Şimdi Ara

.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    187 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest_976545 -- 4 Ocak 2019; 16:53:05 >

|
    |
  • Binbaşı
    1510 Mesaj
    quote:

Teknik Yardım >> BİOS RESETLEME SEKİLLERİ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kings Never Die -- 19 Şubat 2018; 13:10:55 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: 1myst

2005'teki çözümler işe yaramıyor.

Kullandığın anakartın üzerindeki jakları inceledinmi ? Bazılarında CLEAR RTC "CLRTC" isminde yazar ve genelde 3 bacaklı olur 1 ve 2 bacaklar normal 2 ve 3 nolu bacaklara jakı takarsan bios resetlenmiş olur sonrasında tekrar 1 ve 2 'ye takarsın jackı. Anakart marka modeline göre aratma yapman daha sağlıklı sonuçlara ulaşmanı sağlayacaktır.
    |
    |

Mantıken laptoplardada benzer çözümler yapılıyor 1- laptop pili sökülüyor 2- anakart üzerindeki pil sökülüyor takriben 20-30 dk bekleniyor ve tekrar sistem açıldığında bios sıfırlanmış oluyor. Senin sorduğunu anladım bacaklardan kısa devre yaptırarak biosa reset attırmayı soruyorsun, ama nette senin için araştırdım söylediğin çipe yönelik hangi bacaklardan kısa devre yapılarak reset attıralacağına yönelik bir paylaşıma ulaşamadım üzgünüm.
    |
    |
    1myst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bahsedilen chipin DATASHEET 'ine de baktım ama ne ilginçtir ki sadece yazılımsal resetten bahsedilmiş.

Umarım aradığın kaynağı tekrardan bulursun.

Belki göz atarsın diye linki veriyorum belki faydası olur;
    GD25LQ64 Datasheet(PDF) 1 Page - ELM Electronics

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kings Never Die -- 19 Şubat 2018; 17:46:36 >
    |
    |
    1myst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.