Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Qonrul

gündüz çekimlerinde mi6 ile p10 u kıyaslayacak olursam p10 gözüme daha hoş daha güzel geliyordu hocam. mate10 daha da iyidir her ne kadar henüz deneyimlemesemde. mesela p10 daki portre modu çok çok hoşuma gidiyordu. dual camera olunca aynı kaliteyi mi6 da da yaşayacağıma inanarak mi6 ya geçmiştim. ama umduğum gibi çıkmadı.mi6 nın gündüz çekimleri tabiki iyi, portre modu da fena değil ama bana göre portre modu p10 da daha kaliteli. leica ve yazılım farkındandır.

gece çekimlerinde p10 da o kadar iyi değil ama mi6 dan daha iyiydi.

seramik versiyonunu kullanmadım, görmedim, bilmiyorum hocam:) o yüzden bir şey diyemem. ben düz versiyonunu kullandım. her zaman kılıfla kullandım ama arada temizlemek için kılıftan çıkardığımda koltuğun üzerinde kayıp gidiyordu tutmasam:) tabi bu malzeme kalitesinin kötü olduğu anlamına gelmiyor.

mi6 nın malzeme kalitesi kötüdür manasında demedim zaten hocam ama p10 daha hoşuma gitmişti. hafiflik, incelik zariflik olarak.daha kibar bir telefondu diyebilirim. mi6 daha bi kallavi duruyordu ağırdı. p10 u kimin eline versem ne kadar hafif diyordu mesela. yani burada zevk ve tercih meselesi ortaya çııkıyor dediğiniz gibi.

Peki hocam kiyaslamaniz icin cok teşekkürler Evet Portre modu da pek iyi değil Mi6 nin, yok mesafe ayarla yok ışık iyi telsin derken ugrasmiyorum bende. 2x optik zoom u Portre modundan daha cok kullanıyorum Mi6 da En azindan ana kamera gibi gördüğünü cekiyorsun. Huawei nin telefonlarindaki sensorlerden birisinin monochrom olmasi konseptinin ne kadar doğru olduğunu anlıyorum Mi6 kullaninca Mate 10 ile Optik zoom ayarinda kayipsiz yakınlaştırma yapildigi belirtiliyor ama denemek lazim. En azindan Optik zoom a sahip 2. Kameralardaki gibi yüksek diyaframla ugrasmiyorsunuz bu sayede daha iyi isik aliyor, zaten malum 2. Kameralardaki Kalite de ana kameradan düşük kaliyor.

Anladim hocam, ozellikle seramik arka taraf cok farklilastiriyor görünümu. Görürseniz fikririnizin degisecegini düşünüyorum

Hafiflik konusunda ne deseniz haklisiniz hocam. Cihaz hafif olunca, ince olmasa bile daha ince ve daha zarif görünüyor. Ağır olunca emsallerinden, birde duz versiyonda cezbedici tasarim farkliliklari olmayinca siyah renkte, biraz kaba duruyor. Bende Mi6 nin sırf görünümü farkli olmasi acisindan Seramik versiyonunu aldim bu yüzden Cihaz daha agir ama en azindan gorunumu daha farkli ve piyasa da emsali pek yok. S8 plus kullanan arkadaşımda bakinca cok begenmisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rizakar

Cihazları yurtdışı olan ve sonradan imei atılan arkadaşlar, rica etsem imei numaralarınızı edevletten sorguladığınızda model ismi olarak ne yazıyor? Ben sorguladığımda her iki imei de ZTE Turkcell Maxi Plus 5 Model olarak gözüküyor. Bunu bendeki batarya eksilme problemine etkisi var mı yok mu onun için soruyorum. Acaba model olarak xiaomi imeisi atılırsa düzelirmi onun için merak ediyorum

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Mi6 c1

• Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

bu tek bana mı geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranınKarası

quote:

Orijinalden alıntı: rizakar

Cihazları yurtdışı olan ve sonradan imei atılan arkadaşlar, rica etsem imei numaralarınızı edevletten sorguladığınızda model ismi olarak ne yazıyor? Ben sorguladığımda her iki imei de ZTE Turkcell Maxi Plus 5 Model olarak gözüküyor. Bunu bendeki batarya eksilme problemine etkisi var mı yok mu onun için soruyorum. Acaba model olarak xiaomi imeisi atılırsa düzelirmi onun için merak ediyorum

Mi6 c1

Hocam pasaport kayıtlı değil dimi sizinki sonradan malum yollarla atıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-üye

bu tek bana mı geldi

İki gün önce bana da geldi.
  • Merhaba arkadaşlar seramik versiyonu düşünüyordum fakat hem kılıfla kullanacağımdan hem de gereksiz fiyat fazlalığından dolayı 128'lik standart versiyonla aranıza katılmış bulunmaktayım. Kılıfla kullanacak arkadaşlar boşuna seramik almayın hem daha ağır hem de kılıfla kullacağınız için kozmetik açıdan bir farklılık sezmiceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • camera mx deniyen var mı arkadaşlar?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Cihaz yurt dışı mı? imei atılmış cihaz mı?
  • rizakar R kullanıcısına yanıt
    N11 dem aldım kardeş. Gezegengsm satıcıdan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miui 9.0.2.0 da da bildirim çubuğu kararma sorunu oluştu

Adam gibi yazılım yapmaları bu kadar zor mu tüm sürümlerde basit basit bir türlü cozmedikleri hatalar..

• shunter kullanıcısına yanıt
    Nereden indirecem onu.. teşekkür ederim..

• Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum.

Vodafone hat ile batarya veya çekmeme sorunu yaşayan var mı ? (Teşekkürler)
  • Seramik kullanıyorum. Herkes tasarımına bayıldı cihazın bu telefonu kılıfla kullanıp öldürmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulsm

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum.

Vodafone hat ile batarya veya çekmeme sorunu yaşayan var mı ? (Teşekkürler)

Ben de vodafone kullanıyorum. hat çekme konusunda 4g'yi çok nadir çekiyor o bakımdan mobilden nete girerken 3g'ye çekiyorum o şekilde sıkıntısız. Şarj konusunda bir şey diyemeyeceğim malum benim batarya da sıkıntı var gibi şarj anormal bir şekilde fazla tüketiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

Nereden indirecem onu.. teşekkür ederim..

Google a yazıyorsunuz bulup indiriyorsunuz hocam .

• quote:

Orijinalden alıntı: ıslıadam

Seramik kullanıyorum. Herkes tasarımına bayıldı cihazın bu telefonu kılıfla kullanıp öldürmeyin

seramik tasarım olarak ön planda, kılıf kullanmak saçma kalıyor zaten hocam.

• Çok Güzel Özelikler Var Xiaomi İşini Biliyor.
  • Kara cumadan sparis veripde gelen oldumu hepsiburada dan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Hocam ben NumberFixer diye bir uygulama vardı onunla +90 olmayan numaraların başına onu eklettim sonra sorun yaşamadım. Belki yeni mesaj gelince düzgün görünebilir olmazsa NumberFixer uygulamasını deneyin en kötü.

Aslında çok basit bir sorun bu

Böyle bir telefon da olması ilginç

Hocam sorun cihazin değil, Miui arayuzun bir sorunu. Xiaomi geliştiricileri gerekli seyleri düzenlemiyor, eksiklikleri gidermeden yenilik peşinde koşuyor. Sonra yeniliklerde de sorun cikinca eski sorunlar dururken yeniliklerle gelen sorunlari çözmeye çalışıyor.

İşte böyle olunca bu telefonu alanlar keşke almasaydım diyebiliyor. Artık markalaşmış bir firma bu. Bunları aşmak lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Hocam ben NumberFixer diye bir uygulama vardı onunla +90 olmayan numaraların başına onu eklettim sonra sorun yaşamadım. Belki yeni mesaj gelince düzgün görünebilir olmazsa NumberFixer uygulamasını deneyin en kötü.

Aslında çok basit bir sorun bu

Böyle bir telefon da olması ilginç

Hocam sorun cihazin değil, Miui arayuzun bir sorunu. Xiaomi geliştiricileri gerekli seyleri düzenlemiyor, eksiklikleri gidermeden yenilik peşinde koşuyor. Sonra yeniliklerde de sorun cikinca eski sorunlar dururken yeniliklerle gelen sorunlari çözmeye çalışıyor.

İşte böyle olunca bu telefonu alanlar keşke almasaydım diyebiliyor. Artık markalaşmış bir firma bu. Bunları aşmak lazım.

Katılıyorum hocam zaten elestirdigim için söylüyorum bende bunu. Yakin zamanda da herşeyi duzeltebileceklerini düşünmüyorum. Zaten bu sebeple custom rom kullaniyoruz bizde. Memnun kaldigimiz, sorun yasamadigimiz romda kalıyoruz belli bir süre. Sonra yeni özellikler cikinca romlarin yeni versiyonunu deniyoruz.

Xiaomi yi artik bu haliyle kabulleniyoruz ne yazıkki. Bu sorunlarin bir sebebi de, Miui arayuzunun irili ufakli cok fazla ayar secenegi sunmasi. Diğer Android cihazlarda bu kadar detaylı ayarlar yer almiyor genel olarak.

• 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.