Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1700>2700x e geçesim var ama bilemedim.Fuzuli olacak aslında ama merak ediyorum elden geçmiş halini.
  • Performans bakımından değişecek pek bir şey olmayacağı için merak edecek bir şey yok.
    Değiştirirsen de sadece merakını giderirsin
  • Oyun oynamak icin kasa topluyorum. 2600 mu 2600x mi almak lazim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Hocam kusura bakma gördüğümde hatırladım. Anakart kitapçığında da senin dediğin gibi gösteriyor fotoğrafını atıyorum, doğru takıyordum ben de yani. Zaten anakartın üzerinde bile belirtilmiş first diye. O konuda kuşkun olmasın montaj yaparken her zaman en iyisini araştırıp takarım :)

Ben defalarca montaj yaptım benim kadar titiz takan yoktur iddia edebilirim, sanki kalp ameliyat yapıyorum Servisten geldikten sonra montajı yapmadım daha, inşallah bu akşam eve geldiğimde takıcam. Bu arada dediğin gibi DDR4 ram bulmaya çalışacağım.
    aynen orada da yazıyor da benim gözler biraz bozuldu yaştan dolayı o yüzden onlara bakmıyorum tamam elin yatkın ve araştırıp öğrenerek takıyorsan sorun yok kimisi bodozlama dalıp takar bozunca da buraya gelip yazar da ondan sordum tamam dene bakalım montajı yapıp olmadı ram bulup dene kolay gelsin umarım sorunun çözülür

• Selam arkadaşlar beni eklerseniz listeye sevinirim.
    Cpu Ryzen 3 2200G anakart MSI B350 PC MATE ve GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram ile aranıza katılmış bulunmaktayım sistem kurulumunu yaptım ama 1 hafta sonra ram 8 gb düştü anlamadım. bir sıkıntı var.
  • Ryzen 7 2700X + Asus Prime X470-Pro ile listede yerimi alayım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucaktamircisi -- 11 Temmuz 2018; 18:34:37 >
  • hocam yaz 2700x ve asus x470 prime pro
  • Güncelleyin hocam sistem yükselttim
    1600x & Gigabyte AX370M Gaming 3
  • Hocam beni de yaz. AMD R5 2600 Asus B350 plus Anakart
  • Selamlar,

Şu an hali hazırda R5 1500X, 16gb ram ve gtx 1060 6gb kullanıcısıyım. İşlemcinin Farcry 5, Ac origins türevi oyunlarda neredeyse %100 kullanımda olduğunu gözlemliyorum bu yüzden işlemcimi 2600X'e yükseltmelimiyim yoksa Zen 2 yi beklemek mi doğru olur?
  • 2700X Aldım. Stock soğutucusundan memnun kalmadım. Sıvı soğutma taktık.
    Stok soğutucu ile 4150mhz de BF1 (2k Ultra 144hz) oynarken 95 derecelere çıkıyordu sıcaklık doğal olarak performans da düşüyordu.Yanlış mı takıldı soğutucu diye kontrol da ettik ama yanlışlık yoktu.
    Şimdi sıvı soğutucu ile iyi gidiyor. Sonuçta 105 watt çekiyor ama yine de stok soğutucudan daha fazlasını beklerdim. Çünkü RGB si süper ve kullanmak istiyordum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADANAL1

2700X Aldım. Stock soğutucusundan memnun kalmadım. Sıvı soğutma taktık.
    Stok soğutucu ile 4150mhz de BF1 (2k Ultra 144hz) oynarken 95 derecelere çıkıyordu sıcaklık doğal olarak performans da düşüyordu.Yanlış mı takıldı soğutucu diye kontrol da ettik ama yanlışlık yoktu.
    Şimdi sıvı soğutucu ile iyi gidiyor. Sonuçta 105 watt çekiyor ama yine de stok soğutucudan daha fazlasını beklerdim. Çünkü RGB si süper ve kullanmak istiyordum :)
    kasan nasıl
  • HARBINGER kullanıcısına yanıt
    işlemciyi oc ile biraz daha kullan ve zen2yi bekle
  • ADANAL1 kullanıcısına yanıt
    Boost hızı için aşırı voltaj veriyor(4,3ghz için 1,5v gibi), xfr devredısı bırakıp elle sabitlemeyi deneseydiniz keşke(4,1ghz 1,35v all core şeklinde gibi)
    Doların iyice ayarı kaçtığı için beklemedeyim,bende 1700>2700x e geçmeyi planlıyorum.
  • HARBINGER kullanıcısına yanıt
    r5 1400 ü 3.8ghz e oc yaptım hiç sorun kalmadı sizdeki işlemcide sıkıntı olacağını sanmıyorum oc yapmayı deneyin işlemci dışında sistemimiz aynı..
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    kasa iyi. 4 tane de fanı var. havadar bir kasa.
  • Arkadaşlar merhaba,

2700x alma düşüncesindeyim. GTX 1080 ile 2K'da kullanma düşüncesindeyim.Oyunlarda Ryzen tarafında FPS hep düşük geliyor aşırı fark olmadığı için kabullendim ancak işlemci kullanım yüzdeleri İntel tarafında hep yüksek geliyor sanki darboğaz oluyor gibi. Sizde nasıl durumlar ?

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

• vedkum kullanıcısına yanıt
    Eklediğiniz görseldeki intel işlemci 5.2ghz de çalışıyor ryzen ise 4.2 aradaki fark gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedkum

Arkadaşlar merhaba,

2700x alma düşüncesindeyim. GTX 1080 ile 2K'da kullanma düşüncesindeyim.Oyunlarda Ryzen tarafında FPS hep düşük geliyor aşırı fark olmadığı için kabullendim ancak işlemci kullanım yüzdeleri İntel tarafında hep yüksek geliyor sanki darboğaz oluyor gibi. Sizde nasıl durumlar ?

paran çoksa intel al kimse sana neden intel aldın demez

• Beni de Ryzen 7 1700 kullanıcılarına ekleyebilir misin ? ASUS B350

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.