DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bilgisayarım açılmıyor
53
Cevap
1
Favori
66.514
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisayarım açılmıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 20:25:53 Konu Sahibi
      Arkadaşlar bilgisayarım açılmıyor sabah açmıştım sonra kapatttım 2-3 saat sonra bi daha açayım dedim ama açılmadı sorun şu ekran gelmiyor ve mouse-klavyeye de elektrik gelmiyor ışıkları yanmıyor.Ramlari çıkartıp taktım olmadı ekran kartını çıkarttım taktım olmadı açılmıyor Ne yapabilirim nasıl açılacak ?Lütfen yardım edin
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
      |

• 13 Ocak 2012 20:42:34
      PowerS Sw , Reset Sw Kablolarını Kontrol Et . Psu Yetersiz Olabilrimi Veya Biostan Bi ayar flanmı yaptın ?

"Kısa vadedeki hayallerimizi gerçekleştirdik. Uzun olanları biraz erteledik. Belki bir kez daha görev almak nasip olur."
    • Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 20:52:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: yaso3597

PowerS Sw , Reset Sw Kablolarını Kontrol Et . Psu Yetersiz Olabilrimi Veya Biostan Bi ayar flanmı yaptın ?

Hayır bios ayarı falan yapmadım

Psu yetersiz olsaydı 2 senedir çalışmazdı geçende bi böyle olmuştu servi çağırmıştım adam ramleri çıkarttı takmıştı düzelmişti ama şimdi bende aynısını denedim rami ekran kartını çıkartıp taktım açmaya çalıştım bastım power düğmesine pc açılıyor ama kalvye-mouse ekran hiçbiri çalışmıyor pc kendi kendine çalışıyor öyle ayrıyetten power düğmesinden geri kapatılmıoyr ve reset atılmıyor

Ne yapacağım ?
      |
      |

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 20:54:16 Konu Sahibi
      Bios ekranı falanda gelmiyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 20:57:25
      Ram slotlarına iyicene bir üfle. O renk slotlarda çalışmıyorsa öteki renk slotlara tak ve tekrar dene. Dediğiniz problem işlemci ya da ramde sorun olduğunu gösteir.

bu yazar saçma görüşlere sahip değildir
    • Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:06:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kaanureyen

Ram slotlarına iyicene bir üfle. O renk slotlarda çalışmıyorsa öteki renk slotlara tak ve tekrar dene. Dediğiniz problem işlemci ya da ramde sorun olduğunu gösteir.

2 tane slot var ramleri çıkartıp slotlara üfledim toz falan varmış biraz sonra yine taktım ama olmadı

Bios pilini çıkar diyenlerde var nasıl çıkarıcam bios pilini çözer mi çıkarmak ?

• Yüzbaşı
      834 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:09:00
      Bilgisayarı normal aç daha sonra işte kasa çalısınca bi 5-10 sn calıssın daha sonra kasanın arkasındakı güç kablosunu çek ve hemen bılgısayarı acıp kapatma dugmesıne ard arda bas 6-7 kez.Daha sonra güç kablosunu tak ve normal olarak açmayı dene.
      |
      |

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:11:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Alıntıları Göster

2 tane slot var ramleri çıkartıp slotlara üfledim toz falan varmış biraz sonra yine taktım ama olmadı

Bios pilini çıkar diyenlerde var nasıl çıkarıcam bios pilini çözer mi çıkarmak ?

Anakartınızda kaç ram ve kaç slot var?

Bios pili denilen şey şu

Yanındaki metale basınca bu yerinden fırlar. Ama biraz dikkatli olmak lazım, anakartın üstüne düşerse elektriklen falan kısa devre vb vb.. [ben inanmıyorum ama nette öyle dediler bana da ]

Bunu çıkarıp 30 saniye sonra geri takmayı deneyebilirsiniz

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:13:08 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Anakartınızda kaç ram ve kaç slot var?

Bios pili denilen şey şu

Yanındaki metale basınca bu yerinden fırlar. Ama biraz dikkatli olmak lazım, anakartın üstüne düşerse elektriklen falan kısa devre vb vb.. [ben inanmıyorum ama nette öyle dediler bana da ]

Bunu çıkarıp 30 saniye sonra geri takmayı deneyebilirsiniz

2 tane slot var ramlerimde 2x2 4 gb
      |
      |

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:15:50
      Sorun ram ya da anakart kaynaklı olabilir. Bilgisayarınız kaç senelikti?

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:19:36 Konu Sahibi
      quote:

Sorun ram ya da anakart kaynaklı olabilir. Bilgisayarınız kaç senelikti?

1.5 senelik bilgisayarım eskide değil neden oluyor bilmiyorum

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:38:07
      quote:

Alıntıları Göster

1.5 senelik bilgisayarım eskide değil neden oluyor bilmiyorum

k. bakmayın hocam net kesildi yanıt gecikti.
      PSU dan fişi çektikten sonra az önceki görseldeki üstünde CR2032 yazan metal pili bulup çıkarın. Bu esnada ram slotlarına tekrar üfleyin [tükürük kaçmamasına dikkat ] slotları temizleme işlemi bitince sırasıyla pili ve kabloyu takıp açmayı deneyin.

Daha önce kasayla uğraşırken elinizdeki statik elektrik parçalara gitmiş olabilir mi?

Eğer imkanınız varsa bir arkadaşınızdan anakartınıza uyumlu bir ram alıp o ramle deneyin.

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:42:15 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

k. bakmayın hocam net kesildi yanıt gecikti.
      PSU dan fişi çektikten sonra az önceki görseldeki üstünde CR2032 yazan metal pili bulup çıkarın. Bu esnada ram slotlarına tekrar üfleyin [tükürük kaçmamasına dikkat ] slotları temizleme işlemi bitince sırasıyla pili ve kabloyu takıp açmayı deneyin.

Daha önce kasayla uğraşırken elinizdeki statik elektrik parçalara gitmiş olabilir mi?

Eğer imkanınız varsa bir arkadaşınızdan anakartınıza uyumlu bir ram alıp o ramle deneyin.

Evet statik elektrik kaçmış olabilir çünkü bu olaydan az bi önce pcnin tozunu almıştım alırkende suluboya fırçası kullanmıştım o statik elektirk yapmış olabilir ama bi arkadaşımdan alamam statik elektrik kaçmışşsa nolcak şmdi ?

• Teğmen
      165 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:47:09
      Fanlar tozlanmış olabilir. Bir güzel temizle 1-2 Saat sonra açmaya çalış olmazsa teknik servise götür

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:49:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Lâzârus

Fanlar tozlanmış olabilir. Bir güzel temizle 1-2 Saat sonra açmaya çalış olmazsa teknik servise götür

Fanları temizledim zaten dün temizledikten sonra açtım pcyi bişey yoktu öğlende bişey yoktu akşam bidaha açıyım dedim böyle oldu
      |
      |

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:49:45
      quote:

Alıntıları Göster

Evet statik elektrik kaçmış olabilir çünkü bu olaydan az bi önce pcnin tozunu almıştım alırkende suluboya fırçası kullanmıştım o statik elektirk yapmış olabilir ama bi arkadaşımdan alamam statik elektrik kaçmışşsa nolcak şmdi ?

Statik elektrik sizden kaçabilir, fırçadan kaçarsa da fark edersiniz, elektrik sıçraması olur [anladınız siz :D]
      Sorunun ram ya da anakart kaynaklı olduğunu anlayabilmek için ram bulmanız gerekiyor bir yerden, ben başka bir yöntem bilmiyorum ayırt etmek için. Bilgisayarı kendiniz mi topladınız, yoksa vatan bilgisayar gibi bir yerden hazır olarak mı aldınız?

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 21:55:47 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Statik elektrik sizden kaçabilir, fırçadan kaçarsa da fark edersiniz, elektrik sıçraması olur [anladınız siz :D]
      Sorunun ram ya da anakart kaynaklı olduğunu anlayabilmek için ram bulmanız gerekiyor bir yerden, ben başka bir yöntem bilmiyorum ayırt etmek için. Bilgisayarı kendiniz mi topladınız, yoksa vatan bilgisayar gibi bir yerden hazır olarak mı aldınız?

Hazır aldım bilgisayarımı Teknosa'dan başka bir ram alsam onunla açılsa benimkiyle açılmasa benim ramlerin işi bitmiş mi demektir ?

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 22:00:18
      quote:

Alıntıları Göster

Hazır aldım bilgisayarımı Teknosa'dan başka bir ram alsam onunla açılsa benimkiyle açılmasa benim ramlerin işi bitmiş mi demektir ?

Hazır aldıysanız hiç durmayın, faturasıyla belgeleriyle teknosaya gidin derim. Bu onların işi, hiç kafa yormanıza gerek yok. Kullanıcı hatası deseler bile hangi parçanın bozuk olduğunu sorun, hatta düzeltmelerini söyleyin :)
      [Muhtemelen 2 yıl garantisi vardır, değil mi?]
      |
      |

• Yarbay
      9548 Mesaj
      13 Ocak 2012 22:00:40 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Şuan başka bir pcdeyim şimdi dediklerinizi yapmaya gideceğim pili falan çıkartacağım olursa yazarım artık o dediklerinizden sonrada olmazsa servisi arıyacağım

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      13 Ocak 2012 22:01:59
      quote:

Alıntıları Göster

Şuan başka bir pcdeyim şimdi dediklerinizi yapmaya gideceğim pili falan çıkartacağım olursa yazarım artık o dediklerinizden sonrada olmazsa servisi arıyacağım

Bekliyorum :) Yanlış hatırlamıyorsam kasayı götürürler 15 iş günü içinde yaoılmış bir şekilde getirirler. Yani ram e falan para harcamayın derim.

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.