Şimdi Ara

= HDR PC OYUNCULUĞU - ANA KONU = (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
11
Favori
16.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Resident Evil 7'yi kurdum.Hdr ayarı var fakat ne yaptıysam açılmıyor.Nette de araştırdım pek bi bilgiye ulaşamadım.Shadow Warrior 2'de gtx 980 kullanıyordum onu satıp rx480'e geçtim.Sorun onda desem o da hdr destekliyor .Nedir problem anlamadım.= HDR PC OYUNCULUĞU - ANA KONU =

Hocam satayım size 980 i 1100 kayme

• güzel konu olmuş...tebrikler kaset

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uchiha Itachi. kullanıcısına yanıt
    ahah kartıma iyi bakk:)
  • Tam aradığım konu aynen dediğiniz gibi yaptım herşeyim tamam ama dediğiniz ayarları yaptığımda t v nin ışığı kısılmış gibi oldu ve yazılar sanki tırtıklı gibi tüm canlılığını yitirdi görüntü normalmi bu , ama ps4 de hdr oyunda böyle soluk cansız görüntü oluşmuyordu sanırım benim pc de bir sorun var bu halinden şikayetçi değilim canlı rengarenk ama 4k hdr nasıl olurdu merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 14 Kasım 2017; 15:29:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Tam aradığım konu aynen dediğiniz gibi yaptım herşeyim tamam ama dediğiniz ayarları yaptığımda t v nin ışığı kısılmış gibi oldu ve yazılar sanki tırtıklı gibi tüm canlılığını yitirdi görüntü normalmi bu , ama ps4 de hdr oyunda böyle soluk cansız görüntü oluşmuyordu sanırım benim pc de bir sorun var bu halinden şikayetçi değilim canlı rengarenk ama 4k hdr nasıl olurdu merak ettim

Masaüstü görüntü ayarlarından hdr yi açtınız mı ?
  • quote:

quote:

Tam aradığım konu aynen dediğiniz gibi yaptım herşeyim tamam ama dediğiniz ayarları yaptığımda t v nin ışığı kısılmış gibi oldu ve yazılar sanki tırtıklı gibi tüm canlılığını yitirdi görüntü normalmi bu , ama ps4 de hdr oyunda böyle soluk cansız görüntü oluşmuyordu sanırım benim pc de bir sorun var bu halinden şikayetçi değilim canlı rengarenk ama 4k hdr nasıl olurdu merak ettim

orayı şimdi fark ettim ama zaten dediğiniz ayarları yapınca otomatik açılıyormuş açılınca soluk kapalı bir görüntü oluşuyor konstrat kısılmış gibi oluyor ayrıca o hdr yi kapatınca eski canlı görüntü geri geliyor , benim kablom hdmi 0.2 ama ucuz bir kablo dark marka 25 tl ye almıştım 4k 60 fps oynuyorum ama belkide hdr yi tam desteklemiyordur o yüzden oluşuyordur o soluk görüntü belkide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 14 Kasım 2017; 18:13:6 >

• quote:

quote:

quote:

orayı şimdi fark ettim ama zaten dediğiniz ayarları yapınca otomatik açılıyormuş açılınca soluk kapalı bir görüntü oluşuyor konstrat kısılmış gibi oluyor ayrıca o hdr yi kapatınca eski canlı görüntü geri geliyor

Yok önce onu açmanız lazım.Sonra oyuna girip hdr açacaksınız.Windows'un son sürüm olması lazım.Geforce ayarlarından 1080p'de 12bit renk ayarlarında deneyin bir de olmazsa.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    hepsini denedim aynı kısık soluk görüntü devam ediyor :( benim kablodan belkide hdmi 2 ama 25 liralık bir kablo 4k 60 hz oynatıyor ama belki hdr veremiyordur
  • quote:

hepsini denedim aynı kısık soluk görüntü devam ediyor :( benim kablodan belkide hdmi 2 ama 25 liralık bir kablo 4k 60 hz oynatıyor ama belki hdr veremiyordur

Kablo bi ihtimal...Tvnin modeli ne ?
  • aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Xe90 sony

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Xe90 sony

Ekran kartınız neydi ? En başta onu sormadık sanırım.gtx950 öncesi hdr desteklemiyor.Masaüstü çözünürlüğünüz 4k mı ? Eğer öyleyse 4k'da 10-12bit ayar açmaya izin vermiyordur kart ya da hdmi kablo.Tekrar söyleyeyim 1080pde geforce ayarlarından 12bit seçin.Yine olmuyorsa 30hz'de deneyin 12bit yapmayı.Sonra windows masaüstünden hdr açın.Masaüstündeyken sönük görüntü veriyor bende de.Oyuna girin hdr açın.Bu şekilde hdr aktif olması lazım.Tv info kısmında bende hdr aktif olarak gözüküyor hdr açılınca.Sizin tvde hdr içerik oynatırken tv üzerinden de direkt hdr açmak için özel bir ayar vardır belki.Onlara da bakın.Başka da birşey gelmiyor aklıma.

Pcde konsoldaki kadar kolay değil bu hdr olayı.

• quote:

quote:

Xe90 sony

Ekran kartınız neydi ? En başta onu sormadık sanırım.gtx950 öncesi hdr desteklemiyor.Masaüstü çözünürlüğünüz 4k mı ? Eğer öyleyse 4k'da 10-12bit ayar açmaya izin vermiyordur kart ya da hdmi kablo.Tekrar söyleyeyim 1080pde geforce ayarlarından 12bit seçin.Yine olmuyorsa 30hz'de deneyin 12bit yapmayı.Sonra windows masaüstünden hdr açın.Masaüstündeyken sönük görüntü veriyor bende de.Oyuna girin hdr açın.Bu şekilde hdr aktif olması lazım.Tv info kısmında bende hdr aktif olarak gözüküyor hdr açılınca.Sizin tvde hdr içerik oynatırken tv üzerinden de direkt hdr açmak için özel bir ayar vardır belki.Onlara da bakın.Başka da birşey gelmiyor aklıma.

Dediğim gibi herşey tamam her ayarı denedim 980 ti ekran kartım tv hdr açık uyarısıda veriyor masa üstünde evet soluk kısık bir görüntü oluyor forza horizon 3 e giriyorum birşey değişmiyor hala soluk bir görüntü oluyor hdr nin açık olduğu tüm ayarlarda ama forza horizon 3 de el ile hdr açma yı bulamadım oyunun görüntü ayarlarında

• quote:

quote:

quote:

Xe90 sony

Dediğim gibi herşey tamam her ayarı denedim 980 ti ekran kartım tv hdr açık uyarısıda veriyor masa üstünde evet soluk kısık bir görüntü oluyor forza horizon 3 e giriyorum birşey değişmiyor hala soluk bir görüntü oluyor hdr nin açık olduğu tüm ayarlarda ama forza horizon 3 de el ile hdr açma yı bulamadım oyunun görüntü ayarlarında

Başka oyun dene derim.Call of Duty WWIIye bak .Her oyunda düzgün çalışmayabiliyor.

• Ac origins e hdr güncellemesi gelmiş evet şimdi hdr nasıl görünüyor tam olarak anlamış oldum ama pc yi 1080 p ye almak üzücü ve oyunu kapatınca otomatik olarak hdr kapanıyor bu iyi birşey çünkü hdr olmayan içerikte çok solun görüntü oluyor , hdr gerçekten geleceğin olmazsa olmaz teknolojisi onu anlamış oldum akşam ken akşamı akşam üstüyken akşam üstünü sabahken sabahı ortamın hava şartlarına göre rebk detaylılığı çok fark ediyor çok daha güzel oluyor , forza horizon 3 ü açıyorum hdr açılmıyor onda kapalı sanırım yok ayarlada da bulamadım

• HL2 HDR destekli,HDR olayı yeni çıkan bir şey değil yani

https://developer.valvesoftware.com/wiki/Advanced_HDR

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bf1'e de gelmiş sanırım. Eve gidince bakacağım.

• Gtx 1050ti overclock 2100mhz İnner Chains 2017 4K HDR denemem.

Lakin Ev televizyonun LG hdr destekli oyun içi çekimde pek fark belli olmuyor aslında kamerayla dişaridan cekim yapsak daha iyi bariz fark var renklerde 2kat canlilik oluyor.
    Yaliz tvden tvye fark ediyor kayinbiraderde Philips tv var pspro ile oyunda hdr açıyor hiçbir fark oluşmuyor görüntüde benim tvde pc oyun açıyorum hdr açinca renklere bi canlılık geliyor sanki çözünürlük artiyormuş gibi oderece
    Kayinbirader ps4pro en son kıracam nie olmuyor ps4 satanlar gene kekledimi bizi diyor.
    Ve 4k oyun hem onun tvde açiyoruz bf1 ps4k ile açiyor o hemde benim tvde açiyoruz onun çözünürlük 1080p gibi kalıyor bendeki görüntü yanında
    Sony yine kekliyor milleti kanımca

• Hdr mükemmel bir özellik,hdr den sonra hdr olmayan görüntü cansız soluk geliyor.Assassins creed originede hdr desteği geldi çok iyi oldu,hdr görüntü oyunda baya fark etmiş.
  • rambocuk kullanıcısına yanıt
    Pc yi neden 1080p ye alıyorsun hocam?,ben hem masa üstünde hemde oyun içinde 4k da hdr de oynuyorum sıkıntı yok bende şükür,en son oynadığım oyun ise assassins creed origin.
  • Aoc nin 21.5 inc 75hz monitörleri hdr destekler mi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.