Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.678
Cevap
138
Favori
357.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vatov

Hocam bir miktar bütçe var ama ramleri 3200'e güncellemek ile ekran kartını 1060'tan daha iyi bir şeye güncellemek arasında kararsızım.
    valla ryzen hızlı ram sever deniyor ama 3200 mhz ram ler şuan aşırı pahalı acele etme derim gerçi ekran kartıda pahalı ama arada indirim oluyor ram de bu hiç olmuyor bayadır yinede sen bilirsin tabi

bu arada sonradan yukarıya yazdım ama yine yazayım kasan buysa gayet yeterli önde 1 fanla geliyor sanırım öyleyse öne 1 fan daha tak derim içeri üfleyecek şekilde takabilirsin iyi olur üste takılıyor sanırım? öyleyse dışa üfleyecek şekilde egzoz fanı olarak takabilirsin içersi daha serin olur https://www.hepsiburada.com/phanteks-eclipse-p400s-cam-kapakli-siyah-beyaz-bilgisayar-kasasi-p-HBV000008I7HB?magaza=QP%20Bili%C5%9Fim&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CjwKCAjwyMfZBRAXEiwA-R3gM8VTT9ifuLOnV5mWtOlWMje5DTwwNM1qOh7t7prV6VtSh_JO3L-__hoC4AEQAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Haziran 2018; 3:46:57 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kasa bu ön 1 arka eksoz 1 fan var. Valla herşey çok pahalı hiç bir şey alası gelmiyor insanın 10 defa düşünüyorum gerekli performans artışını alabilir miyim diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Aynen hocam kasa bu ön 1 arka eksoz 1 fan var. Valla herşey çok pahalı hiç bir şey alası gelmiyor insanın 10 defa düşünüyorum gerekli performans artışını alabilir miyim diye
    haklısın bu parçalar aşırı arttı viyatları fanlar 120 cm sanırım? ama bir ara alırsan iyi olur sistem sağlığı açısından
  • Hocam şimdi farkettim de anakartım B350 Gaming 3, mini versiyon değil..@Glorfindel1907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nTaG -- 27 Haziran 2018; 13:36:50 >
  • Merhabalar birkaç sorum olacaktı. Ryzen 5 2600 almayı planlıyorum yeni sistemimde, ama 8600K ile arasında kaldım, hangisi gaming için daha iyidir? Ve oc yapmayı düşünmüyorum, 2600'ün stok fanı böyle yaz aylarında saatlerce oynanmaya dayanır mı? Yoksa soğutucu gerekir mi ne düşünüyorsunuz? Bir de 3200 mhz ile 3000 arasında çok fark yaratır mı? Eğer bilginiz varsa iki işlemci (2600 ve 8600K) için de sorularım geçerli, şimdiden teşekkürler dostlar.
  • Merhabalar bende yaklaşık bir yıldır kullansamda kulübü henüz keşfettiğim için aranıza r5 1600x ve msı x370 gaming pro carbon ile katılıyorum :D
  • Ryzen 2600x
    X470 AORUS ULTRA GAMING
    Corsair CMK16GX4M2B3200C16

ile bende aranızdayım.

Passmark sonucumuz şu şekildehttps://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=104258708628

OC vs ile bu CPU'dan daha nasıl verim alabiliriz ne önerirsiniz?

Şuan sadece Precision Boost Overdrive ayarını manuel olarak 10x'de kullanıyorum ve oyunlarda 6 çekirdek 4.24 Ghz değer alıyorum.

Sıcaklık maksimum 53 dereceleri görüyor. Corsair H115i sıvı soğutma var ve sistem Air 540 kasa içine bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Ciryatan

Ryzen 2600x
    X470 AORUS ULTRA GAMING
    Corsair CMK16GX4M2B3200C16

ile bende aranızdayım.

Passmark sonucumuz şu şekildehttps://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=104258708628

OC vs ile bu CPU'dan daha nasıl verim alabiliriz ne önerirsiniz?

Şuan sadece Precision Boost Overdrive ayarını manuel olarak 10x'de kullanıyorum ve oyunlarda 6 çekirdek 4.24 Ghz değer alıyorum.

Sıcaklık maksimum 53 dereceleri görüyor. Corsair H115i sıvı soğutma var ve sistem Air 540 kasa içine bağlı.
    hayırlı olsun bende merak edip yaptım benim böyle çıktı
    https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=104314905308

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 29 Haziran 2018; 9:7:45 >

• alp3446 kullanıcısına yanıt
    bu ikilemde yapacağım şeyler performans testlerine bakmak ve toplam maliyetin verdiği performansa değip değmediğine karar vermek.intelin fanının iyi olmadığını düşünüyorum.zira önceki sistemim i5 2400 idi ve oc yapmadığım halde uzun süre oyun render altında ateş gibi oluyordu.bu halinde bile soğutucu takmıştım.bide 8600k için soğutucu alacaksın.bence 8600k değilde 8500 vb al madem oc yapmayacaksın.
    1800x 8 çekirdeğin gücünü göstermiş. açıkcası 2700x almadığıma pişmanım biraz ama şimdilik yetiyor. 2K ultra ayarlarda sıkıntısız 100 FPS üzeri oynuyorum oyunlarımı.

Bu arada Sıvı soğutma tavsiyesi isteyenler olmuş üstte. Eğer arayüz takıntınız yoksa Arctic Freezer 240mm öneririm. Yalnız 4 fan ile geldiği için kasanın biraz büyük olması lazım.

AMD 8350 cihazımda şuan bu Arctic sıvı soğutma takılı ve işlemci 50 derece üzerine çıkmıyor.
  • Ben de Ryzen 1600x ve MSI B350 Tomahawk kullanıcısıyım. Merak ettiğim bir husus var hiç Ryzeni durum dururken bozulan oldu mu? Benim pc açılmıyor da geriye şüphelendiğim işlemci ve ramler kaldı..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    anakart ledi yanıyor mu? yani anakarta elektrik geliyor mu? işlemci ve ram kolay bozulmaz çünkü. psun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Ben de Ryzen 1600x ve MSI B350 Tomahawk kullanıcısıyım. Merak ettiğim bir husus var hiç Ryzeni durum dururken bozulan oldu mu? Benim pc açılmıyor da geriye şüphelendiğim işlemci ve ramler kaldı..
    İşlemci en son bozulacak parçadır. Diğer bileşenlere odaklanın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anakart LED’leri yanıyor. BIOSa giriyor. Format atılmıyor. Güvenli kipte bile açılmadı. Tam olarak Msi boot reklam kısmında donup kalıyor. Psu ; high power 750 +gold

Anakartı değiştirip denedim, anakart çalışıyor.
    Tüm hardiskleri de denedim sorun devam etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 30 Haziran 2018; 2:26:57 >
  • quote:

Anakart LED’leri yanıyor. BIOSa giriyor. Format atılmıyor. Güvenli kipte bile açılmadı. Tam olarak Msi boot reklam kısmında donup kalıyor. Psu ; high power 750 +gold

Anakartı değiştirip denedim, anakart çalışıyor.
    Tüm hardiskleri de denedim sorun devam etti.
    format atılmıyora ramde sorun olabilir ram 2 adet se tek tek dene yada son bios yüklü değilse onu yükle biosa girebiliyorsan bios dosyasını flash belleğe atıp usb ye takıp biosu yükle şayet son bios yüklü değilse
    Hocam yardımların için çok teşekkür ederim ama anakart bozuldu diye direkt servise göndermiştim güncelleyip geri göndermişler. O sırada sıfır anakart ile denedim sorun devam etti. Ramler 2 tane 8x8 corsair 3200 MHz. Teker teker denedim gene düzelmedi. Hatta bir arkadaş iki ramin birden bozulmuş Olabilir dedi

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    donma olayı varsa şüpheler rame kayıyor denemen lazım ramden olabilir o marka ram ryzende sorun yaratabiliyor bazen yada senin şansına ramler bozulmuş olabilir birde şunu sorayım ramlerin A2 B2 slotlarına takılı değilmi? alt resimdeki gibi yani birde biosda ramlerin kaç mhz görünüyor? ona bak DOCP standart vardır onu seç ram ayarında biosda. kısaca bozuldu bitti deme ram yada başka bir sorun vardır ram garantilidir onu değiştir derim yada önce imkan varsa denemek için bir ram bulup dene derim birde biosda işlemci ısısı nedir ona bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Haziran 2018; 2:52:46 >

• Ramler sanırım A1 - B1 slotunda takılıydı anakart da en iyi tavsiye edilenler onlardı. DCMM1 diye geçiyor. Ramler bugüne kadar XMP açık şekilde 3200 çalışıyordu bu olaydan sonra BIOS Reset atmıştım. Şuan 2133 gözüküyor. Zaten yeni anakart geldiğinde 2 slot vardı teker teker denedim. DOCP standart ayarını da yarın deneyeyim. Ramleri satın alalı 1 yıl oldu kimi kaynak ömür boyu garanti bile diyor. Ama bende ramler ve İşlemci en zor bozulan donanım diye bilirdim. Şans demek ki

• quote:

Ramler sanırım A1 - B1 slotunda takılıydı anakart da en iyi tavsiye edilenler onlardı. DCMM1 diye geçiyor. Ramler bugüne kadar XMP açık şekilde 3200 çalışıyordu bu olaydan sonra BIOS Reset atmıştım. Şuan 2133 gözüküyor. Zaten yeni anakart geldiğinde 2 slot vardı teker teker denedim. DOCP standart ayarını da yarın deneyeyim. Ramleri satın alalı 1 yıl oldu kimi kaynak ömür boyu garanti bile diyor. Ama bende ramler ve İşlemci en zor bozulan donanım diye bilirdim. Şans demek ki
    Kim önerdiyse halt etmiş 2 RAM varsa A2 B2 ye takılır yani A2 sol tarafta işlemci tarafındaki 2ci slot ve B2 de sağdaki en sondaki slota takılır. tabi illa bundandır demiyorum da yine de öyle tak dene ram benim bildiğim ömür boyu garantilidir Onu geçtim zaten 1 yıl olmuş alalı 1 yıl daha var yani 2 yıl garantili en az bu ürünler ama arkadaşında yada başka yerden deneme amaçlı ddr4 ram bulursan dene iş anlaşılır anca böyle bulursun arızayı keşke kartı yollarken deseydin rami de denerdi servis birde şu var umarım acemi değilsindir kartı yolladığında işlemciyi söküp yolladıysan gelince takarken işlemciyi düzgün ve doğru takmışındır çünkü 1 pin eğilirse düzgün çalışmaz yada açılmaz pc.

anakartın buysa alt resimde gösterdiğim slotlara takılacak ramlerhttps://www.hepsiburada.com/msi-b350-tomahawk-amd-b350-3200mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV000003W4VJ?magaza=Tekramarket&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKCAjwsdfZBRAkEiwAh2z65qy80v3LAcczy0HAa1ucZNQ6-ptpOPFldyD9j_5iqseYjzueyr3r2RoC31kQAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Haziran 2018; 5:44:23 >

Hocam kusura bakma gördüğümde hatırladım. Anakart kitapçığında da senin dediğin gibi gösteriyor fotoğrafını atıyorum, doğru takıyordum ben de yani. Zaten anakartın üzerinde bile belirtilmiş first diye. O konuda kuşkun olmasın montaj yaparken her zaman en iyisini araştırıp takarım :)

Ben defalarca montaj yaptım benim kadar titiz takan yoktur iddia edebilirim, sanki kalp ameliyat yapıyorum Servisten geldikten sonra montajı yapmadım daha, inşallah bu akşam eve geldiğimde takıcam. Bu arada dediğin gibi DDR4 ram bulmaya çalışacağım.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.