Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana da 300 tl ye monitor onerir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acer 27'' S275HLBMII 767tl'ye buldum, bunu alsam mı oyun için yoksa o segmente çıkmışken başka önerileriniz nedir meselâ?
  • Valla ben kendime göre bazı monitörler buldum da karar veremedim, hepsininde fiyatları birbirine yakın. Özellikle oyun amaçlı ve tabiki FPS - TPS türü oyunlar için arıyorum mümkünse 24" olmalı.

Birde "oyunlar için IPS panel almayın TN monitör alın" diye söyleniyor, bu konu biraz karışık. Ayrıca yeni günümüz IPS monitörler 5ms olduğundan artık oyunlarda kullanılabilirmiş de.

ASUS 23" VS239HR (IPS)
    24" VS248H - 23" VG238H (IPS değil)

AOC 23.6" E2461FWH (IPS değil)

Samsung 24" S24B350H (IPS değil)
    S24B370H - S24C350H (IPS değil)
    Samsung'da ki bu model numara-harfler hangi kritere göre sıralanıyor bilemedim.

---------------
    Samsung 24" S24B350H modelini google'dan bakarsanız bana düşüncenizi söyleyin, ekran çerçeve renginde kullanılan siyah-kırmızılı renk sizce nasıl? Oyunlarda veya film izlerken falan bu kırmızılık pek hoş durmaz sanıyorum, siyah olsaydı daha iyidi sanki. Bir tek buna takıldım, yoksa hemen gidip alıcam bu monitörü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 22 Ekim 2013; 11:48:59 >

• Maksimum 1000 tl ye kadar 27" 144 hz en iyi fiyat / performans ürünü monitörü arıyorum.bu hafta alacagım ancak hic fikrim yok . Ama su var ekran kartı gtx 780 ve bf4 icin almayı düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum.

• Dell U2312HM Almayı düşünüyorum 500 TL'ye var.

Photoshop + Video editing + FPS gaming için kullanıcam :)

Onu alma bunu al diyebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragonit.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s27b750vs-27-s27b750vs-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63652

Arkadaslar bu nasıl Ps4 ve PC icin kullanmayı planlıyorum çift HDMI var

Bu da iyimiş, Bocekgrafik öyle demişti bak istersen,

http://www.nasabilgisayar.com/Acer-27-S275HLBMII-6ms-Led-Genis-Ekran-Siyah-Ultra-Slim%2CPR-4122270.html?ref=akakce&v=1.78.7

• Aragonit. kullanıcısına yanıt
    Bence şu daha iyi.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vs278q-27-vs278q-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64399

Hem daha ucuz hem de fazladan 1 tane displayport yuvası var. Ayrıca tepkime süresi 1ms.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 22 Ekim 2013; 17:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost41

Maksimum 1000 tl ye kadar 27" 144 hz en iyi fiyat / performans ürünü monitörü arıyorum.bu hafta alacagım ancak hic fikrim yok . Ama su var ekran kartı gtx 780 ve bf4 icin almayı düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum.

Aynen, benimde kriterlerde aynı.Bf4 çıkana kadar almak istiyorum güzel bir monitör.1000 tl yi geçmezse iyi olur.Tavsiyeleri bekliyoruz
  • @J.Maharaja tepkime süresi iyi değil hocam

@Ginga Bishounen Tavsiye için Sagolun hocam bu iyi gibi ama iki monitörüde mağazaya gidip parlaklık /kontrast olarak görmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 22 Ekim 2013; 19:54:05 >
  • display port 1.2 bağlatı ile daha iyi DVI ile mi görüntü oyunlar daha iyi
  • Ben de Dell U2312hm monitör vardı ve panel aynı diye bunu satıp Dell s2340 aldım ancak aldıktan sonra çok pişman oldum.

U2312HM nin hoşlanmadığım yönleri; ekran kumlu ve siyahları iyi veremiyor, hatta siyahta oldukça kötüydü. Oyun perf. fena olmamakla birlikte, daha iyi de olabilirdi.

Daha yeni bir model olduğu için de Dell 2430 ye geçtim ancak bunda da ghosting ve lag sorunu var. Siyahlar aynen kötü. Beyazları da U2312 kadar iyi değil. Tek iyi yanı, geceleri ekran daha net ve ince bir model - o kadar.

Uzattım biraz ama sorum şu ;

23-24" te öncelikli oyun, sonra da genel internet için ne önerirsiniz? Kullandığım için IPS öncelikliydim ancak öncelik oyun olduğu için o kadar da önemli değil. Siyah - Beyaz iyi olsun ve hızlı bir panel olsun yeter kanısındayım.

Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaVa -- 23 Ekim 2013; 19:21:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaVa

Ben de Dell U2312hm monitör vardı ve panel aynı diye bunu satıp Dell s2340 aldım ancak aldıktan sonra çok pişman oldum.

U2312HM nin hoşlanmadığım yönleri; ekran kumlu ve siyahları iyi veremiyor, hatta siyahta oldukça kötüydü. Oyun perf. fena olmamakla birlikte, daha iyi de olabilirdi.

Daha yeni bir model olduğu için de Dell 2430 ye geçtim ancak bunda da ghosting ve lag sorunu var. Siyahlar aynen kötü. Beyazları da U2312 kadar iyi değil. Tek iyi yanı, geceleri ekran daha net ve ince bir model - o kadar.

23-24" te öncelikli oyun, sonra da genel internet için ne önerirsiniz? Kullandığım için IPS öncelikliydim ancak öncelik oyun olduğu için o kadar da önemli değil. Siyah - Beyaz iyi olsun ve hızlı bir panel olsun yeter kanısındayım.

Almayı düşündüğüm monitör kullanmışsınız FPS'lerde sorun yaratıyor muydu? (2312hm den bahsediyorum)

Özellikle Battlefield 4 oynayacağım ghosting lag gibi sorunları pek rahatsız etmez diye umuyorum oyun konusunda fikirlerinizi almak isterim bu yüzden?

Birde yeni çıkacak nvidia + g-sync monitörleri beklemek daha mı mantıklı olur diye düşünmüyor değilim tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Ben de Dell U2312hm monitör vardı ve panel aynı diye bunu satıp Dell s2340 aldım ancak aldıktan sonra çok pişman oldum.

Almayı düşündüğüm monitör kullanmışsınız FPS'lerde sorun yaratıyor muydu? (2312hm den bahsediyorum)

Özellikle Battlefield 4 oynayacağım ghosting lag gibi sorunları pek rahatsız etmez diye umuyorum oyun konusunda fikirlerinizi almak isterim bu yüzden?

Birde yeni çıkacak nvidia + g-sync monitörleri beklemek daha mı mantıklı olur diye düşünmüyor değilim tabi.

Kesinlikle al hocam, siyah gösterimindeki eksisi ve beyaz fonda yakından bakıldığında kumlu görüntü harici çok iyi bir monitör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaVa -- 23 Ekim 2013; 21:04:23 >

• quote:

Kesinlikle al hocam, siyah gösterimindeki eksisi ve beyaz fonda yakından bakıldığında kumlu görüntü harici çok iyi bir monitör.

Teşekkür ederim yorumun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Acer 27'' S275HLBMII 767tl'ye buldum, bunu alsam mı oyun için yoksa o segmente çıkmışken başka önerileriniz nedir meselâ?

Son fiyatları bilmiyorum ama önerilerim arasında vardı bu.
  • Arkadaslar 500 tl limitim var renkleri canli kaliteli flim ve oyun icin monitor onerirmisiniz buyuk olursa sevinirim

• BENQ24" XL2420T yada ASUS24" VG248QE almayı düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz?

5-6 yıldır Benq x2000w kullanıyorum ve uzun zamandır oyun oynamıyorum ama monitörü değiştirirken belki oynarım diye hızlı bir monitör alayım dedim.

Bu aralar tv'de almam gerek. Led tv'leri incelerken edge led ile full array led diye teknolojiler var ama monitörlerde bunlara rastlamadım. Edge olanlarda bulutlanma, ışık sızması vb problemler oluyor. Bu nedenle full array yada işte ne deniyorsa edge led olmayanlardan bakıyorum. Monitörde de bu tip sorun yaşamak istemiyorum. Yani hız tabi iyi hoş ta bulutlanma yada ışık sızmasının olduğu bir monitör alırsam oyun hayatıma yeniden başlama isteğim direk biter.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu. Üsttekilerden yada başka tavsiye edeceğiniz sorunsuz, 1,000-1,500 TL aralığında tercihan 24" monitör önerebilirseniz sevinirim.
  • @alpay

Valla her iki monitörde senin fiyat aralığın için uygun kaliteli üst düzey modellerden, bana Asus daha alınabilir gibi geldi.

---------------
    Ben de 24" LED veya IPS oyun monitörü bakıyordum şu modellerde çok kararsız kaldım:
    Samsung 24" S24B350H
    Asus 24" VS248H
    Asus 23" VS239HR IPS veya Asus 23" MX239H IPS
    Asus 24" ML248H mesela bunun tasarımı görünümü çok değişik. Oyun monitörü için uygun mu bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 24 Ekim 2013; 11:25:29 >
  • Merhaba,
    Tavsiyenize acil ihtiyacım var. Özellikle bağlantı konusunda sorum abes olabilir kusura bakmayın.
    Monitör için 22-23 inç civarı düçünüyorum. Fiyata göre çift ya da (ileride aynı modelin ikincisini de eklemek üzere) tek monitör alabilirim. Mini Mac'e bağlayacağım her ikisini de. Yani temel derdim performası sağlam, mac ile sorunsuz çalışabilecek bir monitör (ler) bulmak. Temel olarak çok yüksek çözünürlüklü fotolar ve çizimler incelenecek. Parlak mı yoksa mat mı olmalı bilemiyorum verim anlamında. Bir de acaba kendinden kameralı, ses düzenli monitör var mıdır, yani hepsi bir arada, tavsiye edebileceğiniz?
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üstad -- 24 Ekim 2013; 9:43:14 >
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.