Şimdi Ara

Windows 10 kadar iğrenç bir işletim sistemi daha görmedim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
23.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

Hele şu xbox ve diğer zımbırtıları da zorla dayatmaları yok mu kaldırılmıyor da. Oyunlar linux da çalışsa bir dakika durmam windowsta
    Hocam biraz uğraşacaksınız ama ben mesela yine bu forumdaki bir arkadaşın hazırladığı rehber sayesinde kendi Windows 10 iso dosyamı hazırladım 2-3 senedir hep onunla format atıyorum, direk iso dosyasına sabit beğendiğim, stabil bir sürüme ait güncellemeleri atıp Xbox, defender ve metro uygulamaları gibi tüm ıvır zıvır şeyleri de siliyorum. Otomatik güncellemeler ve bazı hizmetleri de direk iso'dan kapatıyorum. Böylece o ISO ile kurulum yapınca her şeyim hazır halde özelleştirilmiş Windows'um yüklenmiş oluyor. Kafam rahat.

Programın adı MGL Tools idi sanırım. Bir de yanında NT Lite'ı kullanmıştım güncellemeleri ve hizmetleri kapamak için. Asıl iş MGL Tools'ta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Eylül 2019; 5:16:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gereksiz özelikleri ve programları silerseniz sessiz sakin çalışıyor. İlla ki İSO hazırlamaya gerek yok. Windows 10 spyware disabler gibi benzer cümleler kurdunuz mu Google da bi sürü program çıkıyor. Silerken dikkatli olun yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 13 Eylül 2019; 5:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Güncelleme kapatılmıyor, (Bana hizmetler, grup ilkesi felan yazmayın nasıl bir psikopatsa tüm kayıt defteri düzenlemelerini yaptığım halde her açılışta "bir şeyleri düzeltelim " diyor. Zaten zamanında ücretsiz dağıtılmasında vardı bir numara.
    Kapatılıyor, Orchestrator denen zımbırtı var ona ait şeyleri de komple kapatıp silin (Olay Görüntüleyicisi ve Görev Zamanlayıcısı gibi yerlerdeki tüm dosya ve emirler de dahil. Bu kısım önemli). Kendimden biliyorum aynı şeyi yaşadım seninle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Eylül 2019; 5:22:40 >
  • patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    Çoğu çalışıyor zaten; eskisi gibi değil. Artık Proton var. Hatta yeni kuracağım sistemde Windows 10 ve Linux dual boot kurmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 13 Eylül 2019; 8:42:48 >
  • Güçlü bir bilgisayarda windows 10 yağ gibi hiç sorunu yok

Ama her yeni cikan yazilimin bin onceki donanimi öldürmek icin cıktığı da bir gerçek

Muhtemelen korsan windows 7 ile daha cok performans saglarsin

Her yeni oyun her yeni program da yavas yavas calismamaya baslar bilgisayarinda

Sanirim bilgisayar kullanmayı birakican gelecekte buraya yazdim

• Sırf sistemimin yeni nesil olması ve nispeten güçlü olması yüzünden 8.1 den 10 a geçtim cs go da minimum fps 280 iken 220 lere düştü allah razı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Windows 7 > Windows 10 > Windows XP > Windows 98 > Windows 8.1 > Windows Vista

• Microsoft Windows sürümleri şu şekilde işler:

Win98 kötü
    Xp çok güzel
    Vista kötü
    Win7 harika
    Win8 berbat
    Win 8.1 orta
    Win10 rezil

Kısaca sırayla Bi iyi bir kötü şeklinde ilerleyen seri var. Sonraki sürümü bekleyin 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Böcekli sümük -- 13 Eylül 2019; 7:57:43 >
  • win7 de daha performanslı gözükmesinin sebebi windows 7 dx10 kullanıyor buda görüntüyü iğrenç yaparken performansı arttırıyor. genelde ekran kartı aşırı dandik bilgisayar kullanıcıları win7 tercih ediyor. win7 deki sorunlar win10dan çok daha fazla.
  • Mac os yag gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında gayet stabil ama zırt pırt gelen güncellemeler ile ayarların yerlerini değiştiriyorlar hoş olmuyor. Güvenliği de çok abarttılar.

• Mac os'tan Win 10 'a geçtim. En son Win 7 kullanmıştım Mac os öncesi,bence ciddi gelişme var daha stabil herşeyden önce ,asla bir mac os olamaz o ayrı. SSD konusuna katılıyorum bu zamanda mekanik disk e katlanılmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Gereksiz özelikleri ve programları silerseniz sessiz sakin çalışıyor. İlla ki İSO hazırlamaya gerek yok. Windows 10 spyware disabler gibi benzer cümleler kurdunuz mu Google da bi sürü program çıkıyor. Silerken dikkatli olun yeter
    bunu bir deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Kapatılıyor, Orchestrator denen zımbırtı var ona ait şeyleri de komple kapatıp silin (Olay Görüntüleyicisi ve Görev Zamanlayıcısı gibi yerlerdeki tüm dosya ve emirler de dahil. Bu kısım önemli). Kendimden biliyorum aynı şeyi yaşadım seninle.

Alıntıları Göster
    O kısım çokomelliymiş hocam.

• Bu güne dek üretilmiş en iyi windows yazılımıdır. AutoCAD bugüne dek hiç hata vermedi.
  • Katılıyorum bakın şimdi beyinsizce olduğunun en net kanıtını söylüyim. Benim şirket bilgisayarım var, telefonum tabletim tv playstation ım vs var pek fazla özel pc mi açmama gerek olmuyor.

2 yıl önce falan aldım pc yi toplasan 20 kez açmışımdır açmamışımdır ve kesin her açışımda bir güncelleme alıyor bilgisayar bende analarına bacılarına sövüyorum.

Ulan hadi her gün pc başında olan adam bunla uğraşır da ben her pc yi açtığımda yapılandırma sürüyor 3000 saat bekleyin şeyiyle mi uğraşıcam.

Sony, Microsoft, Apple umarım birgün bu firmalar Nokia gibi acı çeke çeke batar gider silinir piyasadan.
  • Arkadaşlar genelde ssd den bahsedip bazı arkadaşların aklını karıştırmış. Boşu boşuna masrafa sokacaksınız adamları.

Ssd ile falan ilgisi yok. Win 10 kendi başına sorunlu bir işletim sistemi (özellikle win7 den geçtiyseniz bariz farkediyorsunuz).

Ssd ssd diye tutturup bana ssd aldırdılar. Sonuç olarak sistem 1,5 dakika yerine 15-20 saniyede açılıyor. Ama gel gelelim hala saçma sapan yerlerde fps drop yaşıyorum. Sistem bazen boştayken bile arkada bir sürü gereksiz hizmet çalıştırıyor. Yani ssd nin tek artısı sistem açılış hızını değiştirmek oldu. 400 500 lira koymak yerine 1 dakika beklerdim ben.

Demem o ki başka yerde işinize yaramayacaksa ve çok güncel bir bilgisayarınız yoksa ssd ye masraf etmeyin. Yeni pc alınca ssd alırsınız.

Win10 un sorunları ssd ile çözülmüyor.

• Win7 gelmiş geçmiş en iyi sürüm bence de.

• SHADOW kullanıcısına yanıt
    Bu adam mı Linux'a geçecek
    Linux'a geçsin yarım saat sonra konu açar lanet olsun böyle sisteme lanet olsun kodlara diye.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.