Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
54
Favori
37.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır hocam gerek duymadım. Geldiği gibi kullanıyorum.

Evet, bazen 2. sistemde yetmiyor 3.gerekiyor. Bende 3 tane var şuan ideal.
  • Geçen gün 3. MSI am3+ anakartımın biosu uçtu.

Am3+ platformunda MSI Anakart almayacağım bir daha.

Fm2 de durum nedir bilmiyorum ama siz yinede guncellemeye çalışmayın hocam ne olur ne olmaz.

2 dekstop 1 laptop en ideali :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    X99 ' a geçeceğim nasipse bakalım bende.
  • Ben mini itx kasaları web server vr firewall in aşırı tavsiye ediyorum. bende kullanıyorum ve cidden aşırı derece temiz oluyorlar (atomlar için konuşuyorum) Pasif soğutma bazen etkili olmuyor bu atomlar için. O yüzden 1 saat lik bir dinleme ihtiyacı oluyor. sadece 2gb ram firewall sistemime yetiyor (web server 768mb) toplan fiyatı ikinci el aldım parçaları 400 tl den aşağı topladım

• Esasında bizim mini itx sistemde kullandığımız kasalar küçük oyun bilgisayarı yapmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış. Benim gözümde daha da küçük olmalılar. Zira görüldüğü gibi kasa içerisinde ekran kartı koymayınca ciddi gereksiz boşluklar bulunuyor.
  • Zamanında Amd apu ile mini ıtx yapmak istemiştim fakat kaliteli apu itx anakart bulunmuyordu intel bu konuda daha iyi.Evdeki tek desktop olarak bunu kullanıyorum yanında 42'panasonic plazma hdmı dan, monitör dvı dan bağlanmış şekilde Asus gtx750ti kullanıyorum güncel oyunlarda 1080p lerde gayet yeterli kasa büyük ekran kartları içinde müsait ister gtx970,980 tak ama gtx960 düşünüyorum ilerisi için..

Corsair 250D kasamda yandan iki adet ince gelid fan dışarı atıyor sıcak havayı bu fanlar elimde vardı burada kullanmak istedim,önden temiz hava çift fanla su soğutmaya geliyor,yandan kasanın petekli dokusundan ekran kartı dışarıdan çekiyor havayı..

Msı Z87I Mini ITX
    İ5-4670K İntel işlemci
    Asus GTX 750Tİ
    Cooler Master seidon 120v soğutucu

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

Birkaç test,

Farcry 4 Ultra ayarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 10 Şubat 2015; 14:21:37 >

• Merhaba inceleme süper olmuş ellerinize sağlık.

Bende Mini İTX bi gaming pc toplamak istiyorum. parçalara baktım ama kısıtlı sayıda var çoğu yerde.
    Bana Güzel bir gaming pc için AMD uyumlu anakart,işlemci,,vs tüm parçalarını söyleyebilecek biri varmıdır :) ?

(ortalam bütçem 2500 tl)
  • @Commodore_64_

Teşekkürler hocam paylaşımın için.

@gürjz

Ne zaman alınacaktı ?
  • 2-3 ay içerisinde

• gürjz kullanıcısına yanıt
    Satin almadan bir hafta önce yazin düzenleyelim hocam.

• Eline sağlık üstat, güzel bir rehber ve inceleme olmuş.

ITX sistemler yeni yeni popülerleştiği için birçok insana yardımcı olacaktır bu konu. Zaten gördüğüm üzere favoriye eklenme sayısı da gün geçtikçe artmakta.

Kasadan yana sanırım biraz şikayetçi olduğunu görüyorum.Ama kullanabilirliğinin yanında mesela fan boyutu olarak iyi düşünmüşler bence. Bu tarz bir sistemin hava giriş - çıkışları gerçekten kısıtlı olacağı için Thermaltake bu işlemi kökten halledeyim demiş.
  • Kasa cok yeterli degil ama mini itx in genel problemi bu. Su anda parasina göre en alinasi mini itx kasa

• @Chris Brown bundan sonra mini itx hocam, corsair 250d tercihim nedeni hem performans için önü açık hemde kasa tower kasalara göre kompak ve tek ekran kartı kullanmak isteyenler için ideal,

bu tip kasalarda anakartın yönü bile önemli mesela asus anakart kullanan bir kasa 24 pin ve sata girişleri ön tarafta yan taraf radyatör için biraz daha iyi olmuş,

birde ilerisi için düşündüğüm silverstone PP05-E kısa tam modüler kablo kiti ve tam modüler silverstone psu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 16 Şubat 2015; 11:36:32 >

• Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    Konuya katkı için teşekkürler hocam.

250D, bütçesi yeterli olanlar için en iyi alternatiflerden birisi şuanda mini-itx platformda. Ben sistemi düşük bütçeli bir seviyede kurduğum için 250D yerine TT kasayı tercih ettim buda F/P bir kasa ama APU lu sistem kullananlar 250W güç kaynaklı küçük mini-itx kasaları da kullanabilirler rahatlıkla zira sistem güç tüketimi 100W civarında oluyor. Ama ekran kartıyla üst düzey oyun sistemi kuracaklar için bu kasalar çok daha kullanışlı olurlar.
  • Adam emek harcamış helal

• Search and Rescue kullanıcısına yanıt
    MSI H81I - 224TL
    INTEL Pentium G3258 3.20GHz - 209TL
    GSKILL F3-12800CL9S-4GBRL G.SKILL Ripjaws 4GB DDR3-1600Mhz - 138TL
    GIGABYTE GV-N750OC-2GL GTX750, PCI-E16 3.0, 2GB/128bit GDDR5 - 362TL
    THERMALTAKE Core V1 Mini-ITX küp - 133TL
    CORSAIR CP-9020096-EU VS Serisi VS450 450W 80+ - 133TL
    WESTERNDIGITAL WD10EZEX Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB - 168TL
    SANDISK SDSSDHP-128G-G25 ULTRA PLUS 2.5 128GB SSD SATA 6.0Gb/s, 530-290MB/s SSD sabitdisk - 221TL

Toplam : 1588TL
  • @MustafaUnal41

MSI H81I INTEL H81, DDR3, LGA1150, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, DVI, HDMI mini ITX Anakart - 225TL
    INTEL Core i5-4460 3.20GHz, 6MB L3, çift kanal DDR3, 22nm, LGA1150 İşlemci - 555TL
    GSKILL F3-12800CL9S-4GBRL G.SKILL Ripjaws 4GB DDR3-1600Mhz CL9 (9-9-9-24) 1.5V Bellek - 140TL
    GIGABYTE GV-N960IXOC-2GD GTX960 OC, 2GB/128bit GDDR5, 2xDVI, HDMI, DisplayPort Ekran kartı - 660TL
    CORSAIR CC-9011047-WW OBSIDIAN 250D USB 3.0 Mini ITX Güç kaynaksız Kasa - 312TL
    CORSAIR CP-9020096-EU VS Serisi VS450 450W 80+ Güç kaynağı - 134TL
    WESTERNDIGITAL WD10EZEX Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk - 169TL
    CORSAIR CSSD-F120GBLS Force LS 2.5 120GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 560-535MB/s SSD sabitdisk - 226TL

TOPLAM : 2421TL
  • Hocam gtx 970 yapıp güç kaynağını yükseltebilir misiniz?
  • Bütçeyi 500TL esnetirseniz olur. Siz max. 2500TL dediğiniz için bu şekilde yazdım.
  • sadece güç kaynağını yükseltelim gtx 960 dursun o zaman
    ram 8 gb olsun bir de bütçe esneyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altıpatlar -- 19 Şubat 2015; 19:30:38 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.