Şimdi Ara

0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
7
Favori
58.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam hangı açıdan isterseniz resim çekip atabilrim yada nereleri ölçmemi isterseniz ata bilirim.
    r4 ve r16 dirençleri neden boş oraya bir drenç bağlamam gerekir ve kaç ohm ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svkthsyn -- 5 Mart 2017; 17:26:18 >
  • Merhaba;
    Bende Kenakord Hocamın verdiği bir kaç bilgi ile düzenlemeye çalıştım şuan devre çalışıyor.
    -kullandığım trafo 45 volt dc veriyor köprü diyotlardan sonra ölçtüm. ama devreden max 21 volt alabiliyorum.
    -Devreye konulan ışık hiç yanmıyor. Kısa devre yapsam dahi yanmıyor. Ama kısa devre yaptığımda voltaj 0'a düşüyor.
    -Amper Vmetresini 0'a çekiyorum yine voltaj veriyor.
    - ıc2 Entegresinin 2. baçağını - 3. baçağını + kutbu olarak alıp ölçüm yapıyorum voltaj yok.
    diyotları kontrol ediyorum bir sıkıntı yok
    -2n3055'ler kısa devre yapınca ısınıyor. @tda 1562q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svkthsyn -- 5 Mart 2017; 17:26:54 >
  • svkthsyn S kullanıcısına yanıt
    [simage][/simage] 0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!!
  • Config kullanıcısına yanıt
    Abi ben bu devreyi yaptım çalışıyor ama kısa devre olduğunda BD242 patlıyor ve 40 volt alıyorum sürekli bu neden olur
  • devrede bd241 kullanılmış sen bd242 diyorsun biri pnp diğeri npn yanlışlık var açık şeması varsa paylaşın görelim
  • savsat2000 S kullanıcısına yanıt
     0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!![simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2438984/35ecf20e-7c6d-4f56-ae34-43cca995dfa7.jpg[/simage 0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!!]

internette bd 242 diyodu ona göre yaptım

şimdiden teşekkürler abi bu arada

• baskı devrede bd241 yazıyor açık devre şeması yokmu onda ne yazıyor
  • Yaw benim bildiğim bd243 bu tr 3055 leri sürüyor önemli bi tr bu

Ben bu devreyi yaparken sıfır bd 243 sağlam olduğu halde görevini yapmıyordu 3 gün uğraştık Kenan abiyle onun atölyesinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewmez

2 x 35 yani 70 voltta 280 Watt 4A
    o trafoyla da hiçbir voltajda 4A üstüne çıkamazsın

Konu hortladı madem bende bi kaç bişey yazayım bu efsane devreye alakalı

Hocam ben 120 watt trafo kullandım

12 volt la çalışan içersinde Dc Dc smps İnverter bulunan anfi mi çok rahat çalıştırıyor 10 amper veriyor ama full bass lı şarkılarda trafodan bobin kokusu çıkıyor hafif yanık gibi

Kutu küçük olduğu için içine 280 watt lık trafo mu koyamadım

Devrede kullanılacak olan çok turlu potans çok kaliteli olmalı yoksa düğmesini çevirip voltaj ayarlarken devre anlık 42 volt veriyor sonra düzeliyor potla alakalı durum

• savsat2000 S kullanıcısına yanıt
     0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!!

bu abi 2sc5200 transistörlü olan güç kaynağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadullah OCAK

0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!!

bu abi 2sc5200 transistörlü olan güç kaynağı.

Hocam bu 2s5200 lü devrede çok güzel çalışıyor. Deneyen arkadaşlar var ama ben 2sc5200 ü sadece anfi devrelerinde kullanıyorum ayarlı güç kaynağında bana biraz ters geliyor :-):-)

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Abi peki ben 100 veya 200 wattlık bir anfi yapsam ton kontrol koyduğum zaman çızırtı yapar mı, hem o 2sc5200 4 tane var kullanmış olurum onları da
  • quote:

Abi peki ben 100 veya 200 wattlık bir anfi yapsam ton kontrol koyduğum zaman çızırtı yapar mı, hem o 2sc5200 4 tane var kullanmış olurum onları da

Beslemeyi yüksek kapasiteli seçersen sorun olmaz cızırtı olmaz kardeş yap anfiyi Ohh miss

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Yüksek kapasiteli dediğiniz nasıl oluyor onu anlamdım internette buldum 2sc5200 transistörlü anfi devresi yüksek kapasiteli dediğiniz acaba beslemesi 10uf ise 50 uf mi takmak teşekkürler abi yardımcı olduğun icin :)
  • Kardeş beslemeye 4 adet 4700 mf 50 volt kondansatör bağla yani doğrultma kaliteli olsun köprü diyot kullan metal soğutucuya bağla kpbc 25 amper metal kılıfı kullan internetten hangi Şemayı buldun burda paylaş çalışmayan devreyi yapma boşa zaman ve para harcarsın iyi geceler

•  0-30 volt ayarlı güçlü adam akıllı çalışan devre Ayarlı güç kaynağı acil şema aranıyor !!!

bu abi proteus dosyasıda var, bide elimde 36v 100w bi trafo var azda olsa ses verir heralde sıkıntı yaşatmaz dimi

• Diğer arkadaşlar ve hocalarımız zaten cevabı vermiş ama ister linear ister swich mode ,pwm yükteyken voltaj oynaması olmayan regülatör görmedim, ilginç gelebilir ama yüksek amperli step down-step up swich mode converter kullansan nasıl olur acaba bu regülatörler regule edilen sabit voltaj neye ayarlıysa besleme gerilimi ister sabitlenen voltajın altında olsun ister üstünde olsun sadece ayarlanan sabit voltaj değerini verir bu da denenebilir

• quote:

bu abi proteus dosyasıda var, bide elimde 36v 100w bi trafo var azda olsa ses verir heralde sıkıntı yaşatmaz dimi

Dostum 100 watt trafo iş görmez en az 300 watt trafo lazım ki tam 250 watt lık ses gücü alabilesin.

Deneme amaçlı olarak ta tavsiyem 150 watt 200 watt arası kalın segonder bobin li (1.5mm lik bakır tel) olan 2x35 volt ac veya 2x40 volt ac trafo kullanarak deneme olacaktır.

Şema proteus dosyası Ok kullanabilirsin kardeş

• Hort, lineer güç kaynağı kullanan kaldı mı ya benim en ufak devrem bile smps
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Hort, lineer güç kaynağı kullanan kaldı mı ya benim en ufak devrem bile smps

Elektroniğin eski devre şemaları ile uğraşmaktan büyük haz alıyorum smps de candır ama lineer in verdiği tadı vermiyor bee

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.