Şimdi Ara

0.52 Promil Alkol ile El konulan Ehliyet... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
9.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eskişehir de oluyor böyle saçmalıklar , özellikle bu sıralar iyice sapıttılar..

Ayrıca bir trafik polis memuru bir şey demişti , eğer vücudunuz sigaraya alışık değilse , Parlament ve Marlbora yaklaşık 25-30 Promil çıkarıyor ama alışık iseniz bu yarıya düşer demişti..

Ama başlığa bakaraktan 0.52 yazıyor , o zaman dediğim değerler 0.25-0.30 olması lazım , çünkü 25-30 promil başlığa göre baya bi uçuk kalıyor.

Bir de saçma sapan Hasan Polatkan 'a radar koymuşlar , 55 km/h ile ceza yedi alt komşumuz..Neymiş efendim koskocaman ekinekmek virajında sınır 30 kmh imiş..Peh..

• yıl sonu geldi herkes kime **kacağını şaşırdı beyler..

geçenlerde benim de başıma bir olay geldi..

halamlarla evde rakı-balık muhabbeti yapmıştık..saat 7 gibi falandı..

bundan 4 saat sonra( 2 duble tekirdağ içmiştim sadece) teyzemin evine giderken ben kullanıyordum aracı..çevirme vardı..alkol muayenesi dediler..ok dedik sorun yok..ondan sonra üfledim ve 0.46 promil çıktı..

polis memuru demez mi bana "Cuma günü utanmıyormusun içmeye" diye..

ben de " memur bey herkes haddini bilsin lütfen işinizi yapın" dedim..

adam aracın sağına soluna bakıyor yanmayan lamba varmı diye..bulamadı..ceza kesecek yer aradı aradı yok..arkadaki kuzenim ve halam bile emniyet kemeri takmıştı..

sonra dayanamadım:" istediğiniz kadar arayın; hatta bagaja bakın ilkyardım çantası orda; yangın tüpü yanımda ve dolum kontrolü de yapıldı ekim ayında"dedim..

"iyi akşamlar" diyip devam ettim..

• @m.C.k : Hocam iyi koymuşsun postayı , aslında böyle posta koyan çok olsa , çevirmeye de pek yüzleri kalmaz ama sonuç..
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k.

yıl sonu geldi herkes kime **kacağını şaşırdı beyler..

geçenlerde benim de başıma bir olay geldi..

halamlarla evde rakı-balık muhabbeti yapmıştık..saat 7 gibi falandı..

bundan 4 saat sonra( 2 duble tekirdağ içmiştim sadece) teyzemin evine giderken ben kullanıyordum aracı..çevirme vardı..alkol muayenesi dediler..ok dedik sorun yok..ondan sonra üfledim ve 0.46 promil çıktı..

polis memuru demez mi bana "Cuma günü utanmıyormusun içmeye" diye..

ben de " memur bey herkes haddini bilsin lütfen işinizi yapın" dedim..

adam aracın sağına soluna bakıyor yanmayan lamba varmı diye..bulamadı..ceza kesecek yer aradı aradı yok..arkadaki kuzenim ve halam bile emniyet kemeri takmıştı..

sonra dayanamadım:" istediğiniz kadar arayın; hatta bagaja bakın ilkyardım çantası orda; yangın tüpü yanımda ve dolum kontrolü de yapıldı ekim ayında"dedim..

"iyi akşamlar" diyip devam ettim..

dostum haddini iyi bildirmişsin polise.
    tebrik ederim.
    herkes haddini bilecek ama maalesef bu siyasal iktidar döneminde bunun gibi çok polis alındı.
    ülkenin her yerinde kadrolaştılar.
    bakalım nereye kadar gidecek
    saygılar

• Bir kere ruhsatsızsın diye niye ceza versinler ya, konuşup halletseydiiz, sizi paralı görünce ceza vermişlerdir büyük ihtimal neyse...

Onu geç öndeki arkadaşına söyleyecek söz bulamıyorum, hayatında kaç kere polis çevirmiş belki yanından geçip gitse polis çevirmicek böle durumlarda geçip gideceksin...

Onun dışında geç kalmışsınız avukat halleder mi bilemiyorum ama...

Eğer yanlış ölçüm olduğunu düşünüyorsanız hemen hastaneye gidip rapor alıp itiraz etmeniz gerekmekteydi. Daha önce TV de çıktı yapılması gerekenler. Bundan sonra aklınızda bulunsun , doğruca hastaneye

Ben içki içmemiş olsam orada mümkünü yok o parayı vermezdim...

Biz polisin gözü önünde hatalı sollama yaptık tekirdağ dönüşü , çevirdi bizi herkese ceza yazıyordu bize yazmadı, adamı kafaya aldık, adam zaten cimbomluydu, tsabi şampiyonluğu yeni kaybetmişiz , Fener tişörtü vardı bizim arkadaşın üzerinde birazda o yüzden keyfi geldi, Ulusoy sağolsun

Ulsuoy kırkyılda bir işimize yaradı anlayacağınız

• hayatı sollama akınnn
  • Makinelerin kalibrasyon ayarlarını hangi kuruluş yapıyor veya yapılıyor mu?

3 sene önce ehliyeti verdiğimde

5 dakika ara ile 2 çevirmeye girdim.
    1. sinde 57 çıkmıştı polis gönderdi, 5 dakika sonra bir tane daha bunda 127 çıktı.
    Az önce ölçtüler filan dedim ama anlatamadık. Yolda gelirken içmişindir dediler.
    yola çıkmadan 1 saat önce filan da içmeyi bırakmıştım

Aletlerin güvenli ve kalibrasyonlarının tam olduğuna inanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Eğer yanlış ölçüm olduğunu düşünüyorsanız hemen hastaneye gidip rapor alıp itiraz etmeniz gerekmekteydi. Daha önce TV de çıktı yapılması gerekenler. Bundan sonra aklınızda bulunsun , doğruca hastaneye

ufak bir bilgi
    kendi kafanıza hastaneye gidip rapor alamazsınız
    hadi doktoru ikna ettiniz ve size alkolsüz raporu verdi buda geçersizdir
    eğer doktorda bu raporu size veriyorsa yanlış yapıyordur. Rapor size verilmez görevliye verilir

doktordan rapor alabilmek için memur kontrolünde resmi bir yazı ile giderseniz bu raporu alabilirsiniz

saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar
    pipeti değiştirmesini özellikle isteyin
    ellerinde pipet yoksa eski pipetlerden kullanmış olabilirler (ööğğyyyk)

Öyle şey mi olur ya? Pipetini değiştirecek tabii ki. Eğer pipetini değiştirmeden her önüne gelene üfletirse o zaman içeri tıkarlar onu milletin sağlığı ile oynuyor diye..
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Bir kere ruhsatsızsın diye niye ceza versinler ya, konuşup halletseydiiz, sizi paralı görünce ceza vermişlerdir büyük ihtimal neyse...

Onu geç öndeki arkadaşına söyleyecek söz bulamıyorum, hayatında kaç kere polis çevirmiş belki yanından geçip gitse polis çevirmicek böle durumlarda geçip gideceksin...

Onun dışında geç kalmışsınız avukat halleder mi bilemiyorum ama...

Ben içki içmemiş olsam orada mümkünü yok o parayı vermezdim...

Biz polisin gözü önünde hatalı sollama yaptık tekirdağ dönüşü , çevirdi bizi herkese ceza yazıyordu bize yazmadı, adamı kafaya aldık, adam zaten cimbomluydu, tsabi şampiyonluğu yeni kaybetmişiz , Fener tişörtü vardı bizim arkadaşın üzerinde birazda o yüzden keyfi geldi, Ulusoy sağolsun

Ulsuoy kırkyılda bir işimize yaradı anlayacağınız

Ya Akın ruhsat bulundurmamaktan bastı cezayı. Yapacak birşey yok o kadar dil döktük anlamıyor ki.. İşte öndeki arkadaş tedirgin olmuş. Birden durunca polis'te şüphelendi. Hepimiz durduk. Aptallık onda durmasa geçip gitse hiç birşey olmayacak. Bize cezayı yazdı sonra düzeneği felan kaldırdı, adam bizi bekliyormuş.

• quote:

Orjinalden alıntı: Chryin
    Ya Akın ruhsat bulundurmamaktan bastı cezayı. Yapacak birşey yok o kadar dil döktük anlamıyor ki.. İşte öndeki arkadaş tedirgin olmuş. Birden durunca polis'te şüphelendi. Hepimiz durduk. Aptallık onda durmasa geçip gitse hiç birşey olmayacak. Bize cezayı yazdı sonra düzeneği felan kaldırdı, adam bizi bekliyormuş.

Tamam burda poliste alette falan birinde bir sorun var kesin ama kusura bakmayında öndeki arkadaşında kaşınmış yani geç git niye duruyosun.
  • Valla Chryin doğru aptallık arkında...

Aynen öyle...

Aslında sen tek olaydın ruhsat cezası vermezdin...

polis geç derdi ama çok kişi -olunca..

Ya gıcık polis merkeze ne söylüyon belli işte adamların çalıntı olmadıı sal gitsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar
    pipeti değiştirmesini özellikle isteyin
    ellerinde pipet yoksa eski pipetlerden kullanmış olabilirler (ööğğyyyk)

kamış kardeşim kamış.

fransa da mı yaşıyorsun?
  • burada yapmaniz gereken adli tiptan kan testi istemek olacakti itiraz edecektiniz bundan 3 sene once banada boyle bisey oldu arkadasimin birasindan 1 yudum aldim aradan 4-5 saat sonra cevirmeye girdim 0.40 li biseyler cikmisti ki bu imkansiz orada itiraz ettim adli tipa gonderdiler kan testi yapildi sonucta yine kanimda alkol cikti ama alkol metrenin gosterdiginin 4/1 oraninda
  • quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

burada yapmaniz gereken adli tiptan kan testi istemek olacakti itiraz edecektiniz bundan 3 sene once banada boyle bisey oldu arkadasimin birasindan 1 yudum aldim aradan 4-5 saat sonra cevirmeye girdim 0.40 li biseyler cikmisti ki bu imkansiz orada itiraz ettim adli tipa gonderdiler kan testi yapildi sonucta yine kanimda alkol cikti ama alkol metrenin gosterdiginin 4/1 oraninda

sen adli tıbba gidene kadar oran düşmüştür zaten
  • Merhaba benimde başıma bir olay geldi bu gece bir yudum bira içtim hemen arkasından polis çevirdi ve aracım kangoo (ticari) olduğu için 0.11 promille ehliyetimi aldı :s hakkatten şaka gibi promil 0.11 :) ben tabi bunu kabul etmedim hastaneye gitmek istedim olmaz diyip zorla tutanağı imzalattılar. Bende dediğiniz gibi önce devlet hastanesine sonra da adli tıp kurumuna gidip kan tahlili yaptırmak istedim fakat 2 yerde kan tahlili yapmadı polislerle beraber gitmem gerekiyormuş. Promil oranım 0 çıkıcaktı büyük ihtimalle çünkü daha öncelerden 3 - 4 bira içip promilimin 0.00 çıktığı olmuştu. Şuan ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andacs

Merhaba benimde başıma bir olay geldi bu gece bir yudum bira içtim hemen arkasından polis çevirdi ve aracım kangoo (ticari) olduğu için 0.11 promille ehliyetimi aldı :s hakkatten şaka gibi promil 0.11 :) ben tabi bunu kabul etmedim hastaneye gitmek istedim olmaz diyip zorla tutanağı imzalattılar. Bende dediğiniz gibi önce devlet hastanesine sonra da adli tıp kurumuna gidip kan tahlili yaptırmak istedim fakat 2 yerde kan tahlili yapmadı polislerle beraber gitmem gerekiyormuş. Promil oranım 0 çıkıcaktı büyük ihtimalle çünkü daha öncelerden 3 - 4 bira içip promilimin 0.00 çıktığı olmuştu. Şuan ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varmı?

Ticari ruhsatli araclarda 0.1 alkol ciksa dahi ehluyetinize el koyulur. Hususi araclardan farklidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: andacs

Merhaba benimde başıma bir olay geldi bu gece bir yudum bira içtim hemen arkasından polis çevirdi ve aracım kangoo (ticari) olduğu için 0.11 promille ehliyetimi aldı :s hakkatten şaka gibi promil 0.11 :) ben tabi bunu kabul etmedim hastaneye gitmek istedim olmaz diyip zorla tutanağı imzalattılar. Bende dediğiniz gibi önce devlet hastanesine sonra da adli tıp kurumuna gidip kan tahlili yaptırmak istedim fakat 2 yerde kan tahlili yapmadı polislerle beraber gitmem gerekiyormuş. Promil oranım 0 çıkıcaktı büyük ihtimalle çünkü daha öncelerden 3 - 4 bira içip promilimin 0.00 çıktığı olmuştu. Şuan ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varmı?

Ruhsatta ticari yazıyorsa yapacak bir şey yok. Hastane talebinizi reddetmeye hakları yok, tutanak imzalamayıp polisi arayarak farklı bir ekip istetme gibi göz korkutucu bir eyleme girseydiniz en azından
    elinizde kanıt olurdu. Olay esnasında yanınızda biri varsa hastane talebinizin yerine getirilmediği için idare mahkemesine itirazda bulunabilirsiniz. Konu hakkında bir profesyonelden yardım alın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.