DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
PTT Yurtdışı Gönderi takip mesajı hakkında
77
Cevap
6
Favori
61.275
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> PTT Yurtdışı Gönderi takip mesajı hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      282 Mesaj
      19 Eylül 2011 08:37:57 Konu Sahibi
      Arkadaşlar,

Yurtdışından gelecek gönderim PTT'nin sitesinde 4 gündür aşağıdaki mesajla durmaktadır. Herhangi bir sorun var mıdır? Gümrüğe takıldığından mı bu şekilde sabit kaldı. Çünkü yurt içi hareketide göremedim. Yoksa çok mu sabırsızım?

Yardımlarınızı bekliyorum.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
      15/09/11 08:36 2011-09-15 08:36:11 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
      |
    • Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 15:22:44
      15/09/11 06:56----------2011-09-15---------06:56:20--------Receive item at office of exchange (Inb------Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi------TÜRKIYE

benimde ayni durumda

CW014371854US bu barkod numaram Sizin barkod numaraniz ne? bari birbirimizinkinden fikir sahibi olalim. Ben Bugun gumrugu aradim kontrol edilmemis henuz oyle dediler
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 15:46:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Tugi

Arkadaşlar,

Yurtdışından gelecek gönderim PTT'nin sitesinde 4 gündür aşağıdaki mesajla durmaktadır. Herhangi bir sorun var mıdır? Gümrüğe takıldığından mı bu şekilde sabit kaldı. Çünkü yurt içi hareketide göremedim. Yoksa çok mu sabırsızım?

Yardımlarınızı bekliyorum.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
      15/09/11 08:36 2011-09-15 08:36:11 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

bu arada ayni ucakla gelmis sanirim bizim gonderiler. Benim kargo amerikadan geliyor. Adres edirne . Sizin durum nasil?
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 16:45:26
      Benim kargoda gelisme var.

SN İŞLEM / YER
      BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
      1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ) 19/09/2011 16:34:46

470 dolar fiyati olan ama uzerindeki fatura 50 dolar kesild. 50$ lik nargile nasil gumruge sevk edilir anlamadim ben bunu yahu

• Yüzbaşı
      282 Mesaj
      19 Eylül 2011 16:46:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: alemci54

Alıntıları Göster

bu arada ayni ucakla gelmis sanirim bizim gonderiler. Benim kargo amerikadan geliyor. Adres edirne . Sizin durum nasil?

Evet benimkide Amerika sanırsam aynı uçak:) İstanbul teslim bekliyorum. İnş. sorunsuz
      |
      |
    • Yüzbaşı
      282 Mesaj
      19 Eylül 2011 16:49:36 Konu Sahibi
      quote:

Benim kargoda gelisme var.

SN İŞLEM / YER
      BİLGİ GİRİŞ TARİHİ

470 dolar fiyati olan ama uzerindeki fatura 50 dolar kesild. 50$ lik nargile nasil gumruge sevk edilir anlamadim ben bunu yahu

Benimkide bir gelişme yok.
      Vala gümrüğün sağı solu belli olmuyor. Benimkide 200 dolarlık bir sualt housing muhtemelen bendede aynı durum olacak :)
      |
      |
    • Binbaşı
      1249 Mesaj

iOS Beta Tester
      19 Eylül 2011 16:50:37
      Şu an sorun yok ürünler gelecek merak etmeyin korkmayada gerek yok.

Yurt dışından gelen her ürün gümreğe sevk edilir şüphelenirlerse açarlar bakarlar içine içindekini araştırıp tekrar fiyat verirler biçerler size eğer içindeki ürün kolinin dışındaki ürünü tutmazsa
      |
      |

Şampiyon Olmak Mümkün , Fenerbahçe Olmak İmkansız!

• Zoo • The Returned • The Night Of • Stranger Things • Preacher • Narcos • Mr. Robot • The 100 • Blacklist • Salem • True Detective • Bates Motel • Grimm • Limitless •
      • Revolution • Intelligence • Lost • Prison Break • Flash Forward • Person of Interest • The Flash • Hannibal • Alcatraz • Alphas • Lost Room • 11.22.63 • Haven • Under the Dome •
    • Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 19:45:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Tugi

Alıntıları Göster

Benimkide bir gelişme yok.
      Vala gümrüğün sağı solu belli olmuyor. Benimkide 200 dolarlık bir sualt housing muhtemelen bendede aynı durum olacak :)

Yeni mevzuata gore sinir 75Euro. Senin urun normalde gumruge takilmasi gerekiyor ama insallah atlarlar. Yoksa paypal ciktisi ve kredi karti ekstresiyle gidip urununu gumrukten aliyorsun. Birde amerika icin %20 vergi oduyorsun. Zaten bunlari biliyorsundur sanirim.

Benim anlamadigim nokta kisisel kullanimdan ote gecemeyecek bir nargile nasil gumruge sevk edilir. Kutu buyuk diye mi acaba? Bunlari kim sevk ediyor PTT kafasina gore mi yapiyor bu islemi anlamadim ki ben.

Gumruge takilipta Nargile icin paypal ciktisi falan istemezler umarim. O zaman zictik.
      |
      |

• Binbaşı
      1249 Mesaj

iOS Beta Tester
      19 Eylül 2011 20:45:53
      adam nargile yada değil ona bakmıyor gümrüğe tekıldıysa mecbur paypal çıktısı götürmek zorundasın

Şampiyon Olmak Mümkün , Fenerbahçe Olmak İmkansız!

• Zoo • The Returned • The Night Of • Stranger Things • Preacher • Narcos • Mr. Robot • The 100 • Blacklist • Salem • True Detective • Bates Motel • Grimm • Limitless •
      • Revolution • Intelligence • Lost • Prison Break • Flash Forward • Person of Interest • The Flash • Hannibal • Alcatraz • Alphas • Lost Room • 11.22.63 • Haven • Under the Dome •
    • Yarbay
      2894 Mesaj
      19 Eylül 2011 20:57:29
      Dostum Tugi inş gümrüğe takılmaz diyeceğim ama limitlerin üstünde, bizim arkadaşta takılır dedi ama bakalım kısmet bellide olmaz bu işler.Bizim arkadaşın 300-350 TL arasında birçok alışverişi oldu giyim-teknik parça üzerine hepside gelmişti(25 $' lık deneme amaçlı aldığı cep telefonu dışında :) zaten oda 1.5 ay sonra baktılar gumruge vergisini vermiyo cihazı gonderdiler aldı :) ) Ürün Turkiye'ye giriş yapmış, işlem görmesi ve tr içi dağıtıma çıkması için 1 hafta süre normalmiş.

Edit: Ekleme
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 21:25:31
      quote:

Orijinalden alıntı: sawyer53

adam nargile yada değil ona bakmıyor gümrüğe tekıldıysa mecbur paypal çıktısı götürmek zorundasın

Boyle yaziyor ama bunun anlami gumruge takildi demek degil. Gumruk kontrolune girecek demek
      |
      |

• Teğmen
      104 Mesaj
      19 Eylül 2011 21:30:52
      Arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum. Ebay 'den bir ürün satın aldım. Email gönderildi msn adresime. Hongkong post adında bir taşıma firmasına verilmiş aldığım ürün.

Daha önce bu firma ile gönderim alan oldumu acaba aranızda ? Nasıl takip edebilirim, ayrıca email olarak takip numaram geldi.

• Yüzbaşı
      254 Mesaj
      19 Eylül 2011 21:32:43
      ptt kac gunde almanya hollanda ukrayna rusya tarzi ulkelere ulastiriyor bilginiz varmi

100YIL

Şampiyonluk Yarınlara Kaldı...
    • Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 22:34:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Fabregas.

ptt kac gunde almanya hollanda ukrayna rusya tarzi ulkelere ulastiriyor bilginiz varmi

Sectigin gonderi secenegine bagli. 4 5 gun icerisinde karsi hedef ulkeye varir. Ama varis ulkelerindeki gumruk nasil isliyor onu ordan arastirman lazim. Su sekil hesaplayabilirsin. Ben cin´den sample siparisleri veriyorum firmam icin, en gec 2 haftada elime ulasiyor turkiye olmasina ragmen.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      19 Eylül 2011 22:38:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Yağız35

Arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum. Ebay 'den bir ürün satın aldım. Email gönderildi msn adresime. Hongkong post adında bir taşıma firmasına verilmiş aldığım ürün.

Daha önce bu firma ile gönderim alan oldumu acaba aranızda ? Nasıl takip edebilirim, ayrıca email olarak takip numaram geldi.

Saticiya mail atip sorsana? o sana tracking sayfasinin tam url`sini gonderir. Ayrica bildigim kadariyla bahsettigin posta Yerel posta, yani bizim PTT ile ayni. Karsi ulkeden turkiyeye varana kadar Onlarin web sayfasindan ve ptt`nin yurtdisi sorgulama sayfasindan , Vardiktan itibaren ptt yurtici sorgulama sayfasinan sorgulayabilirsin.
      |
      |

• Teğmen
      104 Mesaj
      19 Eylül 2011 22:56:55
      quote:

Alıntıları Göster

Saticiya mail atip sorsana? o sana tracking sayfasinin tam url`sini gonderir. Ayrica bildigim kadariyla bahsettigin posta Yerel posta, yani bizim PTT ile ayni. Karsi ulkeden turkiyeye varana kadar Onlarin web sayfasindan ve ptt`nin yurtdisi sorgulama sayfasindan , Vardiktan itibaren ptt yurtici sorgulama sayfasinan sorgulayabilirsin.

Teşekkürler hallettim. Ürünüm türkiye içerisine girmiş, bu sayede ptt sayfasından öğrendim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      282 Mesaj
      20 Eylül 2011 10:57:13 Konu Sahibi
      Benim durum

1.
      Gümrükte Tutuluyor - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
      20/09/2011 10:04:24

Aşağıdaki gibi oldu. Heralde gümrükten alacam. Buranın adresini bilen var mı?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      288 Mesaj
      20 Eylül 2011 11:58:03
      en azindan gidip alma sansin var beklemeden. gidip hemen alabilirsin vergisini odeyip. Bizimkini daha kontrol edeceklerde karar vereceklerde.. ohoooo
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      21 Eylül 2011 10:43:44
      1 .Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
      19/09/2011 16:34:46
      2. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
      21/09/2011 08:44:00

Avpimi aradim, Edirneye gonderildi diyor.

Edirneyi ariyorum bugun gelmemis yarin gelir diyor.

Musteri Hizmetlerini aradim, "gümrüklu olarak sevk edilmis, 1 hafta içinde bulundugunuz ilde gümrük kontrolunden geçer" diyor.

Hangisine inanicam ben
      |
      |

• Yüzbaşı
      282 Mesaj
      21 Eylül 2011 15:27:24 Konu Sahibi
      Ben bugün gümrükten teslim almak için gittim. Gümrük muaynesindeymiş henüz depo numarasını verdiler pazartesi gel alırsın dediler.
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.