Şimdi Ara

-

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
10
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Giriş
    586 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Baphometevil

@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 19 Şubat 2018; 16:13:41 >

|
    |
  • Yüzbaşı
    755 Mesaj
    sakın yapma,bak sakın.24 ay dile kolay,2 yıl boyunca 620 lira ile geçiniceksin.onun yerine git çalış nakit biriktir.nakit biriktirdikten sonra takside gir.elinde bir peşinat olsun en azından ki yarısı kadar biriktirmen lazım en azından(nakit fiyatın).
    |
    |

4 8 15 16 23 42
  • Psikolojik olarak sıkıntılı bir durum içerisindeysen 3-4 bin TL gibi bir parayı oyun konsoluna değil uzun vadede ruh sağlığın için harcaman daha mantıklı olacaktır.

Ruh sağlığının, kalp gibi önemli bir sağlık alanı olduğunu nasıl ki kalbimizdeki olası bir sıkıntı da kalp doktoruna, cerrahına gitmek gibi mantıklı bir durum içerisindeysek psikolojik - ruhsal sağlık konusunda da benzer sıkıntılı durumlarda doktorlara başvurmamız gerektiğini unutmamak gerekir.

İçine kapanıklık, hayattan bunalma gibi sorunların varsa tek başına bir ps4, bir led tv ve bir kaç oyun bu sorunlarını çözebilir mi? Şuan eğitim - öğretim hayatına harcadığın vakitte psikolojik sorunlarından dolayı verimsiz geçiyor olabilir bu psikolojik sıkıntın aynı şekilde oyun oynarken başarısızlık, dikkat dağınıklığı , stres gibi etmenlerle sana keyif vermekten ziyade zararda verebilir.

Lütfen bir uzmana danışın. İlk önce devlet hastanesine, sonrasında bulunduğun ildeki maddi durumunun el verdiği ölçüde özel bir doktora gitmeye çalış. ( Devlet hastanelerindende yoğunluğu az olan ve mesleğini seven alanında iyi bir psikolog ile sorunlarını ciddi düzeyde çözebilirsin )

Psikoloji konusunda uzmanlığım yok söylediklerimi bir uzmana teyit ettirmeden uygulamayın. Fakat şu şekilde size belki bir nebze yardım sağlayabilirim. Hayatınızı amaçsız, işlevsiz ve faydasız buluyorsanız. Yaşantınızda keyif alacak unsurlar bulamıyorsanız kendinizi yardıma muhtaç insan ve canlılara adayabilirsiniz. En azından şu şekilde düşünün kendime bir faydam yok zor durumdaki çocuk, yaşlı, engelli ve diğer canlı türlerine bir faydam dokunsun şeklinde kendinize bir yol oluşturun. ( Zaten bu süreçte psikolojinizi de toplayıp hayata sıkı sıkı bağlanma ihtimaliniz yüksek )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 18 Şubat 2018; 20:33:48 >

• Yüzbaşı
    273 Mesaj
    Taksitle çıkan fiyatı görünce tek demek istediğim şey "Alma", arada ciddi bir faiz farkı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Baphometevil

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Psikolojik olarak sıkıntılı bir durum içerisindeysen 3-4 bin TL gibi bir parayı oyun konsoluna değil uzun vadede ruh sağlığın için harcaman daha mantıklı olacaktır.

Ruh sağlığının, kalp gibi önemli bir sağlık alanı olduğunu nasıl ki kalbimizdeki olası bir sıkıntı da kalp doktoruna, cerrahına gitmek gibi mantıklı bir durum içerisindeysek psikolojik - ruhsal sağlık konusunda da benzer sıkıntılı durumlarda doktorlara başvurmamız gerektiğini unutmamak gerekir.

İçine kapanıklık, hayattan bunalma gibi sorunların varsa tek başına bir ps4, bir led tv ve bir kaç oyun bu sorunlarını çözebilir mi? Şuan eğitim - öğretim hayatına harcadığın vakitte psikolojik sorunlarından dolayı verimsiz geçiyor olabilir bu psikolojik sıkıntın aynı şekilde oyun oynarken başarısızlık, dikkat dağınıklığı , stres gibi etmenlerle sana keyif vermekten ziyade zararda verebilir.

Lütfen bir uzmana danışın. İlk önce devlet hastanesine, sonrasında bulunduğun ildeki maddi durumunun el verdiği ölçüde özel bir doktora gitmeye çalış. ( Devlet hastanelerindende yoğunluğu az olan ve mesleğini seven alanında iyi bir psikolog ile sorunlarını ciddi düzeyde çözebilirsin )

Psikoloji konusunda uzmanlığım yok söylediklerimi bir uzmana teyit ettirmeden uygulamayın. Fakat şu şekilde size belki bir nebze yardım sağlayabilirim. Hayatınızı amaçsız, işlevsiz ve faydasız buluyorsanız. Yaşantınızda keyif alacak unsurlar bulamıyorsanız kendinizi yardıma muhtaç insan ve canlılara adayabilirsiniz. En azından şu şekilde düşünün kendime bir faydam yok zor durumdaki çocuk, yaşlı, engelli ve diğer canlı türlerine bir faydam dokunsun şeklinde kendinize bir yol oluşturun. ( Zaten bu süreçte psikolojinizi de toplayıp hayata sıkı sıkı bağlanma ihtimaliniz yüksek )

Yakın zamanda okulun medikosuna gitmeyi düşünüyorum zaten fakat hani kimisi araba, ev alamamayı ya da evlenenemeyeyi dert edinir ya, ben ps alamamayı dert edindim. Tam birikiyor diyorsun ihtiyaç çıkıyor eriyip gidiyor hatta eksiye düşüyor.

@CrystalCacik@Snowmann gerçekten taksit bir yana piyasa değerinin çok üstünde, bu sıkıyor. Diğer bir ihtimal tempoya bitcoin yoluyla bir şekilde 500 atıp 3k yapmaya çalışmak? Fakat o da çok zor bir şey. Geçen 200 ü 600 yapıo 400 ü hemen çektim kalan 200 de eriyip gitti, eğer soğukkanlı davransam daha farklı olabilirdi. Tempo üstüne yatar mı ayrıca onu da bilmiyorum, olur da 3-4k yapıp çekmek istersem?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Snowmann , CrystalCacik

• Teğmen
    129 Mesaj
    Öyle siteler paraya çökebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snowmann -- 18 Şubat 2018; 22:31:3 >
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.