Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
388.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar olmuş 4.25. Bu kurda ekran kartını bırak hiç bir teknolojik ürün alınmaz. Kartlar çıktığında parası yeten ikinci el 1070 alıp yoluna devam etsin. 2k'da high ayarlarda bile bütün oyunları oynar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İtalyan Aygiri

Dolar olmuş 4.25. Bu kurda ekran kartını bırak hiç bir teknolojik ürün alınmaz. Kartlar çıktığında parası yeten ikinci el 1070 alıp yoluna devam etsin. 2k'da high ayarlarda bile bütün oyunları oynar.
    Suanki oyunlari oynatirda 1-2 sene sonraki oyunlari donanim sattirmak icin elinden geleni yaparak ureticiler 1070 gibi ekran kartini bugunku 1050 kivamina getirirler. Yurtdisi icin bi sıkınti yok olan bize oldu. Herkes alabildigini alsin stoklasin bundan sonra hayatta kalmaya oynayacagiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Suanki oyunlari oynatirda 1-2 sene sonraki oyunlari donanim sattirmak icin elinden geleni yaparak ureticiler 1070 gibi ekran kartini bugunku 1050 kivamina getirirler. Yurtdisi icin bi sıkınti yok olan bize oldu. Herkes alabildigini alsin stoklasin bundan sonra hayatta kalmaya oynayacagiz

Alıntıları Göster
    valla aynen öyle hocam ama yapacak bişey yok iki yıl da idare etse yine iyidir. O zaman da ikinci el 1080ti alınıp 2 yıl daha oynanır.
  • Turk vatandasi bu kartlari kur sebebi ile almasi zor. Cidden zor. Alan alir ama onlar bile zorlanacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun konumuz..
    2017'nin ilk aylarında 3 bin küsür TL'ye aldığım 1080TI şu an kemiksiz 5 bin..
    Kurumuzda şahlandıkça, madenciler de arttıkça 1080TI akranı artık 1180 ya da 1180TI 6-7k olur canım ülkemde
    Garantisi bitene ve bozulana kadar devam edeceğim. Sonrası büyük ihtimal konsola dönüş olacak
  • 1170 = 1080Tİ olur mu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: İtalyan Aygiri

Dolar olmuş 4.25. Bu kurda ekran kartını bırak hiç bir teknolojik ürün alınmaz. Kartlar çıktığında parası yeten ikinci el 1070 alıp yoluna devam etsin. 2k'da high ayarlarda bile bütün oyunları oynar.
    Dolar 3 tl ikende bu kurda birşey alınmaz deniyordu,sonuçta dolar sürekli artacak,sizin mantığa göre hiç bir zaman kart almamak gerek.Ayrıca 1070 şuan

oynatıyor ama yeni nesil çıktığındaki yaza çıkacak,sızan bilgiler hep o yönde,ozamanda nvidi sürücülerle gene eski nesille oynayıp kartların performansını

düşürecek kısaca bu nesil,her zaman olduğu gibi yeni nesil çıkınca gene çöp oalcak.
  • 2000 serisi olarak bekliyorduk kalleşler 100 artırarak geliyorlar : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

1170 = 1080Tİ olur mu :)
    ahahaha yok 1160=1080 ti olur.
    Hatta 1080ti direk çöp olur(bunu diyenlerde genelde 1050 kullananlar nedense)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

ahahaha yok 1160=1080 ti olur.
    Hatta 1080ti direk çöp olur(bunu diyenlerde genelde 1050 kullananlar nedense)

Alıntıları Göster
    Bence okadar da abartı değil 1170 kesinlikle 1080 den güçlü olacak o yüzden 1080Ti olmasada ona yakın bir performans sergiler tahminimce

1180 zaten 1080 TI içinden geçecek merak etme :)

• quote:

Bence okadar da abartı değil 1170 kesinlikle 1080 den güçlü olacak o yüzden 1080Ti olmasada ona yakın bir performans sergiler tahminimce

1180 zaten 1080 TI içinden geçecek merak etme :)

Alıntıları Göster
    Max %10 fark olur sende testlere bakıp burda 1180 1080ti ti'yi egeçiyor hebele hübele diye mutlu olursun.1180Ti çıkıncada geçeriz Ti'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Max %10 fark olur sende testlere bakıp burda 1180 1080ti ti'yi egeçiyor hebele hübele diye mutlu olursun.1180Ti çıkıncada geçeriz Ti'ye.

Alıntıları Göster
    Tı gerek yok 1180 yeter bana :) 1080TI dan %10 güçlü olsun sorun yok

• quote:

Tı gerek yok 1180 yeter bana :) 1080TI dan %10 güçlü olsun sorun yok

Alıntıları Göster
    Tamam.Çıkınca kart bekliyorum senin testlerini buraya.
  • Hadi bakalım yerimizi alalım.
  • Yeni lg oled 55c7v aldım. Bide nvidia shield tv aldım yanına ağ üzerinden tv'de oynayabilmek bide bazı tv'nin oynatamadığı dosyaları açabilmek bazılarını oynatabilmek için, tv herşeyi açmıyor. Sahip olduğum oyunlardan sadece resident evil 7 vede ac origins'de shield tv'de hdr çalıştırabildim. Mass effect andromeda ve ff xv vardı ama onlarda hdr çalıştıramadım shield ile. Yalnız tv'de hdr mod ile oyun modu arasında çok bariz input lag farkı var hdr'da bayağı input lag ekleniyor. RE 7'de hdr çok harika görünüyordu siyahlar o kadar iyiki sanırım bi ara oyunu tekrardan oynayacam tv'de. Ama ac origins'deki hdr çok kötü görünüyordu hiç beğenmedim. Yeni gelen hdr monitörlerde input lag olayını biraz düzeltebilirler belki yalnız şu an için hdr input lag açısından sıkıntılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 6 Mayıs 2018; 20:36:25 >
  • Bizim gibi 3.dünya ülkelerinde bu ekran kartı fiyat rezaleti konsollara yarar.Ben bile (12-13 yaşımdan beri pc yaparım.Yaşım 35) sıçarım böle işe diyorum artık.Hiç konsol almadım sistem eskiyince direk alıcam buda kalsın torunlara hatıra olur.
  • GTX 1180'nın TechPower Up bilgi bankasında yerini aldı. Daha evvel sızan bilgiler vardı ve bunlarla uyuşuyor. 3584 Cuda çekirdeği şu anki 1080 ti ile aynı sayıda. Die size burada yazmıyor ama ilk çıkan söylentide 400mm civarında (1080'nın azıcık üzerinde) olduğu belirtilmişti. Bu da tutarsa, 1080 ti'dan daha verimli olacağı ortada. Bunda 16GB GDDR 6 ve 256bit Memory Bus da etkili olacaktır.

GDDR6 performansı biraz arttıracak olsa da, asıl 1080 ti'dan ne kadar daha hızlı olacağı çekirdek hızın ne kadar boost olacağına bağlıdır diye düşünüyorum. Şahsen bu karta Sleak Tİ ismini yakıştırdım.

https://www.techpowerup.com/gpudb/3224/geforce-gtx-1180
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Başta volta dediler, sonra ampere sonra turing.. En sonunda voltada karar kılmışlar o zaman
  • drhiziracil kullanıcısına yanıt
    Adı çok mühim değil, temelde mimarisi çok ince iyileştirmelerle geleceğini düşünüyordum zaten. Maxwell->Pascal->Volta/Turing/Ampere (Tensor Core ve Memory correction hariç-ki onu da tam becermediler, hata verdiği tespit edilmiş memory tarafında), hepsi birbirine fazlasıyla benziyor zaten.

Öyle görünüyor ki yapacakları, kartları geliştirilmiş 16nm+ (12nm de diyorlar) node'unda sınıf atlatmak. 1080ti'yı 1180/ 1080'ı da 1170 yapmak gibi. 1180 ti'da artık Volta gibi 5bin küsür çekirdekle gelir, Tensor olmadan da zar alanını makul üretirler ki, maliyeti düşürsünler.
    Çünkü Kepler'den Maxwell'e geçişteki mimari değişiklikle artan hız ve sonra Maxwell'den Pascal'a geçişte ciddi node ufalmasıyla gelen çekirdek hızı vesaire, 16nm+'ye geçişte aynı performans sıçraması mümkün değil. Ama teknolojiyi anlayan ve anlamayan (ama daha çok anlamayan) kesimden beklenti yine aynı şekilde 30-40% performans artışıydı. Yeni bir mimari yapmak çok zaman alacağından ve iki farklı mimariye sürücü hazırlamak (Kepler kartlarında çok ciddi görülebileceği üzere) çok zor olacağından önlerindeki en basit yol bu gibi gözüküyor.

Şahsen bunda bir sıkıntı görmüyorum. Sadece 1080'nın önce çıkacak olması canımı sıkar. Çünkü premium bir fiyatla çıkacaktır. Bir kaç ay sonra temelde oyun odaklı (tensor olmadan Titan Volta) 1180 ti çıkacaktır ve 1180 alıcıları benim görüşüme göre zarar edecekler. İsterlerse 1180 ti'yı diğer kartlarla birlikte çıkarabilirler. 16nm+ (12nm) uzun zamandır üretiliyor, yeterince olgundur. Işte rekabet olmayınca sağmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 7 Mayıs 2018; 23:46:35 >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Titan V çıktığında bende yeni seride önceki serilerden geçiş gibi bir sıçrama olmayacağını düşünüyordum ama sonra farklı mimari isimleri ortaya çıkınca "belki" demedim değil.

Bu özelliklere beklentim düşük sizin dediğiniz gibi 1080ti bi 1180 dengi olur yada belki 1180 bi %10-15 fark anca atar. O da elinde 1080 ti olanların upgrade yapmaları için çok düşük bir sebep olacağından bende sizin gibi düşünüyorum: Bu sefer erken bir 1180 ti çıkma ihtimali çok yüksek. Ya erken bir 1180 ti çıkacak yada önceki nesil titan gibi fiyatı abartı olmayan(yani Titan V'ye göre) kırpılmış bir Titan V versiyonu(misal hbm yerine gddr6 bellekli) bile çıkabilir. Öyle bir şey çıkarsa o zaman 1180 ti biraz daha uzayabilir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.