Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
62
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Giriş
    1628 Mesaj

Evet A7000'de 8 gb bellek varmış. Yani kafadan eleyin. 2016 yılında 8 gb bellekli cihaz alınmaz.

Lenovo K5 ve General Mobile 4G bu fiyat segmentinde en mantıklı iki seçenek. GM 4G'de MediaTek işlemci ve 2500 mah pil var. Bence Lenovo K5 bu açıdan daha avantajlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Emin-Firtina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
  • Yarbay
    7018 Mesaj

Bu fiyat segmentinde başka marka model yoksa;
    Gm ile K5 e bakacağım, benim için pek soru n değilde, internettende radyo dinlerim.. arkadasimda telefon alacak, o Fm radyo dinler..
    Gm ve Lenovo K5 in hangisi kesin olarak güncelleme ile radyo geliyor.
    Radyo için içinde Fm alıcı çip olması gerekiyor..
    Arkadaşımız K5 için yazılım ile geliyor demişti, standart Fm radyo dimi. antenle (kulaklıkla) çeken. Hayırlı Günler

|
    |
    Bahsedilenler: -forumber- , psirik , Haggard1963

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Gelipte bana.son limit 700 tl deme
    Onceki telefonun ile 3 sene gecmisse
    Gm 5 plus ile(senin kullanimin icin diyorum) 4-5 sene gider.
    Saf android ile de fazla kasma takilma olmaz
    Diger tum seceneklerde 1-1.5 sene sonra kasmalar baslayacaktir.

|
    |
    Arkadaşım dahili hafızası 8gb olsa bile 450 liraya 1.5gb ramli spot s4 mini alıyorum. Aldığım telefon sağlam çıkarsa sana da önereyim sende al. Spot yani garantisiz s3 miniyi yıllarca kullandım sorunsuzdu. 8gb dahili hafıza da sorun çıkarmadı.

Özet olarak görüntülü görüşme diye tutturursan sağlam bir yerden spot alacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 27 Temmuz 2016; 21:54:42 >
    |
    |

Evet, K5'i ilk açtığında 60 mb civarı güncelleme ile bildiğin çekmesi için kulaklık isteyen fm radyo geliyor.

Edit: radyo da kayıt özelliği de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psirik -- 27 Temmuz 2016; 22:07:23 >
    |
    |
    Emin-Firtina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
  • Yarbay
    4116 Mesaj
    Lenovo k5 alın memnun kalırsınız. 16 gb hafıza 2 gb ram çok önemli kasmaması için. Pili ve diğer özellikleride iyi. Geçen vatana ve teknosaya gittim teşhirleri bile almışlar. Fm radyo güncelleme ile geldi.

|
    |

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bu fiyat segmentinde başka marka model yoksa;
    Gm ile K5 e bakacağım, benim için pek soru n değilde, internettende radyo dinlerim.. arkadasimda telefon alacak, o Fm radyo dinler..
    Gm ve Lenovo K5 in hangisi kesin olarak güncelleme ile radyo geliyor.
    Radyo için içinde Fm alıcı çip olması gerekiyor..
    Arkadaşımız K5 için yazılım ile geliyor demişti, standart Fm radyo dimi. antenle (kulaklıkla) çeken. Hayırlı Günler

Arkadaşların söylediklerine göre Lenovo K5'de radyo güncelleme ile gelmiş, zaten donanım olarak GM4G'den de daha üstün.

Benim önerim Lenovo K5'den yana
    |
    |

• Yarbay
    14753 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Lenovo k5'in tek olumsuz denebilecek yanı işllemcisi biraz eski nesil. Fakat o da yüksek grafik gereksinimli oyun oynamayacaksanız hiç bir sorun yaratmaz. Bir çok oyunu da oynayabilirsiniz yine de.

Bence k5 ile kıyaslamanız gereken cihaz Gm 4g.

Lenovo K5'de Snapdragon 415 var. Piyasada bulunan en güncel, yeni nesil bir işlemci.
    Bende 1 sene önce Galaxy Ace kullanıyordum. S5830İ modeli. O telefonu biraz daha kullansaydım sinir hastası olurdum herhalde. Sattım LG G2 aldım. Çağ atladım. Birkaç ufak tefek sorunlar dışında idare ediyoruz bakalım. Ama siz elinizdeki telefonu J2 ile değiştirirseniz 1 sene sonra yine Ace'in performansına dönersiniz. Android 2.3'te 1-2 mb olan dosyalar daha üst sürümlerde daha yüksek oluyor. E zaten 8 gb hafızanın 4 gb'ını ancak kullanacaksınız. Şimdi beklentilerinizi düşük turyorsunuz ama millet hd video izlerken veya çekerken siz 480p'ye talim edersiniz. Kullandığınız banka uygulamaları falan yine ciddi ram gerektiren uygulamalar. Hele birde 2 uygulamada birden işlem yaparım derseniz bu imkansız birşey çünkü J2 o ramle multitasking yapamaz. Tavsiyem bütçeyi biraz daha arttırıp daha kaliteli cihaz almanızdan yana. Her sene 700 tl telefona para vermek pek karlı bir iş olmayacaktır sizin için. 200-300 tl daha çıkarsanız çok daha kaliteli telefonlar var sizi 4-5 sene götürebilecek. Çıkamam diyorsanız da yine 2-3 sene idare edecek modeller mevcut. Ama hiçbir konuda J2 bu modellerin arasına giremez. Tanıdık birisi varsa 2. El de alabilirsiniz güvenilir ise alacağınız kişi.

• Yarbay
    7018 Mesaj

@Aytamal - @psirik - @AKOsmanlı - @yes i dont - @monarch25 - @Exfat - @eteksen -

@Barni Moloztaş (4g yok)

Hepinize beni aydınlattığınız için TEŞEKKÜR ederim..

sonuçları yazacağım
    |
    |
    Bahsedilenler: -forumber- , viper17 , Adoring , Haggard1963 , Memleket Sandıkları

• Yarbay
    7018 Mesaj

Telefonun huyunu suyunu öğrendim, ona göre davranıyom.. yoksa biraz fazla beklentide > duvara atmak an meselesi, kapatıp açıp, arada uygulama sonlandırıp yola devam...
    Şuanda şimdiki kararım, arkadaşlar sağolsunlar; lenovo k5 den yana, diğer alt seçeneğim ise General Mobile 4g anroid one.
    700 ün üstüne çıkamıyorum
    |
    |
    UçanFedai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14753 Mesaj
    quote:

Telefonun huyunu suyunu öğrendim, ona göre davranıyom.. yoksa biraz fazla beklentide > duvara atmak an meselesi, kapatıp açıp, arada uygulama sonlandırıp yola devam...
    Şuanda şimdiki kararım, arkadaşlar sağolsunlar; lenovo k5 den yana, diğer alt seçeneğim ise General Mobile 4g anroid one.

En iyisi, şimdiden güle güle kullanın diyelim o zaman
    |
    |

Ben 2 sene kullandım o lanet cihazı. Kaç kere rom kaç kere kernel kurdum hatırlamıyorum. Hepsi de orjinal rom kadar iyi değildi. Orjinal rom ne kadar iyiyse artık. Sinirden kendimi zor zaptediyordum. Arkadaşlar falan ayırıyordu beni telefondan. Kaç kere yere fırlattım duvara çarptım falan sadece ekranın köşesinde çok az belli olan kırık var. Hala babam kullanır cihazı. Samsung'un bugüne kadar çıkardığı en lanet cihazlardan biridir. Hala verdiğim paraya acırım. Şuanki telefonum kuruşu kuruşuna hakediyor verdiğim parayı. Samsung'un o fiyat arasındaki cihazlarının performansının nasıl olduğunu bildiğim için size tavsiye etmedim. Lenevo k5 iyi tercih olur. Kaliteli cihaz gibi duruyor. GM modellerinde sorun çıkma ihtimali var. Lg k serisine de bakabilirsiniz.

|
    |

• Binbaşı
    1628 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Lenovo k5'in tek olumsuz denebilecek yanı işllemcisi biraz eski nesil. Fakat o da yüksek grafik gereksinimli oyun oynamayacaksanız hiç bir sorun yaratmaz. Bir çok oyunu da oynayabilirsiniz yine de.

Lenovo K5'de Snapdragon 415 var. Piyasada bulunan en güncel, yeni nesil bir işlemci.

SD 415 nasıl güncel bir işlemci modeli oluyor anlamadım açıkçası. Qualcomm'un yeni nesil cihazlardaki güncel işlemci modeli SD 820 ve sonrası. 400-410-415'ler 4 yıl önceki Amiral gemisi modellerde kullanıldı. Ha tabii ki bugün de sorunsuz iş görür orası ayrı.

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

• Binbaşı
    1628 Mesaj

700 tl bütçeyle bence en iyisi Lenovo Vibe K5 alın. GM 4G de bu fiyat bandında alınabilir ama batarya ve işlemci gibi özellikler açısından biraz geride. Ve de Android One platformu biraz daha kurcalamayı seven bu işin meraklısı kitle için.

Bu arada 700 tltı için pek bahsedilmemiş ama Lenovo'nun bir de Vibe P1M diye bir modeli var. 4000 ma-h bataryası neredeyse iki günü çıkarır. O model de değerlendirilebilir.

ŞAyet bütçe probleminiz yoksa bence 1000-1200 TL bandındaki ürünlerden birini tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. General Mobile 5 Plus, Lenovo Vibe P1 ve LG G3 hatta G4 gibi modeller 1000-1200 TL aralığında bulunabiliyor ve özellik/kamera/ekran açısından 700 TL bandına göre çok daha üstün. Hem de daha uzun süre kullanılabilir. Adına telefon desek de bu cihazlar artık bütün işlerimizi görür oldu. Bu açıdan Biraz iyi özelliklere sahip bir ürün kullanmak çok daha avantajlı ve uzun vadeli kullanım göz önüne alındığında aslında daha ekonomik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 28 Temmuz 2016; 18:57:16 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Emin-Firtina

• Yarbay
    14753 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

SD 415 nasıl güncel bir işlemci modeli oluyor anlamadım açıkçası. Qualcomm'un yeni nesil cihazlardaki güncel işlemci modeli SD 820 ve sonrası. 400-410-415'ler 4 yıl önceki Amiral gemisi modellerde kullanıldı. Ha tabii ki bugün de sorunsuz iş görür orası ayrı.

Snapdragon 400 bile 2013'ün Sonbahar aylarında, orta seviye cihazlarda kullanılmaya başlanmışken nasıl 4 yıl önce, hem de amiral gemisi modellerde kullanılmış bende onu anlamadım açıkçası. Snapdragon 4xx serisi, giriş-orta segment telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ve o segmentteki telefonlarda kullanılmıştır. 4 sene önce amiral gemisi cihazlarda Snapdragon S4 Pro kullanıldı.

Snapdragon 415 ise daha 1 sene önce lanse edildi, yeni yeni kullanılmaya başlandı.

• Yarbay
    7018 Mesaj

Haklısınız.. yalnız ben 700 ün üstüne çıkamıyorum, olmadığından değil... yeni telefon almak istiyorum evet doğru, en iyisini vede daha iyisini öneriyorsunuz Teşekkürler ,, ben sadece İyi olsun istiyorum.
    Aklımda Lenovo k5 var,, bunun başka k5 çeşitidemi var, vibe demişsiniz, k5 diye başka model almayayım
    sadece fikir için soruyorum >> blackbery - sony - asus - casper - venus - gibi cihazlar neden bu sayfada bahsedilmedi, Asus mesela.
    |
    |
    Haggard1963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    14753 Mesaj
    quote:

Haklısınız.. yalnız ben 700 ün üstüne çıkamıyorum, olmadığından değil... yeni telefon almak istiyorum evet doğru, en iyisini vede daha iyisini öneriyorsunuz Teşekkürler ,, ben sadece İyi olsun istiyorum.
    Aklımda Lenovo k5 var,, bunun başka k5 çeşitidemi var, vibe demişsiniz, k5 diye başka model almayayım
    sadece fikir için soruyorum >> blackbery - sony - asus - casper - venus - gibi cihazlar neden bu sayfada bahsedilmedi, Asus mesela.

Bazı yerlerde Lenovo K5, Lenovo Vibe K5 olarak da geçiyor. İkisi de aynı cihaz.

Lenovo K5'den daha iyi bir seçenek görünmüyor o fiyata, o yüzden bahsedilmedi
    |
    |

• Binbaşı
    1628 Mesaj
    quote:

Blackberry mi kaldı Teknolojiyi biraz geriden takip ediyorsunuz :)

Vibe seri adı; K5, P1, S1 vb de model adları. Lenovo'nun telefonlarının hepsi Vibe yani.

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
son dakika
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.