Şimdi Ara

.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
71
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Ben de senin gibi kişisel gelişimini tamamlamamış, özellikle ilk 15 bindeki insanlarla iletişim kuramıyorum çünkü baştan aşağı sahte bir hayat benimsiyorlar, sözüm de bunlara, diğerlerini tenzih ederim. Senin gibilerini görünce ve özellikle sıralaması ile tavırlarını şekillendiren gereksiz arkadaşları görünce, zamanımı harcamadan bulundukları ortamdan depar atarak uzaklaşıyorum.

Örneğin, kafanı kaldırmadan ilk 10 bine girip bununla yeterli olduğunu sanman, zeka seviyesiyle bunun alakası olmadığının açık göstergesi. Üstelik, hiç üniversite okumamış bir insanın duyarlı ve mantıksal bakış açısına da sahip değilsin. Herkesin, sınava girebilecek herkesin çalışarak elde edeceği bir başarıyı ulaşılmaz olarak görmen sıralamana yazık, okuduğun üniversiteye yazık; çevrene, arkadaşlarına, ailene yazık.

Sen, plaza diyarında beyaz yakalı olarak çalışıp, jöleli saçlarınla haftada bir metrobüste veya metroda insanlara gösteriş sunmak için çalışırken, mühendislik eğitiminden mezun olmayan Elon Musk gibi saygı duyulan bir vizyoner olmayı rüyanda bile göremeyeceksin.

Her şeyden öte, toplumda saygı duyulan değil nefret edilen olacaksın. İnsanların senden neden nefret ettiğini bilemeyeceksin çünkü nefret etmeleri senin zaten amacındı. Hayatında hiçbir zaman başarılı olmayacaksın, sadece kendini kandıracaksın.

Not: İlk 500+Yale (Master)

10 bininci değilim ilk 1000'deyim ortalamam da 4'e yakın.

öğrenci halimle 2017 model arabaya biniyorum, metrobüse de sen binersin anca.

insanların düşünceleri umurumda değil, egomdan dolayı çevremde sevilmeyen bir insanım, nefret etmeleri de hoşuma gidiyor aslında

zamanı gelince kendi start-up'ımı kurar senin rüyanda göremeyeceğin paraları ben 1 haftada kazanırım. içini ferah tut. yale miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi if you go away -- 9 Aralık 2017; 21:42:16 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

quote:

Orijinalden alıntı: if you go away

quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

ya şu trolü beslemeyin ne safsınız ya.

kubi kardeşim senle knkydık niye öyle dedin. kalbimi kırdın

kardeşim senin kim olduğunu biliyorum kendin ol başkası olma artık.

unutma

you know nothing. but i do
    and i'm not jon snow.

hiçbir şey anlamadım.
    |
    |

1k ya girmek başarı ama start-up kurup milyoner olmakla alakasi yok.

Hangi programlama dillerini biliyorsun ne kadar biliyorsun ?

Daha önce büyük bir proje yaptın mi ya da start-up benzeri girişimin oldu mu ?

4 ortalama yaparsin, kalbur üstü bir abd okulunda doktora yaparsin sonrasinda da bir sirkete girer maaşlı çalışırsın. Start-up kuracak ekstrem bir fikrin falan var mi ? Yada cesaretin, sosyal yeteneğin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Neyse demem o ki kısmen haklı derken şunu kastediyorum,

İlk bilmem kaça girmişi sallayalım ama insan dengiyle yaşayacak, çalışacak.. Belli nedenlerden dolayı bir süredir ilkokul mezunu ve hatta okumamış, en tahsillisi meslek lisesi mezunu kişilerle çalışıyorum kendimi ayaklarından zorla aşağı çekilen gittikçe onlara benzeyen beyni uyusan biri olarak görüyorum.. Hayata, siyasete, sanata, sosyal yaşama, matematiğe bakışları felaket..

Eğitimin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anladım.

|
    |

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Senin gibi egolu adamlari severim legolas

1k ya girmek başarı ama start-up kurup milyoner olmakla alakasi yok.

Hangi programlama dillerini biliyorsun ne kadar biliyorsun ?

Daha önce büyük bir proje yaptın mi ya da start-up benzeri girişimin oldu mu ?

4 ortalama yaparsin, kalbur üstü bir abd okulunda doktora yaparsin sonrasinda da bir sirkete girer maaşlı çalışırsın. Start-up kuracak ekstrem bir fikrin falan var mi ? Yada cesaretin, sosyal yeteneğin ?

fikir var da şuan start-up ile okul yürümez ortalama kasıyorum.

olum sen üniversite sınavına hazırlanmıyor musun? tereciye tere satmak oluyor bunlar.

4 ortalama yapmak kolay değil. her dersten A almak için dahi ve inek olmak lazım. doktoradan
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

ülkemizde ki egitim sisteminden kaynaklı insanlarımızın böyle olması çünkü ögrenmek için degil herkes puan için bakıyor derse sonrası malum adamın umrunda bile olmuyor kendini geliştirmekle ugraşmıyor malesef
    |
    |
    vindobona kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sabah aksam soru cozup, oss de ilk 10 bine girecem diye tuhaf bi yasam tarzi cizerseniz kendine konusamazsin tabi. Oss ile iliski kuramaninin ne alakasi var onu anlamadim. ne ilk 10 bine giren cocuklar gordum embesilden hallice, ne ilk 200 bine zor girenler gordum ceblerinden cikarttir o bahse konu embesilleri.

|
    |
    Bazı komplexlerin var

Zeki adamsın belli

Zeka insana ego verir ama bu egonu nerde nasıl belli edeceğini bilmezsen,eteafında seni dinleyen 1 kişi bile kalmaz

Bazı insanlar otorite sahibi insanın yanında rahat olamaz

Kendin düşün taşın

Kimin yanında rahatsızsan onların bi listesini yap,sonra konuşalım

Orijinalden alıntı: november27

Bazı komplexlerin var

Zeki adamsın belli

Zeka insana ego verir ama bu egonu nerde nasıl belli edeceğini bilmezsen,eteafında seni dinleyen 1 kişi bile kalmaz

Bazı insanlar otorite sahibi insanın yanında rahat olamaz

Kendin düşün taşın

Kimin yanında rahatsızsan onların bi listesini yap,sonra konuşalım

istemesem de egom dışarıdan çok belli oluyor. bu sebeple sevilmeyen bir insanım.

rahatsızlık derken?
    |
    |

|
    |
emek server
kolayoto.com
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.