Şimdi Ara

BORDERLANDS 2 REMASTERED (Commander Lilith Dahil) TÜRKÇE YAMA (ÇIKTI) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
8
Favori
19.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enhanced edition çıktı diye normal GOTY versiyonları satıştan kaldırmışlar çakallar. Biraz güncelleme yaptılar diye uçuk fiyattan satıyorlar kaç yıllık oyunu. Kinguim, g2a falan bakın bence. Yoksa o fiyata alınmaz.

@lennon54,

Hocam serinin çevirmeni ve gediklisi olarak sana sorayım. Seriye singleplayer olarak başlasam sıkılır mıyım. Birde loot olayını, daha doğrusu sürekli upgrade silah değiştirme vs. peşinde koşmayı sevmiyorum. Ne dersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 6 Haziran 2019; 21:32:48 >
  • Ne tarzdan hoşlandığına bağlı bir konu bu. Bence bu oyunun hikayesi sürekleyici. Yani bi görevi yaparken arkasından ne çıkacak diye meraklanıyorsun. Çoğunlukla araya şaka unsurları da kattığı için öyle fallout gibi monoton bir yapı da oluşturmuyor oyun. Ayrıca çevrede gezerken rastgele her şeye ateş edebilmek de eğlenceli bana kalırsa. Ama çoğunlukla hikayesini beğendiğim için oynuyorum.

Loot a gelirsek oyunda zaten silah ya da kalkan gibi şeylerin peşinde koşamazsın. Ya denk geldiğinde satış otomatlarını bi kontrol edersin ya da çoğunlukla öldürdüğün düşmanlarından düşen daha güçlü ekipmanları donanırsın. Öyle sırf güçlü ekipman için bir şeyler toplama ya da görev yapma mantığı yok oyunda. ÖLDÜRDÜĞÜN SENİNDİR mantığı var.
  • lennon54 kullanıcısına yanıt
    Oyunun evreninden, karakterlerinden falan haberim var. Mizah kısmı zaten ilgimi çekiyor. Doom'u bile sert mizahı yüzünden bayağı sevdim. O zaman denemek gerek. İlk oyunu GOTY, ikinci oyunu Remastered oynayabiliyoruz değil mi yamaları ile birlikte. Teşekkürler hocam.
  • Oyuna daha bugün başladım, yamayı da yükleyince şahane oldu. Elinize sağlık.
  • Beraber oynamak isteyen olursa mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lennon54

Ona çoktan baktım ve neden olamayacağını diğer konuda söyledim ama sana da söyliyem. 1. oyun için tool gerekiyor malesef ve normal sürümde kullanılan tool Enhanced versiyonunda işe yaramıyor. Yoksa onu da yapacaktım.
    İyi hoşta ben sizin hazırladığınoz dlc yamasını pc ye boş bir klasöre yükledim ve ondan sonra dosya isimlerini aratarak oyunun klasörlerine tek tek attım ve işe yaradı. O.ç. yaptığı yamada olmuyor yani ana oyunda. çünki dosya konumu seçmeden yüklemiyor. Yani demek istediğim şey eğerki oyun çevirinin dosyalarını farklı bir klasöre çıkartmayı başarabilirsem oyunuda türkçe yapabilirim. Ama nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freeman1930 kullanıcısına yanıt
    İllede denemek istiyorsan oyun çevirinini setupunu açmak için 7zip yükle bilgisayarına sonra sağ tıklayıp 7ziple açıp setuptan dosyaları alabilirsin. Ama işe yaramayacak çünkü ben çoktan denedim. DLC lerde işe yaramasının sebebi ben DLC leri tool kullanarak açmak yerine direk dosyanın içine girip satır satır kendim yazarak çevirmiş olmam. Ha bu yöntem remasted versiyonunda işe yaramaz mı diyorsan yarar. Ama 3 tane dlc ye kıyasla ana oyunun tamamını satır satır halletmek istiyosan sana kolay gelsin. Eğer goty de kullanılan toolun remasted için olan hali olsaydı sadece tüm yazıları bir kerede kopyala yapıştır yapacaktık ve bitecekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lennon54

İllede denemek istiyorsan oyun çevirinini setupunu açmak için 7zip yükle bilgisayarına sonra sağ tıklayıp 7ziple açıp setuptan dosyaları alabilirsin. Ama işe yaramayacak çünkü ben çoktan denedim. DLC lerde işe yaramasının sebebi ben DLC leri tool kullanarak açmak yerine direk dosyanın içine girip satır satır kendim yazarak çevirmiş olmam. Ha bu yöntem remasted versiyonunda işe yaramaz mı diyorsan yarar. Ama 3 tane dlc ye kıyasla ana oyunun tamamını satır satır halletmek istiyosan sana kolay gelsin. Eğer goty de kullanılan toolun remasted için olan hali olsaydı sadece tüm yazıları bir kerede kopyala yapıştır yapacaktık ve bitecekti.
    Siz denemişsiniz zaten. Sağ olun. Keşke sizin çevirdiğiniz gibi çevirselermiş. Yoksa dediğim yöntem ile 2 dk türkçe oldu. Dlc ve sadece giriş videosu türkçe şu anda.

• Oyuna ücretsiz bir DLC yayınlandı hocam. Üçüncü oyuna köprü olarak. Çevirmeyi düşünüyor musunuz.
    https://store.steampowered.com/app/872280/Borderlands_2_Commander_Lilith__the_Fight_for_Sanctuary/
  • Çeviririm çevirmesine de setupu daha yeni güncelledik. İnşallah setupu hazırlayan arkadaş tekrar ricada bulunduğumda bana sövmez artık. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lennon54 -- 10 Haziran 2019; 8:57:5 >
    Sorun yok. Emek varsa setup var :)

• Ahah, sövmez sövmez. Gece gittim birinci oyunun GOTY ve GOTY Enhanced versiyonlarını indirdim. İkisini de deneyeceğim, ahım şahım olmazsa olmaz yenilikler yoksa GOTY devam edeceğim. Baktım farklı oyun gibi duruyor Türkçe yamasını pas geçip Enhanced'a devam edeceğim.

@byflash

Adamsın hocam, Eyvallah.
    Ömer abi mi? Sövse bana söverdi :) Melek gibi adam. Şu tr yamalar bölümünde en çok saygı duyulması ve asla kırılmaması gereken ender kişilerden. Tabi bu yardımseverliğini kötüye kullanmamaya, suistimal etmemeye dikkat etmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 10 Haziran 2019; 11:52:49 >
  • Borderlands 1 in Enhanced versiyonunda birkaç basit değişiklik var o kadar. Oyuna minimap gelmiş, diğer oyunlardaki gibi altın anahtarla açılan sandık gelmiş, bide malum doku yaması gemiş. Ama gelen doku yaması öyle ağım şahım bir şey değil. Yerdeki taşları felan biraz daha 3 boyuta yaklaştrımışlar o kadar öyle karakterlerin görünüşlerinde filan fark edilebilir mi fark yok bence. İnternette karşılaştırma videosu da var bak istersen. Bunun dışında başka bir yenilik yok yeni görev yada yer felan.
    Deneyeyim derken 6 saat oynamışım. En son Sledge isimli boss'ta takıldım. Malum 10 yıllık oyun, kontroller ve oyun dinamikleri eskimiş artık. Onun dışında oyunda kaplama sorunları oluyor. Yine de bununla devam edeceğim.

Enhanced editionu şimdi silmeden deneyeyim dedim. Cutscene 30 fps, oyun 144 fps olunca geçişlerde acayip kasıyor. Bunda da kaplama sorunları var. Kontrolleri biraz düzeltmişler, grafikleri geliştirmişler gördüğüm kadarıyla. Yine de sileceğim.

Not : Bu arada öldükten sonra para parşılığı respawn oluyor hani, para bitince ne olacak peki. Merak ettim. Boss biraz sıkıntılı.
  • para yoksa beleşe diye hatırlıyorum.
  • bunun 1 incisi ve bir de pre diye bir versiyonu vardı onlarında varmı yaması remastered din
  • Yeni yama ne zaman çıkar acaba?
  • Simon87 S kullanıcısına yanıt
    Birinci oyunun Enhanced versiyonun(son çıkan versiyonu) çeviri aracı farklı olduğu için mevcut yama uyarlanamıyor. Normal GOTY versiyonunu Türkçe oynayabilirsiniz, 3 gündür oynuyorum ben mesela.

Pre-Sequel yamasını konu sahibi arkadaş yapıyor, %50sini geçmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 13 Haziran 2019; 0:29:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.