Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.075.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi günü Manisa/Alaşehir'de birliğe teslim olacağım. Giderken arabayla gitmek sorun olur mu? Arabayı bırakacak yer ya da araba anahtarının yanımda olması sorun yaratır mı?

• Arkadaşlar yedek subay olarak başvuru yapmoştım ama er olarak çıktı bugün. Ben de araştırdım bedelliye çevirdim. Ücreti de yatırdım. Şu anda ne yapmam gerekiyor? Normalde gelecek hafta işlem yapmam gerekiyordu.

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

• 2021 yılında hala pcr testi sonucu bekliyoruz kışlaya almasalar olmaz sanki.

• Bilg. müh. mezunuyum, yedek subaylığa başvurmuştum, çıkmamış er çıkmışım ve 1. grup yani 25/26 Ekim sevki vardı. Er asla olmak istemediğim için ve sadece bir kaç günüm olduğundan sonucu görür görmez askerlik şubesine gittim ve bedelliye başvurdum. Tebliğ tebellüğ belgesi aldım. Ziraat bankasından ödememi yaptım.

Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri'nde artık böyle yazıyor:

Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama'da ise hala böyle:

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi Yeni Bedelli Askerlik Sistemi Yeni Bedelli Askerlik Sistemi 

• Fenerbahçeli Üye kullanıcısına yanıt

Arabayla gidebilirsiniz, ama arabayı park edecek yer bulma sıkıntısı olabilir. Birliğin etrafında park edecek yer olmayabilir. Ayrıca 26 gün dışarı çıkamayacaksınız arabada aklınız kalmasın. İlçe merkezinde kapalı veya güvenli bir otopark varsa oraya bırakabilirsiniz.

• İyi aksamlar bedelli üçretini haziranda ödedim kura olayı olurmu yoksa herkeze cıkıyormu birde para yatırıda suan er olarak sınıflandırılanlar var sistem hatası mı acaba herkezde öyle oluyormu ?
  • Er Çıkarsa Bedelli Askerliğe Çevirtmek (REHBER)

adlı bir rehber hazırladım, ilgililer bakabilir.

• Bedelli kalkacak diyolar ne iş
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    nasıl yani? nerede yazıyor hocam
    Kim diyor?

yok öyle bişey

• gidenler cevap verirse sevinirim. askere girişte cüzdanın içine bakıyorlar mı
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

Bedelli erlerin sınıflandırmaları ocak ayının 20si gibi açıklanıyor. 2022 yılı için celp tercihi yapacaksın. Ocak şubat mart öncelik vermeni tercih ederim ne kadar erken o kadar iyi aradan çıkarırsın. Yapman gereken tek şey ocak ayını beklemek olacaktır.

• can culha kullanıcısına yanıt

Bu çok genel bir soru dostum. Birlikten birliğe değişir. Ankara Mebsde xrayden geçtik. Cüzdan içine bakılmadı. Herkes kendi hattı ile girdi. Akılsız telefonlar ile her saat başı komutanlar gelip geçerken bile telefonla konuştu insanlar. Fakat koğuştaki bazı arkadaşların başka yerde askerlik yapan arkadaşları da akılsız telefonla bile askercell saatlerinde izin verildiğini söylediler.

hallettin mi bilmiyorum ama enstitünle iletişime geç onlar halledecek

• Brisbane kullanıcısına yanıt

tecil gerçekleşti hocam ama tecil kağıdında kaydınız bitince şöyle böyle olur diye tehdit mesajları var ben önümüzdeki ay bozup bedelli yapmak istiyoru mnasıl olcak bedelli hakkım gitmez demi şuan ?

• Arkadaşlar ödeme sonrası e-devlete düşmesi ortalama ne kadar sürer?

• Geçen gün mobilden borcum görünüyordu. Bu sabah görünmedi. Bankaya gittim orada da borcunuz görünmüyor dediler. Neden böyle oldu anlamadım. Ne yapmak gerekiyor?

• Ödemeyi yaptıysanız Askerlik Hizmet Tercih işlemlerinde yazar. Ayrıca ödemeyi yaptıysanız bankada borç görünmez.

• yasarozen20 Y kullanıcısına yanıt

Hayır ödemeyi yapmadım, yapacaktım işte ama borç yok görünüyor. E-devlet üzerinde ödeme bekleniyor yazıyor banka tarafında borç görünmüyor.

• 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.