Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz detay verseniz. Mümkün değil göremedim o değerleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: soqo

Biraz detay verseniz. Mümkün değil göremedim o değerleri
    Vega 56 için tabi bu P7 yi 1732mhz ayarladım 1200mv ile.
  • Ben o değere ayarlarsam restart atıyor. Tüm değerleri yazarsanız deneyebilirim.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    AMD RX Vega [ANA KONU]
    Bu haliyle arada 1708mhz civarınada çıkıyor ama power limit geri atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 7 Mart 2019; 4:25:2 >
  • Merhabalar herkese. ASUS Strix Radeon Vega 64 ile aranıza katılmış bulunuyorum. Bu kart ile ilgili olarak herhangi bir öneriniz varsa bekliyorum. Undervolting olayından pek anlamadığım için bulaşmayı düşünmüyorum buna. Zaten ısınma sorunum yok kasa havalandırmam gayet iyi. Ama bu kartı kullanan dostların tavsiyeleri olursa bekliyorum.
  • Ben Vega 56'da mümkün değil bu değere çıkamadım. Siz şanslı binde bir azınlıksınız.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Zaten 1600 ile 1680 arasındaki fps farkı 2 yada 3 güç tüketimi farkı 70–80w yani hiç değmiyor mantıklı değil onun yerine hbm oc çok daha iyi tabi hbmler samsumgsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede bende o şans. Hynix ram var maalesef. O da ancak 840mHz biraz güç verirsen 900mHz.
  • Orodruin kullanıcısına yanıt
    Undervolt için 1200 yazan resmi 1050 yapıyorsun. OCCT gpu testinden bakabilirsin, kart hatalı sonuç alıyorsa sayacında gösterir. Düşük voltajın bir zararı yok çünkü buna karşı monitör devre mevcut saat hızlarını bekleterek voltajın geri gelmesine fırsat tanıyor. Bu özelliğin adı da Adaptive Clocking. Vsync, Chill açık bulunsun.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Bana ekran görüntüsü ile cevap atabilirsen akşam evde denerim. Eğer aynı performansı daha düşük voltajda verebiliyorsa kart, hangi voltajları aşağı çekebileceğimi söyleyebilir misin rica etsem?
    Yukarıda arkadaşımız paylaşmış. 1200-1050 olucak sadece.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    P6 ve P7 değeri değil mi bunlar ?

Peki düşürünce sıcaklıkta düşüş oluyor mu ? Benim kart GPU 60-65 derece, VRM'ler 85'te çalışıyor tam yükte.
  • Muhtemelen yeri değil ama Rx Vega 56'yı bilgisayara taktıktan sonra hoparlörlerden ses alamıyorum. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Nvidia'dan Amd'ye geçiş yaptım. DDU ile sürücüleri kaldırmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorthonion92

Muhtemelen yeri değil ama Rx Vega 56'yı bilgisayara taktıktan sonra hoparlörlerden ses alamıyorum. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Nvidia'dan Amd'ye geçiş yaptım. DDU ile sürücüleri kaldırmıştım.
    Denetim masasından ses ayarlarına bakın hoparlörler varsayılan olmaktan çıkmış olabilir kartı varsayılan ses aygıtı olarak tanımlamıştır windows, ayrıca realtek ise windowsun kendi kurduğu sürücüler olmasın realtek sitesinden indirdiğiniz sürücüleri kurun.
  • Yaklaşık 4 gündür ASUS STRIX VEGA64 kullanan biri olarak (ki daha önce pek çok farklı marka kart elimden geçmiştir) şunu demeliyim;

Önceki sayfalarda ısınma sorunlarından bahsedilmiş. Öyle ciddi bir ısınma sorunu yok. GPU en ağır yüklerde 65 dereceyi geçmiyor. VRM'ler de ortalama 75-80 derecelerde çalışıyor. Sanıldığı gibi ciddi bir ısınma sıkıntısı yok.

Biz zamanında X1950XT, PRO XTX Kartları, HD2900XT Kartları 75-80 derece GPU sıcaklıklarında kullanıyorduk. 60 derece olmuş 70 derece olmuş çok takılcak şeyler değil. Bu kartlar üretim bandlarında test edilirken yüksek stres testlerine tabi tutuluyor zaten. Kasa içerisinde iyi bir hava akışı mevcutsa hiç bir problem arzetmez.
    sizin kartınız yeni versiyonudur o zaman. normalde fabrikasyon hatalıydı strix vegalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanırım öyle. VRM kısımlarını kontrol etmedim. Normal Tomb Raider, Ghost Recon Wildlands, Battlefield filan oynarken aldığım değer bunlar. Ortalama GPU 65 derece. VRM'ler 80-85 civarı.

Kart ile render işlemi yapacağım asıl sıcaklık o zaman çıkacak. Bakalım kaç dereceye ulaşacak merak ediyorum.
  • AMD RX Vega [ANA KONU]

Radeon Sürücü ayarlarından girip undervolt işlemini uyguladım. Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde değişiklik yaptım. Saat frekanslarını değiştirmedim. Fabrika ayarlarında. Asus GPUtweak'i kaldırdım sistemden kullanmadığım için.

Bu arada kartım revize edilmiş sürüm. VRM'lerin üzeri kapalı. Herhangi bir sıkıntı yok. Geeks3D Furmark ile stres testi yaptım sonuçlar aşağıdaki tabloda. Herhangi bir reset, donma veya sıkıntı olmadı.

AMD RX Vega [ANA KONU]

VRM Sıcaklıkları stres testinde bu şekilde oluyor. Böyle kullanmaya devam edeyim mi ?

Asus Strix Vega64 kullanan ya da bilen dostlar cevaplarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orodruin -- 9 Mart 2019; 20:2:8 >

Şu linkte adam termal pedi değiştirmiş kaliteli marka ile ve valley benchmarkında 79 a düşmüş vrm sıcaklığı sizinki valley benchmarkta kaç derece oluyor?

https://forums.overclockers.co.uk/threads/asus-vega-64-strix-improve-vrm-temps-fix.18831051/

Ayrıca wattmande voltaj ayarını sürekli artacak şekilde yapmanızı öneririm yani p5 1050mv p6 1000mv olmasın p5 950mv olsun.

Ek olarak asusun vrmleri ısıya dayanıklı olur ve 125 dereceye kadar mesela 50a güç veriyorsa 50a vermeye devam eder 125 dereceyi geçince düşürmeye başlar kendi içlerinde aşırı yük yüksek ısı gibi koruma sistemleri vardır bence furmark değilde mesela gr wildlands yada darksiders 3 gibi ekran kartına tam yüklenen oyunlardaki ısısına bakın furmarkta benim kartın gpu ile hbm ısı farkı 10 dereceyi geçiyor oyunlarda aralarındaki fark hiç 5 dereceyi geçmezken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Mart 2019; 21:16:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• siz uyguladıysanız kendi yaptığınız uv ayarlarınızı atabilir misiniz? şu anda yapmama pek gerek yok ama belki yaparım bir ara :) performans için :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.