Şimdi Ara

.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
46
Cevap
1
Favori
2.511
Tıklama
Giriş
    10 Mesaj
    odtü fizik yazan arkadaş 2017 girişli 10 sene önceden değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    842 Mesaj

Cahit Arf'ı öyle tanımlamadım, öyle biliniyor dedim. Mete Atatüre için de bilip bilmeden konuşmuşsun. Adamın yaptıkları gayet de biliniyor. Adamın adını ilk defa duymuşsun, belli ki bu konuya herhangi bir ilgin yok. Başarısı da var merak etme. Olsa medyaya çıkardı kadar da cahilce bir laf duymadım. Medya ne anlar başarıdan. Aziz Sancar Nobel almadan önce haberlere falan çıkmıyordu. O zamanlar başarısız mıydı yani?

Ayrıca idealist kişiler hiçbir şey yapamasa bile gözümde ilk yüze girip sağlık ocağında veya özel hastanede ürolog olarak çalışan adamdan üstündür. Veya Hukuk okuyup savcı olmak için AKP gençlik kollarına giren, saçma sapan cemaatlare üye olan insandan üstündür.

Edit: Yazdıklarımı tekrar okuyunca üslubumun çok sert olduğunu farkettim. Kusura bakma. Günümüz dünyasında medyayı arkana almadığın sürece kolay kolay tanımıyorsun. Celal Şengör'e başarısız demiyorum ama tv'ye çıkmıyor olsaydı adını neredeyse hiç kimse bilmezdi. Mete Atatüre mesela adam Einstein'ın yapılamaz dediği şeyi yaptı, sen elle tutulur bir başarısı yok diyorsun. Bunların hepsi başarıdır. Sen onların adını duymadin diye başarılı olmadıkları anlamına gelmiyor. Su an hayatta olup hemen herkesin tanıdığı bir bilim insanı yok gibi bir şey. Sen bu özelliğe sahip olmayan hiç kimseyi başarılı saymıyorsun sıkıntı orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neinname -- 17 Ağustos 2018; 12:34:1 >
    |
    |
    Kara Komite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    103 Mesaj
    celal şengör'e tanınırlığı yok diyen insanlar da varmış. açın kendinizi biraz, bu devirde kimse da vinci popülaritesi elde edemez.
    |
    |

• Hocam sizin başarı anlayışınız çok farklı.
    Bir şeyler bulup ortaya koyan insanlar arıyorsunuz. Dünya çapında tanınmış olsun istiyorsunuz. Bill Gates, adam niye tanınıyor Microsoft sağolsun. Siz de bizim Türklerin neyi var diyorsunuz anlaşılan.

Mesela Furkan Öztürk, Bilkent fizik 4.senesinin ardından şuan Harvard da doktora yapıyor bu bir başarıdır bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Farabi,ibni sina vardı

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj
    Hahahahah Celal Şengör ve İlber Ortaylı yurtdışında tanınan insanlar değilmiş
    Arkadaş anladık tıp okuyosun biz de tıp tercih ettik de bunlar ne saçma sapan hareketler

• Teğmen
    206 Mesaj
    Benim derece yapmasina ragmen odtu fizik okuyan bir tanidigim Amerika'da su an. Boyle cok insan oldugunu soyluyordu. Calisan her uluslararasi olcekli sirkette bircok Turk var. LinkedIn'i inceleyiniz.

|
    |

Yurtdışında tanınmıyor demekle yurtdışında pek tanınmıyorlar demek farklı şeyler. Avrupada bulundum orada arkadaşlarıma bu isimleri söylediklerimde bilmiyorlardı. Ama aziz sancar dediğimde tanıyorlar takip ettiklerini söylüyorlardı. Bilimle ilgilenen birisi, bir profesör ancak bilir tarihçilerimizi.

Ben yurtdışında tanınmıyorum
    Celal Şengör ve İlber Ortaylı pek tanınmıyor

farkı anlatabilmişimdir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 17 Ağustos 2018; 12:48:36 >
    |
    |
    disisteyenbiri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konuyu çok güzel sıralamalar elde edip garanti mesleğim olsun demek yerine sevdiğim işte ilerleyeyim diyen insanları ti'ye alarak açtığın çok aşikar. Gerçekten isteyerek gidip o bölümlerden mezun olan insanlar dünya çapında ün kazanacak bir şey yapamadılarsa bile emin ol çok güzel paralar kazanıp çok iyi yerlere gelmişlerdir ve de çok mutlulardır. Yani idealistlik dünya çapında ün kazanmaya çalışmak falan değil.

|
    |
  • Binbaşı
    1386 Mesaj

Mete Atatüre hakkında emin misinix hocam? Biyografisinde öyle bir şey yazmıyor hem bahsettiğiniz şey çok büyük bir şey tanımamız gerekiyordu yani. Cern Lab. Einstein’in olmaz dediği şeyin tersini kanıtlamak uğruna deney yapacağını söylediğinde dünya sarsılmıştı. Tabi einstein haklı çıktı o ayrı konu.

|
    |
    neinname kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayır alakası bile yok. Adam matematik okumak istiyor 50 bin yapıyor kimsenin ruhu duymuyor, başkası da matematik istiyor ve derece yapıyor ve istediği şeye gidiyor sırf sıralaması yüksek diye göklere sığdıramıyorsunuz. Ben de çocukluğumdan beri tıp istiyordum ve kazandım gittim. Ben ile o çocuğun pek farkı yok. İkimiz de istediğimiz bölümlerdeyiz. Ama o kişileri öyle bir yüceltiyorsunuz ki ben de soruyorum hayırdır bilmediğim bir şey mi var acaba? Eski yıllarda böyle yapıp başarıya ulaşan biri mi oldu acaba?

|
    |
    disisteyenbiri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Işığın sesini ölçmüştü

|
    |

+1

|
    |
    DoktorBurak_Bey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Mete Atatüre:https://www.cnnturk.com/amp/bilim-teknoloji/bilim/bilim-dunyasi-doc-dr-mete-ataturenin-tarihi-basarisini-konusuyor

Canan Dagdeviren :http://www.elektrikport.com/haber-roportaj/canan-dagdeviren-giyilebilir-kalp-pili/18876

Bilge Demirköz :https://www.google.com.tr/amp/m.milliyet.com.tr/amp/bravo-bilge-demirkoz-/magazin/ydetay/2422902/default.htm

Naşide Gözde Durmuş(mbg):https://www.google.com.tr/amp/s/m.haberturk.com/stanfordlu-dr-naside-gozde-durmus-buldu-antibiyotik-panigi-bitiyor-1790247-amp

Feryal Özel :

https://listelist.com/feryal-ozel-kimdir/

Feza Gursey:http://www.kimkimdir.net.tr/kisiler/feza-gursey(kuaterniyonlarin alan teorisine uygulamaları o zaman için buyuk yankı uyandırmış cidden)

Oktay Sinanoğlu : "

Yaşamı boyunca Kuantum mekaniği'ne birçok katkıda bulundu. P.A.M. Dirac'in de üzerinde uğraştığı ancak çözemediği "Kuantum mekaniği'nde Hilbert uzayının topolojisi ve içerdiği yüksek simetrileri" problemini çözdü"

Ayrıca :https://www.google.com.tr/amp/s/m.haberler.com/amp/oktay-sinanoglu/biyografisi/

Aydoğan Özcan :https://www.sozcu.com.tr/2016/saglik/rahmi-m-koc-bilim-madalyasi-prof-dr-aydogan-ozcanin-oldu-1549060/

Şuna da bak:https://www.google.com.tr/amp/s/www.chip.com.tr/haber/yuzyilin-deneyinde-turk-bilim-adamlari-da-var_7088.amp.html(çok kişi var böyle cern'de ve nasa'da büyük deneylerde görev alan,malum devir artık ekip çalışması devri)

Daha niceleri...

|
    |

• Yüzbaşı
    444 Mesaj
    O adamlar medya maymunu olmadığı için görmemen duymaman normal. Üniversitelerde akademik kadrolarda çatır çatır makale yazıp araştırma yapıyorlar. Şahsen böyle olan tanıdığım birkaç akademisyen hocam var. Müthiş kariyerleri ve saygınlıkları var. Hele birisi gel kölem ol dese giderim o derece

|
    |

Biyografisinde direkt Einstein ile ilgili bir şey yazmıyor. Ölçülmesi imkansız denilen ışığın sesini ölçü yazıyor. Ben çok başka bir yerde mete Atatüre ile alakasız olarak Einstein'ın bu dediklerini okumuştum. İnternetten baktım da bir şey bulamadım. Sonradan denk gelirsem atarım.

Ama Einstein'ın daha önce haksız çıktığı oldu yani. Işığın sesi olayı ilk değil.

|
    |
    |
    |

Google yazmak çok mu zor?

Google de yazaral 5 dk elde edeceğin bilgi için forumda başlık açmak nasıl bir mantığın ürünü anlamıyorum. Bu ülkede herkes hedeften prim yapıyor.Gelip gerçek başarıdan prim yapsanız siz istemeden insanlar zaten size saygı duyacak.Adam gelmiş kanser araştırmacısıyım diye ego kasıyor; hocam genelde herkes bilim adamıdır tıp fakültesinde ama sonu pratisyenlik ile biter bunu unutmayın.Kanser, genetik vs...gibi şeylere genelde herkes ilgi duyuyor; kanser,alzehimer,aıds... herkes araştırmak istiyor araştırıyor okuyor...Ama kimse de gidip şizofreniniyi araştırmak istemiyor mesela neden? Eee şizofreniyi tedavi edip ne yapacak öyle değil mi? Deliler üzerinde çalışmaktansa onlarla saatlerce konuşmaktansa Dna Rna gibi konulardan yürümek kariyer yapmak insanlara daha ilgi çekici geliyor bu zihniyetin sonu pratisyenlik olur genelde bunca yıl görmedim umarım siz istisna olursunuz hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet Fadıl -- 17 Ağustos 2018; 14:49:32 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    947 Mesaj
    Fatma Gözde Çilingir itü mbg mezunu odtü yüksek lisans şuan singapurda doktora yapıyor diye biliyorum bir araştırın kadının uğraştığı, kendini adadığı şeyleri. Bu insanlar bilim yapıyor tanınmak için para kazanmak için çalışmıyor. İyi üniversitelerin temel biliminden çıkmış insanları araştırıp şuan ne yapıyorlar diye baktın mı ki böyle konular açıyorsun anlamış değilim. Sayıca az olmalarını kanıtlamak bize ne kazandırır? Senin amacın yok odtü fizikten nikola tesla olarak mı çıkmayı bekliyorsun... Doktor olup bi boktan anlamayan cok fazla insan var bir bademcik iltihabı için 3 doktor gezdim amk

|
    |
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
emek server
Media Sözlük
Sohbet
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.