Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.144
Cevap
238
Favori
471.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sisteminizi Ps4 üzerine kurmayı düşünüyorsanız, Fanatec CSR yerine Thrustmaster T300'e yönelmek isteyebilirsiniz.
    PC için sistem kuracaksanız tabiki Fanatec güzide bir marka, Thrustmaster T500 de değerlendirilmesi gereken bir set.

Burada şunu belirtmek lazım ki 911 Turbo S, GT2, GT3 ve CSR ana mekanizma olarak bir birine eş değer setlerdir.
    CSR ELITE (Bulabilirseniz) ve üstü (Wheelbase) modelleri ise daha gelişmiş modellerdir. Bunu sadece bir bilgi olarak geçiyorum.
    Hepsi de belli kalitenin üstünde, kullanıcısına iyi force feedback bildirimlerinde bulunabilecek cihazlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Bütçe olarak çok sıkışacaksanız sizde pek çok arkadaşımız gibi ilke etapta DFGT'ye yönelebilirsiniz.

Aşağıdaki ilanada bir bakın isterseniz: Fanatec 911 Turbo S Wheel

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-aksesuar-fanatec-direksiyon-plus-pedal-plus-2-adet-vites-plus-bluetooth-anahtar-199074414/detay

Bu direksiyon PC/Xbox360/PS3 uyumludur. Ps4 de de project cars ile kullanabiliyorsunuz.

Direksiyon olarak G27 den iyidir diyebilirim. Pedallar G27'nin gerisinde ama fanatec'in tüm pedalları ile uyumlu, daha sonra sadece pedal değişikliğine gidebilirsiniz.
    Bende bu direksiyondan kullanıyorum. Hüsnü bey de zamanında kullanmış. Memnun kalırsınız.

Hocam gayet iyi duruyor ama biraz hırpalanmış ilanda yazan göre

Sizce o fiyata uygun g27 bulamaz mıyız ?

Ben alıp uzun süre kullanacağım için bir kerede çıksın diye düşünüyorum

Sizde baya meşgul ettim kusura bakmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Resimden çok bir şey anlaşılmıyor bence, açıkçası tamamen kendi fikrim olarak: 911 Turbo S direksiyonumu, G27 için asla terk etmezdim.
    Satın alacak kişi ben olsam öncelikle 911'i alabiliyormuyum, direksiyonda bir sıkıntı varmı vs. onlara bakardım.

Ama sizin gönlünüz G27 den yana ise onunda kendine göre avantajları tabiki var. Bir kere pedalları, standard fanatec pedallarından daha iyi.
    Ayrıca ileride ekleyebileceğiniz pek çok modifikasyon imkanı sunuyor. (Ben şahsen ikinci el bir G27 pedal seti buldum ve onu taktım 911'e.)

İçinizde sinmiyorsa takibi G27'e yada ona bütçeniz şimdilik yetmiyorsa DFGT'ye yönelebilirsiniz.
  • Teşekkürler cevabınız için
    Amazon üzerinden T500 siparişi verdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BaARBAaR kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Umarım memnun kalırsınız.
    Cihaz elinize geçtikten sonra toplam maliyeti konusunda bilgi verirseniz, almayı düşünen arkadaşlarımızın işine yarayabilir.
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Hem t300 hem t500 kullanan biri olarak söylüyüm t300
    T500den asla üstün bir direksiyon değil

Bu arada dfgt g27 logitecde kullandım

Fanatecin csr ve porsşe direksiyonlarıyla clup sport pedallarınıda
    Kullanmış biri olarak söylüyorum

Bu orta sınıf direksiyonların içinde en kalitelisi bence t500 dür
    Arkasından G27 gelir
    Fantecin clup sport pedallarıda hissiyat olarak kullandığım
    En iyi pedal setidir

• Her ne kadar PS4 de takılsam da, bu konuyu da yakından takip etmek isterim. O yüzden mesajım bulunsun.
    Konuyu açan ve konuda paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • buda benim naçizane bir küçük pc masasını 30 tl ye alıp
    toplam 30 tl likde mdf takviyelerle kendime yaptığım en rahat kokpit
    o koltuğuda özel büro mobilyacılarından istoçdan aldım tam mabada göre
    Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler çok Sağolun bugüne özel kampanya vardı amazonda 400 dolar
    Gönderim ve gümrük için frene yaparmışsanız dedim ama indirimli ürün olduğu için kabul etmediler şu anda 1100 tl gibi bir rakam ve Artı olarak 450 lira para aldılar bakalım 450 liranın ne kadarını alabileceğim geri

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Hem t300 hem t500 kullanan biri olarak söylüyüm t300
    T500den asla üstün bir direksiyon değil

Bu arada dfgt g27 logitecde kullandım

Fanatecin csr ve porsşe direksiyonlarıyla clup sport pedallarınıda
    Kullanmış biri olarak söylüyorum

Bu orta sınıf direksiyonların içinde en kalitelisi bence t500 dür
    Arkasından G27 gelir
    Fantecin clup sport pedallarıda hissiyat olarak kullandığım
    En iyi pedal setidir

peki ali abi t300 ile t500 u direksiyon bolumleri acisindan karsilastirsan, pedallari dusunme. o zaman da arada buyuk fark var diyebilir miyiz ?
    yoksa direksyon hissiyatlari biribirine yakin mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten hemen hemen her ürünü deneme şansı bulmuşsunuz. Ne kadar güzel. Yorumlarınızı her daim bekliyoruz.

Bende pek çoğunu deneme firsatı buldum ancak bir türlü Thrustmaster'a elimi süremedim.
    Ancak duyduğum ve okuduğum yerli yabancı yorumlardan artık bu orta sınıfın en başarılı modelinin T500RS olduğunu düşünüyorum.
    T300 içinde olumlu yorumlar var. Genel olarak T500'ün bir miktar daha iyi olduğu, Force Feedback konusunda daha kuvvetli netice verdiği, buna karşın T300'ün daha modern bir brushless motor içerdiği için daha yumuşak bir sürüş sunduğu, buna karşın T500'ün iç mekanik aksamının ve tasarımının daha kaliteli bir alman mühendisliği ile yapıldığı T300'ün bu konuda daha ekonomik bir bakış açısı ile imal edildiği düşünülüyor. (Okuduğum ve izlediğim çeşit çeşit yazı ve video nun çok çok yüzeysel bir özetini yazdım.) En nihayetinde T500 harika bir set. T300 alan kimseninde mutsuz olacağını düşünmüyorum.

Uzun süre ikisinede sahip olmuş biri olarak, benim için Fanatec Porsche direksiyonlarının bana verdiği sürüş deneyimi ve özellikle de güç geri bildirimini her zaman G27 den daha sahici buldum. Bunun yanında G27'nin fiyat baremine göre çok iyi bir pedal seti ile geldiğini ve pedal konusunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sayısız modifikasyon imkanıda G27 pedallarını çok cazip kılıyor. O zaman CSP pedal alacak bütçem olmadığı için standart 911 Turbo S pakedini almıştım. Direksiyonum hala ilk günkü gibi (hem kozmetik hem motor anlamında) yani kalitesi beni yanıltmadı. Ancak pedal olarak sonradan tekrar ikinci el bir G27 pedalı buldum ve şu anda Fanatec direksiyon + Logitech pedal ikilisini kullanıyorum. Yakında bir fren pedalı modlaması yapacağım, neticelerini buradan paylaşacağım.

Bugün yine bu sınıftan birini alacak olsam T500 alırım. İkinci tercihim yine Fanateclerden biri (CSR elite yada CSP pedallar ile), üçüncü tercihim Logitech G27 olur.
    Ancak bu konuda herkesin tercihine de sonsuz saygı duyarım. Hepsinin kendince artı ve eksileri var. Hepside kaliteli ve memnuniyet verici ürünler.

• Valla çok konforlu görünüyor.

Aslında yarış kokpitlerine hepimiz özeniyoruz ama pek çoğumuz o koltuklarda 20 turdan fazla tıkılamayız.

Bence rahat etmek de son derece önemli.
  • Hoş geldiniz, paylaşımlarınızıda bekleriz. Konsolları dışlamıyoruz kesinlikle
  • [simage]
    Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]
    [/simage]

Bunlarda benden.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreDFace -- 15 Mayıs 2015; 9:38:21 >

• Abi standı bayağı bir şekle sokmuşsun. Benim gördüğüm kadarı ile standın şekli konusunda ufak bir tavsiye vermek isterim. Pedalların ile direksiyonun aynı hizada kalıyor. İmkan varsa standın arka tarafını ayaklarının geçeceği kadar aç ve pedalları daha ileri bir konuma al . Oturduğun vakit sürüş pozisyonun nasıl oluyor bilmiyorum ama pedallar direksiyon ile aynı hizada olduğunu için direksiyonu yeteri kadar yakına almıyorsundur diye tahmin ediyorum. İmkan varsa pedalları daha ileri al ve sabitle. Direksiyonu da kendine yakınlaştır. Sürüşünde fark edecektir diye düşünüyorum.

Bu arada pedal konusunda fiyat performans olarak en ideali bence Fanatec CSR Elite pedallar. Malzeme kalitesi yeteri kadar iyi. Fren pedalında loadcell mevcut. Hem f1 hemde GT tarzı kullanılabiliyor. Yayları G27 den daha sert neredeyse CSW ayarında diyebilirim. İsteyenler bu yayları çok rahat bir şekilde sertleri ile değiştirebilir. Şu an alacak olsun CSW değil de CSR Elite alırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 15 Mayıs 2015; 10:35:41 >

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Uygar t300 her ne kadar son sistem ve ps4 uyumlu olsada
    T500 deki kadar güçlü fan motoru yok t500 de bir fan motoru
    Var sanki araba fanı çalışıyor sanırsın o kadar güçlü anlayacağın

T500 ün tek eksisi arkadaki kelebeklerin direksiyonla birlikte
    Dönmemesi

• EmreDFace kullanıcısına yanıt
    Valla şimdi ofisten eve gidip direksiyon başına geçesim geliyor bu resimleri görünce :)

Paylaşım için teşekkürler.
  • MtkP HuSnU kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans olarak hakikaten çok iyi bir ürün.
  • arkadaşlar, fotoğrafları küçültür müsünüz, sayfa mahvoldu. :)
  • anladım abi. şu amazon'daki indirim çok cazip gözüküyor gözüme açıkçası ama yurt dışı ürün olacak. elektronikte hep korkuyorum böyle görmeden almaya. özellikle yurt dışından.
    bakalım artık.
    teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.