Şimdi Ara

..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
7.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 62
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MiLLETiNVEKiLi (6 mesaj) Vanished Man (6 mesaj) Buİnsansa (4 mesaj) Osiris34 (4 mesaj) samtiger (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (62 mesaj) Mobil (18 mesaj) Mini (7 mesaj)
  • @
164 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    239 Mesaj
    İki kuruş paraya ihtiyacı olan milyonlarca insan var.
    Sokağa çıkıp birşeyler satmaya iki kuruş kazanıp eve ekmek yiyecek birşey almaya ihtiyacı olan birçok insan var.
  • Yarbay
    2908 Mesaj
    günaydın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    610 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

önce neyi tartışacağımıza karar ver. Az önce keyfilikten bahsediyoduk simdi kamu calısanı haric çalışanlardan bahsediyoruz. Beni lafım iş,para kazanma amacıyla dışarıya çıkılması değil. Avmde aylak aylak takılan insanlar, tiktok çekmek için 20 kişi bir araya gelen insanlar bu tarz insanlar. İhtiyacın dahi olsa elbet çıkacaksın ben de çıkıp alışveriş yapıyorum ama o kadar yapıp dönüyorum. Adam karantinadayken bile dışarıda geziyor, arkadaşı şüpheli pozitif çıkıyor kendi test vermden dışarıda geziyor. böyle umursamaz insanlara lafım. Özel sektöre gelince ben kapatılmasına karşıyım zaten ki devlet de kapatamıyor çünkü esnafa,sektöre verecek destek parası yok mecbur çalıştırıyor. ki geçinmek için çalışmalılar da...

Keyfiliği öyle tanımlayamazsın ülkede 10 milyon işsiz var 8 milyon üni. öğrencisi var 13 milyon emekli var öyle işi olmayan dışarı çıkmasın diyemezsin yıllarca; hadi birkaç hafta yada birkaç ay dedin yıllarca bunu diyemezsin... Ne yani 5 milyon kamu çalışanı 10-15 milyon özel sektör çalışanı çıkabilir mi diyeceğiz sadece diğerleri ne yapsın devamlı evde kalsın. Eğlenmeye çıkma gezmeye çıkma hava almaya çıkma... Çoğu kamu çalışanı eğlencesine gidiyor işe zaten, altına da sıfır olmadı 2.el otomobil çekiyor peki geride kalan 50-60 milyon ne yapacak? zevkine eğlencesine dışarı çıkılmasın deniyor peki hayatın anlamı nedir. hayattan zevk almıyorsan eğlenemiyorsan mutlu değilsen niye yaşanıyor ... Dışarda dolaşmakla virüs ne kadar bulaşır ki her yer istanbul ankara izmir gibi kalabalık değil Milletin otomobili yok mecburen otobüse binmek zorunda ama belediyelerde para yok ek sefer koyamıyor istanbulda UKOME dolmuşları taksi olmasına izin vermiyor . İktidar asıl yapılması gereken şeyleri yapmıyor toplu taşımaya destek olmuyor ama insanların seyrek olduğu akşam saatlerine yasak koyuyor. Bu mu salgınla mücadele

|
    |

• Yüzbaşı
    578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rammusty

En fazla ölürsün öyle mi? Annen baban sevdiğin biri senin yüzünden virüs kapıp ölürse ne yapacaksın? En fazla öldü mü diyeceksin? Kimsesiz biriysen lafım yok

Ölürse ölmüş olacak. Benim babam 5 sene önce zatüreden öldü ben değil başkası düşünsün.

|
    |
  • Yarbay
    2333 Mesaj

Sadece kendini etkilesen istediğini yap derdim de, durum öyle değil, uymak gerek yasaklara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    :::Banner::: kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    610 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AlfaAdam

İki kuruş paraya ihtiyacı olan milyonlarca insan var.
    Sokağa çıkıp birşeyler satmaya iki kuruş kazanıp eve ekmek yiyecek birşey almaya ihtiyacı olan birçok insan var.

2 kuruş için 100lerce insanla temasta bulunmakta kötü. Devlet bunu halletmesi lazımdı baştan zaten... verse her eve her ay 1000 lira 2 kuruş için millet sokakta bir şey satmaya çalışmazdı... Temasta olmazsan dışarda gezmekle virüs bulaşmaz Türkiye büyük bir ülke nüfus yoğunluğu da fazla değil büyük şehirlerin dışında insanlar zaman geçirebilirlerdi

|
    |
  • Çavuş
    60 Mesaj

+ #evdekal #virüs var

-aylık 2000 ₺ ver kalayım

+ öhööö sizde herşeyi devletten bekliyonuz

|
    |
  • Yüzbaşı
    578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Buİnsansa

Senin değer vermediğin hayatın inan kimsenin umrunda değil. Kimseye bulaştırma yeter.

Peki ben kendi hayatıma değer vermiyorsam senin hayatına neden değer vereyim?

• Onbaşı
    35 Mesaj

"Ölmek mi istiyorsun? Git o zaman at kendini denize. 5 saniye sonra hayatta kalmak için çırpındığını fark edeceksin. Sen kendini öldürmek istemiyorsun! Sen içindeki bir şeyleri öldürmek istiyorsun."

Yani diyecegim o ki, eger gercekten onemsemiyorsan yapilacak sey belli. Ancak baskalarini tehlikeye atip ustune bu sekilde konusursan birisi seni omur boyu pipetten icmeye yada diski torbasina bagli yasamaya mahkum ettiginde aglamayacaksin.

|
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10139 Mesaj

Kitleleri kontrol altına almak istiyorlar!1111 'cı komplo teori tayfası da damlamış hemen.

Bütün dünyayı önündeki tuşlarla yöneten bizim rotççşayld ve rokofellır abiler kredi borcu batağına düşmüş, geçim sıkıntısı çekiyormuş. Düşünmüşler düşünmüşler en sonunda hadi bir virüs uyduralım insanları eve tıkalım diye çözüm bulmuşlar. 

|
    |
  • Yüzbaşı
    578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dreamer213

"Ölmek mi istiyorsun? Git o zaman at kendini denize. 5 saniye sonra hayatta kalmak için çırpındığını fark edeceksin. Sen kendini öldürmek istemiyorsun! Sen içindeki bir şeyleri öldürmek istiyorsun."

Yani diyecegim o ki, eger gercekten onemsemiyorsan yapilacak sey belli. Ancak baskalarini tehlikeye atip ustune bu sekilde konusursan birisi seni omur boyu pipetten icmeye yada diski torbasina bagli yasamaya mahkum ettiginde aglamayacaksin.

He he öyle. Bıktım senin gibilerden. Aklınca önce ders verir gibi konuşmuşun sonra da gizli kapaklı tehdit. Hep birisi pipetten beslenecek şekle sokar zaten. Gerçekte hiç öyle birileri yoktur zaten o işi yapacak adamlar senin gibi konuşanlar değildir benim gibi davrananlardır.

9 aydır aynı tatava sen evde otur bana ne? Evde otura otura kafayı yemişin.

Ayrıca almanyadaymışın sana ne buradan? Git almanyadakilere böyle konuş yaşamadığın ülke hakkında atıp tutma. Buradakilerin derdi almancıyı germiş.

• Onbaşı
    35 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

He he öyle. Bıktım senin gibilerden. Aklınca önce ders verir gibi konuşmuşun sonra da gizli kapaklı tehdit. Hep birisi pipetten beslenecek şekle sokar zaten. Gerçekte hiç öyle birileri yoktur zaten o işi yapacak adamlar senin gibi konuşanlar değildir benim gibi davrananlardır.

9 aydır aynı tatava sen evde otur bana ne? Evde otura otura kafayı yemişin.

Ayrıca almanyadaymışın sana ne buradan? Git almanyadakilere böyle konuş yaşamadığın ülke hakkında atıp tutma. Buradakilerin derdi almancıyı germiş.

Alıntıları Göster

Emin ol bizde senin gibilerden biktik. Kendine saygin yok bari baskasina olsun. Senin gibi davrananlarinda topuna koyayim.

Gerci fazla da kizamiyorum, rahmetli babandan alman gereken terbiyeler eksik kalmis belli ki. Yoksa seninle yasit kisilerin babalari yasasin diye insanlarin disari cikmadigini anlardin. O rahat batan yerlerini 3-5 ay daha tutsan onlarda senin gibi olmazlar belki.

Ayrica su pandemi doneminde senin hayatinda gezmedigin kadar gezmisimdir ancak kurallar dahilinde. Kendi aracimla seyahat ettim, topluluklardan uzak durdum vs. Senin gibiler olmasa cok daha onceden normal sekle donerdik ama sagolasin senin gibiler yuzunden her seferinde yeni kisitlamalar geliyor.

Evet Almanyaya tasindim, tasinma sebebim de tam senin gibilerdi. Ancak ebeveynlerim, kardesim hala Turkiye'de. Sen anca kendini dusunebildigin icin tabi insanlarin aileleri icin olan endisesini anlamazsin. Yoksa benim seninle karsilasma ihtimalim emin ol yok.

• Teğmen
    100 Mesaj

Bu düşüncede olan insanlar toplulukta yaşamayı haketmiyor. Sizi dağlara, ıssız adalara atmak lazım. Medeni toplumlarda yaşamayı haketmiyorsunuz, kusura bakmayın.

Law and order. Yasa ve düzen.
    |
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5974 Mesaj

arkadaş sarhoş falan herhalde?

işe gitmek için evden çıkan adama denen bi şey değil olm o, takılma sen çok bu kadar

#evdekal

|
    |
  • Binbaşı
    1338 Mesaj

herkes tutturmuş bir edebiyat, saçmalık, diye.

kendiniz ve sevdiklerinizin canı bu kadar mı kıymetsiz ve değersiz?

Eğer ki Hükümetimiz Birleşmiş Milletlerde oyu var bizi destekler diye 120 ülkeye yardım yapıyorsa

Tunus'a 5 Milyon Dolar Hibe ediyorsa

KKTC'nin kamu çalışanlarının maaşı ödensin diye 800 milyon TL nakit akrarıyorsa

Bu yukarıdaki durumlar, muhalefetin dillendirdiği iftiralar değil bizzat hükümet yetkilileri tarafından bir başarı olarak dile getiriliyorsa

ve bu paralara kaynak, vatandaşın vergisinden gidiyorsa

O zaman evde kal diyenlere saçmalık demeyeceksin.

o zaman evde kal diyene, faturaları kim ödeyecek, ekmek parasını nasıl çıkartacağını sormayacaksın?

madem vakalar bu kadar yükseldi, madem evde kalmak gerek; o zaman bu paraları başkalarına değil, kendi vatandaşına vermesini, Başka devletlerin kamu çalışanlarının değil, kendi vatandaşlarının maaşını ödenmeli diye soracaksın.

Evde kal diyen senin gibi vatandaşına kızmayacaksın

seni evde aç bırakana kızacaksın

|
    |

• Teğmen
    249 Mesaj

ingiltere yöntemi daha ilginç

eve kapanın demiyor

bizdeki virüs daha bulaşıcı diyor

etrafının onu kapatmasını sağlıyor.

o virüs yok öle değilmiş denincede başkasını bulduk o dahada bulaşıcı diyor.

demekki her ülkenin kendine göre yöntemi var.

aşı konusuda baya baya ilginçleşmeye başlayacak gibi.

|
    |
  • Yarbay
    3009 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

evde kal, dışarı çıkma, kimseye yaklaşma münasebet kurma, hiç bir yere dokunma, sürekli elini yıka su yoksa kolonya dezenfektan kullan, paranoyak ol, aşı ol, söylenenlere biat et, hiç bir şey sorgulama, bol bol tv izle hipnoz ol, covid-19 haberleri oku, ölen insanları düşün, kork, unutma eski normal yok artık.

Yaza kalmaz normale döneriz sabırlı olmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4957 Mesaj
    Herkes çok gergin
    Kimse çalışanlara evde kal demiyor yahu tam tersine işgücü devam etmeli ki patronlar evde kalabilip ceplerini doldurmaya devam etsin. Boş gezen insanlara gezip tozacağına evdekal diyorlar. Kendinizi gereksiz yere üzüyorsunuz arkadaşlar.

Ben sadece özel villalarında oturup projektörle film izleyip bahçesinde güneşlenen insanların, tek oda evde 6-7 kişi kalmak durumunda olup yatacak yeri dahi olmayan insanlara neden evde durmuyorsunuz demelerine kuduruyorum.

Maddi geçimsizlik tüm aile içi gerginlikleri beraberinde getirir. Aynı evde yaşayıp birbirini boğazlıyacak milyonlarca karı koca anne baba evlat var dünyada inanamazsınız.

Şuan dünyada çok büyük insan hakları krizi yaşanıyor. Restauranlar eğlence yeri sahipleri kaderlerine terkedilmiş durumda ama sermaye sahipleri fabrikalarda işçileri ölüme terketmiş vaziyette . Çifte standart var. Gündüz konserve olmuş toplu taşımayla işçileri işlerine gitmek zorunda bırakmakla akşam insanların sosyalleşme ihtiyaçları için dışarıya çıkmaları arasında hiç bi fark yok. HİÇ Bİ FARK. Neden biri yasakken diğeri devam ediyor. Ne suçu var mekan sahiplerinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 24 Aralık 2020; 12:36:17 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    624 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-328F93D37

İspanyol Gribi 1 yılda 50 milyon kişi öldürmüş

Corona 1 yılda 1 milyon kişi öldürmüş

Coronanın öldürücülüğü başka bir pandemiye göre bu kadar düşük. O önlemler sizi virüsten korumak için değil, kitleleri kontrol altında tutmakla ilgili uyanın artık gençler...

İspanyol gribi dedikleri grip kendilerine bile fayda sağlamamış, şu an yayılan virüsün dünyaya da faydası olmaz. Bence ya birileri yapmadan yapalım denildi ya da birileri yine yapacağını yaptı ama artık ne yaparlarsa yapsın olmayacak istedikleri...

Zorlayarak oy, zorlayarak evlilik, zorlayarak iş, nihayetinde kitleleri kontrol etme gibi AK arzular çok yaş, saygın değilseniz çöpsünüz ve yeriniz ahiret...
    |
    |

• Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Para vs geçtim sürekli evde kalmak insanı psikolojik olarak bitirir.

Ben zaten halkın kalabalık olduğu yerleri sevmem ama park, bahçe, piknik alanları, orman yoğun olmayacak yerler açık olmalı bence.

2 gün evde ruhum daralıyor. İşe gitmek terapi gibi oluyor benim için.

Zaten insanlarda evde durmuyor merak etmeyin. Hafta sonu vs herkes dışarda parklarda geziyor. Kimsenin yasak dinlediği yok.

Poliste işte tek güçsüz gariban yakalarsa ceza kesiyor.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
anzer balı
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.