DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Gsm geçmişini öğrenme (Mesajlar) Savcılık ile
117
Cevap
8
Favori
198.287
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Mobil Operatörler >> Türk Telekom >> Gsm geçmişini öğrenme (Mesajlar) Savcılık ile
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2 Mesaj
      11 Aralık 2009 15:25:05 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar, acilen bir sorunun cevabına ihtiyacım var. Aslında özel olan bir konuda fakat teknik bilgim maalesef yok. Arkadaşlar kız arkadaşımla olan beraberliğimi kız arkadaşımın ailesi onaylamamakta. Ve bizim yaşadıklarımızı, konuştuklarımızı öğrenmeye çalışmaktalar. Bununda tek yolu bildiğiniz gibi gsm'e dilekçe yazıp mesajlaşme geçmişini öğrenmek. Hatlar benim aiemin adına yani kız arkadaşımla alakası yok, kız arkadaşımın kullandığı hat ta benim ailemin adına. Merak ettiğim, savcılığa dilekçe yazarak bizim mesajlaşma geçmişimizi öğrenebilirler mi ? Ya da gsm ler bu mesajlaşma geçmişini 1 yıl öncesine kadar bile saklıyor mu ? Bunları anlatabilen bir arkadaşımız olursa sevinirim.

|
      |
    • Yüzbaşı
      720 Mesaj
      11 Aralık 2009 20:00:16
      arkadaşım öncelikle geçmiş olsun umarım bi şey çıkmaz...ben şöyle biliyorumdoğrumu yanlışmı emin değilim sadece daha önce duyduğum bir şey bir arkadaşımın başına gelmişti sanırım son bir ayı çıkartıyor ve senin ailen adına kayıtlı bir hatta işlem yaptırabileceklerini düşünmüyorum...

• Yüzbaşı
      809 Mesaj
      11 Aralık 2009 20:05:46
      eger sizin adına kayıtlı ise hiç bir şey yapamazlar ancak hat sahibinin başvurusu üzerine işlem yapılır ama olay adlı bir vaka olursa o zaman olay başka
      |
      |

BEDAVA KONUŞTUGUN BAŞKA YER VARMI BİLDİGİN
    • Yüzbaşı
      371 Mesaj

Android Beta Tester
      11 Aralık 2009 20:19:30
      tam bilemiyorum ama mesajların içeriği kayıt edilemiyor sanırım...
      |
      |

Renault Laguna 2009 dCi 1.5 prv, Atım Arap...
    • Binbaşı
      1040 Mesaj

Android Beta Tester
      11 Aralık 2009 20:41:23
      mesajlar içerikleri ile birlikte 6 ay kayıt ediliyor. En son 6 aylık mesajları çıkarılabilir. Eğer iş mahkemeye dökülürse savcılık aracılığıyla mesajlarını operatorunuzden isteyerek alabilirler...

- Packard Bell TM81-SB-003TK -
      | AMD Phenom II X4 N930 2.0GHz | ATI Mobility Radeon HD5650 1GB 128Bit GDDR3 | 8GB DDR3 | 500GB HDD | 15.6" HD LED LCD |
    • Er
      2 Mesaj
      12 Aralık 2009 00:38:51 Konu Sahibi
      Arkadşalar öncelikle hepinize teşekkür ederim. Fakat şöyle bir durum var. Adli bir durum yok ortada fakat kız arkadaşımın ailesinin adliyede çalışan tanıdıkları var. Savcı falan değil tanıdıkları ama savcılarla arası iyi olan bir kişi. Acaba bu iş saman altından su yürütülür gibi yapılabilir mi ? Yani işte hakimin ya da savcının insiyatifinde.
      |
      |

• Yüzbaşı
      454 Mesaj

iOS Beta Tester
      12 Aralık 2009 07:06:36
      Adli bi olay yoksa yapabilme ihtimalleri kesinlikle yok. Tanidiklari vasitasiylada yapamazlar...
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    • Binbaşı
      1040 Mesaj

Android Beta Tester
      12 Aralık 2009 08:41:43
      Resmi makamlar tarafından (Mahkeme,savcılık vb.) resmi şekilde istenmediği sürece alamazlar. Alırlarsa hem operator hemde adliye çalışanları suçlu durumuna düşerler. Sanırım özel hayatı koruma kanununda vardı tam olarak hatırlamıyorum 3. şahıslara bilgi verilmeyeceğine dair bir madde... Aldıkları taktirde savcılığa suç duyurusunda bulunursan hem operator hem adliyede çalışan sahısların ocağına incir ağıcı dikerler...
      |
      |

- Packard Bell TM81-SB-003TK -
      | AMD Phenom II X4 N930 2.0GHz | ATI Mobility Radeon HD5650 1GB 128Bit GDDR3 | 8GB DDR3 | 500GB HDD | 15.6" HD LED LCD |
    • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 17 saat 7 dakika kadarı kaldı.
      12 Aralık 2009 09:53:41
      MESAJLAŞMA içeriği / yazışma ise evet mahkeme kararı gerek.

ancak şuanda süper şifren ( ONLİNE İŞLEM MERKEZİ ) varsa 3 aylık ve 7 şer günlük ara ile kendi hattından yapılan arama / atılan msj ların TARİH / SAAT ine bakılabiliyor.
      |
      |

• Teğmen
      197 Mesaj
      07 Nisan 2010 14:32:45
      quote:

ancak şuanda süper şifren ( ONLİNE İŞLEM MERKEZİ ) varsa 3 aylık ve 7 şer günlük ara ile kendi hattından yapılan arama / atılan msj ların TARİH / SAAT ine bakılabiliyor.

Bukalemun arkadaşım bunun nasıl yapıldığını bir tarif etsen sana zahmet. Ben online işlem merkezine girdim ama bulamadım böyle birşey..
      |
      |

• Binbaşı
      1092 Mesaj
      07 Nisan 2010 14:48:17
      İşin ucunda ergenekonluk bir olay yoksa pekte sallayan olmuyor bu tarz olayları hocam...onn için fazla telaş yapma kendine...rahat ol...zaten hat sizin taraftaymış hiçkimsecikler birşey diyemez birşeyler de ispiyatlayamaz diye düşünüyorum...

ɠƱʋȜɲ
    • Er
      1 Mesaj
      23 Ekim 2010 16:17:41
      Arkadaslar acil yardıma ihtiyacım var..
      okulda arama oldu telefonumu kaptırdım, ailemin telefon kullandıgımdan haberi yoktu,kimlerle konustugumu bilmek istiyor ve savcılıktan msjlarımı cıkarttıracaklar. Hattım annemin üzerinee acaba kiminle, ne konustugumu ögrenebilirlermiii??? babamın savcılıkta tanıdıkları var. msjlar okunabilirmi??
      Acilllll =(
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      23 Ekim 2010 23:55:03
      nasil saklanmiyor ya
      avea musteri temsilcisinin biri bizamanlar bana sapiklik derecesinde saplanmisti
      2 sene onceki mesaj kayitlarima ulasti!!!

ama normal birisinin ulasmasi zor aveada calisiyor olmasi gerekli
      |
      |

• Yarbay
      13850 Mesaj

iOS Beta Tester
      24 Ekim 2010 02:01:09
      quote:

Orijinalden alıntı: aslıdefne

Arkadaslar acil yardıma ihtiyacım var..
      okulda arama oldu telefonumu kaptırdım, ailemin telefon kullandıgımdan haberi yoktu,kimlerle konustugumu bilmek istiyor ve savcılıktan msjlarımı cıkarttıracaklar. Hattım annemin üzerinee acaba kiminle, ne konustugumu ögrenebilirlermiii??? babamın savcılıkta tanıdıkları var. msjlar okunabilirmi??
      Acilllll =(

Mesaj içeriğinin öğrenilebilceni pek sanmıyorum ama hat sahibi hangi numaralara ne zamanlar mesaj atıldığına dair bir döküman alabiliyor gsm operatöründen.
      |
      |

• Yarbay
      15464 Mesaj
      27 Ekim 2010 20:03:05
      basımdan gecen bir olayı anlatayim sizlere. bir zamanlar g adında bir sevgilim vardi. bunun birde s adında arkadası vardı. s bana asırı ilgi gösterdi ve g ile de aram acılınca s ile yakınlastım. bu durumu g anladı. s nin hattı g nin üzerine yani sevgilimin üzerine idi. g, benim s ile olan mesajlasmalarımı ögrenmek icin savciliga dilekce yazdı. ben yani taken21 neymiş onu tehdit ediyormus o yüzden mesaj icerigini döküman olarak almak istiyorum diye yazdı. tehdit falan yoktu tabiki ortada sırf kayıtları cıkarmak icin yalan söyledi. neyse işte aradan bir hafta gecti ve g ye benim s ile olan mesajlasmalarım cıktı halinde gönderildi. evine postalandı. mesajlar yaklasik 3-4 aylıktı.

o yüzden kimse bu mesajlar saklanmiyor veya ögrenilemez falan demesin.
      |
      |

• Yarbay
      8244 Mesaj
      27 Ekim 2010 20:24:21
      quote:

Orijinalden alıntı: taken21
      basımdan gecen bir olayı anlatayim sizlere. bir zamanlar g adında bir sevgilim vardi. bunun birde s adında arkadası vardı. s bana asırı ilgi gösterdi ve g ile de aram acılınca s ile yakınlastım. bu durumu g anladı. s nin hattı g nin üzerine yani sevgilimin üzerine idi. g, benim s ile olan mesajlasmalarımı ögrenmek icin savciliga dilekce yazdı. ben yani taken21 neymiş onu tehdit ediyormus o yüzden mesaj icerigini döküman olarak almak istiyorum diye yazdı. tehdit falan yoktu tabiki ortada sırf kayıtları cıkarmak icin yalan söyledi. neyse işte aradan bir hafta gecti ve g ye benim s ile olan mesajlasmalarım cıktı halinde gönderildi. evine postalandı. mesajlar yaklasik 3-4 aylıktı.

o yüzden kimse bu mesajlar saklanmiyor veya ögrenilemez falan demesin.

İyide tehdit olmadığı ortaya çıkınca o ceza almadı mı bu nasıl iş?Sen çağrılmadın mı hiç ifade vermeye durumu izah etmedin mi?Bu anlattıkların o mesajlar okunduğunda zaten ortaya çıkacaktır ve o kız bu sefer suçlu olur devamı nasıl oldu mevzunun.Çünkü olay savcılığa yansımışsa ne yani alın mesajlar siz bakın cezayı verin demeyecek bir işlem yapılacaktır incelenip.Merak ettim devamında noldu mevzunun.
      |
      |
    • Yarbay
      15464 Mesaj
      27 Ekim 2010 20:38:34
      quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

İyide tehdit olmadığı ortaya çıkınca o ceza almadı mı bu nasıl iş?Sen çağrılmadın mı hiç ifade vermeye durumu izah etmedin mi?Bu anlattıkların o mesajlar okunduğunda zaten ortaya çıkacaktır ve o kız bu sefer suçlu olur devamı nasıl oldu mevzunun.Çünkü olay savcılığa yansımışsa ne yani alın mesajlar siz bakın cezayı verin demeyecek bir işlem yapılacaktır incelenip.Merak ettim devamında noldu mevzunun.

hocam cagırılmadım bende anlamadım orasını. ben kızı aldatmamıstım bile bu yaptıgı koymustu bana o yüzden tüm baglarımı kesmiştim kızla. kızın basına birsey geldimi onuda bilmiyorum yani.
      |
      |

• Yarbay
      44920 Mesaj
      01 Kasım 2010 11:32:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

Resmi makamlar tarafından (Mahkeme,savcılık vb.) resmi şekilde istenmediği sürece alamazlar. Alırlarsa hem operator hemde adliye çalışanları suçlu durumuna düşerler. Sanırım özel hayatı koruma kanununda vardı tam olarak hatırlamıyorum 3. şahıslara bilgi verilmeyeceğine dair bir madde... Aldıkları taktirde savcılığa suç duyurusunda bulunursan hem operator hem adliyede çalışan sahısların ocağına incir ağıcı dikerler...

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      21 Kasım 2010 21:14:29
      Arkadaşım Ben stajyer hakimim 7.aile mahkemesinde bize senin gibi olaylar geliyor sadece mesajın kime atıldığı numara olarak saat kaçta atılmış olduğu yazıyor oparatörler mesaj içeriğini mahkemeye bile vermiyorlar onlar 1 dilekçeyle mi alacaklar ahahahayt :D sadece gülüyorum korkma tosunum birsey olmaz ayrıca hat başkasının üstüne kendi üstüne bile değil geçmişine bakmak istiyorlar geçecekler o ayakları burası türkiye adamın anasını bellerler biliyorsun ama bunlar sadece seni korkutmak için yapmışlardır yada cahilliklerinden korkma kardesim birsey yapamazlar iyi forumlar
      |
      |

• Binbaşı
      1480 Mesaj

iOS Beta Tester
      22 Kasım 2010 11:35:52
      görüşmeiçeriginizi ögrenmelerinin bir diger yoluda kız arkadasın eger symbian sistemli telefon kullanıyorsa ondan habersiz onun telefonuna casus yazılım yuklenerek ona gelen mesajlar o yazılım sayesinde bir baska telefonada gidebiliyor. cok ayrıntılı bilmiyorum ama boyle bir sistem vardı sanırım. google'da telefon casus yazılım yazılarak o tarz programların nasıl calıstıgı ogrenilebilir.
      |
      |

hayatgezi.com kendi seyahatlerimi yazdığım blog sitem..
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.