Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (771. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir türlü şu triceps programını halledemedim
    pushdown 8-8-15(drop set)-10-10
    rope overhead triceps extension 8-8-15(drop set)-10-10
    weighted dips 12-12-12

pushdown ile rope overhead arasına bir hareket daha ekleyeceğim ama skull crushers yaparken dirseğim ve ön kolum , close grip bench press yaparken de omzum ağrıyor
  • Skull crusher yaparken genelde millet barı anlına indirip kaldırır, bu dirseğe çok yük bindiriyor. Scott Herman'ın şu videoda gösterdiği gibi yapmayı denedin mi ?http://www.youtube.com/watch?v=d_KZxkY_0cM Yoksa zaten böyle yapıyorsun da mı ağrı çekiyorsun ?
    Geçen bu hareketi yaptım, benden sonra 14-15 yaşlarında bi genç benden gördüğü gibi yapıyordu.
    Hemen sopa kollu bir yazlıkçı gelip "öyle yapma alnına indirip kaldır, daha iyi olur" vs. dedi. Ben yaparken baktı geçti, birşey diyemedi ama çocuğa hemen müdahale etti. Çocukcağız da "evet böyle daha da zorluyor" dedi. Zorlar tabi yükü dirseklere bindiriyorsun... Ben de hiç karışmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Skull crusher yaparken genelde millet barı anlına indirip kaldırır, bu dirseğe çok yük bindiriyor. Scott Herman'ın şu videoda gösterdiği gibi yapmayı denedin mi ?http://www.youtube.com/watch?v=d_KZxkY_0cM Yoksa zaten böyle yapıyorsun da mı ağrı çekiyorsun ?
    Geçen bu hareketi yaptım, benden sonra 14-15 yaşlarında bi genç benden gördüğü gibi yapıyordu.
    Hemen sopa kollu bir yazlıkçı gelip "öyle yapma alnına indirip kaldır, daha iyi olur" vs. dedi. Ben yaparken baktı geçti, birşey diyemedi ama çocuğa hemen müdahale etti. Çocukcağız da "evet böyle daha da zorluyor" dedi. Zorlar tabi yükü dirseklere bindiriyorsun... Ben de hiç karışmadım.

alna indiriyordum haftaya idmanda bir de böyle deniyim pushdowndan sonra 8-8-15-10-10 olarak ağrı olursa yine yapıcak bişey yok
  • Ayrıca ilk olarak o hareketi yapma, önce pushdown ile girip dirsekleri vs ısıt.
  • definisyon ne zormus arkadaş ya. hacim donemini ozledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Skull crusher yaparken genelde millet barı anlına indirip kaldırır, bu dirseğe çok yük bindiriyor. Scott Herman'ın şu videoda gösterdiği gibi yapmayı denedin mi ?http://www.youtube.com/watch?v=d_KZxkY_0cM Yoksa zaten böyle yapıyorsun da mı ağrı çekiyorsun ?

Niye karışmıyorsunuz?Bence böyle durumlarda en azından bir kez uyarıp doğrusunu söylemek gerekir.
  • İkisinin de yazlıkçı olduğunu düşündüğümden ve 10 yıldır bu işin içindeymiş gibi bir fiziğe sahip olmadığımdan karışmıyorum. Karışsam "sen ne bileceksin, işine bak" tavrında takılıyorlar.
  • 14-15 yaşındaki çocuğun yazlıkçı olması kadar doğal bir şey yok.Heves etmiştir.Bu hevesi sırasında sakatlanması daha mı iyi olur?Tabi herkesin kendi bileceği iş ama ben olsam kesinlikle uyarırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

14-15 yaşındaki çocuğun yazlıkçı olması kadar doğal bir şey yok.Heves etmiştir.Bu hevesi sırasında sakatlanması daha mı iyi olur?Tabi herkesin kendi bileceği iş ama ben olsam kesinlikle uyarırdım.

İnan bana şu günlerde salonda uyguladığı hareketi doğru yapan insan yok denecek kadar az. Zaten 14-15 yaşında bir çocuk kendini sakatlayacak kadar sert girmiyor, formu bozuk yapsa en fazla yeterli verimi elde edemez.
  • Geçen hafta bacak günü zor yürüyordum,bugün çok rahat geçti sebebi ne olabilir?[Ağırlık-set sayısında değişiklik yok.]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

Geçen hafta bacak günü zor yürüyordum,bugün çok rahat geçti sebebi ne olabilir?[Ağırlık-set sayısında değişiklik yok.]

ilk kez yapmıyorsan vücut bacak antremanına alışmaya başlamıştır. Ağırlığı yada setleri arttırdığında gene acıyı hissedecen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

definisyon ne zormus arkadaş ya. hacim donemini ozledim

yapacak 1şey yok devam tamda havası..
  • define olup hacim alayım diye aminomax 8000 ile protein tozu aldım 1 ayda 3 kilo almışım acaba yağ olarak mı geldi hepsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dx.Rai

define olup hacim alayım diye aminomax 8000 ile protein tozu aldım 1 ayda 3 kilo almışım acaba yağ olarak mı geldi hepsi

Su tutuyor vücudun aminomax ın içerisinde kreatinde var yeni formül falan diyor. Yağ değildir hepsi korkmana gerek yok
  • P90x2 ye başlayalı 2 hafta oldu sonuçlar iyi gidiyor acaba p90x beslenmesi hakkında bilgisi olan var mı ?
    http://j1305.hizliresim.com/19/s/nf5rs.jpg bu da foto

• beyler alt göğüs ve üst göğüs arasındaki fark ne oluyor ? bir tane alt göğüsü bir tanede üst göğüsü gelişmiş bir foto ekleyerek anlatabilir misiniz ? tam olarak çözemedim alt ve üst göğüs kavramını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

beyler alt göğüs ve üst göğüs arasındaki fark ne oluyor ? bir tane alt göğüsü bir tanede üst göğüsü gelişmiş bir foto ekleyerek anlatabilir misiniz ? tam olarak çözemedim alt ve üst göğüs kavramını

İkisi aynı karede

### DH Body Builders ###

Şurda daha net

### DH Body Builders ###

Bu da ayrı bir güzelmiş, her bölge için hareketin isimleriyle göstermiş.

### DH Body Builders ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amroth. -- 24 Mayıs 2013; 23:00:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

beyler alt göğüs ve üst göğüs arasındaki fark ne oluyor ? bir tane alt göğüsü bir tanede üst göğüsü gelişmiş bir foto ekleyerek anlatabilir misiniz ? tam olarak çözemedim alt ve üst göğüs kavramını

İkisi aynı karede

### DH Body Builders ###

Şurda daha net

### DH Body Builders ###

Bu da ayrı bir güzelmiş, her bölge için hareketin isimleriyle göstermiş.

### DH Body Builders ###

anladım hocam teşekkürler
  • definisyona devam ediyorum.
    yorumlarınıza acıgım :)
     ### DH Body Builders ### ### DH Body Builders ### ### DH Body Builders ### ### DH Body Builders ###
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crash47

quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

Arkadaşlar ben şimdi 2 haftadır salona gidiyorum. Ama şöyle bir sorunum var. Antrenman sırasında aslında kaldırabildiğim ağırlığı 8. ya da 9.tekrardan sonra yapamıyorum böyle kendimi zorlayamıyorum, resmen kitleniyor kolum, oynatamıyorum. Tekrar sayılarımı hocam 12, 15 arası ayarladı. Henüz yeniyim tabi. Acaba ağırlığı mı azaltmam lazım yoksa antrenman öncesi beslenmemi daha sağlam mı yapmam lazım?

Bir saniye simdi...

9. Tekrar?
    12-15 Ayarlamak?
    Ve baslayali 2 hafta?

Sizin bir kere 8 tekrari gecmeniz gereksiz. Daha yenisiniz, dolayisiyla kutle yapmak zorundasiniz. Vucut turunuz ne olursa olsun, 8 tekrarda limitleyip fazla tekrar yerine gucunuzu daha agir kaldirmaya harcamaniz gerekir.

Haklısınız aslında ama hocaya itiraz gelmiyor hiç. Kendisi bodybuilder. Malum atarlı oluyorlar. Neyse ben dediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım.
    Bana antrenman öncesi nasıl beslenmem gerektiğini söylerseniz bir de çok güzel olacak

12-15 tekrarlı setlerde son set Rest-pause mu yapıyorsun yoksa son sette de mi 12-15 tekrar ?

rest pause dediğiniz, set arası uzun dinlenme mi? Hayır klasik 45-60 sn kadar falan dinlendiriyor hoca.

• 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.