Şimdi Ara

ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Klübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.378
Cevap
15
Favori
56.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Problemle kastın nedir? Neden problem yaşayasın ki. Kanımca o ramler yerine başka ramler al CL9 diyor ama 9-10-9-28 yani onu alacağına Corsair Vengeance tercih et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egemen|54| -- 12 Nisan 2012; 21:30:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

Problemle kastın nedir? Neden problem yaşayasın ki. Kanımca o ramler yerine başka ramler al CL9 diyor ama 9-10-9-28 yani onu alacağına Corsair Vengeance tercih et.

bazi ramler bazi anakartlarla uyumluluk sorunu yasayabiliyor ornek olarak win7 performansi ramlere gore farkli puanlar verebiliyor
    corsairlere baktim

http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmp16gx3m4x1866c9-16gb(4x4gb)-dominator-ddr3-1866mhz-cl9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58248

x79 ile tam uyumlu diyor fakat fiyat biraz yuksek gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stavro -- 12 Nisan 2012; 23:42:14 >

• http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1155/Maximus_IV_ExtremeZ/

http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_2011/Rampage_IV_Extreme/

bu iki anakart arasindayim sizce hangisini tercih etmeliyim fiyatlari asagi yukari ayni

oyun agirlikli dusunuyorum

• Dominator ler oyuncu ramleridir onları alabilirsin sorun çıkmaz alacaksanda Rampage IV Extreme al.
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=1013&Productid=bd132127

bu kasayi almayi dusunuyorum 750w dahili 80plus power supply sizce bu anakart icin mantiklimi yoksa sigmama ihtimali varmi
  • Arkadaşlar merhaba.Bende rampage 4 extreme kullanıcısıyım.Benim bir SORUNUM VAR!
    Başta söylemek istiyorum.Vatandan anakartı aldım 850tl ye.Yine vatandan 3930 işlemci aldım 1145tl ye.Bu kadar masraf yaptım ama anakart gerçekten çok şaşalı bir albenisi var.Neyse tamamen yeni sisteme geçme sebebim biraz komik:)Sata3 için geçtim.Öle ssd performansı için değil.Sadece 3tb lık sata3 hdd leri sorunsuz takabilmek için.Bu kartta 4 adet sata3 var!FAKAT!Benim sorunum burada başlıyor.Ssd yi kırmızı üst kısıma yani anakartın kendi köprüsünün desteklediği yere taktım sorunsuz kurdum.Diğer sata 2 yede disklerimi taktım sorun yok.AMA!bir taşınabilir sata3 seagate nin go flex diskinden aldım.İçindeki diski söküp normal disk olarak taktım.Hatta anakartın kutusundaki sata 3 kablosu ile denedim ama nafile.Sistemi açınca kırmızı bios ekranında takılı kalıyor o kadar.Bu diskin kablosunu çıkarınca sorunsuz sistem açılıyor.Ara ara aklıma gelen işte bios ayarlarıydı boot,advantage gibi ayarlarda denemeler yapıyorum ama nafile.Size ekleyebilirsem telefonla çektiğim videoyu yolluyacağım bakın belki ortak bir çözüm bulabiliriz:(
    Ayrıca eklemekte fayda var köprüdeki fan sesi gerçekten çok fazla hatta ekran kartımın sesini bile bastırırcasına .onuda biostan devir ayarı yaparak düşüreceğim bi ara belki faydası olur.
    İYİ FORUMLAR...

• Bu ekrandan sonra yine bios ekranı geliyor ama ne sistem açılıyor nede delete Enter yapıp biosa girmeme izin veriyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaGaRaS

Bu ekrandan sonra yine bios ekranı geliyor ama ne sistem açılıyor nede delete Enter yapıp biosa girmeme izin veriyor....

Hangi ekrandan sonra?

Ayrıca neden harici alıp söküp dahili olarak kullanıyorsun onu anlamadım ben :) Ayrıca SSD yi ortadaki kırmızıya takacaksın Intel olan'a Ortadaki iki kırmızıdan birine takabilirsin söktüğünü de oraya tak. Birde bu içlerinden çıkan normal bildiğimiz harddiskler mi hiç açmadım da :) Ona göre programlanmış olduğundan belki açılmıyor olabilir birşey diyemeyeceğim o konuda belki biosda sorun oluyordur oraya gidip boot ayarlarından bir bak ne alemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stavro

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=1013&Productid=bd132127

bu kasayi almayi dusunuyorum 750w dahili 80plus power supply sizce bu anakart icin mantiklimi yoksa sigmama ihtimali varmi

Alma sıkışıklık çekersin. Full Tower düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egemen|54|

quote:

Bu ekrandan sonra yine bios ekranı geliyor ama ne sistem açılıyor nede delete Enter yapıp biosa girmeme izin veriyor....

Hangi ekrandan sonra?

Ayrıca neden harici alıp söküp dahili olarak kullanıyorsun onu anlamadım ben :) Ayrıca SSD yi ortadaki kırmızıya takacaksın Intel olan'a Ortadaki iki kırmızıdan birine takabilirsin söktüğünü de oraya tak. Birde bu içlerinden çıkan normal bildiğimiz harddiskler mi hiç açmadım da :) Ona göre programlanmış olduğundan belki açılmıyor olabilir birşey diyemeyeceğim o konuda belki biosda sorun oluyordur oraya gidip boot ayarlarından bir bak ne alemde.

Alıntıları Göster
    Hangi ekrandan sonra?

video yükledim ama bir türlü foruma atamadım.Kırmızı bios ekranı var delete enter yazan orada takılıyor.Hiç Dahili disk ile hiçbir farkları yok.Aynı diskler hatta biraz daha ucuz diye alıp o şekilde kullanıyorum uzun bir süredir.
    BİOStaki ayarlarına tek tek baktım.Bir ayar yok hatta sata conf. de ki ayarlarına da baktım.Bu menüde edvansed in içinde sata conf. de sadece dediğin intelli sata girişlerini gösteriyor.ilk baştaki sanırım marvell inkileri göstermiyor.kurulumunuda yapmıştım ama nafile.Sizler 3tb lık sata3 taktınızmı ona göre hata arıyacağım bakalım...

• Orijinalden alıntı: MaGaRaS

Hangi ekrandan sonra?

video yükledim ama bir türlü foruma atamadım.Kırmızı bios ekranı var delete enter yazan orada takılıyor.Hiç Dahili disk ile hiçbir farkları yok.Aynı diskler hatta biraz daha ucuz diye alıp o şekilde kullanıyorum uzun bir süredir.
    BİOStaki ayarlarına tek tek baktım.Bir ayar yok hatta sata conf. de ki ayarlarına da baktım.Bu menüde edvansed in içinde sata conf. de sadece dediğin intelli sata girişlerini gösteriyor.ilk baştaki sanırım marvell inkileri göstermiyor.kurulumunuda yapmıştım ama nafile.Sizler 3tb lık sata3 taktınızmı ona göre hata arıyacağım bakalım...

Şöle giriyim ilk bende de 3x1 TB Western digital var o kutuyu açmaya çalıştımda bir türlü açamadım onu nasıl açabiliriz :) Açtıktan sonra bir de takabilirmiyi orasıda var? USB'ye göre satadan o zaman daha hızlı çalışacaktır bu Hariciler bu şekilde yaptığımızda doğru mudur?
    İkincisi dahili her zaman daha ucuzdur.
    Üçüncüsü en soldaki kırmızılar bu anakartta Asmedia'dur marvell değil.
    Son dediklerini anlamadım ortadaki kırmızıya takarak denedin mi?

• açıkçası kutuyu nasıl açarsın buradan anlatmak zor.Ama youtube dan açılmışı vardır bir göz gezdir.
    Ayrıca inan bana harici her zaman daha ucuzdur nedenini bende bilmiyorum.Etabi bulunabilirliği daha kolay.şimdi linkler vermek isterdim ama şu ana bakamayacağım.Mesela 3tb seagate 7200rpm 64mb cash çıktı diskin içinden.media mark tan 387tl ye aldım geçen ay bu taşınabiliri.istersen bak dahililerin fiyatı ne kadar diye.)
    Ben sata3 lerin hepsinde denedim ama nafile.aynı hatayı verdi.Bakalım sorunu çözen olursa pratik yapıcam.yada bu akşam birşekilde yapmaya çalışacağım.
    Son kısımda bu anakarta 3tb lık sata3 takan varsa bir yardım isterim demek istemiştim...
  • quote:

açıkçası kutuyu nasıl açarsın buradan anlatmak zor.Ama youtube dan açılmışı vardır bir göz gezdir.
    Ayrıca inan bana harici her zaman daha ucuzdur nedenini bende bilmiyorum.Etabi bulunabilirliği daha kolay.şimdi linkler vermek isterdim ama şu ana bakamayacağım.Mesela 3tb seagate 7200rpm 64mb cash çıktı diskin içinden.media mark tan 387tl ye aldım geçen ay bu taşınabiliri.istersen bak dahililerin fiyatı ne kadar diye.)
    Ben sata3 lerin hepsinde denedim ama nafile.aynı hatayı verdi.Bakalım sorunu çözen olursa pratik yapıcam.yada bu akşam birşekilde yapmaya çalışacağım.
    Son kısımda bu anakarta 3tb lık sata3 takan varsa bir yardım isterim demek istemiştim...

Valla ben western digitalde böyle bir şey görmedim hem mantıksız adam kutusunu yapacak usb çeviricisini falan kartını yapacak sonra sadesinden daha ucuza satacak ilginç :) ama WD'de böyle bir şey yok emin olabilirsin. Senden sonra aklıma geldi 3x1 TB harici var film dolu hepsi 720p e artık izlemiyorum boş boş yatıyorlar karar aldım satıyorum bende onları bari bir işe yarasınlar :) Satılmazsada çıkartır biçimlendirir içine takarım harddisk ihtiyacım olursa ama o da yok bu aralar.
    Valla başka gözüm bulamadım ben sana dostum belki başka deneyenler vardır ama bu biraz harddiskle ile ilgili bir sorun olduğu için teknik sorunlar kısmına konu açarsan daha hızlı yardım bulacağına eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

quote:

Orijinalden alıntı: stavro

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=1013&Productid=bd132127

Alma sıkışıklık çekersin. Full Tower düşün.

o zaman

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6653

dusunecem dogru secim mi?

oyle gorunuyor ki butun sene bilgisayara calisacam

• arkadaşlar bu arada eğer kasa düşünüyorsanız elimde cooler master cosmos var.Şu an bu anakartı cooler master HAF 932 de kullanıyorum.Cosmos haf tan daha geniş bilginiz olsun...
  • quote:

arkadaşlar bu arada eğer kasa düşünüyorsanız elimde cooler master cosmos var.Şu an bu anakartı cooler master HAF 932 de kullanıyorum.Cosmos haf tan daha geniş bilginiz olsun...

tesekkur ederim haf932 cosmostan goruntu olarak daha cok hosuma gidiyor
  • evet bende o sebepten ikisinden birisini elden çıkartmak için tereddüt etmiştim.Ama cosmos un da hakkını yemiyelim.Daha sağlam sessiz ve haf taki en büyük sorun olan tozlanma sorunu yok:)
  • Aerocool Xpredator kullandım ve Strike X ST kullanmaktayım şuan düşünmeden alabilirsin bunları. HAF tavsiye etmiyorum.
  • Cosmos 2 al kokten coz kasa olayini
  • Evet Cosmos 2 baktım güzel bir kasaya benziyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.