Şimdi Ara

0 532 li hattın prestijine inanıyormusunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
511
Cevap
4
Favori
33.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insanlar yeni 532 alıp hemen kontörlüye çevirmesin diye Turkcell 80 TL vergi çıkardı veya 1 sene taahhüt koydu.

ama sonuçta tabiki pratikte çevrilebilirde 532li hat kullanıp kontörlü olması, bence ferrari alıp lpg taktırmaya benzer
  • quote:

Orijinalden alıntı: brownness

kabullenmek istemesek de saçma olsa da var.eskiden kalma bi bilinçaltı durumu
    Konunun özeti budur işte :)
  • bi ara bende de vardı,o zaman tarife değişikliği yoktu,hazır kart çıkar çıkmaz 535'e geçmiştim :D

şimdi 535 inbile karizması var
  • 532 nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

532 nedir?

İlk çıktığında her insanın sahip olamadığı( cep telefonları aşırı pahalıydı 94-95 yıllarında) şu anda ise ayak takımının kimisinin bile elinde olan, cep telefonunun has hattının prefixidir ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamyoncu61 -- 13 Aralık 2010; 2:03:59 >
  • ayak takımı
  • Kim ne derse desin hala daha bir farklılığı vardır.

En azından 536, 539 numaralı telefon numarasına sahip kişilerin numaraları devamlı değiştiriyor ama 532 numaları birisinin telefonu değişmesi gibi bir durum olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papi40

ayak takımı

yoksa sen de mi 0532'li hat isteyipte bulamayanlardansın?
  • Ben inanmıyorum,

Kapatılan hatların belli bir süre sonra tekrar satılabildiği bir piyasada karşısına çıkan her 532 li numarası eski ve güvenilir olarak gören esnafların vay haline.
    Ne kadar saçma şeyleri prestij unsuru olarak görüyoruz millet olarak.

Şu anda bile çıkıp böyle bir numara alma imkanı olan ve dolandırıcı olan birine sırf hattı 532 diye güvenenler var ise kim bilir nasıl dolandırılıyordur.

Bu tarz basit şeyler iş dünyasında referans olmamalı bence.
  • neyin prestiji geçin bunları ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: highjacker

Ben inanmıyorum,

Kapatılan hatların belli bir süre sonra tekrar satılabildiği bir piyasada karşısına çıkan her 532 li numarası eski ve güvenilir olarak gören esnafların vay haline.

Şu anda bile çıkıp böyle bir numara alma imkanı olan ve dolandırıcı olan birine sırf hattı 532 diye güvenenler var ise kim bilir nasıl dolandırılıyordur.

Ama referens hala dostum. Bankaların kredi risk ölçümlerinde konulan 10 maddeden 1 maddenin şıklarından biride cep numarasının prefixidir. Ayrıca bu 532 ler referans tamamlayıcıdır. Belli bir kesime mensup insansındır, lüks bir semtte yaşarsın, altında lüks bir araç olur 536,537,554,507 gibi numaralar kullanmazsın. Zaten sonrada alan kişilerin amacı kendilerini bu insanlar gibi göstermek. Fakat hiç bir vasfın yok 532 li numara kullanıyosun onu kimse tabiri caizse "yemez" :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamyoncu61 -- 13 Aralık 2010; 13:40:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: highjacker

Ben inanmıyorum,

• yıllardır aynı numarayı özenle saklayan biriyle, devamlı numara değiştiren birinin karakter yapılarında da ciddi farklılıklar vardır. numara ne farkeder diyen biri de mesela, aynı zamanda borcum harcım ödenmese ne farkeder demeye daha yatkındır.

tabii tek başına 532 numara bir şey ifade etmez. zaten numaraya göre değerlendirme yapan kişi, o numaranın uzun yıllardır o kişide olup olmadığını da mutlaka aklına getirir.

numarasına yıllarca sahip çıkmış ve arkasında durmuş biri, karakter yönünden de daha tutarlı, güvenilir ve sorumluluk sahibi olduğu imajı yaratır doğal olarak.

"amaan ne farkeder" diyen de, her şeye öyle diyordur imajı yaratır.

bütün bu durumlar kahve falına bakar gibi, numaradan da karakter analizi yapılmasına neden oluyor ve bu durumda 532 nin prestiji vardır. ama yıllardır o kişiye ait olduğu fikrini de birlikte vermesi şartıyla.
  • Bana göre hiç değildi ama ilk çıktığı zamanlarda kimine göre prestijliydi, şimdi ise öyle bi durum kalmadı kanaatindeyim.
  • 5326xxxxxx numaram. kesinlikle prestijli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

yıllardır aynı numarayı özenle saklayan biriyle, devamlı numara değiştiren birinin karakter yapılarında da ciddi farklılıklar vardır. numara ne farkeder diyen biri de mesela, aynı zamanda borcum harcım ödenmese ne farkeder demeye daha yatkındır.

tabii tek başına 532 numara bir şey ifade etmez. zaten numaraya göre değerlendirme yapan kişi, o numaranın uzun yıllardır o kişide olup olmadığını da mutlaka aklına getirir.

numarasına yıllarca sahip çıkmış ve arkasında durmuş biri, karakter yönünden de daha tutarlı, güvenilir ve sorumluluk sahibi olduğu imajı yaratır doğal olarak.

"amaan ne farkeder" diyen de, her şeye öyle diyordur imajı yaratır.

bütün bu durumlar kahve falına bakar gibi, numaradan da karakter analizi yapılmasına neden oluyor ve bu durumda 532 nin prestiji vardır. ama yıllardır o kişiye ait olduğu fikrini de birlikte vermesi şartıyla.

bir çok noktasına katılmakla birlikte hala var olduğunu düşündüğüm ve Turkcell faturalı alırken aramış olduğum prefixtir.(533'lü aldım)

• 0532 nin karizması yerle bir bence avea hattım var sırf aradıgım 532 lilerin kaçının eski(tcell) oldugunu görmek için yarım saattir ödemeli atıyorum,10 kişiden 4 ü avea çıktı ,hattım 505 li ve konturlu olmasına rağmen bankaların kredi verelim limit yükseltelim diye kaç kere telefon ettiklerini bilmiyorum,daha bu sabah akbank mesaj attı ek hesap limitiniz 700 Lira oldu diye,yani sizin anlıyacagınız prestiji olan paradır 532 değil her 532 li adamda para olmaz,zaten boşuna parayla imanın kimde oldugu belli olmaz dememişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cose Turche -- 14 Aralık 2010; 11:52:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

0532 nin karizması yerle bir bence avea hattım var sırf aradıgım 532 lilerin kaçının eski(tcell) oldugunu görmek için yarım saattir ödemeli atıyorum,10 kişiden 4 ü avea çıktı ,hattım 505 li ve konturlu olmasına rağmen bankaların kredi verelim limit yükseltelim diye kaç kere telefon ettiklerini bilmiyorum,daha bu sabah akbank mesaj attı ek hesap limitiniz 700 Lira oldu diye,yani sizin anlıyacagınız prestiji olan paradır 532 değil her 532 li adamda para olmaz,zaten boşuna parayla imanın kimde oldugu belli olmaz dememişler

Zaten sırf 532 kullanmış olmak için alıp sonrada turkcell faturaları bellerini büktüğü için taşıyan insanlar yüzünden 532 nin durum bu hale geldi. Sırf en eski kullanıcıları vede yeni alanların sadece platin üye olma koşulu ile almalarına izin verilseydi bu hatlar böyle ayağa düşmezdi. Siz 505 inizle ödemeli atıp sonrada parayla imanın kimde olucağı belli olmaz diyerekten kendinizi avutmaya devam edin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamyoncu61 -- 14 Aralık 2010; 15:53:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kamyoncu61

quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

0532 nin karizması yerle bir bence avea hattım var sırf aradıgım 532 lilerin kaçının eski(tcell) oldugunu görmek için yarım saattir ödemeli atıyorum,10 kişiden 4 ü avea çıktı ,hattım 505 li ve konturlu olmasına rağmen bankaların kredi verelim limit yükseltelim diye kaç kere telefon ettiklerini bilmiyorum,daha bu sabah akbank mesaj attı ek hesap limitiniz 700 Lira oldu diye,yani sizin anlıyacagınız prestiji olan paradır 532 değil her 532 li adamda para olmaz,zaten boşuna parayla imanın kimde oldugu belli olmaz dememişler

Zaten sırf 532 kullanmış olmak için alıp sonrada turkcell faturaları bellerini büktüğü için taşıyan insanlar yüzünden 532 nin durum bu hale geldi. Sırf en eski kullanıcıları vede yeni alanların sadece platin üye olma koşulu ile almalarına izin verilseydi bu hatlar böyle ayağa düşmezdi. Siz 505 inizle ödemeli atıp sonrada parayla imanın kimde olucağı belli olmaz diyerekten kendinizi avutmaya devam edin :)

Siz bu 532 nin durumuna baya üzülmüş gibisiniz....
    Prestij li olsa ne olmasa ne bi arkadaş açmış konuyu herkes fikrini söylüyor.
    ... Bu hatlar ayağa düşmezdi demişsiniz bi şekilde aya düştüğünü ve prestij olayının kalmadığınıda kabul etmişsiniz.

Varsın prestiji olmasın bu kadar takmayın....

Yada varsın prestij li olsun ben bu kadar takmıyayım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 14 Aralık 2010; 19:48:26 >

• 532 ile başlayan numara dolu devamlı piyasada satılan prestij falan hikaye bence..fakat 542 olan numaralardan satılanlarını bulmak 532 lere göre daha zor..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.