Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.038
Cevap
1.358
Favori
2.113.487
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yapma ya benim anlayamadığım ama senin üstün zekanla anladığın bu durumu bilerek hala ordan faydalanmaya çalışıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fkoc38 F kullanıcısına yanıt
    Desene kime ne anlatıyosun diye..vakit kaybısın resmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • search in vain kullanıcısına yanıt
    Bir insan ya olduğu gibi görünmeli ya da göründüğü gibi olmali yanar döner olmamak lazim

• Türkiye'deki bankacılık kanunları faizsiz bir sisteme izin vermediğinden bu konuda caiz değildir diye fetva verilemez gibi. İnsan parayı nere koysun sanki tam müslüman ülkedeyiz gibi. Müslümanın müslümandan ürktüğü şüpheçi olduğu ülkede İnsanların birbirinden emin olması birbirine güven duygusu beslemesi bankanın işleyişinin caiz olup olmadığı konusunun çok çok önündedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 13ATMACA

22 ayar altını biz alırken ;

kuyumcular 24 ayarın satış fiyatından satıyorlar.

biz satarken;

kuyumcular 22 ayarın alış fiyatından alıyorlar.

Sonra da para kazanmadık diyorlar.

Taksitle de almaya kalkarsan iyice işin cılkını çıkarıyorlar.

Tamamen yerse modeli

Böyle şey olmaz dostum. Bunu normal kuyumcular yapmaz.İkisininde ayrı fiyatı vardır. bunu yapan sahtekardır, ya da hata vb. bi durum vardır.
    yav he he yaş kaç senin uyku saati geçmiş..

Daha yazdıklarımı cevap bile veremiyorsun kimin çocuk olduğu bariz ortada

Her söze verilecek cevabım vardır lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...

• Çok basitsin kuyruğu sıkışanların durumunu görüyorum sende. Ama ben senin gibileri iyi bilirim lafa geldi mi her şeyi bilirsiniz neyin faiz neyin günah olduğunu ama iş kendine gelince o faize en önde koşan sen olursun. Zaten bu millet ne çekiyorsa senin gibi riyakarlar yüzünden çekiyor.

Sen altından faizden önce git bi tedavi ol..tanımadığın insanlar hakkında karar vermeden önce..sende kendini doğru yolda görüyondur kesin..Allah(c.c) ıslah etsin seni..

• adana da kuyumcular kredi kartıyla yapılan çeyrek alımına 5 lira zamlı satıyor.çeyrek normalde 185. ama kartla alınca 190. bütün iller mi böyle yoksa buraya özel birşey mi? yada adana da kredi kartına komisyon almayan kuyumcu var mı? taksit filan ypamadım sadece tek çekim.
  • İzmirde 4 tl komisyon. Elemanın biri de tuğrul dan dünya çeyrek almış, her yorumuna da burdan almayın başka yere bakın yazmış ;) madem kötü, sen niye hala alıyorsun birader ;) geçiniz, en uygun neresiyse orası

Ben senin gibi herseyin farkındayım diyerek ortaya atlayip bilerek bilinçli olarak hata yapmıyorum sen bildigini idda edip faize bulasiyorsun bu durumda kimin tedaviye ihtiyacı olduğu belli. Allaha şukur bilincli olarak bu yola girmedim bundan sonrada Allahin izniylede girmem insallah. Allah hepimizi ıslah etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: varol987

adana da kuyumcular kredi kartıyla yapılan çeyrek alımına 5 lira zamlı satıyor.çeyrek normalde 185. ama kartla alınca 190. bütün iller mi böyle yoksa buraya özel birşey mi? yada adana da kredi kartına komisyon almayan kuyumcu var mı? taksit filan ypamadım sadece tek çekim.

kim ne takarsa

bu gün bir tam aldım

745 aldım 720 sattım iki tane axess e çektirdim

100 puan geldi 25 fark elde 75 puan kaldı

kuyumcu axess üye iş yeri olduğu için %1 de ordan gelmiş

7.45 puan toplamda 82 tl kar oldu

yer : Adana bu arada ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula01 -- 14 Şubat 2016; 1:10:22 >
    maaşını nasıl alıyorsun acaba,yada devlet maaşları nerden ödüyor sanıyorsun..ha kendi işini hiç haram katmadan yapıyosan ayrı..
    Adam ilahiyatçı hoca.. çıkıyo TV ye faiz haramdır diyo evet ama kredi çekip ev aldık diye sorana da hiç evi yokmuş almış işte diyebiliyor..haram haramdır Az haram çok haram olmaz..yada senin burada akşamdan beri boş boş konuşman da bi haram değil mi?
    Kimin hangi bankayla çalıştığı bizi ilgilendirmez ama kalkıp şu faizsiz bankacılık yapıyo diyip milleti de yanlış yönlendirmeyin..ha gerçekten faizsiz çalışan bi banka varsa biliyosan söyle hepimiz öğrenelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 14 Şubat 2016; 9:34:46 >
  • dün bi kuyumcuya gittim. çip para almak için altın alıp satıcam dedim. yarım altını 13 lira farkla alım satım yapacaktı. adam bizde puan vermiyor dedi. kuyumcusuna göre değişiyor mu. sizin kuyumcuların farkı nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

Arkadaşlar bu cephaneci.com ne ayak. 10 gün oldu ürünü alalı, göndermedi bir türlü.

Daha önceden cephaneci.com la buna benzer sorun yaşayan var mı?

Dolandırılmayız değil mi?

Kendileri Müslüman görünmeyi seven MÜSİAD üyesi,altın yüksekken satın aldığınızda hemen gönderen,siz aldıktan sonra çıkarsa ya yan yatan çamura batan,ya da altının düşmesini bekleyip kargoya öyle teslim eden dürüst(!)ticaret erbaplarıdır.Anlaşıldı umarım
  • A380 kullanıcısına yanıt
    Onun pos makine sektörü kuyumcu değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

Onun pos makine sektörü kuyumcu değildir

pos makinesinin sektörünü nasıl öğrenecez? adama soruyorum kuyumcu diyor. kaç tane kuyumcu gezdim. bazısı biz tefeci değiliz kredi kartına alım satım olmaz dedi. bazısı puan geçmiyor dedi. bazısı 25 lira fark çıkardı. yoruldum uğraşmadım küfür ettim eve döndüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

dün bi kuyumcuya gittim. çip para almak için altın alıp satıcam dedim. yarım altını 13 lira farkla alım satım yapacaktı. adam bizde puan vermiyor dedi. kuyumcusuna göre değişiyor mu. sizin kuyumcuların farkı nedir.

Hocam kampanyaya göre pos cihazı farketmiyor her bankaninkine veriyor 50 Tl yi

Benim çektiğim yer axess üye isyeriydi
    O sebeple %1 de vermiş oldu 50 Tl nin üzerine

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.