kaldı ki yanlış anlama beni motora ilk oturduğunda 600lük motoru kullanma kabiliyetin ne derece olucak.Onun hakkını vermen güvenli bi şekilde kullanman için 250lik bişey al kendini ve trafiği tanı.

Son olarak da facebook ve instagram sayfan 1 yıl bekleyebilir cool fotoğrafların için.Sende bu sürede motorcuların alemini,motor alım satım dünyasını,ekipmanları,trafiği,acil durumları,hava şartlarını çok rahat kavrarsın.600lüğe oturduğun ilk haftadan sonrada hakkını verirsin,naçizane düşüncem bu yönde.

Güvenli Sürüşler

İnşallah bu mesajı bana yazmamışsınızdır..

Konu takip..

• BrAsSs kullanıcısına yanıt
    Yok dostum sana özel bi mesaj değil,yukarıdada 600 ile başlıcam diyen herkese genel olarak yazdım.
  • 600 CC ile başlamak isteyen arkadaşlar özelden ulaşsın ; sorularını cevaplayayım.
  • Russian kullanıcısına yanıt
    Tamam o zaman
  • bence vitesli 600'Lük motor ile başlanmamalı. çok önceleri ne var bunda derdim ama şimdi bakıyorum da daha 250'lik ile hergün ne badireler atlatıyorum...
  • up
  • BrAsSs kullanıcısına yanıt
    kardeş öldün mü naptın nettin
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.