Şimdi Ara

0-30 VOLT 0-10 AMPER AYARLI GÜÇKAYNAĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
8.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gördüm ki birçok kişi istediği güç kaynağını yapamamış. ben de bir zamanlar bu kervanın üyesiydim. çok araştırdım
    Nihayet ocak2015 ten beri uğraştığım güç kaynağı mı tamamladım.. çalıştırdım. Aslında uğraşım , yapım ve deneme aşamasıydı. ve tabi zaman ayırabildiğim kadarı ile ancak..Yabancı bir web sitesinde bulduğum devreyi yapıp denemeye karar verdim. Sonuç mükemmel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi * T U Ğ R A * -- 29 Ağustos 2015; 20:57:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resim ekleme konusunda sıkıntı yaşıyorum

• bekliyoruz
  • Sanırım sitede sorun var hala resim ekleyemiyorum..413 too large gibi bir hata veriyor..

• Yaptığım bu devrenin yabancı web sitesinde sadece pcb görüntüleri ve elemanlarin değerleri ayrıntılı bir şekilde verilmisti ..tamamen buradan yola çıkarak çalışmalara başladım..tabi pcb nin üzerinde GP ELECTRONİC 2011 yazması bana yapmam gerektiği konusunda güven verici oldu..

• Işte son hali

0-30 VOLT 0-10 AMPER AYARLI GÜÇKAYNAĞI

• arkadaşlar kusura bakmayın resim ekleyemiyorum yukarıdaki tek resim ekran görüntüsü olarak ekleyebildim

• Elinize sağlık. Altınkaya'nın kutusu mu acaba kullandığınız kutu? Birde voltmetreler 10 voltun altına inince mesela 0.0 şeklinde mi gösteriyor, yoksa 0.00 şeklinde mi gösteriyor?
  • Teşekkürler hocam
    Evet altinkayadan aldım
    Voltmetre 10 voltun altını 0.00 olarak gösteriyor..birde bu voltmetrenin tek sıkıntısı yüksek akimlarda 2-3 amperden sonra sanki voltaj dusumu varmış gibi gösteriyor..örneğin bu cihazla 12.04 voltta 5 AMPER çeken lamba bağladigimda 11.8 volt gosterirken dijital ölçü aleti 12.02 yada 12,03 volt gösteriyor..malesef göstergeler bu yönüyle hoşuma gitmedi fakat kutu içinde yer olmadığı için mecbur kaldım kullanmaya....sanırım bu gostergenin akım ölçme şönt direncinin ters tarafından alınmış volt ölçme ucu...

• quote:

Orijinalden alıntı: * T U Ğ R A *

Teşekkürler hocam
    Evet altinkayadan aldım
    Voltmetre 10 voltun altını 0.00 olarak gösteriyor..birde bu voltmetrenin tek sıkıntısı yüksek akimlarda 2-3 amperden sonra sanki voltaj dusumu varmış gibi gösteriyor..örneğin bu cihazla 12.04 voltta 5 AMPER çeken lamba bağladigimda 11.8 volt gosterirken dijital ölçü aleti 12.02 yada 12,03 volt gösteriyor..malesef göstergeler bu yönüyle hoşuma gitmedi fakat kutu içinde yer olmadığı için mecbur kaldım kullanmaya....sanırım bu gostergenin akım ölçme şönt direncinin ters tarafından alınmış volt ölçme ucu...

Göstergelerin beslemesi aynı trafodan mı?
  • her iki gösterge de ayrı ayrı besleniyor hatta fan için bile ayrı bir trafo koydum

resim ekleyemiyorum ..sürekli hata veriyor

• quote:

her iki gösterge de ayrı ayrı besleniyor hatta fan için bile ayrı bir trafo koydum

resim ekleyemiyorum ..sürekli hata veriyor

hizliresim.com a yükleyip link verin buraya.
  • Ayrıca içindeki trafonun gücüne göre 12.04 volta 5 amper çekerken 12.02 ye düşmesi normal değil. Böyle olabilmesi için trafonun çok güçlü olması lazım ki bu akımdaki düşüş bu kadar az olsun. Ölçü aleti yanlış ölçüyormuş gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclock Makinesi -- 29 Ağustos 2015; 23:41:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclock Makinesi

Ayrıca içindeki trafonun gücüne göre 12.04 volta 5 amper çekerken 12.02 ye düşmesi normal değil. Böyle olabilmesi için trafonun çok güçlü olması lazım ki bu akımdaki düşüş bu kadar az olsun. Ölçü aleti yanlış ölçüyormuş gibi geldi bana.

İçin rahat olsun işyerinde fluk ölçüaletide aynı ölçüyor..tabi 5 amperde trafoya biraz yuklenmis oluyorum..
    Trafo 4*16 volt 200w
    200/64=3.125 amper her kanal( bu arada iki kanal yaptım).. Ama ben 5.15 amper üst limit ayarladım ...kısa sürelide olsa 5 AMPER aliyim diye

• Ha bu arada her kart 2*16 volt ac ile besleniyor..yüksek akimlarda 32volt ac den alıyor gücünü

• quote:

Ha bu arada her kart 2*16 volt ac ile besleniyor..yüksek akimlarda 32volt ac den alıyor gücünü

Dediğim gibi gözünüzden kaçan bir şey olmalı. Bir trafoya yarı gücünden fazla yüklenip de sadece 20 mili volt düşmesi bence trafo için olağanüstü bir haldir.
  • Defalarca denediğim testlerin tamamında 5 amperde 12.04 ten 12.03 yada 12.02 ye kadar düşüyor
    Ayrıca bu testleri işyerindede yapıyorum sorun yok... Kullandığım yük 12 volt 60 wat gücünde oto lambası
    Zaten işyeri içinde aynısından ( 0-30 volt 0-10 amper olarak) yapıyorum Samimiyetle söylüyorum durum bu.
    Gözden kacan hiç bişey yok
  • Cihazın iç görünüşü ..son derece sıkışık oldu

https://store.donanimhaber.com/ac/b0/c2/acb0c260a79fc063a10dcc6b91d94a9b.jpg

kartlar

https://store.donanimhaber.com/c9/41/b9/c941b9c9f12b6bf3bc03eb85fdfa4521.jpg

http://i.hizliresim.com/zVGG1D.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi * T U Ğ R A * -- 30 Ağustos 2015; 1:12:29 >

• kardeş bu kadar karışık devreye ihtiyaç olması beni şaşırtıyor doğrusu.
    yıllardır lm317 ile kurduğum devreyi kullanıyorum. maliyet düşük. pratik.
    böyle karmaşık olunca arıza bulma hatayı bulma devre dizaynı zor.
    ama ellerine sağlık güzel görünüyor güle güle kullan.
  • evet karışık oldu biraz.. sırf iki kanal yapiyim derken..bu devre için harcadığım her liraya değdi..son derece stabil çalışıyor ..Ayarladiginiz akimi1mA bile geçmiyor..Ripple %2... Tam profosyonel bir devre..
    Yakında kendim için tekrar ikinci bir ünite daha yapacagim bu sefer 0-10 amper olacak ..Trafo yerine hafif olması için smps kullanıp ve üzerine ilaveten 0-500v ac Voltmetre ac ampermetre ve dijital sıcaklık göstergesi..akıllı fan sistemi gibi şeyler ekleyeceğim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.