Şimdi Ara

.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
140
Cevap
3
Favori
12.328
Tıklama
Giriş
    424 Mesaj
    Ben de kbb için randevu alıp gittim. Doktor yok ameliyata girmiş. Ben randevu alıyorsam ben bekliyorsam sen de orda olmak zorundasın. Ben neden randevu alıp gidiyorum. Randevu eğer iptal olduysa da geri dönüt olsun ki ben de hayatımdan geri kalmayayım.

Yok arkadaş bu ülkeden hiçbir halt olmaz. Ha eğer ki olursa da ben tükürdüğümü yalarım ama olmaz arkadaş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Oncelikle turkiye gibi bi ulkede bu sekilde duyarli kalabildigin icin seni tebrik ederim. Bu ulke ancak senin gibi sabirli ve duyarli vatandaslari sayesinde gelisecek. Ayiya dayi dedigimiz surece, hakkimizi aramadigimiz surece bunlar daha cok at kostururlar. Comarlar seninle 'cok detaycisin' diyerek dalga bile gecebilir oysa onun hakkini savundugunun farkina bile varmaz. Bu tür insanlarin fazlaligina katlanmak zor olsa da cizgini bozma.

Turk insaninin genelinde bikkinligin getirdigi bi umursamazlik tavri oldugu icin kendi hakkini bile savunamiyor. Aslinda hakli olarak boyle cunku cogunun sosyal cevresini, hatta kendini dusunecek kadar refah seviyesi yuksek degil. Halkin buyuk bi kismi hala Maslowun ihtiyaclar hiyerarsisindeki piramidin en alt 'fizyolojik ihtiyaclar' kisminda. Hak vermiyorum fakat bu neden sonuc iliskisini de gozardi etmemek gerekiyor. Hayatlarinda neye onem vermeleri, neye daha az onem vermeleri gerektigi hesabini da tabi tamamen yanlis yapiyorlar. Les gibi bi ortam acikcasi...

Senin bahsettigin ve olmasi gereken disiplinli bi toplumu ancak gelismis ulkelerde gorebilirsin. Ben almanyadayim ve hayatim buraya gelince muthis bi sekilde duzene girdi anlatsam sayfalara dokemem sanirim. Hem psikolojik hem de bedensel anlamda seviye atladim resmen. Genclestim birkac yil icinde bunu ictenlikle soyluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dondaki fren izi -- 19 Şubat 2018; 2:20:32 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    843 Mesaj
    Memur zihniyeti. İşini iyi yapmasa da ayni parayi aliyor zaten,umursamiyor kimse karsindakini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Ben bankada çalışıyorum . Çalışma arkadaşlarımızdan biri her gün geç 10 15 dakika geç kalır ki bu durum süreklilik arz ettiğinde artık geç kalma durumu değildir . Defalarca kendisine söylendi ancak bir ceza sistemi olmadığı için her gün devam etmekte . Hatta en üst kademenin dikkatini çekti şube olarak azar yedik bu seferde en üst kademenin arkasından atıp tutmaya başladı .Neymiş efendim evine çok uzak şubeye atamışlar olmuyormuş ,, tutturmuş o zaman savunmamı alsınlar diye . Stresli bir işimiz var ama herkese stresli sadece ona değil ki . Maaş olarak rütbeden dolayı bizden çok daha fazla alıyor . Cumartesi günleri de çalışmıyoruz çok şükür . Müşterileri dinlemeden konuşur işini doğru düzgün yapmaz.
    Velhasıl kelam iş ahlakı kişinin kendi ahlakıdır diyorum.
    İşini iyi yapmayan bir insanla aynı sofraya bile oturmam hiçbir zaman arkadaşlık etmem
    Bakmayın siz çok konuşanlara, AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ diye bir atasözümüz var
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ama her zaman 10.köy de vardır doğru söyleyen için.
    |
    |
    1600 liraya bu kadar hizmet alıyorsan şükret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Enver Paşa
  • Teğmen
    188 Mesaj
    WELCOME TO HELL
    |
    |
    |
    |
    Ben bir yere ürün satın almaya giriyorum. Kişinin bana güler yüzlü davranma zorunluluğu yok, bunun karşılığında ona para ödemiyorum. Satın aldığım ürünü bana sunan kişi, beni tatmin etmesi gereken köle değil. İşlemini hızlı yapması ve sattığı ürün hakkında ki sorulara cevap verebilecek nitelikte olması yeterlidir. Bırakın bu benlik masturbasyonunu.

Senin zihniyetin bozuk, ürünün yanında insanların benliğini de satın almak istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 19 Şubat 2018; 14:12:41 >
    Hayat standartlarının düşmesiyle birlikte nezaketsizliği bırakalım işini doğru düzgün yapan insanların sayısı o kadar azaldı ki kimse de kendine toz kondurmuyor orası ayrı bir mevzu.
    |
    |
    en iyi iş işini severek yaptığın iştir.
    |
    |
    |
    |

Türkiye, Akşam Üzeri 4 Gibi Uğrayacağını Söyleyen 27.000 Ustayı Bekliyor...

Akşam sularında Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki emniyet müdürlüklerine ulaşan binlerce kayıp usta ihbarı yurt genelinde korku ve paniğe neden oluyor. Tamirat, boya badana ve montaj ustalarından oluşan toplam 27.282 kişiden en son saat 13.30 civarı ''En geç 4 gibi ordayım'' mesajı alınırken, hiç değilse telefonla bile olsa ustalarına ulaşabilmek için bekleyen ailelerde ise umutlar giderek tükeniyor...

Emniyet birimleri alarmda

Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Emniyet Genel Müdürü Timur Kuytan, şu ana dek kendilerine ulaşan toplam 27.282 adet kayıp vakası olduğunu, gelen tüm şikayetlerin titizlikle değerlendirilidiğini belirterek kamouyonu rahatlatacak mesajlar verdi.

Kuytan, operasyonda gelinen aşamayı ise ''Öncelikle komşu dükkanlara ve civardaki kahvelere baktık ancak tek bulabildiğimiz, cama asılı 'dışardayım şu numaradan arayın' yazılı kağıtlar oldu. Numaraların sadece bir tanesini yanıt verdi. '5 dakika sonra ordayım abi' dedikten sonra ona da bir daha ulaşamadık. Yer tespiti için ilgili birimlerimiz şu an teyakkuz halinde çalışıyor. İnceliyoruz...'' sözleriyle aktardı.

Gergin bekleyiş sürüyor

Türkiye Ustalar ve Kalfalar Federasyonu Başkanı İbrahim Halukçu da konu hakkında kısa bir açıklama yaparak, itidal çağrısında bulundu. ‘’Ya bir şey olmaz. İşleri uzamıştır, bişey olmuştur. Birazdan ararlar geliyoruz diye, kimse merak etmesin’’ diyen Halukçu; ‘’Hem neticede ortalama 55 yaşında, çorap üzerine mavi terlikle gezen insan bunlar. Kim napıcak kaçırıp da Allah aşkına?’’ sözleriyle de yüreklere su serpti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sükût -- 19 Şubat 2018; 16:25:56 >
    |
    |

Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı ██ Vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı

• Yarbay
    15233 Mesaj
    DİSİPLİN diye bir şey yok ki.
    Almanlar yada Amerikalılar neden başarılı sanıyorsunuz.?
    Türk insan yapısı böyle. Zaten yapısı farklı olanlar buralarda durmuyor. Kendilerini yetiştirecek başka ülkelere gidiyorlar.
    Yani bizim ülkemizin adam olması için en az 300 sene var.
    Ülke de o kadar çok cahil var ki insan çoğu zaman hayretler içinde kalıyor.
    İş için çok sık Avrupa'ya gidiyorum. Ve inanır mısınız bilmem ama orada içim huzur doluyor. İşim gücüm burada olmasa basar giderim buralardan.
    |
    |
    bu işini düzgün yapmayanlar yüzünden, işini düzgün yapanların işide aksıyor, bu durumda o kişi görevini düzgün yapmamış gibi gözüküyor.
    |
    |

(⌐■_■)

Intel i5 8400 | MSI Z370-A PRO | Asus Geforce GTX1080 ROG Strix Gaming | VENGEANCE 2x8 GB DDR4-3000Mhz | ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD | Seagate 1TB HDD | OCZ 240GB TL100 SSD | Cooler Master MasterKeys Lite L Combo RGB LED | PHANTEKS P400 Black | FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE
  • Binbaşı
    1884 Mesaj
    asgari ücrete çalışan adamdandan da günde 200 hasta bakan doktordan da kimse birşey beklemesin, özel hastaneye git, kendine araba al kimse kimseye katlanmak zorunda değil sen de katlanma madem o kadar titizsin ver parasını en iyisini al en iyisine git.

durum budur insanların aldığı maaş ve katlanmak zorunda oldukları belli, zorlamanın alemi yok.
    katılıyorum ve tonlarca örnek daha hiç zorlanmadan bulabileceğimi idda ediyorum. ama şimdi vaktim yok. nasıl böyle oldu niye böyle oldu bilmiyorum ama herkeste, heryerde, her kurumda, her işletmede bir boşvermişlik, bir bitmişlik,tükenmişlik...
    "kalk,silkin bi kendine gel kardeşim bu ne pespayelik" diye içimden düşünsemde kendimi kızdırmaktan,siirlendirmekten ve hayatı daha çekilmez hale getirmekten başka bir işe yaramıyor.
    bi yazı okumuştum büyük ihtimal forumda da okuyanlar vardır. bu ülkede "sınırsız" paranız, malınız mülkünüz de olsa, mükemmel bir eğitim almış da olsanız, sokakta yine bu insanlarla karşılaşacaksınız dolayısıyla hayat seviyeniz bu ülkede bir yerden sonra yükselemeyecek. belki 10 milyonluk yata binip,kral dairesinde 120.katta yatacaksın bulutların arasında ama aşağı indiğinde yine yukarıda saydığınız insanların içine düşeceksin,çocuğun onların içinde büyüyecek, sigarasını saçmasapan elinde sallayan sana çarpacak, bu durumu anlatan bir yazıydı.
    |
    |

• Teğmen
    242 Mesaj
    Çok doğru katılıyorum.Bunları kafana takma böyle kabul et lafını anlamakla birlikte katılmıyorum.Bir şeyleri görmezden gelince yok olmuyor ülkedeki en büyük sorun liyakatın olmaması.Her yer orada olmayı hak etmeyen ama bir tanıdığı olanlarla doldurulmuş durumda.Aslında ülke o işi hak eden emek veren insanlar dolu ama bir dayısı olan ya da yalaka tipli biri orayı dolduruyor.Ben kendim yaşadığım bir örneği anlatayım.Üstelik bu öyle devlet kurumu da değil özel kurum.Özel bir kurumda prof.pastacılık eğitimi aldım.Eğitim süreci boyunca sınavların hepsinde başarılı oldum.Sınıfı organize eden tek kişiydim.Benim ve başka bir arkadşımın sayesinde diğer tüm sınıflarda kaos varken bizim sınıf organizeydi ama tek sorunum ben diğerleri gibi yalaka değildim.Diğerleri şeflere yalanmak için neler neler yapıyordu.Ben işimi yapıyordum ve çekiliyordum.Elbette kimseye saygısızlık yapmıyordum ama yalakalık da yapmadım.Peki ne oldu benden çok daha başarısız kişiler.Sınıfın en sorunluları benden çok daha iyi lokasyonda staj yerlerine yollandı.Yani bu ülkede kimse liyakata bakmıyor.Kimse helal olsun bak diğerleri beni yalarken karakter gösteriyor demiyor.Herkes kendine biat edecek birini arıyor.Bunun gibi yüzlerce şey yaşadım,gördüm veya duydum.
    |
    |

• Yarbay
    2018 Mesaj
    İstisnasız her otobüse binişte şoföre, metro, İzban, vapur, avm vs girişlerinde güvenliğe selam veririm. Kimisi aleykümselam der, kimisi merhaba der ama % 90'ı ses vermez, oralı olmaz bile. Ben de yüzüne bakarak alykümselam ya da sana da merhaba derim.

Bunun zorlu şartlarda çalışmakla, sevmediğin işi yapmakla alakası yok. Bu insanların kişiliği. Günde 17 saat çalıştığımı bilirim koca yaz boyunca. Uyku iş yemek uyku iş yemek. Ev görmeden 3 ay otobüste yaşardık. Böyle olmadık yine de. En kötü zamanımızda yine merhaba diyene merhaba, selam diye aleykümselam demeyi esirgemedik.

İnsanlar işini iyi yapmayı bırak selam vermeye, almaya tenezzül etmiyorlar. İçleri kurumuş resmen, çürümüşler haberleri yok. Ama sorsan en aydın, en medeni, en müslüman onlardır. Kendilerini görüşleri neyse süper ondan gösterir ama güler yüzü bilmezler.
    |
    |

ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,565
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.