DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
3.dunya savasi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
166
Cevap
9
Favori
5.831
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3638 Mesaj
      16 Şubat 2017 00:18:59
      Konu dışında haftalık bekaret konuları gibi burada da haftalık 3. Dünya Savaşı konuları var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 9 saat 58 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 00:21:20

Bu yorum cok yapildigi icin Az once forumdaki arama tusuna basarak arattim ama karsima duzgun bir konu cikmadi. Tekrar yazidligi icin googledan aratayim daha duzgun bulur

ratchkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 00:24:16
      quote:

Orijinalden alıntı: MUCAH1T

Aslinda bizim yanildigimiz bir nokta daha var 2 tane dunya savasi oldu ve iki blokluydu bu yuzden direk 2 blok kuruyoruz belki 3.dunya savasi 3 blokluda olur.

Suan kafadan bir kac grup olustuyoruz ama birbiri ole dusman olan ulkeleri ayni safa koymamiz gerekiyor. Savas 2 bloklu baslayip 3. Bir blog da eklenebilir. Yada tam tersi 3 bloktan 2 ye dusebilir emin olamadim simdi

savaş gene iki bloklu olacak tahminim üç bloklu olursa olay meksika açmazına dönebilir ;

3. oluşacak blok ya bu diğer 2 bloğun birbirini yeyip bitirmesini izleyecek ardından ayakta kalan ardından ayakta kalmaya direnen bloğa savaş açarak onu bitirme peşinde olan bir gurup devlet olabilir yeni dünya lideri olmak için neden olmasın ama öyle bir durum çok sofistike olur bence olsa olsa taraf değiştiren ülkeler olabilir

şu an için NATO tarzında baktığımızda bence savaşın tarafları bunlar en net görünür şekli ile ;

ABD + AB + İNGİLTERE + İSRAİL + KANADA + AVUSTRALYA + TÜRKİYE + PAKİSTAN + JAPONYA + ÇİNİN EGEMENLİK ALTINA ALMAK İSTEDİĞİ ORTA ASYA ÜLKELERİ

<====>

RUSYA + ÇİN + KUZEY KORE + İRAN + ORTA ASYA TÜRK DEVLETLERİ + HİNDİSTAN + SIRBİSTAN + ERMENİSTAN + GÜRCİSTAN + ÇEÇENİSTAN

• Çavuş
      42 Mesaj
      16 Şubat 2017 00:34:16
      quote:

Orijinalden alıntı: ratch

Konu dışında haftalık bekaret konuları gibi burada da haftalık 3. Dünya Savaşı konuları var

Niye haftalık diyorlar ben her gün görüyorum bu tür bi konu, günlük 3. Dünya savaşı konusuna hoş gelmiş bulunmaktasınız sayın seyirciler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      3 Mesaj
      16 Şubat 2017 00:59:29
      nokia 3310 um ve su arıtma cihazım var korkmuyorum gelsin savaş

• Teğmen
      181 Mesaj
      16 Şubat 2017 01:14:01
      quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

Bence 3. Dünya savaşı Suriye üzerinden başlayacak çünkü adamların bop projesi bölge petrollerinin akdenize Türkiyeyi aradan çıkaratıp aktarılması ayrıca doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde mezopotomya eşek familyası için kukla devlet kurulması amacıda var Türkiye bu savaşta tarafsız kalmamalı bence doğrudan rusya yanında yer alırsa karlı çıkacağını düşünüyorum

abd+israil+ab karşısında rusya+çin+türkiye+iran+kkore+türki cumhuriyetler+hindistan+ pakistan

savaşın başlangıcında nükleer bir başlangıç olabilir kavgada önce vuran kazanır mantıgı ıle bence oylede olmalı hatta hiç duraksamadan bizden tarafta olanlar bence bütün nükleer füzeleri tek kalemde düşman üstüne boşaltmalı özellikle finlandiya,ingiltere, almanya ve fransa üzerine zaten amerika deniz aşırı üslerinde ağır hasar alırsa bir halt edemeyecektir

Yazınızda küçük bir yer hariç burda söylediğiniz herşeye katılıyorum. Katılmadığım küçük yer abd nin deniz aşırı üslerine ağır hasar versek yeter demenizdir. Mutlak zafer elde edebilmek için abd nin de ana karasına nükleer silah yağdırmak lazım.

• Yüzbaşı
      799 Mesaj
      16 Şubat 2017 02:30:22
      savaş çıkacak herşey hazır aslında, tek birşey kaldı tahminimce amerikada darbe olacak ilk başta.

• Uzaklaştırılmış 17 gün cezanın, 16 gün 19 saat 16 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 02:55:46
      quote:

Alıntıları Göster

savaş gene iki bloklu olacak tahminim üç bloklu olursa olay meksika açmazına dönebilir ;

3. oluşacak blok ya bu diğer 2 bloğun birbirini yeyip bitirmesini izleyecek ardından ayakta kalan ardından ayakta kalmaya direnen bloğa savaş açarak onu bitirme peşinde olan bir gurup devlet olabilir yeni dünya lideri olmak için neden olmasın ama öyle bir durum çok sofistike olur bence olsa olsa taraf değiştiren ülkeler olabilir

şu an için NATO tarzında baktığımızda bence savaşın tarafları bunlar en net görünür şekli ile ;

ABD + AB + İNGİLTERE + İSRAİL + KANADA + AVUSTRALYA + TÜRKİYE + PAKİSTAN + JAPONYA + ÇİNİN EGEMENLİK ALTINA ALMAK İSTEDİĞİ ORTA ASYA ÜLKELERİ

<====>

RUSYA + ÇİN + KUZEY KORE + İRAN + ORTA ASYA TÜRK DEVLETLERİ + HİNDİSTAN + SIRBİSTAN + ERMENİSTAN + GÜRCİSTAN + ÇEÇENİSTAN

CSB GİBİ OLMUŞ BU

• Teğmen
      126 Mesaj
      16 Şubat 2017 02:57:43
      Sallayalım 2şer tane.Her zaman köşeye sıkişıyrz

:D

16 Şubat 2017 07:49:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

savaş çıkacak herşey hazır aslında, tek birşey kaldı tahminimce amerikada darbe olacak ilk başta.

Avusturya maceristan veliahtinin oldurulmesi gibi domino etkisi yaratacak bir olay lazim. Belki rus elcisinin oldurulme zamani rus ucaginin dusurulmesi zamanina yakin olsaydi turk -rus savasi baslayip domino etkisiyle tum dunyaya yayilabilirdi

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 08:24:43
      quote:

Alıntıları Göster

Avusturya maceristan veliahtinin oldurulmesi gibi domino etkisi yaratacak bir olay lazim. Belki rus elcisinin oldurulme zamani rus ucaginin dusurulmesi zamanina yakin olsaydi turk -rus savasi baslayip domino etkisiyle tum dunyaya yayilabilirdi

Belki de Rus Dış İşleri bakanına bir suikast olabilir benzer şekilde

• Yarbay
      3176 Mesaj
      16 Şubat 2017 08:34:01
      Abd ingiltere rusya ab.

Bunlar geçmişte 2 büyük dünya savaşı yaşamış şimdilerin kapital ülkeleri.

Ben hiç zannetmiyorum bunlar artık savaşsın.

Çıkarları doğrultusunda çerez ülke ve devletleri savaştırıp silah vs satmak daha mantıklı. Ayrıca sonunda o çerez ülkelerin tüm kaynaklarını ele geçirmekte cabası.

Dünyada dönen siyaset ve dümen budur.

16 Şubat 2017 08:36:28
      quote:

Alıntıları Göster

<====>

Pakistan ile hindistan sikintili iki ulke ikisi farkli bloklarda olmasi hem.mantikli hem mantiksiz shangaydan cikmasi gerekir. Yani irmaktan gecerken at degistirilmez ondan dolayi pakistanin (yada hindistanin) konumu turkiye gibi tam belirli degil. Sangayda 2sinden birisini secme durumunda kalsa hindistan mi pakistan mi diye sorsalar muhtemelen hindistani secerler onun icin dediginiz durum mantikli olabilir

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 08:51:16
      quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Abd ingiltere rusya ab.

Çıkarları doğrultusunda çerez ülke ve devletleri savaştırıp silah vs satmak daha mantıklı. Ayrıca sonunda o çerez ülkelerin tüm kaynaklarını ele geçirmekte cabası.

Aslında amerikanın ve günümüz emperyalist ülkelerinin 3 amacı var ;

1-) Büyük İsrailin temelini oluşturacak Kukla Mezopotomya Eşek Sevenler devletini kurmak

2-) Ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda çıkartılamamış maden yataklarını ele geçirmek

3-) Bu bölgede işleri bitince Orta Asya da ki çıkarılmamış maden rezervlerine ulaşmak

özellikle son da ki madde bu ülkelerin ana amacı eğer bu olursa ardından rusya ya yöneleceklerdir bu kaçınılmazdır bunu Rusya da biliyor engel olacaktır gerekirse sudan sebeple saldırır ve başlatır savaşı bence zaten Suriyede Esadı desteklemesinin ana amacı Akdenizde ki üssünü kaybetmeme isteği ve bu bahsettiklerime engel olmaktır

16 Şubat 2017 08:51:25
      quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Abd ingiltere rusya ab.

Dediginiz dogru ama soyle bir gercek var lozan gecerliligini yitirecek ozellikle bogazlar konusunda turkiye ye baski yapmaya calisacaklarini dusunuyorum. Suveys kanali bile 5 milyar dolar getiri sagliyor (2005 teki bir veri guncel ne kadar detayli arastirmadim) karadenizin dunya acilan kapisinin kontrolu turkiyede bu balli ekmegi turkiye ye birakacaklari cidden dusunmuyorum. Terorle turkiye uzerinde baski olusturabilirler ama bunun yetecegini sanmiyorum. Bu yuzden turkiye acisindan savas kacinilmaz gibi geliyor

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 08:58:37
      quote:

Alıntıları Göster

Dediginiz dogru ama soyle bir gercek var lozan gecerliligini yitirecek ozellikle bogazlar konusunda turkiye ye baski yapmaya calisacaklarini dusunuyorum. Suveys kanali bile 5 milyar dolar getiri sagliyor (2005 teki bir veri guncel ne kadar detayli arastirmadim) karadenizin dunya acilan kapisinin kontrolu turkiyede bu balli ekmegi turkiye ye birakacaklari cidden dusunmuyorum. Terorle turkiye uzerinde baski olusturabilirler ama bunun yetecegini sanmiyorum. Bu yuzden turkiye acisindan savas kacinilmaz gibi geliyor

E tabi sonuçta memleket resmen gümrük kapısı gibi akdeniz, karadeniz, ege, orta asya kara bağlantısı var yani stratejik bölge ayrıca adamların atalarının eski toprağı onca kilise var buralarda haâ gözleri var Ayasofya Cami ni haâ kilise olarak istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESOES1981TR -- 16 Şubat 2017; 8:59:3 >

• Yarbay
      3176 Mesaj
      16 Şubat 2017 09:02:22
      quote:

Alıntıları Göster

Lozan geçerliliğini yitirecek?

Nerede yazıyor anlaşmada mı?

Kira kontratı gibi düşünün

Kontratta yazılı bir süre yoksa süresiz geçerlidir.

Bu yalanı kim çıkardı merak ediyorum.

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 09:07:26

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      16 Şubat 2017 09:08:55
      quote:

Alıntıları Göster

Pakistan ile hindistan sikintili iki ulke ikisi farkli bloklarda olmasi hem.mantikli hem mantiksiz shangaydan cikmasi gerekir. Yani irmaktan gecerken at degistirilmez ondan dolayi pakistanin (yada hindistanin) konumu turkiye gibi tam belirli degil. Sangayda 2sinden birisini secme durumunda kalsa hindistan mi pakistan mi diye sorsalar muhtemelen hindistani secerler onun icin dediginiz durum mantikli olabilir

Zaten Hindistan ve Pakistanın aynı safta yer almaları imkansız gibi birbirlerini doğramak için yer arıyorlar resmen

16 Şubat 2017 09:09:15

Vala ilkokuldan beri duydugum seydi 100 yil gecerli gibisinden bayada duydugum icin arastirmadim bakayim bi

0z0zkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.