Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.613
Cevap
109
Favori
196.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu an en ucuz 70 liralar civarı görünüyor nette, ben 40 liraya falan ama geçen sene almıştım, telefona BT ile bağlanıyor günlük, aylık, 6 aylık veri alınabiliyor, ancak oglum yeni aliexprsten başka bir marka aldı o wireless ve ev dışından bile doğal olarak görülebiliyor fiyatı da çok aşırı pahalı değildi.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım PlatformuResideoyoutube
    Installing the Honeywell Home T3 series programmable thermostat
    https://www.youtube.com/watch?v=hOwSNsUV1NY
  • Ben menuye girdiğimde sol üstte takvim var (program) yanında dişli işareti (ayarlar)onun yanında çanta işareti (away) var. Tanıtımlarda away görmemiştim hatta kitapçıktada yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 26 Ekim 2021; 23:6:43 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fk399 F kullanıcısına yanıt

Valla anlamış değilim. Saatte 3 döngüye ayarlı.

ama sanki saatte 3 döngüden fazla yanıyor hala.

• Xitsilla X kullanıcısına yanıt
    Anlamak zaman alıyor bu cihazda 😁 3 den fazla yanmasının sebebi kendi algoritmasına göre 3 döngüde evi isitamiyordur. Halbuki 3 döngüde biraz yakma süresini uzatsa ev ısınacak ama cihaz farklı düşünüp kontrolü ele alıyor malesef.

• Hocam bu arada bu gece 17.00~07.30 arası termostatsız 6.5m3 yakmış. Kazan sıcaklığını 45den 35e çekmiştim. Dışarısı 6 ve 7 derece filandı. Isı grafiğini ekliyorum. Gecen 3 derecede termostatlı 6.44 m3 idi ama daha soğuktu. Isı grafiklerini ekliyorum.
    Soğuk gece 2~3 derece
    Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

Bu gece 6~7 derece

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt

Dün 17:30’da kombiyi yaktım. 20:30’a kadar 3 m3 harcadı.

20:30’dan sabah 07:00’a kadar ise 2m3 tüketmiş.

Bugün 07:30’da 20 dereceye ayarlayıp evden çıktım

Yaklaşık aynı degerler. Havalar gündüz sıcak geceler kararsız geçiyor değişkenlik gösteriyor. İlk başlangıçta çok abaniyor yakıta, daha sonra toparlıyor. Bu haliyle işini stabil yapıyor eklediğim grafiğe göre.

Aynen kapanınca daha fazla harcıyor. Bir evde en önemli 3 şey;

1) dış yalıtım

2) doğramalar ve camların kalitesi

3) katlar arası ısı yalıtımı

Yok hocam gene 3 çevrimdir o. Kombiniz modülasyon yapıyordur. Sonuçta uzun bir süre yakmasını istiyor termostat, kombi içindeki su yeterli sıcaklığa gelince düşürüyor falan. Kontrol kombiye geçiyor yani.

• Valla ben artık termoastatın davranışına takılmıyorum, benim için en iyi ayarları bulduğumu düşünüyorum, 1 çevrim benim için iyi, ev izolasyonu yeterli, sıcaklıkta sabit olduğuna göre daha fazlasına gerek yok, ben kombinin zırt pırt ateşlemesini de sinir olduğum için kombi üzerinden brülör kitleme süresini 10 dk yapmıştım. çünkü modulasyonlu termostatım da ılıman havalarda 3-4 dk da bir 1 dk kadar yakıp söndürüyordu, onda bu şekilde bir ayar olmadığından bari saatte en fazla 6 kez ateşlesin diye öyle yapmıştım, kombi desteklese süreyi daha yüksek tutardım.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla sizin ev garaj üstü kuzey cephe günlük tüketim nedir ortalama

• Geçenlerde baktığımda 17 günlük ortalama günlük 1,9 m3 iken, dün sadece 13 saatte 4 m3 olmuş, sonuçta asıl olay dış hava sıcaklığı düşünce yakıt artıyor, program hep sabit değişmiyor halbuki.

• osman_goksel kullanıcısına yanıt

Yok hocam 3’ten fazla çalıştırıyor.

Evin ısı ihtiyacı var ise çalıştırır gayet normal bence, yoksa sıcaklık dalgalanması olur, bu öğrenme modunun asıl olayı dalgalanmayı önlemek değil mi zaten. Öyle olmasa +/- 0,1 derece çalışır dururdu niye yazılımla uğraşsınlar.

• Fiyat 700 tl mantiklimi sizce.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Geçen sene fiyatı bunun yarısından azdı.

Neden sildi anlayamadım iki kez atmıştım birini silmek istemiştim baktım ikisi de gitmiş. Evin izolasyonu iyi sanırım ısı kaybı çok düşük. Diğer yandan ben aletin anlık sıcaklık tepkilerine bayıldım. 23.5 dediysen o dereceyi müthiş yakalıyor ve sürdürebilir şekilde devam ettiriyor. Gece ve gündüz bende iki mod haricinde pek kullanmıyorum şimdilik manuel işimi görüyor yani eve gittiğimde içeri sıcak oluyor sonra 19:30 gibi arttırıyorum gece aynı kalıyor. Ev bu ara 4+1 ama pvc sinerji cam gibi uygulamaları girmeden yaptırmıştım. Petek temizliği cam ayarları da yapıldı sanırım faydası vardır. Keyfimiz yerinde sadece acaba bunu kapatıp direk kombi kontrolü istenirse nasıl yapılıyor onu bilmiyorum. Bu arada kombi 50 derecede sabit.

• irlandali İ kullanıcısına yanıt
    Termostatı tamamen devre dışı bırakmayı diyorsanız üstte mesajımda paylaştım. Biraz uğraştırıcı. Üretici firma buton üzerinden yapılıyor dese de 20 dakika sonra devre dışı bıraktı bende.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.