Şimdi Ara

0 araç fiyatları çok yüksek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
2
Favori
14.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Ilginizi ceker diye tahmin ediyorum.genelleme degildir ama fikir verir

Hastanede 45-50 hekimiz.gelir duzeyi nisbeten fena sayilmayan aralik

Son 2 senede.hastanede 4 tane sifir araba alindi.biri yeni doktor.ilk arabasi.ikisi 7-10 yas civari arabasini eskidigi icin.biri keyif icin.

Alin size kucuk bi istatistik.cevremden kimse.keyfine arac almiyor.alanda 5 senede biniyor min.

Ben idda ediyorum hatta.yollar bmw merso kayniyo diyosunuz ya.bence trafikteki 10 arabanin 5 i direk metal tabut.iyi arabalari gozunuz seciyor

Haa.alan yokmu var.ama onlar her donem zengin.bence memleketin yuzde 90 i suan geberene kadar arabasini degistirmiyor

Hocam hadi dediğinizi geçtim, artan 2.el fiyatlara ne diyeceksiniz? Efsane kasa diye tabir edilen teneke corollanın temizleri 22 binden başlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• valla ben motosiklet suruyordum. tehlikeli oldugu icin gecen gunlerde bir arac bakayim dedim. butceyi 10k yaptim baktim curumus peynir tenekeleri cikti. 15k yaptim yok yine 1990 model araclar cikiyor. 20k yaptim 2000 model arac bulunuyor. ben simdi 20k verip 17 yil kullanilmis arac mi alacagim? sanirim ayagim un ufak oluncaya kadar motosiklete devam etmek zorundayim. bu bir zulümdür, eserinizle gurur duyun simdi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-60C9D430E -- 20 Mayıs 2017; 13:25:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Insigniaa

quote:

Orijinalden alıntı: uzakdağ

en büyük sıkıntı vergiler, o da inmez bayrağın inmeyeceği gibi.

Hocam bir de anlamadığım bir konu var, çıkıyorum çarşıya bmw 320 mi dersin mercedes cla mı dersin her taraf onlardan kaynıyor göre göre sıkıldım o derece, bunca vergilere rağmen insanlar nasıl alabiliyor anlamıyorum.

hepsinde haciz var. plaka sorgula bak gör. hepsinin eline bi yerden 80-90 bin lira geçiyor miras filan. sonra kredi çekip hemen alıyorlar bmwyi mersoyu.

bu kadar otomotiv alım gücünün düşük olduğu bir ülkede trafik apaçisinin elinde 320d bulunuyor. nasıl oluyor bu? bankalarımız çalışıyor

• Vatandaş diyorki her yer son model araba İstanbul'dan kırsalda gectim neredeyse heryer 90 model arabalar ile doluydu toros lar dogan lar vs vs insanlar sadece yaşadığı bolgeyi baz alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Amaç zaten araç satışlarını düşürüp cari açığı azaltmak olduğu için bu kadar pahalı

Ben de hep bunu savunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Insigniaa

quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Ilginizi ceker diye tahmin ediyorum.genelleme degildir ama fikir verir

Hastanede 45-50 hekimiz.gelir duzeyi nisbeten fena sayilmayan aralik

Son 2 senede.hastanede 4 tane sifir araba alindi.biri yeni doktor.ilk arabasi.ikisi 7-10 yas civari arabasini eskidigi icin.biri keyif icin.

Alin size kucuk bi istatistik.cevremden kimse.keyfine arac almiyor.alanda 5 senede biniyor min.

Ben idda ediyorum hatta.yollar bmw merso kayniyo diyosunuz ya.bence trafikteki 10 arabanin 5 i direk metal tabut.iyi arabalari gozunuz seciyor

Haa.alan yokmu var.ama onlar her donem zengin.bence memleketin yuzde 90 i suan geberene kadar arabasini degistirmiyor

Hocam hadi dediğinizi geçtim, artan 2.el fiyatlara ne diyeceksiniz? Efsane kasa diye tabir edilen teneke corollanın temizleri 22 binden başlıyor

Mudur ben aracimi satisa koydum.bence benim araba o kadar etmez oyle diyim

Araba alicam alicaklarimda oyle.ee nasil olcak.ben mecbur kaldim.inan yoksa suan ne almak ne satmak mantikli

Filo satislari ve servislerden ayakta kaliniyor suan

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    almanlar bizi kıskanıyor. onlardan örnek verme.
  • Vergi sorun oldugu kadar doviz kuru da sorundur

• SelamiŞahin kullanıcısına yanıt
    2.el de sıfır kadar vergi ödemiyorsunuz ama aldığınız kişinin ödediği vergiye ortak oluyorsunuz maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Amaç zaten araç satışlarını düşürüp cari açığı azaltmak olduğu için bu kadar pahalı

Ben de hep bunu savunuyorum

bende aynı şekilde düşünüyorum

• Ayrıca Türkiye de farketmediğiniz kadar zengin var. Aylık 10bin lira gelirle alınacak evler arabalardan fazlası satılıyor. Zamanında gecekondusu olanların 4 dairesi oldu. Zaten başka arsaları varsa onları saymıyorum. Köy dediğimiz yerler şehirin içine girdi. Ve bu zenginleri orta sınıf parası ile besliyor. Fakir ile zengin arasındaki uçurum giderek artıyor. Orta kesimin %90 ı aşağıya %10 u yukarıya yuvarlanıyor.

Etrafınızda bu insanları görmüyorsunuz ama hala mobilet dediğimiz teneke parçasına binip 3 5 trilyonu olan adamlar biliyorum hala değişme yok hayatlarında. İleride çoluk çocuk adam akıllı olmazsa böyle araba v.s yiyip bitirecek işte.

• Ötv ve kur farkından kaynaklanıyor hocam. Terhic ikinci el.

• En önemli faktör vergiler. En düşük motorlu boş aracı alsanız dahi araba parası kadarda vergi çıkıyor.

Diğer faktör ise kur farkı tabiki. Tl değer kaybettikçe araç fiyatları çıkıyor.

• kafanıza sokun artık şunu

otomobil fiyatları yüksek değil

kur 1'e 4

vergi %200

yani alman amerikan kanadalının 100 bine aldığını, tc vatandaşı 8-10 kez daha pahalıya alıyor

1.000.000 tl

// reis demokratik yoldan araba alma diyor, lüks diyor
  • Bu millete müstehak i10 150 bin lira da olsa ses etmeden alırlar.

• Bir tanıdığın 1.2 tüplü şahini var, sık sık ankara istanbul yapar, geçen evin borcu bitsin araç bakacağım ancak piyasa yükselmiş dedi, bende devlet yeni araç satılsın istemiyor dedim ,,

Ne olacak iki, üç tane çocuk yaptırıp, güvenliksiz araçlara mahkum etmek hoşmu ak yöneticiler,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen, ben ,o ses çıkardı diyelim.Cogunluk memnun zaten.Milletin bahçesinde para sondasi var mübarek.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

50 bin birim paraya Alman'ın aldığı:

0 araç fiyatları çok yüksek

Türk'ün aldığı:

0 araç fiyatları çok yüksek

Gelde kafayı yeme.

alttaki daha güzel

• az önce tüm markalara baktım dacia ve fiat'ı saymazsak giriş seviyesi manuel b sınıfı dizel 65-70 civarı c dizel 90-95 d dizel 115-120 seviyesinde. Fiyatları takip etmeyenlere bir anda söylemeyin. Dedemin son fiyat listesi passat highline 2000 motor dizelin 100.000 olduğu zamanda kalmış mesela geçen golf dizel otomatiğin fiyatını söyledim şoka girdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 20 Mayıs 2017; 10:30:20 >
  • Çoğu kredi çekip ödeyemiyor birde 2.el alınıyor diye düşünüyorum döngüye giriyor zaten kredi çekip ödeyemeyen 2.elden gönderiyor :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.