Şimdi Ara

Tom Clancy's The Division 2 (2019) [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.077
Cevap
48
Favori
135.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi oyunu açılış saati gece 2 mi 4 mü...
    Ona göre bekleyecem....
  • Yeniada kullanıcısına yanıt
    Gece 02:00 kesin bilgi ama ultimate veya gold edition aldıysan hocam, standartsa cumaya kadar bekleyeceksin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aldık beklıyoruz bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

Şimdi oyunu açılış saati gece 2 mi 4 mü...
    Ona göre bekleyecem....
    2:15 hocam içime doğdu.
  • Oyun açıldı arkadaşlar.
  • webmaster33 kullanıcısına yanıt
    Reddit’te Oyunun çıkış tarihi veya 1 gün öncesi deniliyor. AMD, oyunun keylerini karaborsadan alıp dağıtıcak heralde 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dogussonmez kullanıcısına yanıt
    ben de bu şekilde aynı sürümü aldım dostum ama kartın hesap hareketlerinde EPOS Xsolla *ESHOP adı altında 322.75 TL kesildi. sizde de durum böyle mi? Ben de mi bir yanlışlık oldu acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 12 Mart 2019; 10:20:20 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    öncelikle video için teşekkürler. mobilden bakıyorum yanlış görmüş olabilirim. Sharpening ayarini sıfır yapmanizin özel bir nedeni var mi yoksa kendi tercihiniz mi? sormamin sebebi bazi internet sitelerinde o ayarin performansa etki etmediği yönünde birşeyler okumuştum. hatta soyle bir grafik var link olarak ekledim umarim gozukuyordur. sitenin adi game-debate.

link;https://www.game-debate.com/blog/images/_id1551450161_343178.png

ben oyunu monitorumden dolayı 1080p oynayacağım. gölgeleri medium yapip ufak tefek ayarlari kapatinca umarim 144fps lere cikarim diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 12 Mart 2019; 10:57:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İsteyen olursa uygun fiyattan oyunun keyini verebilirim. İstanbul avrupa yakası yüzyüze tercihim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultimate Edition'ı adamlar %20 de ek kupon indirimi ile standart versiyon parasına veriyordu. Dayanamadım aldım anasını satayım, Primal'i de hediye istedim.

Daha ilkini oynayıp bitiremedim, lvl10 bekliyor öyle karakter. İkinciyi alıyoruz. Oynamaya vakit yok, bu da benim zaafım galiba... Bakalım bunu ne kadar oynayabileceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: takami59

öncelikle video için teşekkürler. mobilden bakıyorum yanlış görmüş olabilirim. Sharpening ayarini sıfır yapmanizin özel bir nedeni var mi yoksa kendi tercihiniz mi? sormamin sebebi bazi internet sitelerinde o ayarin performansa etki etmediği yönünde birşeyler okumuştum. hatta soyle bir grafik var link olarak ekledim umarim gozukuyordur. sitenin adi game-debate.

link;https://www.game-debate.com/blog/images/_id1551450161_343178.png

ben oyunu monitorumden dolayı 1080p oynayacağım. gölgeleri medium yapip ufak tefek ayarlari kapatinca umarim 144fps lere cikarim diye düşünüyorum.
    Bazı oyunlarda Shading Rate diye ayar olmakta bu oyunda varsa onu biraz düşürüp bakın derim. O ayar baya etki ediyor oyunların perfonmanslarına. Mesela kimi oyunda 1.4 iken düşük fps alırken o ayarı 1.0 indirince fps ciddi şekilde artıyor.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    bu bahsettiğim Sharpening ayarı görüntüyü netleştiriyor yükseltince. oyun betadayken özellikle denemiştim gerçektende ciddi bir performans farkı göremedim tamamen sıfıra çekince. link olarak verdiğim grafikteki gibi bazı ayarlar sisteme çok yükleniyor. özellikle sis ayarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 12 Mart 2019; 13:5:33 >
  • Anthem bugları ile boğuştuktan sonra dünya varmış dedim. Join e baş arkadaşının quest e direk ışıklan, -1 lvl a scale ol rahat rahat birlikte oyna.

Grafikler, pve içerik, yeni skiller vs şu ana kadar çok beğendim. (Lvl 8'im daha) Status efektler biraz abartı sadece bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qvx

Anthem bugları ile boğuştuktan sonra dünya varmış dedim. Join e baş arkadaşının quest e direk ışıklan, -1 lvl a scale ol rahat rahat birlikte oyna.

Grafikler, pve içerik, yeni skiller vs şu ana kadar çok beğendim. (Lvl 8'im daha) Status efektler biraz abartı sadece bence.
    İçerik güzel olsun da ocam diğer şeylere sürekli ayar geliyor zaten.Bana da bir önceki oyuna göre light macine gun'lar abartı geldi açıkçası.Sarjör zaten devasa.Verdiği hasar assault riflelar ile neredeyse aynı.Fire ratede gayet yerinde.Bir önceki oyunda damage'dan kısarak bunu dengelemişlerdi ama şu an için biraz dengesiz duruyor sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takami59

bu bahsettiğim Sharpening ayarı görüntüyü netleştiriyor yükseltince. oyun betadayken özellikle denemiştim gerçektende ciddi bir performans farkı göremedim tamamen sıfıra çekince. link olarak verdiğim grafikteki gibi bazı ayarlar sisteme çok yükleniyor. özellikle sis ayarı.
    Benim söz ettiğim ayar yok demek ki. Shading Rate ayarı oluyor bazı oyunlarda mesela Metro serisinin son oyunda var ve onu 1.0 yapınca yarı yarıya fps etki ediyor. 15 fps aldığım yerlerde fps 30-35 çıkmıştı.

Dvision da yok veya belki başka şekilde isimlendirilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aron2186

İçerik güzel olsun da ocam diğer şeylere sürekli ayar geliyor zaten.Bana da bir önceki oyuna göre light macine gun'lar abartı geldi açıkçası.Sarjör zaten devasa.Verdiği hasar assault riflelar ile neredeyse aynı.Fire ratede gayet yerinde.Bir önceki oyunda damage'dan kısarak bunu dengelemişlerdi ama şu an için biraz dengesiz duruyor sanki.

Alıntıları Göster
    Bana da rifle zayıf geldi ama bu levellerde balance önemli değil. End game de göreceğiz. PvE içerik benim için en önemlisi, ilk oyunu bırakma sebebim buydu.

Casual clan kurabiliriz bu arada isteyen olursa. Biz 3 arkadaş oynuyoruz belki 2-3 kişi daha da katılabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qvx

Bana da rifle zayıf geldi ama bu levellerde balance önemli değil. End game de göreceğiz. PvE içerik benim için en önemlisi, ilk oyunu bırakma sebebim buydu.

Casual clan kurabiliriz bu arada isteyen olursa. Biz 3 arkadaş oynuyoruz belki 2-3 kişi daha da katılabilir.

Alıntıları Göster
    Assault rifle mı zayıf geldi hocam? Bana da zaten o zayıf geldi,light machine gunlar güçlü gibi.End game oyunda da böyleydi sanki zaten betada.

PVE içerikler bu sefer yeterli olacak gibi sanıyorum.Kabataslak tahminime göre 30-40 saat sürer haritadaki tüm görevleri bitirmek.Sonra end game de yeni düşmanla 1 tur daha attıracak. Minimum 70-80 saat harita görevleri sürer diye tahmin ediyorum.Bunlar haricinde çeşitli etkinlikler,incursion ve raid görevleri ile inşallah içerik yeterli olur diye düşünüyorum.

• takami59 kullanıcısına yanıt
    Division 2 nin grafik ayarlarına baktığımızda oyunda herhangi bir AA yani köşe yumuşatma ayarının olmadığı görülüyor.Bu nedenle Sharpening değerini artırınca nesne kenarlarında tırtıklanma etkisi oluşturduğu için kapalı olarak kullanıyorum.Sharpening değeri performansa bir etkide bulunmuyor.Bu özellik görüntünün keskinliğine katkı sağlıyor fakat beraberinde nesnelerde tırtıklanma etkiside oluşturduğu için yer alan oyunlarda kapalı kullanıyorum.

Oyun optimizasyonunun önceki betalara göre çok daha iyi durumda olduğunu söyleyebilirim fakat oyunun en iyi performansı DX12 açıkken sağladığınıda belirtmek isterim.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Shading Rate her ne kadar Metro Exodus ile karşımıza çıksada aslında yeni bir seçenek değildi.Shading Rate Metronun önceki oyunlarında yer alan SSAA nın farklı isimlendirilmiş hali fakat işlevi aynıydı.Bu tür seçenekler oyundaki görüntüyü monitörün desteklediği çözünürlükten daha yüksek bir çözünürlükte işleyip işlenmiş görüntüyü mevcut çözünürlüğe indiriyor.Bu nedenlede performansı oldukça etkiliyor.Metrodaki performans etkiside bundan kaynaklanıyordu.

Division 2 de benzer görevi diğer oyunlardada görülen Resolutıon Scale seçeneği yapıyor.Sharpening seçeneğinin oyundaki performansa bir etkisi yok sadece görüntünün kenskinliğini etkiliyor.

• ZiveR kullanıcısına yanıt
    https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/ayawon/amd_rewards_division_key/

Oyunun çıkış tarihinde verilecekmiş malesef, amd çalışanı doğrulamış konuda. Çalışanlar için kötü oldu cuma akşamı yalan olacak gibi, ben cuma da oynarım diyordum.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.