Şimdi Ara

✎ 0-150 TL Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
1.311
Cevap
34
Favori
125.011
Tıklama
Giriş
    1405 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Memt x5 nereden aldiniz?
    AliExpress'ten aldım Hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar max 150 tl ye en kaliteli tizi ve dengeli detayı hangi kulaklıktan alırım. Bassı hepsi verir de tiz kalitesi ve denge önemli. Bir zamanlar brainwavz m3 kullanıyordum 80 90 dolar. Yıllardır fiyatı aynı ama dolar 6.5 tl olunca uzaktan bakar olduk. Benzer kaliteyi ucuza alabilsem ne iyi olur

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unrivaledcan -- 8 Eylül 2018; 15:9:20 >

Orijinalden alıntı: unrivaledcan

5000 tane öneri isteği varsa 50 tane cevap var. Bence konu kilitlenmeli veya baştan açılmalı.
    Kulaklık forumu ölü Hocam.

Yapacak bir şey de yok bu konuda çünkü hem doların artmasından kaynaklı artık hiçbir kulaklık fiyatında değil ve doğal olarak çok fazla kulaklık alıp deneyimlemiş insan sayısı da az oluyor.

Ki DH Forum'un büyük bir kısmı konu dışı kısmı artık. Millet oranın müptelası olmuş.

|
    |
    2 kez jbl c100si kulkandim ikincisi 9 ayda gitti. Sesinden ve kalitesinden memnundum. Şimdi xiaomi piston basic yassi kablo almayi dusunuyorum. Dayaniklilik ve performansi nasildir bilen var mı?

Orijinalden alıntı: Envitras

2 kez jbl c100si kulkandim ikincisi 9 ayda gitti. Sesinden ve kalitesinden memnundum. Şimdi xiaomi piston basic yassi kablo almayi dusunuyorum. Dayaniklilik ve performansi nasildir bilen var mı?
    Yassı kablolu en son nesil degil basicde. Fresh Edition son nesil ama basiclerde ses geliştirmesi olmuyor galiba. Bass yok gibi basiclerde.

Bütçeniz yeterse Memt X5 öneririm. Olmazsa Piston Air Capsule öneririm.

|
    |
    5 dolar altı stereo bluetooth kulak ici bir kulaklık ariyorum AliExpress uzerinde. Önerisi olan var mı arkadaşlar?

|
    |
    Xianomi piston kulak içi kulaklığı geçen kasımda almıştım 3 dolara midleri kötü bir kulaklıktı iphoneda kullanıyordum dun durup dururken sağ tarafı gitti sanırım kablo uctu şimdi bende düGün bişe alıcam bakalım n11 den cx300 bakabilirm

|
    |
    yukarıdaki mesajdan sonra biraz arastırdım ve çinden kz zs5 yada 6 şiparişi vermeye karar verdim ancak 11.11 i bekleyıp kasımda sipariş vericem..bu arada 2 aylık sürede ihtiyacımı karsılasın diye bugun mediamarktan max 80-90 tl lık bir kulaklık bakayım dedim ve bingohttps://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-mdr-ex450-kulak-i%C3%A7i-kulakl%C4%B1k-beyaz-1170892.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=EAIaIQobChMI4_jVsLP33QIVEh0YCh2ebA1KEAQYASABEgKnMfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKCIlsCz990CFUMi0wodtiYBcg

tam aradıgım hemde mıc siz sony ex450 modelini buldum..ap modelinde mic var bunda yok..bende mic den nefret ettiğimden hemen atladım..normalde mic olanlarda bıle telefondan konusmayı sevıyorum zaten iş telefonundan konsutugumm için micsiz olmasını istedim..henuz burn olmadan ilk izlenimim gayet basarılı. geçen yıl 3 dolara aldıgım en ucuz xi pistondan (şimdi 34tl) kat kat iyi ...hatta arkadasın kulaklıgından denediğim hybridle bile yarısır yada eşdeger..burnden sonra bir daha bakacagım..normalde 50 tl olsa tadından yenmez ama yapacak birşey yok bu dolar kurunda 14-15 dolar mertebesine geliyor..bence bir diger artısı ürün tayvan malı çin değil...mic li isterseniz teknosada 114 tl civarıymış..belki arastırırsanız daha ucuza da bulursunuz..benim acil ihtiyacım oldugundan aldım..şimdi kasım ayını bekleyıp daha ıyı bir kulaklık alacagım..bunuda pc den film izlerken yedek oalrak kullanırım..hemde garantili bir ürün olmuş olur..
    |
    |

• Teğmen
    188 Mesaj
    Beyler 20 - 30 - 40 - max 50 tl ye alınacak kulaklık içi kulaklık arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Konu sahibi konuyu açmış ama hiç ilgilenmemiş sürekli güncel tutmalı saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup38 -- 13 Ekim 2018; 10:25:14 >
    |
    |
    Genellikle ders dinlemek için bir kulaklık önerir misiniz? Samsung'un orijinal kulaklığı var sanırım s4 mini ile gelmişti , ama bazı derslerde konuşmaları anlayamıyorum. Yani bu fiyat aralığında hallice bir kulaklık bulabilirmiyim?

|
    |
    Selamlar iyi forumlar. Bir süredir kullandığım jbl t110 ikinci kez bozuldu servise gitti geldi diyene ay geçecek zaten sıkıldım da bu kulaklıktan. Sennheiser Cx300ii ile Sony xb50ap arasında arasında kaldım. Audio-Technica modelleri de bi yandan aklımı çeliyor. Sizlerin görüşünü de almak istedim. Her tüe dinliyorum denebilir ama rap rnb alternatif ağırlıkta. Çok önemli bir nokta var benim için s ç p r şlerin patlamaması. O kadar rahatsız oluyorum ki inanılmaz. Sennheisera böyle diyenler baya var. Kararsız kaldım

|
    |

|
    |
    İphone 6 kulaklığımdan sıkıldım artık. Az önce Memt x5s siparişi verdim aliexpressten geldiğinde unutmazsam iyi veya kötü editlerim arkadaşlar :) Bir kaç yorumunuza bakarak aldım inşallah iyi yapmışımdır 😄

|
    |

|
    |

Bass ve ses yüksekliği önemliyse efsane ep 630 ayarında bir kulaklık

|
    |

KZ ZSN'de her kulak için 2 adet sürücü mevcut. Bunlardan birisi BA (balansarmatür) tizler için, diğeri ise 10mm çapında sürücü bas ve midler için. Toplamda 4 sürücüye sahip oluyorsunuz.

Hernekadar 10 sürücülü (her kulağa 5 sürücü) KZ ve diğer markalarda kulaklıklar olsa da 30 40 dolar civarına, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ses kalitesini arttırmak için bukadar sürücüye ihtiyacınız yok.

-Baslar çok doygun ve derinden gelen bir sese sahip. Uğultu kesinlikle yok. 10mm sürücü çok iyi iş çıkarıyor. Baslar hızlı ve derin. En hızlı dupsteplerden tutun en derin ve uzun orkestra bas seslerine kadar hepsine uyum sağlamakta.

-Midler; erkek vokallere sahip jazz ve blues tarzı müziklerde çok çok çok iyi. Bas sürücüsünün de yardımıyla siyahi vokallerin ses tonlarına çok iyi uyum sağlıyor. Vokaller çevresel sese sahip. Yani aynı odada ama sizin önünüzde yer alan sanatçılara sahip oluyorsunuz.

Kadın vokaller de çok iyi olmakla birlikte mutlaka burnin den sonra birkez daha dinlemekte fayda var zira burninden sonra mid ve tizler tam olarak yerine oturuyor ve çok yumuşak bir mid ses alıyorsunuz.

-Bu kulaklıkta midler gerçekten ön planda. Okadar açık bir vokal ses alıyorsunuzki yüzünüz gülüyor. Kulaklık slikonlarını widebore denilen slikonların uçları daha geniş tiplerden seçerseniz aliexpressten, midler iyice önplana çıkıyor. Kişisel zevkinize göre mutlaka birçok kulaklık slikonunu denemelisiniz. Boyu çok önemli olmakla birlikte tip de çok önemli. Widebore dediğimiz eartiplerde tüm sesi hiçbiryere sıkıştırmadan direk olarak alıyorsunuz.

Sünger eartiplerde tizler ve baslar birmiktar sönümlenmekte bunun yanında hat safhada ses yalıtımı sağlamakta süngerler. Aliexpresste birçok model mevcut 3 5 çifti 1 2 dolar mutlaka alın deneyin. Ben medium slikon widebore kullanıyorum. Ses yalıtımı çok iyi baslar maximumda bunun yanında midler tüm çıplaklığıyla kulağımda.

-Tizler, BA sürücüsü kulaklığın slikon takılan ön borusunun tam içinde olduğu için çok doygun bir tiz alıyorsunuz. Gitar seslerinde ilk birkaç saat fazla gelse de hem kulaklık burnin'i hem de kişisel beyin burnin'ii tamamlandıkça uyum sağlanıyor. Ve ucuza satılan basshead kulaklıklardan sonra tüm enstrümanları ayrı ayrı duymaya başladığınız için yüzünüz gülüyor. Tizler fazla gelirse süngertipi eartip az gelir ise widebore tipi eartip kullanın. Kutudan çıktığı haliyle oldukça dengeli ve berrak. KZ ZS6 ve benzeri kulaklıklardaki SSSSSSSSSSSS benzeri hıslamara rastlamıyorsunuz. Kulak tırmalayıcı bir tislenme kesinlikle yok.

-Dengeli bir kulaklık olduğunu söylemiştim. Benim aldığım fiyat kampanya ile 14dolar. Şuanda 16 18 dolar arasında bir fiyatı var ve bu fiyata bu kulaklık kaçmaz. Kablosunun çıkarılabilir yapıda olması, kablo ucunun kendinden memory yapıda olması, eski Kz kulaklıkların kablosundan çok daha iyi olması, kulaklık malzeme kalitesinin 50 dolarlık çoğu kulaklıktan çok daha iyi olması, istediğinizde blutooth kablo ile kablosuz hale getirebilmeniz, yedek parça olanakları... Bu maddelerin hepsini topladığınızda gerçekten çok iyi bir kulaklık olduğunu görüyor ve duyuyorsunuz. Mutlaka sipariş edip deneyin.

Bassheadleri de mid ve tiz hastalarını da dengeli yapısıyla mutlaka etkileyen bir kulaklık.

Bundan sonraki deneyeceğim kulaklık büyük ihtimalle 30dolar civarında satılan CCA C10 (10 sürücülü) olacak. Ses olarak kutudan çıktığı halde neredeyse birebir KZ ZSN ile aynı sayılır. Ama burninden sonra daha çevresel daha derin bir ses aldığımız söylenmekte.

Kısacası 20dolar altına başka kulaklığa bakmayın. Kz Zsn her müziğe uyumlu yapısıyla TRN IM1den de (kendisi monitör tip kulaklıktır) daha iyi bir kulaklık.

20 30 dolar arasına TRN V80 tercih edin. Birçok kullanıcı trafından Kz ZS10dan ve KZ AS10dan da daha iyi bulunan bir kulaklık.

30 dolar üstüne CCA C10 tavsiye ederim. Yeni çıkan bir kulaklık olmasına rağmen oldukça beğenilen bir kulakiçi kulaklık. Kz firmasının kardeşi diyebileceğimiz bir marka CCA. CCA C10 zaten birebir Kz zsn ile aynı tasarıma sahip. Sadece 10sürücülü.

Eartipleri mutlaka deneyin. Kulağınıza tam oturmayan bir eartip sesi çok fazla etkilemekte. Mesela en büyük boy eartip ile baslar neredeyse yüzde 30 erimekte benim kulağımda. Çünkü kulakiçi kanala tam olarak girmemekte. En küçük eartip ise kulak içine en derine girmekte ama kenarları boş kaldığı için dış ortam sesleri çok fazla duyulmakta. Bu da gürültü önleyici özelliği azaltmakta. Ayrıca baslar yine yüzde 20 civarı erimekte. Medium ise tam oturmakta baslar yüzde 100 geliyor ayrıca dış ortam gürültüsü yüzde 40 sesten itibaren neredeyse duyulmamakta.

Bu kulaklık bu fiyata kaçırılmamalı malzeme kalitesi, şıklığı ve ses kalitesi ile inanın fazlasıyla tatmin edici bir kulaklık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 27 Aralık 2018; 2:20:33 >

• Teğmen
    109 Mesaj

Bas performansı nasıl hocam bende almayı düşünüyorum
    |
    |
    Kru3gerBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Parasına göre gayet iyi alınabilir hocam. Kullanmıyorum pek kardeşime verdim hocam.

|
    |
    sefilcix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,418
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.