DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
OTO DERİ DÖŞEME
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9.328
Cevap
135
Favori
1.621.264
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> OTO DERİ DÖŞEME
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6058 Mesaj
      12 Ocak 2010 02:10:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

Aşağıdaki mesajın tarihi 12 eylül 2007
      2 yıldan fazla zaman geçmiş,ben henüz yaptıramadım..

Cem Bey sizi tebrik etmek istiyorum..
      Arkadaşım robin'e de 2yıl sonra neredeyse aynı fiyatı vermişsiniz..

Alıntıları Göster

mumkun oldugu kadar fiyatlarla oynamamak icin elimden geleni yapiyorum ..
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      12 Ocak 2010 15:00:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: can_90_05

Cem Bey Merhaba,

Sizinle yazın görüşmüştük forumdan, önümüzdeki bir sene içersinde Honda Jazz'ım için deri döşeme yaptırmak konusunda.
      Bu süreçte ben aklımdaki bir iki değişikliği hayata geçirdim;jant-lastiklerim değişti.Cam Filmi, Xenon'umu yaptırdım.
      Sanırım artık deri döşemenin zamanı baya yaklaştı.

Bu noktada size sormak istediğim bir iki husus var.Ben açıkcası fiyat avantajı nedeniyle
      Alman Suni deri ile aracımı kaplatmak istiyorum.
      Piyasada çok kalitesiz deriler kullanıyorlar suni olunca.
      Bunun yanında sizin Suni derinizin gerçekten ithal ve kaliteli olduğunu da bilincindeyim.Kafama takılan nokta, sırt ve alt kısımları
      delikli yaptığımız taktirde yazın özellikle uzun kullanımlarda koltuklarımın terletme yapıp yapmayacağı.(Her yaz yaklaış 4-5bin km uzun yol yaparım.)
      Kumaş koltuğa kıyasla bu noktada bir değerlendirme yaparsanız çok sevinirim.

Ayrıca daha önce suni deri uyguladığınız bazı araçların fotoğraflarını eklerseniz çok sevinirim.Orjinal deriye kıyasla görsel
      olarak çok bir fark var mı onu merak ediyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim,iyi çalışmalar.

Can.

Merhabalar Can Bey ;

Ortalarda deliklisuni deri düşünürseniz ,öncelikle belirtmekisterimki deliklisi olan alman suni deriler mercedesin fabrikasında kullandığı orjinal suni derilerdir..renklerdehaliyle orjinal mercedes renkleriolup Türkiyeye sadece üç rengi gelmiştir..siyah,a.gri ve krem..bu renkleri düşünürseniz hay hay delikliuygulamayı yapabiliriz..terletme olayına gelince deliksiz alman suni derilerde tümoto testlerinden geçtiğinden gözenekli bir yapıya sahip olupterletme minimuma indirilmeye çalışılmıştır.kumaşla kıyaslarsak son zamanlarda araçlarda kullanılan kumaşlar full sentetik olduğundan onlarda terletir..delikli deriye gelince bu derı kullanıldığında kumaştanda düz deliksiz deridendeçokdaha az terletme özelliği verdır tamamıyla nefes alır ve terletmeyi nerdeyse sıfıra indirir..

ben size direk sizin arabanın tarafımızca açık gri mercedes suni derisiyle ortalar delikli kenarlar düz yapılmış döşemelerini ekliyordum fakat şu an site yükleme yapamıyor akşama bir daha deneyeceğim

Saygılarımla

A.CEM ADALI
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      4473 Mesaj
      13 Ocak 2010 19:37:07
      Cem Bey daha erken gelebilirim ona göre
      görüşmek üzere,
      birde pazarları da çalışıyormusunuz ?
      |
      |

FIAT EGEA HB LOUNGE PLUS 1.6 DİZEL
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      14 Ocak 2010 00:16:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

Cem Bey daha erken gelebilirim ona göre
      görüşmek üzere,
      birde pazarları da çalışıyormusunuz ?

Çok daha iyi olur en azından usta zam zamanından evvel olursa bende o eksiyi almamış olurum

Hafta arası 9.00a.m - 19.00p.m , haftasonu cumartesi 9.00a.m - 17.00p.m , pazar günü çalışmıyoruz.
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      4473 Mesaj
      16 Ocak 2010 14:29:46
      PM Cem Bey,
      |
      |

FIAT EGEA HB LOUNGE PLUS 1.6 DİZEL
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      17 Ocak 2010 15:58:28
      Cem bey iyi pazarlar.

Bugün sabah gördüğüm konuyu komple oturdum okudum bu sabahtan beri :) memnuniyetleri ve beğenileri ve hem sitenizden hemde buradan yaptığınız işleri inceledim.

2007 model Toyota Auris aracım var ve deri döşeme yaptırmak istiyorum ve sabahtan itibaren okuduğum kadarı ile benim kullanımıma en uygun olacak deri dipi alman suni deri. Dayanıklı ve uzun ömürlü bakımıda biraz daha kolay.

Aracımın dış rengi bu. Gümüş gri, fakat normal aydınlık havada bakınca neden saman sarısı olarak geçtiğini anlayacak kadar çoooooook uçuk miktarda sarı içeriyor (önemsiz)...

Koltuk yapısını tam gösterecek bir fotoğrafı henüz kendim çekemedim (aşağıdakiler alıntı ama birebir) ama koltuk yapısı son kasa Corolla sedan ile çok benzer koltuk rengide, o Corollolardaki siyaha (sanırım siz antrasit diyorsunuz). Aşağıdaki fotoğraf temsili ve yer yer kullanılan metalik kaplamayı göstermek için ekledim. Direksyonda kapı saplarında ve konsolda bu direksyonda görünen gri kaplama var... Tavan da gene aynı koltukların renginde. Direksyon ve vites topuzu ise deri onlarla sıkıntım yok zaten :)

Şimdi benim sorum bu aracın içine biraz daha aydınlık yada tam siyah olmadan nasıl bir renk uygulanır ise daha hoş olur. Mesela aşağıdaki BMW de kullanılan rengi koltuk içlerindeki o parçalarda kullanıp gerisi siyah yapılsa çok sakil durur mu yada komple bu renk uygulansa nasıl durur? Gerçi gelip aracı birebir göstersem daha iyi olur ama ön fikir de önemli kafamda bir şeyler oluştrup geldiğimde kendimi daha iyi anlatabilmek adına...

Fiyat sormuyorum çünkü o boyuttaki araçlar için ortalama fiyat genelde aynı oluyor (gerçi iki renk olursa değişir mi bilemiyorum)... Sadece kafalıklara yada koltuğa toyota yada auris işletme planım var ona da zaten fiyat vermişsiniz gene...

Ayrıca aracıma koltuk ısıtma sistemide yaptırmak istiyorum... Konuyu okurken bir yandan da bu carbotex sistemi aratırdım ve istediğimin o olduğuna karar verdim. Kafamda bu konu ile ilgili sorular ise şöyle;

Deri döşeme ve koltuk ısıtmayı aynı anda yaptırmak ödeme koşlullarınız nedeni ile beni zorlayabilir bu durumda önce koltuk ısıtmayı yaptırmak sanırım sanırım daha mantıklı, yanılıyor muyum?

Koltuk ısıtmanın aracın elektirik tesisatına yükü nedir, aşırı yüklenme yapması elektirik tesisatına zarar verme durumu (tabiki hayatta herşey mümkün ama) nedir? Bu durumlarda sistemin bir garantisi var mıdır?

Sistemin koltrol düğmeleri araç içerisinde nereye yerleştiriliyor örenek uygulamanızın fotoğrafı var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim...
      |
      |

• Yarbay
      6058 Mesaj
      17 Ocak 2010 17:22:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

PM Cem Bey,

p.m cevaplandi
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      17 Ocak 2010 18:17:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Chaari_H600

Cem bey iyi pazarlar.

Bugün sabah gördüğüm konuyu komple oturdum okudum bu sabahtan beri :) memnuniyetleri ve beğenileri ve hem sitenizden hemde buradan yaptığınız işleri inceledim.

2007 model Toyota Auris aracım var ve deri döşeme yaptırmak istiyorum ve sabahtan itibaren okuduğum kadarı ile benim kullanımıma en uygun olacak deri dipi alman suni deri. Dayanıklı ve uzun ömürlü bakımıda biraz daha kolay.

Aracımın dış rengi bu. Gümüş gri, fakat normal aydınlık havada bakınca neden saman sarısı olarak geçtiğini anlayacak kadar çoooooook uçuk miktarda sarı içeriyor (önemsiz)...

Koltuk yapısını tam gösterecek bir fotoğrafı henüz kendim çekemedim (aşağıdakiler alıntı ama birebir) ama koltuk yapısı son kasa Corolla sedan ile çok benzer koltuk rengide, o Corollolardaki siyaha (sanırım siz antrasit diyorsunuz). Aşağıdaki fotoğraf temsili ve yer yer kullanılan metalik kaplamayı göstermek için ekledim. Direksyonda kapı saplarında ve konsolda bu direksyonda görünen gri kaplama var... Tavan da gene aynı koltukların renginde. Direksyon ve vites topuzu ise deri onlarla sıkıntım yok zaten :)

Şimdi benim sorum bu aracın içine biraz daha aydınlık yada tam siyah olmadan nasıl bir renk uygulanır ise daha hoş olur. Mesela aşağıdaki BMW de kullanılan rengi koltuk içlerindeki o parçalarda kullanıp gerisi siyah yapılsa çok sakil durur mu yada komple bu renk uygulansa nasıl durur? Gerçi gelip aracı birebir göstersem daha iyi olur ama ön fikir de önemli kafamda bir şeyler oluştrup geldiğimde kendimi daha iyi anlatabilmek adına...

Fiyat sormuyorum çünkü o boyuttaki araçlar için ortalama fiyat genelde aynı oluyor (gerçi iki renk olursa değişir mi bilemiyorum)... Sadece kafalıklara yada koltuğa toyota yada auris işletme planım var ona da zaten fiyat vermişsiniz gene...

Ayrıca aracıma koltuk ısıtma sistemide yaptırmak istiyorum... Konuyu okurken bir yandan da bu carbotex sistemi aratırdım ve istediğimin o olduğuna karar verdim. Kafamda bu konu ile ilgili sorular ise şöyle;

Deri döşeme ve koltuk ısıtmayı aynı anda yaptırmak ödeme koşlullarınız nedeni ile beni zorlayabilir bu durumda önce koltuk ısıtmayı yaptırmak sanırım sanırım daha mantıklı, yanılıyor muyum?

Koltuk ısıtmanın aracın elektirik tesisatına yükü nedir, aşırı yüklenme yapması elektirik tesisatına zarar verme durumu (tabiki hayatta herşey mümkün ama) nedir? Bu durumlarda sistemin bir garantisi var mıdır?

Sistemin koltrol düğmeleri araç içerisinde nereye yerleştiriliyor örenek uygulamanızın fotoğrafı var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Merhabalar;

Sizede iyi pazarlar efendim.Bende bu topigin bu konuda hayli yararli olduguna inaniyorum ;cunku burda dosemede yapilacak eksileri ve yapilan sahtekarliklari dahi rahatlikla yazip uyarabiliyorum ve insanlara bu konuda da yardimci olabiliyorum..

Araciniz dediginiz gibi ortalama koltuk hacmine sahip bir arac fiyatta bende birsey yazmiyorum cunku telefuz edecegim rakkam yine ayni olacak.

Renk hususuna bakarsak bmw deki renk muhtesem olan bir renk ,muhtesem olmasi yaninda son sizin aracin dis renginede asiri uyumlu olacaktir biz bu rengi gumus ,beyaz ve siyahta uyguluyoruz...sizin arabanin icinde olan saman sarisi da rengi daha sicaklastiran bir unsur bundan dolayi daha da uyumlu olacak cunku bu kiremit rengindede sicak tona uyumluluk vardir.cift renk uygulamasina gelince aracin disi sporsa bu uygulama antrzit ve kiremit olarak uygulanabilir..fakat genelde tek renk daha orjinal ve kibar oldugunu soyliyebilirim..tabi daha spor ve wide araclarda cift renk uygulamalarida yakismiyor desem yalan olur..

Isitmada carbotex bir numara bende getirtirken bu arastirmayi yapmistim..hatta ilk getirdigim modeli iki kademeli buyuk dugmeliydi daha sonra her yere uyum saglasin ve en iyi modeli olsun diye 3 kademeli beyinli ledli ve gece isiklandirmali daha guclu modeli tercih ettim..su an carbotex takan dosemeci cok az oldugu gibi 50 euro farktan dolayida pek benim tercih ettigim modeli tercih eden yok..Hatta genelde isitma takanlar ya yerli yapim eski model telli sistemi veya alman yine eski sistem waecolari tercih ediyorlar..daha komik olan bu sistemi benim verdigim fiyatlara takmaya kalkanlar dahi var..bu topic neden iyi oldu ..mesela en basit ornek isitmada isitmanin sistemi koltuk altinda kaldigindan birde anlamiyorsaniz ki hicte bilmek zorunda degilsiniz ..adam direk ayni o isitma bu deyip sanki carbon elyafi son sistemmis gibi size eski sistemi verebiliyor..eski sistemin dezavantajlari nedir ?derseniz isitma icinden gecen teller ne kadar flexible olsada zamanla otur kalk hareketten gucsuzlesip yanma yapabiliyor,ayni nedenden kopma yapabiliyor,isitmasi gecirgenlik hizi carbon kadar fazla olmadigindan gec oluyor..dugmesi uzerinde bir ve iki yazan standar bir uydurma dugmeden olusuyor,bundan dolayi dugmeyi nereye saklasak diye dusunuyorsunuz..Bizim sistemde reset olayida var genelde telli sistemlerde devamli aciik kalip yanabiliyor bizimkinde kontak kapandiginda sistem kendini resetliyor ve tekrar acmaniz gerekiyor..bu olayda bu sistemin olmazsa olmazlarindan;cunku genelde yanmalar bu resetleme olmadigindan gerceklesiyor..

Esasinda oncelik sirasi dersek once isitma mantikli fakat tabi en mantiklisi koltukla isitmayi ayni anda yapmak ve koltuga iki sok tak uygulamamaktir..Bizim uyguladigimiz koltuk isitma icin konusursak isi termostatla kontrol edildigi gibi sisteme yuk olmamasi icin birde beyni mevcut bunun yaninda herhangi bir kacak durumunda ki su ana kadar hic olmadi bundada orjinal 10 amperlik sigortalari mevcut ,elektrikte genelde cakmaktan aliniyor yani bu sigortanin disinda birde cakmagin orjinal sigortasi var.sistem tamamiyla emniyetlerle dolu bundan dolayi cok rahat olabilirsiniz.

Bu arada su an erenkoy tarafindayim is yerime yarin gectigimde hem sistemin hemde takilmis halinin fotolarini sizin icin eklerim..

Saygilarimla

A.CEM ADALI
      |
      |

ART CAR
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      19 Ocak 2010 13:36:27
      Cem bey fotoğraf koyacaktınız ısıtma sistemi ile ilgili :)
      |
      |

• Yarbay
      6058 Mesaj
      19 Ocak 2010 21:23:58 Konu Sahibi
      evet haklisiniz ilk olarak dugmeler..

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      19 Ocak 2010 21:26:13 Konu Sahibi
      bu da kia sorentoya taktigimizda dugmelerin durusu...

|
      |

ART CAR
    • Çavuş
      40 Mesaj
      19 Ocak 2010 23:54:02
      arkadaslar mrb. arabamın direksiyonuna deri döşeme yaptıracağım.
      adanada yaptırabileceğim yer var mı acaba?
      yardımcı olursanız sevinirim..
      |
      |

• Yarbay
      6058 Mesaj
      20 Ocak 2010 10:40:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TSİUZ215

arkadaslar mrb. arabamın direksiyonuna deri döşeme yaptıracağım.
      adanada yaptırabileceğim yer var mı acaba?
      yardımcı olursanız sevinirim..

Adanada deri direksiyon kaplıyabilecek bir yer bilen arkadaşlar varsa lütfen arkadaşımıza yardımcı olalım..Eğer yoksada en kötü ihtimal bize istanbula kargolarsınız biz bir gün içinde yapar aynı kargoyla geri göndeririz..

Saygılarımla

A.CEM ADALI
      |
      |

ART CAR
    • Çavuş
      40 Mesaj
      20 Ocak 2010 10:57:49
      ART CAR.. size nasıl göndercem direksiyonu sökebilirlermi? hava yastığı nasıl olcak peki?
      aracım golf6 tsi trendline.
      |
      |

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      20 Ocak 2010 11:23:11
      Düğmeler oldukça ufakmış. Benim çakmaklık tam el freninin kökünce sanırım düğmelerde el freninin kökünde iki yana tam oturur...

En kısa zamanda uğrıycam inş...
      |
      |

• Yarbay
      6058 Mesaj
      20 Ocak 2010 14:01:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TSİUZ215

ART CAR.. size nasıl göndercem direksiyonu sökebilirlermi? hava yastığı nasıl olcak peki?
      aracım golf6 tsi trendline.

Sökmekte hiç problem yok çünkü eski ilk AIRBAGler gibi değil yeni AIRBAGler dağnık hiç bir şey yok kapalı kutu alttan pimlerinden göbeği attıracaklar daha sonra göbeği alırken sarı tek fiş var onu göbekten ayıracaklar tabi bu işlemi aracın kulllanılmıyacağı bir yere çekip yapacaklar ..servisten usta da olur veya bilen biride olur AIRBAG e zarar vermek diye bir şey olamaz direksiyonun arka kısmında iki delik ver ordan bir çubuk sokup yaylı pimlere basacak göbek kendinden gelecek..Aırbg ARILDI,daha sonrası aynen normal direksiyon gibi direksiyonun orta bijonunu sökecek ve düzlüğü bozulmasın diye işaret koyup direksiyonu alacak AIRBAG çalınmasın diye güvenli bir yere konacak..bu arada bir önemli husus o sarı fiş çıktıktan sonra kontak çevrilmiyecek ta ki takılana kadar..bunda ne olur derseniz sadece Devre tamamlanmadığından sistemağrızaq verir AIRBAG ışığını yakar ..servise gidip resetleyip AIRBAGın takıldığını araca bildirmek gerekir hepsi bu..sonrada sökülen direksiyon simidini çalıştığınız bir kargoya vereceksiniz..
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      20 Ocak 2010 14:05:28 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Chaari_H600

Düğmeler oldukça ufakmış. Benim çakmaklık tam el freninin kökünce sanırım düğmelerde el freninin kökünde iki yana tam oturur...

En kısa zamanda uğrıycam inş...

Düğmeler ufak , şık ve dipsiz mükemmel..dipsiz olduğu içinde altta iskelet saç olsa dahi bir şekilde eger sıfır değilse yerleştirebiliyoruz..istediğiniz zaman beklerim daha evvel muhakkak cepten arayınki iş yerinde bulunayım..
      |
      |

ART CAR
    • Yarbay
      3346 Mesaj
      20 Ocak 2010 16:28:59
      Cem bey merhabalar.
      Yaza doğru aracımı değiştirip yerine Vw Passat almayı düşünüyorum.
      Ancak koltuk döşemelerinin hoşuma gitmemesinden ötürü alır almaz deri kaplatmayı planlıyorum.
      Ancak kafamda değişik bir düşünce var.

Almak istediğim model Comfortline.
      Ancak Hıghlıne gibi Alcantra da olsun istiyorum.
      Fotoğrafta işaretlediğim yerler,yani koltuğun iç bölümleri alcantra,kalan kısımlar ise deri olsun istiyorum.

Anlayacağınız ortalar alcantra,kenarlar deri..
      Aşağıda bir hıghlıne fotoğrafı ekledim.Aynen oradaki gibi birşey istiyorum.Tabiki orjinal koltuk deseninde.Desende oynama yapılmayacak.Zaten pek sağlıklı olmuyormuş sanırım.

Şimdi böyle bir çalışmanın bana maliyeti ne olur?
      Aracın plastik bölümlerindeki renge uygun olacak...
      Deriler kaliteli olsun,zaten sizin işçiliğiniz kalitesi belli

Hayırlı çalışmalar..

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Teğmen
      220 Mesaj
      20 Ocak 2010 19:52:43
      quote:

Orijinalden alıntı: ART CAR

Alıntıları Göster

Merhabalar Can Bey ;

Ortalarda deliklisuni deri düşünürseniz ,öncelikle belirtmekisterimki deliklisi olan alman suni deriler mercedesin fabrikasında kullandığı orjinal suni derilerdir..renklerdehaliyle orjinal mercedes renkleriolup Türkiyeye sadece üç rengi gelmiştir..siyah,a.gri ve krem..bu renkleri düşünürseniz hay hay delikliuygulamayı yapabiliriz..terletme olayına gelince deliksiz alman suni derilerde tümoto testlerinden geçtiğinden gözenekli bir yapıya sahip olupterletme minimuma indirilmeye çalışılmıştır.kumaşla kıyaslarsak son zamanlarda araçlarda kullanılan kumaşlar full sentetik olduğundan onlarda terletir..delikli deriye gelince bu derı kullanıldığında kumaştanda düz deliksiz deridendeçokdaha az terletme özelliği verdır tamamıyla nefes alır ve terletmeyi nerdeyse sıfıra indirir..

ben size direk sizin arabanın tarafımızca açık gri mercedes suni derisiyle ortalar delikli kenarlar düz yapılmış döşemelerini ekliyordum fakat şu an site yükleme yapamıyor akşama bir daha deneyeceğim

Saygılarımla

A.CEM ADALI

Cem Bey ; teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Yazın sizinle görüştüğümde henüz Jazz'a hiç deri döşemediğinizi belirtmiştiniz.Demek ki yeni yaptınız bu işi. Çok merak ediyorum,fotoğrafları eklediniz mi? Ben mi görmedim acaba.
      |
      |

Honda Jazz 2008
    • Yarbay
      6058 Mesaj
      20 Ocak 2010 22:03:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

Cem bey merhabalar.
      Yaza doğru aracımı değiştirip yerine Vw Passat almayı düşünüyorum.
      Ancak koltuk döşemelerinin hoşuma gitmemesinden ötürü alır almaz deri kaplatmayı planlıyorum.
      Ancak kafamda değişik bir düşünce var.

Almak istediğim model Comfortline.
      Ancak Hıghlıne gibi Alcantra da olsun istiyorum.
      Fotoğrafta işaretlediğim yerler,yani koltuğun iç bölümleri alcantra,kalan kısımlar ise deri olsun istiyorum.

Anlayacağınız ortalar alcantra,kenarlar deri..
      Aşağıda bir hıghlıne fotoğrafı ekledim.Aynen oradaki gibi birşey istiyorum.Tabiki orjinal koltuk deseninde.Desende oynama yapılmayacak.Zaten pek sağlıklı olmuyormuş sanırım.

Şimdi böyle bir çalışmanın bana maliyeti ne olur?
      Aracın plastik bölümlerindeki renge uygun olacak...
      Deriler kaliteli olsun,zaten sizin işçiliğiniz kalitesi belli

Hayırlı çalışmalar..

Merhabalar ;

Aracınız şimdiden hayırlı olsun.Passat koltukhacmi segmentinde segment iki bir araç yani alman suni deriyi full yaptığınızda 850 tl tutan bir araç..bu araçta iç dilimlerede dikkat edersenizkendi segmenti araçlardan dahi dahi daha büyük orta parçaları göreceksiniz...kapılarda ufak bir espri için ve koltukların ortası dersek ki üst kısımda orta yanlarıda kapsar hale geliyor en az 4-4,5 metrekare alcantara gidecektir..iyimser davranıp 4 metre dersek hakiki alcantaranın metresininde 95 € olduğunu düşünürsek sadece alcantarası 800 tl yı geçer..bu aracın alcantara deri kombinasyonu hakiki alcantara ortalar ve alman suni deri yanlar olarak 1700 tl ya mal olur..Aynı döşemede iç yanlarda hakiki arkalarda suni kullanıp ortada alcantara kullanırsak 1900 tl ya mal olur..Piyasadaki döşemecilerin genelde kullandığı alcantara benzeri malzeme kullanıldığında ise alman suni deri-alcantara muadili kumaş ile 950 tl ya mal olur.Niye ,genelde deri döşemecilerin kullandığı dedim? çünkü genel olarak döşemeciler (İstisnalarda her iş gurubunda olduğu gibi burdada vardır sözüm onlara tabiki değil )95 € luk malzemeye para bağlamayı sevmezler siz getirirsiniz sizden isterler :)) nasıl olsa kendine stok maliyeti oluşturduğu halde bu malı yurt dışından üstelik te orjinalini getirten bir akıllı var derler ,ama tabi bu kişiden bu malzemeyi almaları çok zor..Tesadüfe bakın almaları zor olan bu kişide benim :))

Saygılarımla

A.CEM ADALI
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

ART CAR
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.