Şimdi Ara

mi scooter pro 2

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İş yeri dolayısı ile kuzene gaz vermiştim. Arabayla işe gidip geliyordu. Scooter ı alınca bende onun gazına sen neden almıyorsun lan deyince alıverdim.

Cihazı 3000 liraya ikinci el aldım. Sıfır alacaktım 4150 liradan kaçırınca 3-4 gündür kovalıyordum maalesef fiyat düşmedi.

Cihaza gelince 150 km de aldım. Etiketlerine varana kadar üzerinde aldım cihazı. Kutu yedek lastik vs ne varsa toparladım. Fatura tarihi ocağın son haftası.

mi scooter pro 2
    mi scooter pro 2

Almayı düşünenler için gelelim cihaza

5km sürate çıktıktan sonra gaz verirseniz cihaz gidiyor. Bana biraz saçma geldi.

Ön tekerden çekiş olduğu için ön tekerde ilk günden kabaklaşma başladı. Bozuk yolda patinaja biniyor

Frenleri iyi gibi ama gidon tel maşa. Güven vermiyor.

Cihaz hafif katlandığında taşıması çok rahat

yürüyen merdivenlerde yanınızda götürebilirsiniz. Altı merdivene değmiyor yanlız korumalık almakta fayda var.

İvmelenmesi gayet iyi 25 km sürat yapıyor. Yokuş yukarı yakacıkta mesela 18 km sürate kadar düştü.

Şimdilik izlenim bu şekilde. Soru sormak isteyen sorabilir.

• tavsiye eder misiniz hocam? işe gelip gitmede kullanmak için düşünüyorum ben de. elektrikli bisiklet vardı aküleri çaldılar ben de sattım aküsüz, hevesim kaçtı. bunun hafif olması, eve çıkarma durumu aklıma yatıyor. ama bizim oralarda yollar pek iyi değil iş görür mü? düz yol mu lazım illa? kaç km gidiyorsunuz tek şarjla 45km gibi bi şey diyordu menzile doğru mu?

• md3likan M kullanıcısına yanıt

45 km menzil imkansız gibi birşey. Yollar çok bozuk değilse sıkıntı olmaz. Dün mesela gidonda iki poşet 5 er kilo arnavut kaldırımı yolda gittim bir sıkıntı olmadı .Ancak bozuk yolda patinaja çok biniyor. Lastiğin ömrü gidiyor.

Benim dükkan hanın 2. katında evde girişin 2 ci katında. katlanınca çokta ağır değil. Açık olduğunda ağırlık merkezinden dolayı ağırlaşıyor.

Açıkçası arkadan itiş olsaydı çok daha iyi olurdu. Ön tarafa yük veriyorum binerken patinaj yapmasın diye oda tehlikeli.

Arkadan itiş olsaydı çok daha iyi olurdu hemde lastikleri yemezdi.

Şarjı düşünce çekişten düşüyor cihaz.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap verdiğiniz için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluetooth bağlantısı neden 5 dk. kopuyor. sürekli bağlantıda kalmıyor mi pro 2

• Dynamic S2 E-Scooter ile bunun arasında kaldım en bariz fark dynamicte süspansiyon olması. bilgi sahibi arkadaşlar kıyas yapabilirse çok sevinirim

• eskikarateci kullanıcısına yanıt

bu scooter ın en büyük avantajı hafif ve taşınabilir olması.

amortisör falan güzel ama işte ağırlık ve boyutu artıyor.

mesela clio aracıma bu scooter girerken diğer amortisörlülerin girme ihtimali yok.

yani ne kadar hafif ve sade olursa istanbul gibi bir yerde okadar çok iş yapıyor.

Birde şu var zaten amortisör falan en az 50 km hız lazım. 25 km hız yapıp amortisör olması hiçbir anlam ifade etmez.

ben xiaomiye yakınım ancak amortisör işe yarar 25km hızda. amortisörsüz bisiklette bile 25le gidrrken tangır tungur olursun. ben xiaomi scooter baya kiraladım bozuk yerlerden geçerken bilekleri tarumar ediyor. yapacak bişey yok dynamici akmadan deneme gibi bir şansım yok zaten baktığım kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

xiaomi scooter kiraladım derken martılar falan xiaomi değil. nerede kiraladınız ?

scooter zaten bozuk yolda iş yapacak bir cihaz değil amortisörden ziyade lastik patlatırsınız. ben mümkün mertebe bozuk yolda zaten gitmiyorum.

1 sefer lastik patlattım bisikletçi bile yapamadı sonra gittim iki tane levye aldım kendim sök tak yaptım.

ben amortisör işe yaramaz demiyorum ancak ağırlık ve scooter ebatına olumsuz etkisi var zararı faydasından çok fazla...

samsunda binbin var xiaomi scotterla çalışıyorlar

Dostum benziyor ama aslında alakası yok. Ayak bastığın yerden gidonun boru kalınlığına kadar farklı. Kiralamalı scooter lar bizdekilerden daha ağır ve daha sağlam.

hocam benziyor nedemek bizzat mi pro 2nin kendisi işte. modifiye etmişler yeni kasa yeni lastik farkların farkındayım tabi de cihaz aynı cihaz. kişiseller daha dayanıksız diye elimizde borusunu kırmayız herhalde

hocam tekrsrdan selam. yarın 2. el citymate 500 pro görmeye gideceğim temizse alayım mı biliyormusunuz o scooterı.

Özelliklerine baktım fena değil gibi ama hiç kullanmadım.

35 km sürat gayet iyi 10inç lastikte bence iyi. 3000-3500 temizliğine göre verilebilir.

o paraya bırakmıyor hocam en son 4000 dedi 10 kere şarj etmiş sadece. pahalı mı? ya bunu alacam ya da 4000e sıfır mi pro2

Alacak olan sensin dediğim gibi kullanmadım bilmiyorum yazan özellikler gibiyse Xiaomi almak pek mantıklı değil o fiyata

• Scooter forumu çok sessiz. Yakında yavaş yavaş hareketlenir sanırım. Ben de dün trendyoldan sıfır 3700₺ Pro 2 aldım. İndirim kovalıyordum. Bir de 250₺ lik hediye çeki gelince iyi oldu. Bakalım bugün ilk defa test sürüşü yapacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Patinaj sorunu bende de var. Benimkinde yazılım da var. Gaza basıyorsun bir anda 30 km ye çıkıyor. Frene basıyorsun zınk diye duruyor, öne düşme tehlikesi var. Kalkışta da direkt 30 km hıza çıktığı için geri atıyor. Bir orta ayarı yok. Yerde toz varsa patinaja düşüyor. Yani hızlanma olayı çok saçma. Bir anda 30'a çıkıyor. Yavaş yavaş hızlanmadığı için patinaj çok oluyor. Belki yazılım atıldığı için bilmiyorum. Bu arada yazılım atılınca telefondaki uygulaması da çalışmıyor. Yazılımın güzel yanı kalkışta 5 km hız ihtiyacını ortadan kaldırıyor, 1 km hız ile gaz almaya başlıyor. Bir de yazılımla sürekli gaza basmaya gerek yok, bir kere basınca aynı hıza sabitleniyor. Bu iyi mi kötü mü biraz karışık. Tabi bunlar yazılımın ayarları ile isteğe bağlı değiştirebiliyor. Youtube'da videoları mevcut.

• 2 el xiaomi scooter pro 2 alırken nelere dikkat etmek gerekiyor; letgo da 5000 TL civarı sahteleri de varmış o yüzden fatura soruyorum var diyenler ile konuşuyorum ama örneğin 350 KM 5 aylık scooter 6800 TL verilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 15 Mayıs 2022; 16:35:7 >
  • Menzil gayet başarılı 15 km/s hızlarda giderseniz bence 50km menzili rahat geçer.
    mi scooter pro 2

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.