Şimdi Ara

Mass Effect %100 Türkçe Yama [Yamanın yeni versiyonu ve dlc çevirileri eklendi] (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
53
Favori
57.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

http://s7.dosya.tc/server8/lfbfy0/FileIndex.txt.html bunu CookedPC klasörüne atın. Tekrar deneyin.

Alıntıları Göster
    kardeşim teşekkür ediyorum, yukarıda yazdığın yöntemi yapınca türkçe karakterler bozuk şekilde oyun açıldı. Sonra _TR li işlemi yaptım ama yine oyunda fontlar kayboldu. Tam neden böyle oldu diye yazacaktım senin gönderdiğin o txt dosyasınıda atınca düzeldi. Bende ana oyun+dlc ler yüklü. MOdsuz oynayacağım yoruldum :D

@evilhuman kardeşime ve çeviri ekibine de ayrıca sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum bize bu güzel oyunu çevirmekle uğraştıkları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 17 Temmuz 2018; 13:49:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

kardeşim teşekkür ediyorum, yukarıda yazdığın yöntemi yapınca türkçe karakterler bozuk şekilde oyun açıldı. Sonra _TR li işlemi yaptım ama yine oyunda fontlar kayboldu. Tam neden böyle oldu diye yazacaktım senin gönderdiğin o txt dosyasınıda atınca düzeldi. Bende ana oyun+dlc ler yüklü. MOdsuz oynayacağım yoruldum :D

@evilhuman kardeşime ve çeviri ekibine de ayrıca sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum bize bu güzel oyunu çevirmekle uğraştıkları için.

Alıntıları Göster
    Sevindim. İyi oyunlar

• Şu an yamayı indirdim. Bu kadar emek gösterdiğinizi bilmiyordum. Çok uğraşılmış elinize emeğinize sağlık inşallah kurmayı başarabilirim.
  • 4-5-6. adımlara gerek yok. En azından bende gerek olmadı. Ben de öyle yapayım dedim ama önce yapmadan baktım çalışıyor mu diye çalıştı. Ha eski kurulumdan kalma (silip tekrar kuruluyorsa) belgelerim dosyası duruyosa silmekte yarar var. Ama zaten meuitm kurmadan önce temiz oyunu bir açıp menüye kadar gelmek gerekiyor. MEIUTM kurulumunda bu tavsiye ediliyor eksik dosyalar varsa mod kurmadan oluşmuş olsunlar diye. Onu yaptıktan sonra dediğim gibi benim belgelerimdeki oyun dosyalarını silmem gerekmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 17 Temmuz 2018; 14:7:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

4-5-6. adımlara gerek yok. En azından bende gerek olmadı. Ben de öyle yapayım dedim ama önce yapmadan baktım çalışıyor mu diye çalıştı. Ha eski kurulumdan kalma (silip tekrar kuruluyorsa) belgelerim dosyası duruyosa silmekte yarar var. Ama zaten meuitm kurmadan önce temiz oyunu bir açıp menüye kadar gelmek gerekiyor. MEIUTM kurulumunda bu tavsiye ediliyor eksik dosyalar varsa mod kurmadan oluşmuş olsunlar diye. Onu yaptıktan sonra dediğim gibi benim belgelerimdeki oyun dosyalarını silmem gerekmedi.
    Teşekkürler. Not olarak ekledim.
  • ilk geribildirimim

Mass Effect %100 Türkçe Yama [Yamanın yeni versiyonu ve dlc çevirileri eklendi]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

ilk geribildirimim

Onu bende atacaktım ancak Fraps yüklü değildi pc'de.
  • Türkçe yama için @evilhuman ve ekibine çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

Oyunum orijinal olduğu halde nedense çalışmıyor sürekli run time errror hatası alıyorum fakat MEUITM modunu yükleyince oyun çalışıyor.

@Ainz Ooal Gown arkadaşın yazdığını denediğimde Türkçe yama MEUITM ile beraber çalışmaya başladı yazılarda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Nedense özellikle menüde fps düşüşleri oluyor 2 fpslere düşüyor menüde. Oyunda ise genelde ateş ederken donmalar oluyor. Bu donmaların çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzhan_N7

Türkçe yama için @evilhuman ve ekibine çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

Oyunum orijinal olduğu halde nedense çalışmıyor sürekli run time errror hatası alıyorum fakat MEUITM modunu yükleyince oyun çalışıyor.

@Ainz Ooal Gown arkadaşın yazdığını denediğimde Türkçe yama MEUITM ile beraber çalışmaya başladı yazılarda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Nedense özellikle menüde fps düşüşleri oluyor 2 fpslere düşüyor menüde. Oyunda ise genelde ateş ederken donmalar oluyor. Bu donmaların çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
    Reshade yi seçmeden modu yükle, muhtemelen sorunların düzelecek. Bende de benzer durum vardı, düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok emek verilmiş, çok özenli yapılmış, düzenlenmiş. eline emeğine sağlık dostum. sağlıcakla kal.
  • Tam sürüm yakın zamanda çıkmaz sanırım. Aklınızda başlama tarihi var mı, yoksa uzun bir ara verecek misiniz?
  • Oyunda silahları hızlı atama yerine nasıl koyuyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama benim aklımda şu oyuna mod kurmak bile yoktu, bırakın mod kurmayı arkadaşlar söyleyene kadar moddan haberim bile yoktu. Bazı arkadaşlar dillendirdi biz de bir bakarız dedik. Benim işim başımdan aşkındı. Modun kaç sürümü varmış, hangileri çalışıyormuş... girip bakmaya bile tenezzül etmedim. Şu oyunun hikayesi güzel, evrenin kendisi güzel, grafikleri hiç umurumda bile değil. Hatalı olduğum konu ise kendim denemediğim bir modun uyumlu olduğunu söylemek bunu kabul ediyorum. Sizleri uğraştırdım fakındayım ve bunun için özür dilerim. Bir daha asla kendi denemediğim bir şeyi kimseye önermem. Yamayı neredeyse bitirdik ama hala hangi konularda hatalar yaptığımı öğrenme tecrübem oluyor.

Dediğim gibi arkadaşlar; temiz oyuna yamayı kurarsanız, çalışıyor. Modla uyumlu değil. Bunu artık anladık, o yüzden hala modla birlikte çalıştırmayı denemesin hiç kimse çünkü kendinizi yorarsınız.

Youtube'a video yüklüyorum yamanın hiçbir sıkıntısı olmadığını kanıtlamak için...

@Gwynbleidd hızlı atama yalnızca aktif yetenekler için geçerli. Silahları siz değiştireceksiniz ama ayarlara bakarsanız hangi tuşlarla hızlı geçişler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Bu arada, teşekkür mesajları için ben de size teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım yamayla birlikte keyifli dakikalar yaşarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 17 Temmuz 2018; 16:1:50 >

• Yeni video ekledim. Yamanın sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz...

• Yamanın çıkmasını aylardır sessiz sedasız bekleyen kişilerden biriyim başta @evilhuman olmak üzere projede yer alan herkese çok teşekkürler. Yama kurulumu biraz zahmetli duruyor ama eğer adımları dikkatli şekilde takip ederseniz 5 dakika bile sürmüyor, kurulum çok açık ve net bir şekilde anlatılmış, zaten mod kurmaya aşina kişiler için çocuk oyuncağı. Oyunu bir-iki saat kadar oynadım, bunca zaman beklediğimize değen bir proje olduğunu şimdiden söyleyebilirim, Türkçe destekli çıkan oyunlarda bile bu kadar özenli bir dile nadir rastlıyoruz.
    Son olarak yamanın diğer modlarla çalışmaması gayet normal, birbiriyle çakışan dosyalar oyunun hata vermesine sebep olacaktır ve bu sorunların giderilmesi için de ayrı bir çalışma yapılması gerekecektir. Oyun şu haliyle de gayet güzel görünüyor bence, yani grafikleri çok kafaya takmayın derim tekrar emeği geçen herkese teşekkürler

• Teşekkürler, bu akşam başlarım artık. Hazır ilk oyuna da Türkçe başlamışken seriyi bir kez daha bitirirm artık. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 17 Temmuz 2018; 16:36:1 >
  • yuspro kullanıcısına yanıt
    yusufulas Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Evet biraz uğraştırıcı gibi görünse de aslında çok zor değil işlemleri yapmak. Grafikleri bence de gayet yeterli zaten oyun boş olduktan sonra grafikleri süper olsa ne yazar. Elimizde hikayesi güzel bir oyun var, grafikleri kafaya takmaya bile gerek yok.

@yusufulas; size de teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 17 Temmuz 2018; 16:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Haklısınız ama benim aklımda şu oyuna mod kurmak bile yoktu, bırakın mod kurmayı arkadaşlar söyleyene kadar moddan haberim bile yoktu. Bazı arkadaşlar dillendirdi biz de bir bakarız dedik. Benim işim başımdan aşkındı. Modun kaç sürümü varmış, hangileri çalışıyormuş... girip bakmaya bile tenezzül etmedim. Şu oyunun hikayesi güzel, evrenin kendisi güzel, grafikleri hiç umurumda bile değil. Hatalı olduğum konu ise kendim denemediğim bir modun uyumlu olduğunu söylemek bunu kabul ediyorum. Sizleri uğraştırdım fakındayım ve bunun için özür dilerim. Bir daha asla kendi denemediğim bir şeyi kimseye önermem. Yamayı neredeyse bitirdik ama hala hangi konularda hatalar yaptığımı öğrenme tecrübem oluyor.

Dediğim gibi arkadaşlar; temiz oyuna yamayı kurarsanız, çalışıyor. Modla uyumlu değil. Bunu artık anladık, o yüzden hala modla birlikte çalıştırmayı denemesin hiç kimse çünkü kendinizi yorarsınız.

Youtube'a video yüklüyorum yamanın hiçbir sıkıntısı olmadığını kanıtlamak için...

@Gwynbleidd hızlı atama yalnızca aktif yetenekler için geçerli. Silahları siz değiştireceksiniz ama ayarlara bakarsanız hangi tuşlarla hızlı geçişler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Bu arada, teşekkür mesajları için ben de size teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım yamayla birlikte keyifli dakikalar yaşarsınız.
    Aman @evilhuman lafı bile olmaz ayrıca özür dilenecek bir şey de yoktu, zaten senin böylesi düşünceli ayrıntılı cevap vermen yeterli gerisi önemli değil. Açıkçası grafik takıntılı bir oyuncu olmasam da böylesi 10 yıllık oyunlarda insanın canı çekiyor işte yeni grafiklerle görmek istiyor bu yüzden (hiç aklımda yokken) niyetlendik MUTEIM-ALoT varmış bakalım dedik o kadar.

Bu yamayı hazırlarken bahsettiğiniz gibi zamanına göre ME.1 gayet iyi grafiklere sahip bir oyunmuş hakkını vermişler, gerçi üstlerde sorun çözüldü diye söyleniyor oynayanlar MUTEIM ile çalıştırmışlar (@Ainz Ooal Gown yardımcı olmuştu sağolsun) fakat artık uğraşmam ya gerek yok ben orijinal haliyle ME.1 + Türkçe yamanızı kurup devam ederim.

Zaman ayırıp beni bilgilendirdiğiniz için tekrardan teşekkürler. Sizlerin sayesinde hiç bilmediğim bir seriye ayak basmış olacağım ME.1 ardından hayırlısıyla (yine Türkçe yamaları sayesinde) ME.2-3 ile uzun soluklu bir macera beni bekliyor. Türkçe yamada emeği geçen herkesin ellerine gözlerine sağlık Allah hepinizden razı olsun kalın salıcakla.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Ekibim adına teşekkür ederim. Umarım yamadan memnun kalırsınız.
  • yaptığım eleştirlerden dolayı özür diliyorum. emek harcayarak bize bu tür oyunu türkce oynama fırsatını sağladığınız için teşşekür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.