Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
123
Cevap
0
Favori
2.913
Tıklama
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  4237 Mesaj
  ...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 29 Haziran 2018; 23:41:36 >  |
  |
  _____________________________

  || Lenovo Legion Y520 || Huawei P10 Lite || LG 43UF7787 || Asus RT-N12 Plus || iPad Mini 5 WI-FI ||

  ''Yarım kalan bir hikayeyiz artık seninle, ayrı yollara yürüyoruz hayat bu. Serseri bir rüzgar gibi estin sen şimdi uzaklara. Ben göğsümde solgun bir gülle yaşarım yıllarca, Yaşamaksa bu! Ayrı akşamlara yatıp ayrı sabahlara uyanırız bundan sonra, hataları aşk sanıp başka tenlerde avunuruz boşuna. Ve gizli gizli yaralanırız. Şunu bil ki daima en güzel yeri hatırana saklarım talan olmuş gönül bahçemde. Saçlarımda tel tel hüzünlerle, gözlerimde azalan güneşlerle, ben hep seni beklerim bu şehirde. Bir gün dönersin diye..''
 • Sokak işin en kolayı..Ayrıca RTE halkı sokağa dökebileceğini darbede gördü..İkinci bir gezi vakası olursa halka sizin verdiğiniz karar saygı duymuyorlar deyip halkı sokağa döker iç savaş çıkar Allah korusun

  başkanlık diye önümüze ne koyacakları belli mi de millet başkanlığı destekliyor diyorsun.

  bakarsın hiç ihtimal vermiyorum ama abd deki gibi bir sistem getirirlerse chp de evet oyu verir referandumda.

  tabi önüne konan şeylerde ne olduğuna bakmadan hangi partinin getirdiğine göre oy veriyorsan demokrasinin d sinden haberin yoktur demektir.

  2007 yılında yine bir referandum oldu. O zamanlar iş dolayısıyla oy bile kullanamamıştım. ÇYDD, ADD, CHP vs cumhuriyet mitingleri düzenledi. Sanatçılar getirildi, referandumdan evet çıkarsa neredeyse Serv falan olacak havası oluşturuldu.

  2008 yılında üniversiteye başörtüyle girilmesi için düzenleme yapıldı. ( Evet o kadar yeni şaşırıyor insan değil mi bu çağda bu zorba zihniyet nasıl olmuş diye ) Evet yanlış duymadınız Chp milletvekilleri Anayasa Mahkemesine gitti şikayet etti. Hani şimdilerde " biz türbana karşı değildik hiç " demeleri var ya. Tamamen halkımızın balık hafızalı olmasından. Sen daha bundan 8 yıl önce 2008 ya öyle 20 yıl falan değil sadece 8 yıl önce hala 28 şubatı bizzat ideolojinin en temeli olarak yaşıyordun. Tarihin unutmama gibi bir huyu var. % 34 ile girdiler, % 44 oldular ve Chp, CYDD, ADD gibi amacı sanki bizzat Akp'yi korumak ve yüceltmek olan oluşumlar ile oylar gittikçe yükseldi, güçleri gittikçe arttı. Güçleri arttıkça oyları yükseldi, oyları yükseldikçe sesleri daha çok çıktı, daha çok sesleri çıktıkça oyları daha da yükseldi. Böyle de bunalıma sokan bir paradoksa girdik.

  Sonra referandum oldu evet çıktı, ne oldu hiçbir şey olmadı. 2010 yılında anayasa referandumu oldu Chp ve Hdp ( o günün Hdp'si, alfabe düşmanı adamlar ) boykot etti ve referanduma hayır diye mitingler düzenlendi. % 57 evet ile halk kabul etti. Sonra bekledik ülke yıkılacak diye bir şey olmadı yine. Yok yine durmadı ve kitlesel şekilde başlayan ve gripten hızlı yayılan " aşağılama ve hakaret etme " çağına girdik. Evet hani her fırsatta, alakasız yerlerde bile, hiç olmadık anlarda "çomar, aktroll ( ki mantıken troll kelimesine terstir ), koyun vs vs ) kutuplaşma tam da Rte'nin istediği gibi ilerlemeye devam etti. Bir muhalefetin oy kaybetmesi değil o kazanamaması başarısızlık ve bir iktidarın oy kazanma değil oy kaybetmemesi başarı iken olay bizde tam tersine döndü. Çüntü Rte ancak ve ancak bu kadar sığ düşüncede bir muhalif ile bu kadar güçlü olabilirdi ve oldu ve daha da olacak. Adamın sizi kazanma gibi bir derdi yok ki. Sizi ağzıyla kuş tutsa kazanamaz. Zaten azınlığı kazanmak ona bir şey kazandırmaz. Önemli olan sizin " çomar, koyun " diye aşağılayıp adamın kucağına iteceğiniz bir çoğunluk. Onu istiyor çoğunluğu istiyor ve siz istediğini kendiniz daha çok isteyerek veriyorsunuz. Aferin durmak yok yola devam mettonuz olsun. Kutulaştıkça daha da güçlendirin.

  2013 yılında Gezi olayları sırasında " % 50'yi evde zor tutuyorum " dedi hepimiz dalga geçtik. Yalan yok geçtik balık hafızalı olmaya, yalan ben yapmam demeye gerek yok. Bir birimizi kandırsak ne olur kendimizi de kandıramayız ya.

  Akp'ye ( hatta direk Rte'ye ) meydanlarda bayrak sallama olayının gücünü gösterdi. Sonra Akp başladı harıl harıl mitinglere. Artık öyle oldu ki milyonlar evet dile kolay milyon kişinin katıldığı mitingler düzenler oldu ve bu da öyle büyük bir sindirmedir ki, dosta düşmana öyle büyük bir gövde gösterisidir ki.

  Sonra öküz öldü ortaklık bozuldu olayından cemaat ile Akp arası açıldı sonra amansız bir savaşa dönüştü. Hepimizin bildiği ne var. Öyle ayakkabı kutusu demeyi bırakın. O buzdağının üstündeki bir kar tanesi ancak. Bu adamlar resmen cemaat denen oluşuma 20 yılda kat ettikleri yolun 5 katını 10 yılda kat ettirmişler. Onunla kalmayıp kadrolaşmalarının önünü açmışlar bile diyemiyorum bak kadrolaşma dediğin bütün iktidarlarda olduğu gibi kendi adamını işe almaktır. O bile değil bunlar ülkenin bütün önemli kurumlarını peşkeş çekmişler cemaate. Bunu gördük ama bir taraftan da cemaate toplu bir savaş açtılar. Peki bu savaş sırasında bizim muhalefetimizin duruşu ne yönde oldu. Evet tam da Rte'nin istediği gibi oldu. Düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek cemaatle yakınlaşmaya başladı.

  Kürt açılımı ( ki desteklediğim çok az Akp politikasından birisidir ) sırasında muhalif kesim yine topluca karşı çıktılar. Şimdi tam tersi oldu durum. Akp açılımı falan silmekle kalmadı kaşıkla verdiği tavizi kepçeyle geri aldı. Benim vicdanım rahat en azından bu konuda. Yarın bir gün bir şans bile vermediler diyemez kimse. Ama sırf düşmanımın düşmanı dostumdur ilkesiyle hareket ederek Akp'nin yanlış gördüğü uygulamalara, çıkmaz sokaklara Akp geri döndükten sonra giriyor muhalefet. Chp içindeki terör destekçileri de hala yerlerinde. Öyle pasif falan değil şakır şakır başkan yardımcısı bile adamlar. Kimmiş o demeyin Sezgin Tanrıkulu, Hüseyin Aygün gibi adamlar Chp gibi ilkeleri köklü olan Cumhuriyet partisinde vekil hatta genel başkan yardımcılığı yaptı. Ayrıca Tanrıkulu hani davullarla, zurnalarla ülkeye giren teröristler var ya hani eleştirmekten dilinizde yara çıkan o teröristlerin gönüllü avukatıdır kendisi. Zaten o olaydan sonra Chp vekili oldu.

  Bir adama sen yanlış yoldasın deyip o yoldan döndürmeye çalışıp hatta döndürdükten sonra aynı yola girmek de ancak ileri zeka ürünü falandır. Şttttt sakın söylemeyin, hiç konuşmazsak yok sayılır, ölü taklidi yapalım diye diye geldik bu günlere.

  Şimdi ne oldu. 15 temmuz oldu. Kendi elleriyle besleyip büyüttükleri cemaat hop bunların tepesine binmeye çalıştı. Ama bu adam bir şey öğrendi Gezi'de. Kitlelerin gücü. Artık % 50 zor tutuluyor evinde lafı da bir yerlere monte oldu. Adamın bir lafıyla yüz binler, milyonlar sokaklara döküldü. Öyle coplu polise değil süngülü askere, su sıkan tomaya değil top atan tanka göğüs gerdiler. Peki bu sırada bizimkiler ne yapıyordu. Evet bildiniz ölü taklidi. Tiyatro, yalan diyordu. Makarna stokluyor, bankamatikte para kuyruğuna giriyordu.

  2. Gezi mi diyorsun. İşte dostum bu sefer toma karşı duran adamla tanka karşı duran adam, dozeri ele geçiren adamla tankı ele geçiren adam karşı karşıya gelir. Ve bu kime yarar. % 60 ile birisine yarar. Yaradı yıllarca yaramaya devam ediyor.

  Sadece İlker Başbuğ'un dediklerine biraz kulak verin. Eğer Akp'den biri zarar gördüyse hepinizden çok bu adam gördü. Ama o bile düşmanımın düşmanı dostumdur demiyor. Çünkü aptal değil. Çünkü cahil insana " cahil, çomar " diyerek bir yere varamayacak kadar aydın. Neden benim vatandaşım cahil kaldı diye düşünecek kadar bilge.

  Başkanlık mı gelecekmiş. Halk istiyorsa gelecek. Bu ülkenin kuruluş sloganı tektir. O da " EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR " sloganıdır. Kur'an'a başlanan besmele gibidir ülkemizin en değerli hedefi ve gayesi bunu kazanmaktır. Kazandık ve asla kaybetmeye niyetimiz yok. İktidarlar, darbeler, hükumetler geçici Cumhuriyet kalıcıdır. İktidar nefreti sizi vatan nefretine sürüklemesin.

  Millet derebeyliğine geçmek isterse derebeyliğine geçeriz. Millet eyalet isterse eyalet sistemi gelir. Egemenlik milletindir. Bunu nice canlarla ödedi atalarımız ve kırılmaz bir mühürle mühürledi. Sırf sen istemiyorsun diye kırılmaz bir mühür bozulmayacaktır.

  Bu ülkeden kaçmak isteyen arkadaşlara da kolay yol söyleyeyim. Sosyalist ya da komünist devletlere iltica edebilirsiniz. Ya da kısaca refah seviyesi en yüksek 50 ülkeyi silin kalan bütün ülkeler sizi kabul edecektir. Emperyalist ülkeler gelişmiş olur onlarla zaten işiniz olmaz diye söylüyorum.

  Sokağa ne için dökülecekler ? Bende başkanlığa karşıyım ama sandıkta ne çıkarsa artık , karar halkın.Başkanlık çıkmazsada Akp'liler mi sokağa dökülecek Halka neyin ne olduğunu anlatsalar yeterli

  Ben bu milleti anlamıyorum uyruk değiştirmek için şu aralar araştırmadayım yabancı bir kız ile evlenmeye bile razıyım yoksa yüzerek kaçmaya da. Yeter ki gideyim abi hatta varsa burada yurt dışında yaşayan falan birileri varsa evlatlık vs bir şekilde alabilirler yani. Bu memleketten adam olmayacak olmayacağı gibi biz de perişan olduk hala olmaya devam ediyoruz.

  Başkanlıkta ne istenecek,Şekli ne olacak ona bir bakalım da iyi ise destekleriz. Eğer kötü ise desteklemeyiz. Ne demek başkanlık gelecek diye sokağa inmek. Bunun ismi anarşizmdir.

  Yarin başkasının desteklediği biri başkan olursa bu seferde onu desteklemeyenler insin sokağa. Var mı la öyle dünya.

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  15 Not
  Sokağa ne için dökülecekler ? Bende başkanlığa karşıyım ama sandıkta ne çıkarsa artık , karar halkın.Başkanlık çıkmazsada Akp'liler mi sokağa dökülecek Halka neyin ne olduğunu anlatsalar yeterli  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gohardorgohome -- 20 Ekim 2016; 11:27:56 >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  377 Mesaj
  başkanlık diye önümüze ne koyacakları belli mi de millet başkanlığı destekliyor diyorsun.

  bakarsın hiç ihtimal vermiyorum ama abd deki gibi bir sistem getirirlerse chp de evet oyu verir referandumda.

  tabi önüne konan şeylerde ne olduğuna bakmadan hangi partinin getirdiğine göre oy veriyorsan demokrasinin d sinden haberin yoktur demektir.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  125 Mesaj

  +1
  |
  |
  deoksiriboz1000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  890 Mesaj
  Sokak işin en kolayı..Ayrıca RTE halkı sokağa dökebileceğini darbede gördü..İkinci bir gezi vakası olursa halka sizin verdiğiniz karar saygı duymuyorlar deyip halkı sokağa döker iç savaş çıkar Allah korusun
  _____________________________
 • Binbaşı
  1800 Mesaj
  Ben bu milleti anlamıyorum uyruk değiştirmek için şu aralar araştırmadayım yabancı bir kız ile evlenmeye bile razıyım yoksa yüzerek kaçmaya da. Yeter ki gideyim abi hatta varsa burada yurt dışında yaşayan falan birileri varsa evlatlık vs bir şekilde alabilirler yani. Bu memleketten adam olmayacak olmayacağı gibi biz de perişan olduk hala olmaya devam ediyoruz.
  _____________________________
 • Binbaşı
  1172 Mesaj
  Başkanlıkta ne istenecek,Şekli ne olacak ona bir bakalım da iyi ise destekleriz. Eğer kötü ise desteklemeyiz. Ne demek başkanlık gelecek diye sokağa inmek. Bunun ismi anarşizmdir.

  Yarin başkasının desteklediği biri başkan olursa bu seferde onu desteklemeyenler insin sokağa. Var mı la öyle dünya.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Varsa Paran Olur Çulun,
  Olursa Çulun,Olurlar Kulun.
 • Yüzbaşı
  968 Mesaj
  federal sistem gelmeyip şu an valilerin merkezi otorite tarafından ataması devam ederse
  meclisin yasa yapma gücü kuvvetli bi şekilde devam ederse.
  başkan yasa yapıcıya ve yargıya hiç bir şekilde karışamazsa galiba mhp ninde önerdiği bunlar.
  o zaman bir çok kişi bu teklifi destekleyecektir.
  _____________________________
  KASIM 2014 = KISA DÖNEM ER (357/KD)
  ACEMİ BİRLİĞİ =58. PİYADE ALAY KOMUTANLIĞI / BURDUR MERKEZ
  USTA BİRLİĞİ = GENELKURMAY BAŞKANLIĞI / ANKARA ÇANKAYA
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  4 Not

  Senatoda Olmalı  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Dil-hun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  İstediğiniz herşeyi itina ile yıkarız.
 • Yarbay
  3691 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Dil-hun

  federal sistem gelmeyip şu an valilerin merkezi otorite tarafından ataması devam ederse
  meclisin yasa yapma gücü kuvvetli bi şekilde devam ederse.
  başkan yasa yapıcıya ve yargıya hiç bir şekilde karışamazsa galiba mhp ninde önerdiği bunlar.
  o zaman bir çok kişi bu teklifi destekleyecektir.

  Cok kisinin destekleyecigi bu sekilde(yasalara, yargiya karsismamasi gibi) olsaydi simdiye kadar ortaya detaylar cikardi. Uzun zamandir gundemde olan ve tepki ceken bir konuda net birsey soylenmemesi, istenen sistemin ne oldugunun gizli tutulmasi anlamsiz. Halkin onune kaba bir taslak koymaya engel yok. Halka bilgi vermek icin illa referandum olmasini bekliyorlar su an.

  Soyle bir gercek var ki mhpnin onerdigi tarzda sistemde baskan epey pasif kaliyor. Boyle bir seyi rte asla istemez. Suanda kimse ona sormadan adim atamiyor ve bu durumu "fiili olarak baskanliga gectik zaten, hadi bunu yasal yapalim" seklinde degerlendiriyorlar.
  _____________________________
  Yok imza mimza
 • Yüzbaşı
  968 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: captain_turkiye

  quote:

  Orijinalden alıntı: Dil-hun

  federal sistem gelmeyip şu an valilerin merkezi otorite tarafından ataması devam ederse
  meclisin yasa yapma gücü kuvvetli bi şekilde devam ederse.
  başkan yasa yapıcıya ve yargıya hiç bir şekilde karışamazsa galiba mhp ninde önerdiği bunlar.
  o zaman bir çok kişi bu teklifi destekleyecektir.

  Cok kisinin destekleyecigi bu sekilde(yasalara, yargiya karsismamasi gibi) olsaydi simdiye kadar ortaya detaylar cikardi. Uzun zamandir gundemde olan ve tepki ceken bir konuda net birsey soylenmemesi, istenen sistemin ne oldugunun gizli tutulmasi anlamsiz. Halkin onune kaba bir taslak koymaya engel yok. Halka bilgi vermek icin illa referandum olmasini bekliyorlar su an.

  Soyle bir gercek var ki mhpnin onerdigi tarzda sistemde baskan epey pasif kaliyor. Boyle bir seyi rte asla istemez. Suanda kimse ona sormadan adim atamiyor ve bu durumu "fiili olarak baskanliga gectik zaten, hadi bunu yasal yapalim" seklinde degerlendiriyorlar.

  ben başkanlığı destekliyorum.ama federal bi yapı gelirse ben oy vermem.kişiye göre sistem kurulmasına da karşıyım.kişiler bu gün var yarın yok.meclis yasa yapar yargı işini layıkıyla yapar başkanda yürütmenin ve dış polistikanın siyasetini yaparsa.sistem tıkır tıkır işler.onun haricinde kişiler değiştikçe sistem zayıflar.

  akpartinin kendi içinde ihtilaf var bi gurup gerçekten sistem oluşturmak istiyor bi grupta başkanın yetkilerinin çok olmasını istiyor.burda mhp nin sibop gibi olması önemli yanlış bi öneride ben desteğimi çekerim refenduma gidemez der olur biter.
  _____________________________
  KASIM 2014 = KISA DÖNEM ER (357/KD)
  ACEMİ BİRLİĞİ =58. PİYADE ALAY KOMUTANLIĞI / BURDUR MERKEZ
  USTA BİRLİĞİ = GENELKURMAY BAŞKANLIĞI / ANKARA ÇANKAYA
 • Yüzbaşı
  800 Mesaj

  Lütfen bu kararınızdan vazgeçin terapi_triyaki Bey size ihtiyacımız var.
  |
  |
  terapi_triyaki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  22 Mesaj

  O var da memlekette laik kaldı mi?  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  C-İ-E_SN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  22 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

  Ben bu milleti anlamıyorum uyruk değiştirmek için şu aralar araştırmadayım yabancı bir kız ile evlenmeye bile razıyım yoksa yüzerek kaçmaya da. Yeter ki gideyim abi hatta varsa burada yurt dışında yaşayan falan birileri varsa evlatlık vs bir şekilde alabilirler yani. Bu memleketten adam olmayacak olmayacağı gibi biz de perişan olduk hala olmaya devam ediyoruz.

  Gelin gelin

  Ben mermer kafalıyım bunlar da VATANSEVER  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  16913 Mesaj

  Neden kalmasın? %50 laik.
  Akp nin derdi o %50 lik kesim onlara karşı savaş başlatacak.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-İ-E_SN -- 20 Ekim 2016; 14:38:35 >
  |
  |
  sertreis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  PSN ID: vea_victis
 • Onbaşı
  22 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: PuSaT28

  Başkanlıkta ne istenecek,Şekli ne olacak ona bir bakalım da iyi ise destekleriz. Eğer kötü ise desteklemeyiz. Ne demek başkanlık gelecek diye sokağa inmek. Bunun ismi anarşizmdir.

  Yarin başkasının desteklediği biri başkan olursa bu seferde onu desteklemeyenler insin sokağa. Var mı la öyle dünya.

  Bakınız cumhuriyet mitingleri
  Bakınız e muhtıra  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Onbaşı
  22 Mesaj

  Bizim yüzde 50 yi tanıyorum onlar değil, diğer yüzde 25 i laik diye tanımlayabilirsin. Gerisi?  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  C-İ-E_SN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1800 Mesaj

  ?
  |
  |
  sertreis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  16913 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sertreis

  Bizim yüzde 50 yi tanıyorum onlar değil, diğer yüzde 25 i laik diye tanımlayabilirsin. Gerisi?

  Laik düzeni bozmak savaş sebebi demektir.

  %50 gerici diğer %50 de laik işte.  Oyüzden savaş çıkmaması adına buna cesaret edemezler diye düşünüyorum. Ha ederlersede ülke Suriye'ye döner o ayrı.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  PSN ID: vea_victis
 • Onbaşı
  22 Mesaj
  Başkanlık iyidir, gelin anlatalım dedikce kimse gelmiyor. Arkadaşlar adamlar televizyon televizyon gezip anlatılıyor, müstakil kitaplar var, anayasa taslağı var. Var da var. Ama hala ortada bişey yok diyenler var!

  Adam " ortada belli bişey yok Sırf reis istiyor diye destekleyenler var " diyor, peşine utanmadan "ben istemiyorum" diyor.

  YANİ "SIRF REİS İSTİYOR DİYE İSTEMİYOR"  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Canlı Tv izle
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
30,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.