Şimdi Ara

çok emek veriyorum arkadaşlar.. (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
12
Favori
34.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murathan11

Tebrikler çok güzel vücut.
    Çok güzel dememin sebebi ise ön plana çıkmayan(aşırı gelişmemiş) trapezleriniz. Malum maddelerin en çok coşturduğu yerler trapezler olduğu için ( ve tahminim siz kullanmadığınız için) sizde insani sınırlarda kalmış.
    Omuz başları vs. mükemmel.
    2-4 senede bu vücut bir takım maddelerle yapılır, ama pct zamanı hayata küsen, dükkanları kapayan, elvis'in binayı terk ettiği, yer yer boyut değiştiren arkadaşları gördüm, ;) o yüzden sizinkisi en güzeli.

İmrendim vallaha :)

çok teşekkür ederim.

direkt olarak trapez hiç çalışmıyorum. t-bar ve dumbbell row'da, deadlift'te, omuz dumbbell press'te yeterince çalıştığını hissediyorum.

herhangi bir madde kullanmadım, bu yaştan sonra kullanmayı da düşünmem açıkçası. tek istediğim ölmeden bir kere yağları atıp kaslarımı görebilmekti, başardığım için çok mutluyum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritferitxd

quote:

Orijinalden alıntı: kivancokten4099

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Tebrik ederim epey yağ atmışsınız. kalori hesabı yapıyor musunuz ? makrolar başlangıçta nasıldı, şuan nasıl merak ettim

teşekkür ederim. açıkçası hiç kalori hesabı veya makro takibi yapmadım.

başladığımda o kadar kötü besleniyordum ki sadece temiz beslenmeye başlamam bir anda sonuç almama yetti.

bütün paketlenmiş gıdaları, abur cuburları, şekerli içecekleri, kızartmaları ( favorimdi ), tatlıları hayatımdan bir kalemde sildim ve bir daha hiç yüzlerine bakmadım.

aldığım protein miktarını arttırmaya başladım. yıllar sonra ilk defa whey protein satın aldım, antrenmanlardan sonra bir ölçek almaya başladım.

sporu haftada 1 2 de olsa hep yapıyordum zaten, bir anda haftada 4 güne çıkardım. 1 gün on, 1 gün off şekilde.

sonrasında tartıdaki sayıyı ve çektirdiğim fotoğraflardaki değişimleri takip etmeye başladım. kilomun düşmesi durursa karbonhidratları azalttım.

çok hızlı düşerse biraz arttırıp, dengelemeye çalıştım. son 6 aydır sadece aşağıdakileri tükettim diyebilirim.

protein olarak : tam yumurta, tam yağlı peynir ve yoğurt, tavuk göğsü, somon, karaciğer, ton balığı ( yüksek cıvadan dolayı haftada max 2 tane 160 gr'lık kutu tüketiyorum ), köfte ( ev yapımı, yağsız dana kıymadan eşim hazırlıyor )
    bitkisel protein olarak : tüm baklagiller özellikle yeşil mercimek, nohut ve kuru fasulye
    kompleks karbonhidrat olarak : uno tam tahıllı ekmek ( max 2 dilim ), beyaz pirinç, bulgur, makarna ( sadece bacak ve sırt antrenmanları öncesi )
    meyve olarak : elma & armut ( her gün bu ikisinden birini mutlaka yiyiyorum, genelde şirkette ara öğün olarak ), muz ( haftada 2'den fazla yemem )
    sağlıklı yağ olarak : kaliteli sızma zeytinyağı ( evde herşey bunla pişiyor, salatalara bu konuyor ), calve fıstık ezmesi ( her gün bir dolu tatlı kaşığı mutlaka ), çiğ badem ( annem babam datçada yaşadığı ordan kralı geliyor valla ), kaju ve ceviz
    sebze : tüm sebzeleri tüketiyorum. her gün mutlaka iki büyük salata yiyiyorum. şirkette roka, havuç, kırmızı lahana ve kırmızı biberli salata yaparım. akşam evde bol marullu devasa bir yeşil salata indiririm.

aklıma gelenler bu kadar. sorunuz olursa seve seve yanıtlarım.

Merhaba öncelikle tebrik etmek istiyorum gerçekten çok güzel bir definasyona girmişsiniz.Bende bb de yeniyim ve definasyon yapıyorum.Definasyonda önümde örnek gibi duruyorsunuz banada birazcık tavsiyede bulunurmusunuz?

http://forum.donanimhaber.com/m_101840127/tm.htm

teşekkür ederim.

son 6 aydaki tecrübelerime dayanarak vücut yağını azaltmada en önemli faktörlerden birinin karbonhidrat yönetimi olduğunu söyleyebilirim.
    antrenman yapmadığın off günlerinde karbonhidrat kaynağı olarak sadece meyve, sebze ve baklagilleri tüketmeni öneririm.
    antrenman günlerinde ise karbonhidratları peri-workout dedikleri dönemde yani antrenman öncesi ve sonrasında tüketmeni öneririm. Böylelikle antrenman öncesi aldığın karbonhidratı yakıt olarak kullanırsın, antrenman sonrası aldığın karbonhidratı ise boşalan glikojen depolarını doldurmada.
    tam protein tüketimini yüksek tutmanı, sağlıklı yağ tüketmeye devam etmeni öneririm. ( yumurta sarısı, sızma zeytinyağı, kuruyemişler, avokado, fıstık ezmesi vs. )
    tüm şekerli içecekleri, paketlenmiş işlenmiş gıdaları, abur cuburları, kızartmaları vs. tamamen hayatından çıkarmanı öneririm.
    haftada bir, metabolizmayı gazlayıp leptin hormonunun düşmesini engellemek için istediğin yasaklı bir yiyeceği tüketmeni öneririm. ben şahsen cheeseburger, patates kızartması ve üstüne bir tatlı yiyiyordum.
    günde en az 3 litre su içmeni öneririm.
    bir de definisyona girdim diye ağırlıkları düşürüp tekrarları yükseltmemeni, olabildiğinde ağır kilolarda 8-10 tekrar aralığında çalışmaya devam etmeni öneririm. böylelikle halihazırdaki kas kütleni koruyabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

quote:

Orijinalden alıntı: HakiCS

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

Define oldukça alttaki kas kütlesi kendini gösteriyor . Aynen devam

kardeşim 18 kg verdim, inan tartıdaki sayı düştükçe daha büyük görünüyorum.
    bir daha asla bu kadar yağlanmıcam.

Nasil yag oranini o kadar indirdin yav

kas kütlesi fazla olan insanlar daha kolay yağ yakar.

cheat meal yapıyor musunuz ?

hedefim olan 80'e düşene kadar sadece 3 haftada bir cheat meal yaptım.

80'e düştükten sonra her cumartesi akşamı cheat meal yapmaya başladım.

şu an hedefimi 4 kg geçtiğim için artık haftada bir kaç kere cheat yapıyorum. yapmazsam kilom düşmeye devam ediyor, 76,5 kg olarak kalmak istiyorum.

kilo vermek çok masraflı gerçekten. son 6 ayda 2 cillop gibi takım elbise, düzinelerce tişört ve gömlek, 5-6 tane pantolon ve alyansım kullanım dışı kaldı. parmaklarım o kadar inceldi ki alyans kayıp düşüyor :)

cheat meal yapmaya başladıktan sonra daha hızlı yağ yaktığımı fark ettim sizde de oldu mu bu ? Resmen depoyu fulleyip tam gaz devam etme olayına döndü bende cheat meal olayı.Ben 6-7 beden zayıfladım, tek yağ gitsin de 10 tane kot atmaya razıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N0YAN -- 22 Ocak 2015; 22:31:14 >
  • peki güçte ne kadar düşüş oldu hareket-kg olarak örnek verirsek ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim epey yağ atmışsınız. kalori hesabı yapıyor musunuz ? makrolar başlangıçta nasıldı, şuan nasıl merak ettim

başladığımda o kadar kötü besleniyordum ki sadece temiz beslenmeye başlamam bir anda sonuç almama yetti.

bütün paketlenmiş gıdaları, abur cuburları, şekerli içecekleri, kızartmaları ( favorimdi ), tatlıları hayatımdan bir kalemde sildim ve bir daha hiç yüzlerine bakmadım.

aldığım protein miktarını arttırmaya başladım. yıllar sonra ilk defa whey protein satın aldım, antrenmanlardan sonra bir ölçek almaya başladım.

sporu haftada 1 2 de olsa hep yapıyordum zaten, bir anda haftada 4 güne çıkardım. 1 gün on, 1 gün off şekilde.

sonrasında tartıdaki sayıyı ve çektirdiğim fotoğraflardaki değişimleri takip etmeye başladım. kilomun düşmesi durursa karbonhidratları azalttım.

çok hızlı düşerse biraz arttırıp, dengelemeye çalıştım. son 6 aydır sadece aşağıdakileri tükettim diyebilirim.

protein olarak : tam yumurta, tam yağlı peynir ve yoğurt, tavuk göğsü, somon, karaciğer, ton balığı ( yüksek cıvadan dolayı haftada max 2 tane 160 gr'lık kutu tüketiyorum ), köfte ( ev yapımı, yağsız dana kıymadan eşim hazırlıyor )
    bitkisel protein olarak : tüm baklagiller özellikle yeşil mercimek, nohut ve kuru fasulye
    kompleks karbonhidrat olarak : uno tam tahıllı ekmek ( max 2 dilim ), beyaz pirinç, bulgur, makarna ( sadece bacak ve sırt antrenmanları öncesi )
    meyve olarak : elma & armut ( her gün bu ikisinden birini mutlaka yiyiyorum, genelde şirkette ara öğün olarak ), muz ( haftada 2'den fazla yemem )
    sağlıklı yağ olarak : kaliteli sızma zeytinyağı ( evde herşey bunla pişiyor, salatalara bu konuyor ), calve fıstık ezmesi ( her gün bir dolu tatlı kaşığı mutlaka ), çiğ badem ( annem babam datçada yaşadığı ordan kralı geliyor valla ), kaju ve ceviz
    sebze : tüm sebzeleri tüketiyorum. her gün mutlaka iki büyük salata yiyiyorum. şirkette roka, havuç, kırmızı lahana ve kırmızı biberli salata yaparım. akşam evde bol marullu devasa bir yeşil salata indiririm.

Merhaba öncelikle tebrik etmek istiyorum gerçekten çok güzel bir definasyona girmişsiniz.Bende bb de yeniyim ve definasyon yapıyorum.Definasyonda önümde örnek gibi duruyorsunuz banada birazcık tavsiyede bulunurmusunuz?

teşekkür ederim.

son 6 aydaki tecrübelerime dayanarak vücut yağını azaltmada en önemli faktörlerden birinin karbonhidrat yönetimi olduğunu söyleyebilirim.
    antrenman yapmadığın off günlerinde karbonhidrat kaynağı olarak sadece meyve, sebze ve baklagilleri tüketmeni öneririm.
    antrenman günlerinde ise karbonhidratları peri-workout dedikleri dönemde yani antrenman öncesi ve sonrasında tüketmeni öneririm. Böylelikle antrenman öncesi aldığın karbonhidratı yakıt olarak kullanırsın, antrenman sonrası aldığın karbonhidratı ise boşalan glikojen depolarını doldurmada.
    tam protein tüketimini yüksek tutmanı, sağlıklı yağ tüketmeye devam etmeni öneririm. ( yumurta sarısı, sızma zeytinyağı, kuruyemişler, avokado, fıstık ezmesi vs. )
    tüm şekerli içecekleri, paketlenmiş işlenmiş gıdaları, abur cuburları, kızartmaları vs. tamamen hayatından çıkarmanı öneririm.
    haftada bir, metabolizmayı gazlayıp leptin hormonunun düşmesini engellemek için istediğin yasaklı bir yiyeceği tüketmeni öneririm. ben şahsen cheeseburger, patates kızartması ve üstüne bir tatlı yiyiyordum.
    bir de definisyona girdim diye ağırlıkları düşürüp tekrarları yükseltmemeni, olabildiğinde ağır kilolarda 8-10 tekrar aralığında çalışmaya devam etmeni öneririm. böylelikle halihazırdaki kas kütleni koruyabilirsin.

Aslında 3 haftadır dediğiniz gibi yapıyorum.Karbonhidratı kestim sadece antremandan önce yarım tabak makarna yiyorum sonrasında almıyorum.Sonrasında almam gereklimi? Yağ ihtiyacımı salatada vs günde 2 çorba kaşığı zeytinyağı alıyorum.Protein alımım ise günde 160 gr civarı ızgara şeklinde .Haftada 6 gün antremana gidiyorum 500-600 kalori civarı yakıyorum hitt kardio ile birlikte.Fakat zihinen ve bedenen güzel bir tempo yakalamama rağmen henüz 1.5 kilo verebildim neden bilmiyorum... Cevabınız için çok teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şu an hedefimi 4 kg geçtiğim için artık haftada bir kaç kere cheat yapıyorum. yapmazsam kilom düşmeye devam ediyor, 76,5 kg olarak kalmak istiyorum.

kilo vermek çok masraflı gerçekten. son 6 ayda 2 cillop gibi takım elbise, düzinelerce tişört ve gömlek, 5-6 tane pantolon ve alyansım kullanım dışı kaldı. parmaklarım o kadar inceldi ki alyans kayıp düşüyor :)

cheat meal yapmaya başladıktan sonra daha hızlı yağ yaktığımı fark ettim sizde de oldu mu bu ? Resmen depoyu fulleyip tam gaz devam etme olayına döndü bende cheat meal olayı.Ben 6-7 beden zayıfladım, tek yağ gitsin de 10 tane kot atmaya razıyım

evet kesinlikle katılıyorum.

en hardcore diyet yaptığım dönemde 3 haftada 1 yerine haftada 1 cheat yapsaydım belki biraz daha hızlı sonuç alabilirdim.

galiba insan psikolojik olarak emeklerine kıyamıyor yada kendine ne kadar çok eziyet çektirirse o kadar sonuç alacağına inanıyor.
  • quote:

peki güçte ne kadar düşüş oldu hareket-kg olarak örnek verirsek ?

ilginç bir şekilde vücut ağırlığım düştükçe kaldırdığım ağırlıklar da, halihazırda kullandığım ağırlıklarla yaptığım tekrarlar da arttı.

t-bar row'da en şişko dönemimde bara 6 tane 10 kg plaka koyarak çalışırken 77 kg civarıyken 7 tane 10 kg'lık plaka koyup 8 tekrar yaptım.

diyetle birlikte creatine kullanmaya başlamamla bir ilgisi olabilir veya bir anda çok iyi beslenmeye başlayıp antrenmanı haftada 4'e çıkarmamla.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet kesinlikle katılıyorum.

en hardcore diyet yaptığım dönemde 3 haftada 1 yerine haftada 1 cheat yapsaydım belki biraz daha hızlı sonuç alabilirdim.

galiba insan psikolojik olarak emeklerine kıyamıyor yada kendine ne kadar çok eziyet çektirirse o kadar sonuç alacağına inanıyor.

aynen öyle, halbuki pek çoğumuz normal insanlardan daha az kalori alıyoruz ve bu metabolizmayı yavaşlatıyor bir süre sonra.Ben de zamanında böyle düşünüyordum, bundan sonra soranlara da kesinlikle haftada veya en kötüsü 2 haftada bir cheat meal yapmalarını önericem
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim.

Aslında 3 haftadır dediğiniz gibi yapıyorum.Karbonhidratı kestim sadece antremandan önce yarım tabak makarna yiyorum sonrasında almıyorum.Sonrasında almam gereklimi? Yağ ihtiyacımı salatada vs günde 2 çorba kaşığı zeytinyağı alıyorum.Protein alımım ise günde 160 gr civarı ızgara şeklinde .Haftada 6 gün antremana gidiyorum 500-600 kalori civarı yakıyorum hitt kardio ile birlikte.Fakat zihinen ve bedenen güzel bir tempo yakalamama rağmen henüz 1.5 kilo verebildim neden bilmiyorum... Cevabınız için çok teşekkürler

öncelikle kendine biraz zaman ver. iyi bir beslenme ve antrenman düzeni bul ve istikrarlı bir şekilde devam et. emin ol sonuç alacaksın.

ikincisi, çok fazla endişeye düşüp stres hormonu salınımını arttırma. kortizolun vücut kompozisyonu üzerinde çok ciddi negatif etkileri olabiliyor. büyüme hormonu salınımını, yağ yakımını sekteye uğratabiliyor. rahat ol, düzenini oturt ve gerisini zamana bırak.

bir de haftada 6 gün antrenman zihnen ve bedenen çok yıpratıcı olabilir gibime geldi. haftada 2 gün off vermeyi + uykuna biraz daha önem vermeyi deneyebilirsin.
  • dün akşam üşenmedim, iki tane daha before-after hazırladım.
    çıkardığım sonuçlar şöyle;

1. kesinlikle kontrolsüz şekilde yağlanmamak lazım. yağ denilen şey verdiğin emeği inanılmaz gölgeliyor.
    2. diyet sürecinde kesinlikle en az ayda bir her pozu fotoğraflamak lazım. sonradan baktığında şok geçiriyorsun.
     çok emek veriyorum arkadaşlar.. çok emek veriyorum arkadaşlar..
  • bir before-after daha :))
    soldaki fotoğrafı eşim ekim 2013'te datça'ya annemi ve babamı ziyarete gittiğimizde benden habersiz çekti.
    bu görüntü öyle midemi bulandırdı ki döner dönmez bavulumu eve atıp salonuma indim ve antrenman yaptım.
    mayıs 2014'e kadar sadece antrenmanlarıma ağırlık verdim ve özellikle uzun süredir ihmal ettiğim omuzlarımı ve kollarımı hacimlendirdim.
    27 mayıs 2014 günü diyete başladığımda 94,7 kg idim.
    hikayenin gerisini zaten artık biliyorsunuz.
    diyeceğim o ki hayatta hiçbirşey için geç değil. eminim ki evlendikten sonra herkes benim tam anlamıyla bir patates çuvalına dönüşeceğimi düşünüyordu.
    hepsini yanıltmayı başardığım için çok mutluyum.

çok emek veriyorum arkadaşlar..
  • quote:

dün akşam üşenmedim, iki tane daha before-after hazırladım.

1. kesinlikle kontrolsüz şekilde yağlanmamak lazım. yağ denilen şey verdiğin emeği inanılmaz gölgeliyor.
    2. diyet sürecinde kesinlikle en az ayda bir her pozu fotoğraflamak lazım. sonradan baktığında şok geçiriyorsun.

before fotolarında kol kaç cmdi ? 50 var gibi duruyor
  • quote:

quote:

dün akşam üşenmedim, iki tane daha before-after hazırladım.

before fotolarında kol kaç cmdi ? 50 var gibi duruyor

valla hiç bilmiyorum ki üniversiteden beri ölçmedim.

şişkoyken 45 46 vardı heralde, şu an soğuk 42-43 falandır diye tahmin ediyorum.
  • eşim kanepede uyuklarken birkaç değişik poz denemesi yapayım dedim.
  • Öncelikle çok güzel sonuçlar elde etmişsiniz, çok imrendim ve tebrik ederim. 1 yıldır spor salonuna gidiyorum, düzensiz gidiyorum ve yediğim içtiğime de pek dikkat etmiyorum. Boyum 187 ve 85 kiloyum, göbek çok belli oluyor. Yağ yakımı için verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Artık yavaştan bu işi ciddiye almanın zamanı geldi benim için..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heroéß H kullanıcısına yanıt
    Kardiyo konusunda bilgi dereceniz ne bilmiyorum fakat şunu bir izlemenizde fayda var herşeyden önce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • destek almadan bu kadar kurumak imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

destek almadan bu kadar kurumak imkansız

imkansız dediğin benim kurumam mı yoksa videoyla ilgili birşey mi?
    eğer benden bahsediyorsan bunu övgü olarak alırım :)
  • quote:

bir before-after daha :))
    soldaki fotoğrafı eşim ekim 2013'te datça'ya annemi ve babamı ziyarete gittiğimizde benden habersiz çekti.
    bu görüntü öyle midemi bulandırdı ki döner dönmez bavulumu eve atıp salonuma indim ve antrenman yaptım.
    mayıs 2014'e kadar sadece antrenmanlarıma ağırlık verdim ve özellikle uzun süredir ihmal ettiğim omuzlarımı ve kollarımı hacimlendirdim.
    diyeceğim o ki hayatta hiçbirşey için geç değil. eminim ki evlendikten sonra herkes benim tam anlamıyla bir patates çuvalına dönüşeceğimi düşünüyordu.

Hocam konuyla biraz alakasız olacak ama burası Datça Aktur mu? Resimden orası Küçük Koy gibi geldi ama tam emin değilim tabiki, açı çok dar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 26 Ocak 2015; 22:42:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

quote:

bir before-after daha :))

Hocam konuyla biraz alakasız olacak ama burası Datça Aktur mu? Resimden orası Küçük Koy gibi geldi ama tam emin değilim tabiki, açı çok dar.

hayıtbükü hocam :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.