Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok uzatıyorsun arkadaşım . Forumlarda hemen doğru bilgiye ulaşıp biz kaçar oğlu yapabileceğimizi sanıyoruz .

Şu veya Bu . Her ne ise . Senin kafan azıcık dumanlanmış .
    Biraz ara ver . Kendine gelirsin .

Sana tekrar kısaca yazayım uydu alıcılarının birisi Hacı murat diğeri bmw .
  • Uzattığım falan yok kardeşim. ilgin için teşekkürler. Sana da dumansız günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvpeko

Uzattığım falan yok kardeşim. ilgin için teşekkürler. Sana da dumansız günler dilerim.

Serkanguzel_'in anlattığı her şey çok önemlidir. Bir de kendisi gerçekten her soruya cevap veriyor. Sizi kastetmiyorum ama bazen çok basit araştırma ile bulacağımız şeyi ya da ayni soruyu değişik defalar kendisine soruyoruz. Yine cevap veriyor ama haliyle sinirlendiği de oluyor. Benim de böyle sorduğum zamanlar oldu. Birçok kişi Serkanguzel_'i takip etmektedir. Foruma böyle katkida bulunan insanlarin kıymetini bilelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antispider A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben de Serkan beyin bilgisine güvendim. Verdiği cevapları da önemsedim. Yardımları için de tekrar tekrar teşekkür ettim.

Ancak farklı bir forumda sorduğum soruyu buraya kopyalayıp ona soruyormuşum gibi göstermesi ve bunu yaparken anlamadığımı utanmam gerektiğini söylemesi hiç hoş değil.

İlgin için teşekkürler.

Bu arada konunun sahibi arkadaş hakkını helal etsin. Konusunu kirlettik anlamsız konuşmalarla.

Herkese iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Konuyu baştan sona okudum ancak görünen o ki konunun uzmanı kişilersiniz ve profesyonel tavsiyeleriniz oluyor. Fakat benim ihtiyacım 2 yaşlı için 700 TL bandında alacağım bir 32 inç Led tv için ihtiyacı karşılayacak bir uydu. Bu konuda tavsiye de bulunabilirseniz sevinirim arkadaşlar.
  • Hocam 32 inch TV için o kadar fazla paraya gerek yok .
    100 TL bandındaki bir çok cihaz işinizi görebilir .
    Belgesel olsun Filbox falan derseniz 12 aylık 120 tl . Modullü cihaz almanız lazım .
    Humax ile filbox 250 toplam fiyatla bulunabiliyor .
    Eğer beğenmezlerse . bir yıl sonra sorarlar . İptal ederler iş biter .
    Uydu bedava kalır Humax Receiver ile yollarına devam ederler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

Hocam 32 inch TV için o kadar fazla paraya gerek yok .
    100 TL bandındaki bir çok cihaz işinizi görebilir .
    Belgesel olsun Filbox falan derseniz 12 aylık 120 tl . Modullü cihaz almanız lazım .
    Humax ile filbox 250 toplam fiyatla bulunabiliyor .
    Eğer beğenmezlerse . bir yıl sonra sorarlar . İptal ederler iş biter .
    Uydu bedava kalır Humax Receiver ile yollarına devam ederler .

Dostum hızlı cevabın için teşekkür ederim. Doğru mu anladım emin olmak için yazıyorum;

1 ) Uydu Alıcı olarak Humax almamı öneriyorsunuz
    2 ) Ek olarak Belgesel vs izlemeyi seviyorsam filbox üyeliği almamı öneriyorsunuz
  • Bir arada paket olduğu için Filbox + Humax modullu receiver öneriyorum .

filbox gerekmez diyorlarsa .

60 TL den başlayan fiyatlarla 10 larca marka Kasalı uydu alıcısı işinizi görebilir.
    Garanti durumunu kontrol edin . Türkiyenin veya bulunduğunuz şehirde Servisi olsun .

Haa bu arada Bölgesel SD kanallara sıkça bakılıyorsa .37 ekran da pek sıkıntı olmaz ama yinede kesenin ağzını biraz açmanız gerekir .

En azından Enigma2 uydu alıcısı almanız gerek . fiyatlar 400-500 TLden başlar .
  • HD uydu cihazı kategorisinde, H.265 kodlamayı decode eden( çözen ) dünyada üç model işlemci var.

Sunplus 1507g

ALI 3526

ve

Broadcom BCM73625

Video çözümlemek ile kaliteli video elde etmek farklı kavram ve işlerdir.

Decode = çözmek, çözümlemek

Kaliteli video elde etmek için, cihazda kullanılan işlemcinin, akıştan gelen video'yu iyi ölçeklemesi lazım gelir.

Scaling = Ölçekleme.

Yani, H.265 decode eden işlemcide, işlemcinin scaling yeteneğine bakmamız gerekecektir.

Hal böyle olunca, kaliteli video elde etmek adına, SunPlus 1507g ve ALI 3526'nın hali ortada...( MENFİ )

Geriye Broadcom BCM73625 no'lu işlemci kaldı. Yani koskoca dünyada, HD yayın kategorisinde H.265 yayını iyi ölçekleyen( scaling ), tek bir işlemci var.

UHD kategorisinde bir kaç model broadcom model işlemci var. Ancak UHD işlemciler daha da pahalı...

Fazla kafa karıştırmadan, kullanıcı boyutunda, yeni HD cihaz alacakların dikkat etmesi gerekenler;

* H.265 decode eden cihaz almalıdır. Çünkü; devir döndü. Yani bu zamandan sonra H.264 kodlama yapan cihazlara para harcamaya yazık olur.

* Alacağı cihazda bulunan işlemcinin marka/modelinin ne olduğuna bakmalıdır. Burada da tercih edilmesi gereken tek bir model işlemci var.( Broadcom BCM73625 )

Bütün dünya için, H.265 decode eden HD uydu cihazı kategorisinde, kaliteli video üreten tek bir işlemci modeli olduğu için, tereddüte de mahal kalmadı.
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hoca milyonlarca 1600 TL asgari ücretle geçinmeye çalışan . veya SGK emeklisi olup 1525 TL alan veya 1800 TL talim eden Öğretmen emeklisi arkadaşlarımız köylü kardeşlerimiz var .
    Onlarıda göz ardı etmeyelim
  • quote:

Hoca milyonlarca 1600 TL asgari ücretle geçinmeye çalışan . veya SGK emeklisi olup 1525 TL alan veya 1800 TL talim eden Öğretmen emeklisi arkadaşlarımız köylü kardeşlerimiz var .
    Onlarıda göz ardı etmeyelim

Hocam haklısın da, hepimizde az yada çok elektronik cihaz bağımlılığı var. Kullanıcılardaki bu bağımlığı fark eden, dünyanın kapitalist düzencileri, parayı tatlı tatlı cebimizden çıkarmanın bir yolunu buluyorlar maalesef...

Esasında uydu yayınının yerine alternatif bir yayın sistemi daha olsaydı, asgari ücretli ve emeklilerimiz için daha ucuza ekipman satın almak mümkün olabilirdi. Yani ülkemizde DVB-T2 yayına geçilebilseydi, asgari ücretli ve emeklilerimiz için, ucuz ve kaliteli yayına ulaşmak daha kolay olacaktı.

Onu da DVB-T2 sürecini mahkemeye taşıyan geçmişin fetöcü kanalları engelledi. Gerçi şimdilerde o kanalların yerinde yeller esiyor ama mahkeme sonuçlanmadan, RTÜK yeni bir süreç başlatamıyor.
    DVB-s2 nin yerini DVB-t2 dolduramaz diye düşünüyorum .
    Türksatta yeterince ota boka yaramaz havuz kanalı var .

Internet TV yine çözüm değil . AKK sıydı kotasıydı donmasıydı .

Belgesel 4.8e türkçe kanallara ulaşmak isteyen köylü dostum maxium 300 TL ve Kasalı bir uydu alıcısı ile yıllarca işlerini görebilirler .

2 seneye kalmaz hevc cihazlar çoğalırsa kaymaklı kadayıf olur .

Bunları söylüyorum diye bana fetöcü falan demezsin umarım
  • quote:

DVB-s2 nin yerini DVB-t2 dolduramaz diye düşünüyorum .
    Türksatta yeterince ota boka yaramaz havuz kanalı var .

Internet TV yine çözüm değil . AKK sıydı kotasıydı donmasıydı .

Belgesel 4.8e türkçe kanallara ulaşmak isteyen köylü dostum maxium 300 TL ve Kasalı bir uydu alıcısı ile yıllarca işlerini görebilirler .

2 seneye kalmaz hevc cihazlar çoğalırsa kaymaklı kadayıf olur .

Bunları söylüyorum diye bana fetöcü falan demezsin umarım

He he...

Yok hocam fetöcü demem.

DVB-T2 sürecini mahkemeye taşıyarak engelleyen kanalların fötöcü oldukları tescillendiği için, o şekilde yaftalamıştım.

Bahsettiğiniz gibi, DVB-T2 karasal sistemdeki yayınlar, uydu yayınlarının yerini tutamaz. Ancak her iki sistemde bir birinin tamamlayıcısı olarak işlev görür. Çay - şeker ilişkisi gibi.

İnternet üzerinden tv izleme işi ise, tamamiyle para tuzağı. Bu memlekette ne zaman ki, internet üzerinden tv yayını izleme işi bedava olur. O zaman alınır. Onda da yine ihtiyatlı olmak kaydıyla... Çünkü adam interneti keserse, yayın gider.

4.9E'deki Türkçe seslendirmeli yayınlar da sonsuza kadar değil. Gün gelir o yayınlar da sonlanabilir. Oradaki kanallar epeydir izleniyor. Yayıncı yayın sistemini yada şifreleme sistemini upgrade ederse, istifade imkanı kalmaz. Ancak şimdilik iyi bir imkan... Yani ekipman edinip, oradan yayın izlemeye niyetlenenler, yalnızca 4.9E uydusundan belgesel izleyeceğim niyetiyle, ekipman edinmesi doğru olmaz, bana göre... Uyduculuk bir taraftan hobidir. Yani hobi maksadıyla ekipman edinmek gerekir diye değerlendirmekteyim.

H.265 kodlamalı yayınlara geçişte lokomotif ülke yine Almanya olacaktır. H.265 kodlamalı yayınlar, uydu giderlerini önemli ölçüde düşürüyor.

Bir - yıla kadar avrupada H.265 kodlamalı yayınların yaygınlaştığını görebileceğiz. H.265 yayına geçişte, ilk planda kameraların değişmesi gerekmesi nedeniyle, yayıncıların ekipmanlara yatırım yapması biraz zaman alacak.
    7e nasıl gitti ise 4.8e in uçması kaçınılmaz . en fazla 3-5 sene .
    Bu yaz keyleri saatte bir güncelleyip kök söktürdüler zaten .

Müsaade ettikleri yere kadar kullanırız .

en az HEVC gelecek on yıla damgasını vuracak . Karasal yayın için band genişliği yönünden kaçınılmaz .

Bende sizin gibi düşünüyorum . Karasal yayın başlasa bir çok kullanıcı rahat eder . Arada bir filme bakan haber izleyen kullanıcılar oldukça rahat eder .

Hatunu izliyorum ne yapıyo diye .. Sabah hava durumu arkasında Müge anlı . Öğleden sonra Esra Erol ..
    Akşam TLC ve bir iki dizi ..

Ne yapacak uyduyu .. Powervuyu ...

Köylü kardeşim . tarla tokattan başını kaldıramaz . hafta sonu kaveye gider .
    Cimbommu der kara kartalmı der. orasını bilemem .

Maç koliklere bakıyorum Alsancak .. Bostanlıda kahveleri tıklım tıklım dolduruyorlar .

Bizde burda geyik yapıyoz .

Konunu biraz dağıttım . Huyum kurusun laf sokmadan duramam
  • quote:

7e nasıl gitti ise 4.8e in uçması kaçınılmaz . en fazla 3-5 sene .
    Bu yaz keyleri saatte bir güncelleyip kök söktürdüler zaten .

Müsaade ettikleri yere kadar kullanırız .

en az HEVC gelecek on yıla damgasını vuracak . Karasal yayın için band genişliği yönünden kaçınılmaz .

Bende sizin gibi düşünüyorum . Karasal yayın başlasa bir çok kullanıcı rahat eder . Arada bir filme bakan haber izleyen kullanıcılar oldukça rahat eder .

Hatunu izliyorum ne yapıyo diye .. Sabah hava durumu arkasında Müge anlı . Öğleden sonra Esra Erol ..
    Akşam TLC ve bir iki dizi ..

Ne yapacak uyduyu .. Powervuyu ...

Köylü kardeşim . tarla tokattan başını kaldıramaz . hafta sonu kaveye gider .
    Cimbommu der kara kartalmı der. orasını bilemem .

Maç koliklere bakıyorum Alsancak .. Bostanlıda kahveleri tıklım tıklım dolduruyorlar .

Bizde burda geyik yapıyoz .

Konunu biraz dağıttım . Huyum kurusun laf sokmadan duramam

Yok hocam konu dağılmadı. Aksine forumu okuyanlar için yararlı bilgiler vermiş olduk.

Ben yurtdışında yaşadığım için karasal yayınlarla uzun zamandan beri haşır neşirim ;
    http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php/110119-CrazyScan2-ve-DVB-T2-Yayınlar

Karasal yayınların uydu yayınına göre bir faydası var. Uyduda yayınlanamayan vizyon filmleri, karasaldan yayınlanabiliyor.

Filmin telif hakkını elinde bulunduran şirketin yada yayıncının, izni alınmadan karasalda yayınlanabiliyor. Telifçinin tespit etme imkanı yok.

Mesela; Avatar denilen film, vizyona çıktığının 2nci haftasında karasaldan orijinal seslendirmeli olarak izledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır hd uydu uydu alıcısı alma niyetindeyim ama bir türlü nasip olmadı. Amacım hd ve sd yayınları sorunsuz ve kaliteli izlemek. internet iptv vb işleri kullanmam. elektroniğe merakım vardır. kurcalamayı severim böyle şeyleri ama maymun iştahlılık var bende biraz. 3 gün kullanır sonra sıkılırım.

Full hd Panasonic televizyonum var. goldmaster 72000 fta uydu alıcım var. sd yayınlar fena değil. ama artık hd yayınları izlemek istiyorum. kaliteli bilindik ürünleri kullanmayı tercih ederim. ısındı dondu çatladı patladı derdi olmayan hd ve sd yayınları güzel gösteren mümkünse mini cihaz arıyorum.

Next 2000HD Minix İnternet Machina
    Korax vipbox gold
    Dreamstar Tribün HD
    Humax Nano Free Hd

bunlar adını sık duyduğum cihazlar. kimi çok iyi diyor. kimisi de yerden yere vuruyor. ek özellikler işime çok da yaramaz. Kaliteli görüntü ve donma ısınma sorunu olmayan cihaz öneriniz nelerdir?

quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo
    Aynı özellikte uydu cihazı aramaktayım. Tavsiyeleri bekliyoruz

Devir döndü !

Yani hani bir zamanlar uyduda analog yayınlardan dijital yayınlara geçilmişti ya !!! İşte şimdi de aynı değişim codec'ler üzerinden yaşanıyor...

Malum HD yayınların codec'i H.264 idi... Şimdilerde ise, band genişliğinden tasarruf sağladığı için, yavaş yavaş H.265 codec'li yayınlara geçilmeye başladı.

Hal böyle olunca, alacağınız uydu cihazı H.265 destekli olmalıdır. Eğer H.265 destekli uydu cihazı almazsanız, H.265 codec'li yayınlar başlayınca izleyemezsiniz.

H.265 destekli cihaz seçimi için yurtdışında çokça seçenek var. Ancak yurtiçinde bir yada iki marka cihazda bu destek var.

Sanırım alışverişi yurtiçinden yapmak istiyorsunuz. Redline markadan şu cihazı alırsanız, HD çözünürlükte( 1080i/p ) olmak üzere, şimdi yada gelecekte, H.264, H.265 kodlamalı, uydu/kablo/karasal yayınları decode edecektir. Dolayısıyla, ileride yeni cihaz almaya ihtiyaç kalmayacaktır.http://www.redline.com.tr/tr/urunler/uydu-alicilari/ws-8500-combo-hevc-hd

serkan bey bu redline satan site bulamadım nerden satılıyor acaba yardımıcı olurmusunuz. Bide ben İPTV kullanmayı düşünüyorum HD görüntü ve dlna özelliği düzgün olan başka bir cihaz önerirmisiniz bütçe 250-300 ü aşmamak kaydıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle99

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır hd uydu uydu alıcısı alma niyetindeyim ama bir türlü nasip olmadı. Amacım hd ve sd yayınları sorunsuz ve kaliteli izlemek. internet iptv vb işleri kullanmam. elektroniğe merakım vardır. kurcalamayı severim böyle şeyleri ama maymun iştahlılık var bende biraz. 3 gün kullanır sonra sıkılırım.

Full hd Panasonic televizyonum var. goldmaster 72000 fta uydu alıcım var. sd yayınlar fena değil. ama artık hd yayınları izlemek istiyorum. kaliteli bilindik ürünleri kullanmayı tercih ederim. ısındı dondu çatladı patladı derdi olmayan hd ve sd yayınları güzel gösteren mümkünse mini cihaz arıyorum.

Next 2000HD Minix İnternet Machina
    Korax vipbox gold
    Dreamstar Tribün HD
    Humax Nano Free Hd

bunlar adını sık duyduğum cihazlar. kimi çok iyi diyor. kimisi de yerden yere vuruyor. ek özellikler işime çok da yaramaz. Kaliteli görüntü ve donma ısınma sorunu olmayan cihaz öneriniz nelerdir?

quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo
    Aynı özellikte uydu cihazı aramaktayım. Tavsiyeleri bekliyoruz

Devir döndü !

Yani hani bir zamanlar uyduda analog yayınlardan dijital yayınlara geçilmişti ya !!! İşte şimdi de aynı değişim codec'ler üzerinden yaşanıyor...

Malum HD yayınların codec'i H.264 idi... Şimdilerde ise, band genişliğinden tasarruf sağladığı için, yavaş yavaş H.265 codec'li yayınlara geçilmeye başladı.

Hal böyle olunca, alacağınız uydu cihazı H.265 destekli olmalıdır. Eğer H.265 destekli uydu cihazı almazsanız, H.265 codec'li yayınlar başlayınca izleyemezsiniz.

H.265 destekli cihaz seçimi için yurtdışında çokça seçenek var. Ancak yurtiçinde bir yada iki marka cihazda bu destek var.

Sanırım alışverişi yurtiçinden yapmak istiyorsunuz. Redline markadan şu cihazı alırsanız, HD çözünürlükte( 1080i/p ) olmak üzere, şimdi yada gelecekte, H.264, H.265 kodlamalı, uydu/kablo/karasal yayınları decode edecektir. Dolayısıyla, ileride yeni cihaz almaya ihtiyaç kalmayacaktır.http://www.redline.com.tr/tr/urunler/uydu-alicilari/ws-8500-combo-hevc-hd

serkan bey bu redline satan site bulamadım nerden satılıyor acaba yardımıcı olurmusunuz. Bide ben İPTV kullanmayı düşünüyorum HD görüntü ve dlna özelliği düzgün olan başka bir cihaz önerirmisiniz bütçe 250-300 ü aşmamak kaydıyla.

Redline cihazın official web sayfasında telefon numaraları olmalı !?

Firmaya telefon açarsanız, web üzerinden satış yapan yerlerin adresini verirler diye tahmin ederim.

Unutmadan ! H.265 kodlamalı, combo tuner'li ve yurtiçinden temin edilebilecek bir ürün olduğu için, Redline cihazdan bahsetmiştim. Değilse, Redline cihaz önerim filan değildir.

Yani yurtdışından cihaz almayı düşünenler, aynı fiyata DM525HD cihaz getirtebilirler. Evladiyelik olur.
  • Dostum desteğin için çok teşekkür ederim. Bir konuda daha yardımını rica ediyorum;

Bu Monitör Tv özellikli ürünü satınaldım. Senden Ricam bana bunun için uydu tavsiyesi verebilir misin ?

http://www.samsung.com/tr/monitors/lt32e310mz/
  • Öyle bir soruyorsunuzki iki ucu açık
    Birazcık okusanız doğru bilgiler karşınız da duruyor .
    Sizin işinizi 60 tl kasalı bir Receiverde görebilir .
    İyi olsun çok şey yapabileyim derseniz , cihaz alırsanız 400 tl civarı Serkan hocanın tavsiyesi olan Aliexpress den clone Dreambox 525hd alırsanız .. bir daha arkanıza bakmazsınız .
    Benim şu an Receiver ihtiyacım olsa bu cihazdan başkasını almam .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.