Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
25
Favori
74.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen bence her türlü bekleneni veriyor, şu an benim gibi mevcut iyi sistemi olanlar Ryzen 2. revizyonda güncellemeye gidebilirler, pusuya yatıp AMD'i yakından izlemeye devam edelim bakalım.
  • Arkadaşa topladığım R5 1600'lü sisteme aşağıdaki rami almıştım 550tl'ye Corsair'de bunu uyumlular listesinde yayınlamış,bu bellekleri 3000mhz'de kullanabilirimiyiz anakart B350 Tomahawk?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7327

http://www.corsair.com/en-eu/landing/ryzen
  • iki tane ram modülüne 950 lira
  • Vatov kullanıcısına yanıt
    ya aslında fazla sıkıntı yokmuş tekno seyirde inceleme yaptı sadece mhz değerlerinde sıkıntı oluyormuş yani 32000 değil de 2400 veya 2666 da çalıştır sorun olmuyormuş yani ryzen uyumlu ram palavra gibi bir şey ddr4 ler hepsi aynıymış intel amd ye özel diye bir şey yokmuş he bu mhz hızları sorunu bios güncellemeleriyle yavaş yavaş düzeltiliyor artı çalışılıyormuş anakartlar üzerinde tüm ramlarin tam uyumu için
  • Tinúviel kullanıcısına yanıt
    anakartın destekliyorsa çalışır
  • Tinúviel kullanıcısına yanıt
    Bende de bu ram var. 2400mhz geçemiyor sanırım şimdilik.uyumluluk listesinde de yok. Kaldık intel de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. O zaman sistemi toplarken ucuza Trident RGB bakmak lazım . Şimdi şu RX580'leri beklemedeyim. Sistemi dizip RX580'lere göre GTX 1080 ya da RX580 almayı planlıyorum
    birde samsng b-die modülü olan ramler sorunsuzmuş alttaki linkteki konuda arkadaş sisteminde kullanıyor g-sıkıl onlara da bakabilirsin. bende beklemedeyim 1800x de karar tamam anakartta büyük ihtimal asus rog vı hero ama ram henüz belli değil acelesi yok kışa kadar yolu var
    https://forum.donanimhaber.com/ryzen-1800x-oyun-ve-benchmarklar-crosshair-iv-hero-yeni-bios-cikti--125102013-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Nisan 2017; 3:40:45 >
    kışa kadar 1850x çıkar hocam Bu arada teşekkürler bakayım o konuya biraz
    yok artık amd bu zor öyle yeni işlemci çıkarsın
    Yok hocam o işin şakası da ama sonuçta kışa uzun bir süre var her şey olabilir
  • R3 serisi ile oyun konusunda beklenen sıçramalar olabilir. Apu ve r3 karmaları r5 ten fazla oyun başarımı ve iş yükü hafifletilmiş cpuyular olabilir.

Oyunlarda 4 çekirdek şu an için yeterli gibi. R3 iyi optimize olursa o.c ve yüksek ghzko usunda bu 1080p için daha optimal bi çözüm olacaktır.

1080p için r3 veya apu 2k için r5 4k için r5 ve 7 gibi. Hepsi aynı mimari ise r7 alan için oluşamayan 4k performans hayalkırıklığı.

Bu açıdan duşunurseniz r3-r7 arası 2k gibi bi orta çozunurluğu teklif etmiş olacağa benziyor.

R7 ve r5 alanlar 2k ve 4k konusunda doğru tercih yaptık diyebilirler mi r3 veya apu bu konuda belirteç olacak. Ekstra optimizasyon ve win 10 uyumu da bonuslardan diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 12 Nisan 2017; 13:29:17 >
    günler çabuk geçiyor nisanın yarısı bitti bile aslında alacağım ana kart sinir etti beni bir var bir yok piyasada onu bekliyorum sonu ne olacak
  • https://www.youtube.com/watch?v=JypkqwpOtNI

7 oyunda Ryzen r5 1600 vs i5 6600k
    Tabiki öyle daha dün mart gibi geliyor. Asus'un o anakartı cidden piyasada yok gibi bir şey. Zaten hep bir ram sıkıntısı anakart sıkıntısı ile gidicek bu 2 ay. Ben mayıs sonu gibi almayı planladığımdan tam oturmuş olur hepsi Kışa yeni anakartlara bile çıkar
    aynen öyle az para değil sonuçta otursun her şey o zaman rahatlıkla alınır dediğin gibi anakart bile çıkabilir
  • 1600 testleri var mı ilk sayfa da ben mi göremiyorum?

• Arkadaşlar bugün MSI b350 gaming anakart ryzen 5 1600 ve hi level 2133 MHz 8gb ram kombosu yaptık arkadaşla. Sipariş geçmeden ramde sıkıntı çıkarır mı diye sorarak aldık birşey olmaz denildi güç düğmesine basmaya korkuyorum :)

• Ryzenin fx-6300 ü hangisi olacak simdi ? 6300den ona ziplayalim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

Arkadaşlar bugün MSI b350 gaming anakart ryzen 5 1600 ve hi level 2133 MHz 8gb ram kombosu yaptık arkadaşla. Sipariş geçmeden ramde sıkıntı çıkarır mı diye sorarak aldık birşey olmaz denildi güç düğmesine basmaya korkuyorum :)

Anakart üreticisinin sitesinden Memory QVL listesine bakmak lazım.
    Hi-level bellekler uyumlu gözükmüyordu diye hatırlıyorum.

Anakartınız MSI B350M GAMING PRO ise, bu listeye bakabilirsiniz.
    https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-GAMING-PRO.html#support-mem
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.